Да ли би требало да набавите 48МП паметни телефон? Ево шта прво треба да знате

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 8 Може 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Да ли би требало да набавите 48МП паметни телефон? Ево шта прво треба да знате - Технологије
Да ли би требало да набавите 48МП паметни телефон? Ево шта прво треба да знате - Технологије

Садржај


Произвођачи телефона већ неколико година нуде главну камеру од 12 мегапиксела и ко им може замерити? 12МП камере проналазе одличну равнотежу између резолуције и величине сензора, што је очигледно на Гоогле-овим и Самсунговим водећим телефонима у последње три или четири године.

Али 2018. је дошло до скока на 40МП за Хуавеи, са неколико занимљивих резултата. Чини се да би 2019. могла бити година 48МП камере, јер неколико произвођача телефона усваја технологију за своје телефоне. Два највећа произвођача сензора за камеру, Сони и Самсунг, воде у производњи, јер оба доносе 48МП сензоре на тржиште.

Јапанска компанија има сензор ИМКС586, док корејски конгломерат подиже ИСОЦЕЛЛ ГМ1. Између резолуције, величине пиксела и приступа пикселу за пикселе имамо два изузетно слична сензора.

Зашто до сада немамо 48МП камере

Хонор Виев 20 један је од првих телефона са 48МП сензором.


Обично, 48МП сензор камере стиснут у вашем типичном паметном телефону представља неколико проблема. Повећање резолуције би у идеалном случају требало да иде руку под руку са избором величине сензора за одржавање перформанси при слабом осветљењу, али већи сензор обично резултира великом грбом камере или дебљим телефоном.

Друга алтернатива је да сензор остане исте величине. Али, набацивање свих тих пиксела на мали сензор значи да поједини пиксели морају бити мањи да би се могли уклопити. А мањи пиксели једноставно нису у стању да адекватно ухвате довољно светлости за ноћне фотографије. Замислите то као да скупљате кишу у кантама. Кашика од 25 литара (већи пиксел) једноставно ће прикупити више кише (светлости) од канте од 10 литара (мањег пиксела).

Подршка за чипове и помоћне камере је још једна брига када је у питању 48МП камера. Огромна већина чипсета не подржава експлицитне 48МП камере, а камоли 48МП камеру упарену са секундарним пуцачем. Заправо, чини се да су Снапдрагон 855, Снапдрагон 675 и МедиаТек Хелио П90 неки једини чипсети који тренутно подржавају 48МП снимке (а чипови Куалцомма не помињу подршку дуалних камера у том погледу).


Ово има на уму Нокиа Лумиа 1020 још 2013. године, јер чип Снапдрагон С4 Плус уређаја заправо није подржавао 41МП камеру. Ово је присилило Нокију да у основи угради подршку у хардвер. Резултат је заиста био прави 41МП паметни телефон, иако онај са ужасним временима за снимање и обраду.

Нешто слично бисмо могли видети са Ксиаоми-јевим Редми Ноте 7, 48МП паметним телефоном који користи Снапдрагон 660. Овај чипсет не подржава 48МП пуцаче, према спецификационом листу, али Ксиаоми је изгледа ипак пронашао решење. Надамо се да немамо заостали неред искуства ...

Чипсети су далеко од дана двојезгрених 32-битних дизајна, тако да би перформансе једног кадра требало да буду прилично брзе. Али популарност функција попут ХДР + и ноћног режима значи да ће ови чипсети можда морати да обраде са мноштвом података у неким ситуацијама.

Такође је охрабрујуће видети неколико најављених 48МП уређаја који нуде секундарну камеру неке врсте. Међутим, са изузетком Хуавеи Нова 4, већина ових уређаја има секундарну дубину или 3Д сензор, а не телефото, једнобојни или ширококутни снаппер.

Зашто бисте били узбуђени?

Пример узорка снимљен помоћу Хонор Виев 20 са омогућеном 48МП.

Самсунг и Сони не производе само 48МП сензор за права хвалисања или велике дневне детаље - мада се радујем дневним резултатима. Компаније користе технику звану бинкинг пиксела да би превазишли недостатке сензора од 48МП (тј. Снимке слабог осветљења).

Биксело пиксела један је од најпоузданијих начина да се боље фотографије постигну на вашем паметном телефону, а раде се налик на ЛГ Г7, Хуавеи П20 Про, Хуавеи Мате 20 Про и мноштво буџетских телефона. У овом процесу се виде информације са четири суседне пикселе комбиноване у једну, како би се добила светлија укупна слика. У суштини, они комбинују четири мање канте за кишу како би направили једну велику канту. Овакав приступ омогућава камерама да одржавају величину сензора, а притом још увек праве добре ноћне снимке.

Мрежа пиксела није без недостатака, јер на крају имате слику ниже резолуције него што је сензор камере способан да испљуне. На пример, ЛГ Г7 користи бинирање пиксела на својој 16МП главној камери за јаче снимке при слабом осветљењу, стварајући снимку од 4МП.

48МП камера је средство за постизање циља, а не сам крај.

Четири мегапиксела је прилично ниске резолуције (ХТЦ Оне, било ко?), Али технички бисте могли добити већу излазну резолуцију ако бисте за почетак користили камеру веће резолуције. Хуавеијеви уређаји прихватају овај приступ, испљунувши 10МП резне слике са 40МП примарне камере. И тада имате Сонијеве и Самсунгове нове сензоре који усвајају резолуцију од 48МП како би нам донели снимке у резолуцији од 12МП. Ово је отприлике иста излазна резолуција као и водећи телефони 2018. као што су Гоогле Пикел 3 и Самсунг Галаки С9.

Нови сензори за камеру од 48МП ипак предвиђају мање пиксела од вашег традиционалног 12МП паметног телефона. Обоје су карактеристичнисићушан 0,8 микрона, док главна камера Галаки С9 пакује 1,4 микрона; чак и главни стрелац ОнеПлус 6Т са 16МП има 1.22 микрона.

Али, Самсунг и Сони кажу да им сензори дају еквивалент од 12МП слике од 1,6 микрона када правите снимак у џепу пиксела. Погледајте Сонијеву слику испод за бољу представу о подешавању.

Сони је такође обезбедио огледни снимак у тренутку најаве, упоређујући га са традиционалним снимком од 12МП при дневном светлу. Прави тест ће доћи при слабом осветљењу, али упоређивање можете погледати у наставку.

Као што фотографија сугерира, изгледа да би снимке од 48МП такође могле омогућити боље зумирање од рјешења која се виде на вашем стандардном паметном телефону с једном камером. То је зато што би требало да будете у могућности да једноставно обрезујете слику високе резолуције како бисте постигли добре резултате (барем када није омогућено бинање пиксела). Нејасно је да ли можемо очекивати резултате који су бољи од телефотофона или рачунарских напора, али дефинитивно има потенцијала.

Ко користи сензоре од 48МП?

Хонор Виев 20 је можда најистакнутији уређај са 48МП камером, а први узорци делују прилично охрабрујуће. Такође можете очекивати Кирин 980 чипсет, до 8ГБ РАМ-а, 128ГБ или 256ГБ проширивог простора за похрану и секундарну 3Д камеру поред снајпера од 48МП.

Хуавеи је такође открио Нова 4 прошлог месеца, заменивши Кирин 980 чипсет за старији Кирин 970 процесор. Али комбинација задње камере састоји се од примарног снаппер-а од 48МП, ултра-угаоне камере од 16МП и сензора дубине од 2МП.

Кинеска марка Хисенсе скочила је на кров 48МП траке на ЦЕС-у, са У30. Телефон пакује Снапдрагон 675 чипсет, очекивани снајпер од 48МП и секундарну камеру од 5МП за дубинске ефекте.

Ксиаоми је такође открио Редми Ноте 7 овог месеца, нудећи 48МП задњу камеру поред 5МП секундарног стрелца. Бренд се одлучује за Снапдрагон 660 чипсет и Самсунг сензор, али потврдио је да ће нудити Редми Ноте 7 Про са Сони сензором.

Да ли би требало да купите 48МП паметни телефон?

Још је рано говорити да ли ће прелазак на 48МП сензоре резултирати невероватним сликама, али чини се да усвајање толико марки сигурно сугерира да су Самсунг и Сони импресионирали произвођаче својом сензорском технологијом.

Те телефоне ћемо морати да тестирамо пре него што донесемо пресуду, али чак и ако приступ везан за пикселе не доноси невероватне резултате, ОЕМ произвођачи имају на располагању тону технике за обраду слике. Замислите снимак у резолуцији од 12 МП у комбинацији са ноћним режимом или Гоогле-овим ХДР +…

В50 ТхинК је ЛГ-ов водећи телефон и иде Самсунг-у главе. То је срдачна понуда, препуна технологије. Поред 5Г, имајте на уму да су уређаји са В марком ЛГ-еве серије оријентисане на медије, са додатним ...

ЛГ није уживао у највећем успеху последњих година, пошто су му се потукли громови попут Самсунг, Хуавеи, Ксиаоми и других. Компанија се ипак не одриче и управо је покренула ЛГ В серију у Индији, у жељ...

Занимљиви Чланци