Преглед Андроид 9 Пие: Отклањање празнина

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 19 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Просто жесть! 🤬 Грибок ногтей на ногах 😱 Почему нельзя красить онихолизис ногтей? nail влог
Видео: Просто жесть! 🤬 Грибок ногтей на ногах 😱 Почему нельзя красить онихолизис ногтей? nail влог

Садржај


Издање за Андроид 9 Пие доказ је пословног пудинга да је Андроид као оперативни систем постигао свој напредак. Недостаје ни подложних функција ни површинског лака, Андроид 9 Пие је најпотпунија, свеобухватнија и најдоследнија верзија Андроида до сада. Он доноси многа обећања о Андроид верзијама прошлих, доносећи нам нови навигациони систем и преглед апликација, боље руковање обавештењима и управљање ресурсима и више уграђеног АИ-а од којег можете забити штап. Па ипак, за све то, не може да помогне, али не будете мало синхронизовани са његовим коренима, можда се креће мало предалеко у Аппле-овом правцу. Ово је Андроид 9 Пие преглед.

За Гоогле постоје три главне теме Пие: интелигенција, једноставност и дигитално благостање. Трећа неће бити доступна до јесени, али је сада доступна власницима Пикела путем јавне бета верзије (више о томе на самом крају). Интелигенција у Андроид Пие-у углавном се своди на аутоматизацију засновану на АИ, учећи од ваших навика употребе да бисте прилагодили све, од употребе батерије до осветљења приказа. Једноставност је утјеловљена у ономе што видите и како то користите. Почнимо тамо.


Набавите Андроид Пие одмах на уређају који испуњава услове

Напомена о овој Андроид 9 Пие рецензији: Софтверски доживљај који наводим у даљем тексту заснован је на верзији Андроид Пие пронађеној на Гоогле Пикел 2. Андроид 9 на другим уређајима може се мало разликовати иако ће већина основних промена бити агностична. Највећи део ове рецензије написан је на основу последњег прегледа Андроид програмера, са додатним белешкама које су додате након званичног ажурирања Андроид-а 9. Користим Андроид П непрекидно на Пикел 2 од почетног издања алфа верзије 7. марта 2018.

Андроид 9 Пие преглед: Визуелне промене

Прво што ћете приметити код Андроида 9 јесте да је његов дизајн језик, познат као Материал Десигн, добио визуелно освежење. Примарне промене односе се на заобљене углове, обојене иконе и много више белог простора. Такође је равнији него икад, са још мање сјена него раније.


Навигација за Андроид 9

Андроид 9 Пие уводи нови навигациони систем геста са једним дугметом. Може се укључити и искључити у подешавањима екрана под Гестурес> Превуците прстом на тастер хоме. Ово су Андроид гесте контроле:

  • Куцните за дом
  • Дуго притисните за Гоогле Ассистант
  • Превуците прстом удесно и пустите за најновију апликацију
  • Превуците удесно и држите да бисте се кретали кроз недавне апликације
  • Превуците прстом према горе да бисте приказали недавни мени апликација и предложене апликације
  • Превуците прстом даље према горе да бисте отворили фиоку апликације (или превуците прстом поново према горе из прегледа апликације)

Белешка: Навигација гестом Андроид 9 неће остати ограничена на уређаје Пикел и Андроид Оне. Гоогле је рекао да ће га Пикел 3 користити подразумевано и биће доступан свим произвођачима који то желе.

Ови покрети су доступни на било којем екрану, тако да можете било штапом прећи прстом према горе било када да бисте приступили фиоци апликације без повратка на почетни екран. Стрелица уназад појавиће се лево од навигационог тастера када је то потребно. Нисам потпуно сигуран зашто превлачење улево за повратак није примењено, пошто присуство стрелице на леђа делује мало у нескладу са иначе веома минималистичким навигационим решењем.

Нисам сигуран каква ће бити крива учења за мање технички нагнуте кориснике с обзиром на недостатак визуелних знакова, али претпостављам да су због тога традиционална дугмета на екрану још увек ствар. Постоје скочни прозори за први дан који ће вас водити, али ништа упорно и очигледно као што су Андроид традиционални навигациони тастери.

У зависности од тога где се налазите у интерфејсу, поред прилазног дугмета повремено се појављују и друга привремена дугмета. Они укључују алат за бирање тастатуре и паметно дугме за ротацију. Паметна ротација значи да чак и ако искључите аутоматску ротацију, Андроид ОС ће препознати апликације у којима бисте можда желели да надјачате то подешавање (као што је ИоуТубе на пример), уштедевши вам путовање до Брзих поставки када желите да гледате видео на целом екрану.


Навигација гестама на екрану није ништа ново, а иПхоне Кс и неколико Андроид уређаја већ га користе. Неки произвођачи Андроида раније су се играли са навигацијом гестама заснованом на капацитивном скенеру отиска прста, али то решење има неколико проблема, укључујући брзо пребацивање апликација и приступ режиму подељеног екрана. У Андроид Пие-у морате само да додирнете икону апликације на екрану за преглед и изаберете сплит-сцреен са менија (приквачивање апликација ће се такође појавити овде ако то омогућите у Подешавањима> Заштита и локација> Напредно> Приквачивање екрана). Забавна чињеница: Хуавеи је већ представио јединствено дугме за навигацију на екрану са прошлогодишњим Мате 10 Про, мада није било тако свеобухватно као Гоогле-ово решење Пикел Пие. Љубитељима капацитивних дугмића треба напоменути да дугме за навигацију гестом заузима исту количину простора као и старе дугмад на екрану.

Навигациони систем за гесте за Андроид Пиес је изненађујуће природан када знате шта ради, али на то се мало навикавате.

Употреба Пие навигационог система је изненађујуће природна након што знате шта се ради. Треба се мало навикнути ако у прошлости нисте користили навигацију гестом, али једном кад то учините, то је осећај „у реду“ (барем мени). Моја једина мана током ове Андроид 9 Пие рецензије била је та да бисте покренули фиоку апликације коју требате да провучете преко половине екрана. Ово није тако лоше на мом Пикел 2, али могу замислити да је мало неспретан на већим екранима. Ако неко из Гооглеа прочита ово, опција негде у подешавањима која вам омогућава да мало померите тачку за покретање фиоке апликације доле би била сјајна допуна.

Преглед апликације

Сада постоје две верзије екрана за преглед апликација (ако сте омогућили навигацију гестом): једна са Гоогле траком за претрагу и АИ-јевима које су предложене на дну, а друга са картицама за преглед преко целог екрана. Први је пасиван, једноставно представљајући хоризонтални ред прегледних картица кроз које можете провући свој пут. Да бисте уклонили апликацију, једноставно је превуците прстом према горе. Да бисте ушли у апликацију, превуците је према доле или додирните њену картицу. Превуците прстом удесно и видећете опцију Цлеар Алл. Додирните икону апликације на врху картице за преглед и добићете додатне опције за информације о апликацији, приквачивање апликације и подељени екран.

Ако вам је омогућена навигација гестом, сада постоје две верзије екрана за преглед апликација, свака са својим предностима.

Други екран за преглед апликација је много хладнији. Активирано померањем (и држањем) тастера за навигацију крајње десно, покреће активно кретање кроз ваше најновије апликације. Једноставно држите прст на навигацијском тастеру и даље се крећите и пуштајте да бисте покренули ону апликацију која се тренутно налази на екрану. Можете да обрнете смер померањем дугмета за навигацију улево и брзином којом се картице крећу у складу са брзином кретања вашег прста дуж траке за рибање.

Уместо да померате и држите, ако превучете и пустите тастер за навигацију удесно, одмах ћете учитати последњу коришћену апликацију. Ово чини пребацивање између ваше две најновије апликације још погодније од двоструког додиривања гумба старе недавне апликације. Ради на почетном екрану као и у апликацији, али резултат је исти.

Већи екрани за преглед апликација олакшавају вам да видите где сте били и чак можете да копирате и залепите текст директно са картица за преглед. У зависности од тога шта означавате, Пие ће такође предложити апликацију (Мапе за адресу, Цхроме за УРЛ, Контакти или с за телефонски број и тако даље). Некима су додате радње са предлогом апликације, попут позивања броја који сте управо истакли и тако даље. За општи текст, ваше опције су копирање, претраживање и дељење, а за слике је то само дељење.

Можете чак да копирате и залепите текст директно са картица за преглед помоћу нове функције која се зове Преглед избора.

Избор прегледа може се искључити у подешавањима почетног екрана у оквиру Предлози. У истом менију можете и да онемогућите апликације које предлажу АИ који се приказују у прегледу апликације и на врху фиоке апликације ако нисте обожавалац. Морам рећи да Гоогле, то више од свих других „АИ“ или предлога заснованих на навикама које сам икад сретао на другим телефонима, схвата исправно него код већине.

Лично волим нове екране апликација. Неки ће можда имати осећај да је двоје сувишно, али свиђа ми се могућност активног и пасивног померања. Прво ми дозвољава да се непрекидно крећем кроз моје недавне апликације када тражим апликацију за коју знам да сам је користио недавно. Друго ми омогућава да брзо пребацим пут до последње апликације у меморију или да се крећем својим сопственим темпом.

Брзе поставке

Подручје за брзе поставке представља можда најочитију визуелну промену оперативног система, чак и ако су промене прилично минималне. Једнобојне и неке би рекли и досадне Орео склопке сада су постављене у обојене кругове. Овисно о позадини (Пита се аутоматски прилагођава, али можете одабрати ручно), добићете бијелу или врло тамно сиву земљу са плавим круговима како бисте означили активне преклопнике и сиве оне за оне који су искључени.

Као и Орео, у минималном прозору за брзе поставке на врху нијансе обавештења једноставно ћете добити шест прекидача. Благо је неугодно што више не можете да приступите менију поставки са овог погледа, али научићете да живите с тим. Као и увек, додиривањем тастера овде се укључује или искључује, а држање једног вас води до одговарајућег подручја у подешавањима.

Андроид Пие додаје неколико прскања боје у ОС, али већина је само дубока на кожи.

У проширеном приказу брзих подешавања добићете девет преклопника на екрану, са другом страном с десне стране ако вам треба. Иако је укупни изглед исти као Орео (забране обојене кругове), вреди приметити да је Гоогле уклонио две ствари у Андроид 9 Пие. Више нема падајућих карата за подешавања као што су Блуетоотх или Ви-Фи и мини-менији у којима су вас одвели сада више нема. Једина опција у пита је да дуго притиснете преклопник да бисте прешли на цео одељак у подешавањима. Неким људима се може чинити мање погодним - на пример, напустити област брзих поставки само да пребаци Ви-Фи мреже - али чини да се целокупно подручје осећа мање нередом.

Што ме доводи до једног од недоследних делова ове нове верзије Андроида.

На почетном екрану наћи ћете иконе Ви-Фи-ја, мобилне мреже и батерије на десној страни статусне траке. Превлачите нијансу обавештења и ствари се мало помере. Икона батерије мења облик и помера се улево како би се створио проценат преосталог броја батерија (што показује да ли вам је постотак омогућен трајно преко менија поставки батерије или не). Иконе Ви-Фи и мобилних уређаја премештају се у десни угао мини приказа Куицк Сеттингс (Поставке брзих поставки), а датум се појављује лево испод времена, што има смисла. Али превуците прстом доле до целог приказа брзих поставки и ствари ће се поново променити. Датум и Ви-Фи и иконе података за мобилне уређаје нестају и уместо тога ћете пронаћи своју Ви-Фи мрежу именовану под преклопницом, док се информације о вашем оператеру појављују на самом дну картице поред иконе мобилне мреже са помереном поново. На закључаном екрану се информације о вашем оператеру појављују у горњем левом углу.


Све ово се осећа лежерно и непотребно. На пример, зашто приказати икону Ви-Фи у нијанси обавештења када прекидач већ приказује исте информације? Зашто бисте мијењали икону мобилних података тако да више не показује снагу ћелије? Зашто икону мобилне мреже три пута померати, а не само остављати је у статусној траци? Учините то и Гоогле је могао једноставно приказати податке вашег мобилног оператера одмах испод, као што је то чинио са датумом испод времена. Колико год досадно могло бити, доследно поступање Ореоа са овим проблемима било је далеко боље, тако да промене у Пиеу остају лош дизајн.

Срећом, време које се сада појављује на левој страни статусне траке никада се не помера. Очекујте да ћете неко време инстиктивно потражити погрешно место након што добијете ажурирање за Андроид 9.

Ускршње јаје

Извините људи, за сада ништа ново за видети овде. Идите на Подешавања> Систем> О телефону> Верзија Андроида и додирните број верзије Андроида више пута на картици која се појави, и даље ће вас одвести на Психоделични П екран, а не на ново Ускршње јаје. Можда у Андроиду 9.1…

Подешавања

Једном, мени са подешавањима углавном избегава оно што ја обично називам Гоогле ДОЦТРИН (Одељење за промене које заиста нису потребне) и једноставно добија мрљу боје уместо потпуног преусмеравања. У складу са осталим изменама, трака за претрагу на самом врху поставки сада је у облику таблета.

Иконе у боји у менију подешавања Андроид Пие-а су само кожне дубоке. Чим уђете у подмени, ствари се углавном враћају на познати црни текст на белој основи са плавим нагласцима (бар на Пикел 2).

Андроид Пие не добија таман мод на нивоу система, али има тамну тему за брза подешавања и фиоку апликације.

Тамна тема (врста)

Андроид тим је одавно желео да дода тамну тему ОС-у, због чега га стално приказујемо у разним облицима у прегледима програмера. Нажалост, чини се да сваке године не успе Гоогле-ово интерно тестирање на трајање и перформансе батерије, па се уклања у коначној верзији. Ове године није тако. Иако то није баш системски мрачни режим (мени поставки је очигледан изузетак), сада можете да изаберете да ли желите да видите тамну или светлу тему у подешавањима екрана под темом уређаја. Ако више волите адаптивну тему засновану на позадини, можете је оставити такву каква јесте.

Остале визуелне промене

Са новим, још заобљенијим угловима Материал Десигн-а, видећете много више њих у Питу и Гоогле-овим апликацијама у наредним месецима. Обавештајне картице више нису пуне ширине као што су Орео, али су много уочљивије картице, заједно са заобљеним угловима. То важи и на закључаном екрану и у нијанси обавештења.

Постоје нове анимације о прелазима кроз Андроид 9 и нове анимације за упозоравање. Ако волите анимације, уживаћете у њима, али мој стандардни савет је да омогућите програмере за развој и искључите скали за анимацију прозора и скали за анимацију прелаза. Неће стварно брже зарадити ваш телефон, али ако уклоните анимације, он ће се учинити снажнијим.

Сад је индикатор процента батерије на дну екрана на Амбиент дисплеју, што значи да не морате да трошите батерију будним телефоном да бисте сазнали колико вам је батерија преостало. Време се такође приказује на Пијевом амбијенталном дисплеју и центрираним нотификацијама.

Као што нисте могли да пропустите ако ових неколико месеци не живите под стијеном без интернета, ту су нови Андроид 9 Пие емојији. Забавна чињеница: икона апликације Цлоцк заправо показује тренутно време а не да буде статична икона.

Преглед Андроид 9 Пие: Функционалне промене

Запремина

У Орео-у је Гоогле померао мени за напајање близу физичког тастера за напајање. У Пие-у то ради на јачини звука, постављајући га поред дугмета за јачину звука (осим ако имате омогућено окретање почетног екрана, у том случају се појављује на десној страни екрана). Тастери за јачину звука сада подразумевају подешавање јачине звука, а не јачине звука.

У нови изглед долазе два дела. Вертикални клизач је ваша количина звука медија. Можете је укључити или искључити додиром музичке ноте испод ње или подесити клизањем или додиром траке. Пребацит ће се на Блуетоотх јачину ако имате повезане бежичне слушалице и кад сте у позиву, гласноћа гласноће мијења звук током позива.

Пита помера клизач јачине звука близу тастера за јачину звука и додаје пречице за вибрирање, искључивање звука и звука.

Мали оквир на врху је количина вашег прстена. Додиром се укључује, вибрира и искључује. Можете истовремено да притиснете и појачате јачину звука и да се истовремено пребаците само на вибрацију. Ако погодите звучна подешавања, можете променити пречицу на тастер да бисте је искључили (или је у потпуности онемогућили). Ако желите да промените стварни ниво јачине звука, а не да га само пребаците, мораћете да пређете на подешавања звука преко иконе зупчаника на дну. Овде такође можете подесити јачину аларма и позива. Овдје се налази и преклоп за необавезни звук пуњења када укључите телефон.


Лупа за избор текста

Као и у иОС-у, када повучете заграде за одабир текста улево или удесно, добићете скочни луп да бисте боље приказали где се налазите у тексту. Волео бих да је мало мање осетљив, јер још увек се не осећа идеално место за заустављање. Појавно окно такође није много повећало, у ствари је само извлачење текста испод прста, а не знатно његово увећање. То је леп почетак, али мислим да би могао користити даљње усавршавање. У вези с тим, ако сте и ви попут мене велики обожаватељ могућности додавања тастера за навигациону траку прилагођених навигацији као што је премештање-једно-размак лево или десно, то је у Пие-у још увек могуће помоћу апликације која се зове Прилагођена навигациона трака.

Изборник за напајање на крају додаје дугме за снимање екрана и нову функцију која се зове Лоцкдовн, а која делује како звучи.

Мени за напајање

Мени за напајање сада има могућност снимања екрана (иако стари метод за смањивање снаге и јачине звука и даље ради). Такође је вредно напоменути да постоји нова опција закључавања коју можете додати у мени за напајање који ће сакрити сва обавештења, блокирати Смарт Лоцк и онемогућити скенер отиска прста. Преклопку можете пронаћи у подешавањима закључаног екрана, али када се једном омогући, појавит ће се и у главном корисничком сучељу. Бочна напомена: ако се екран затамни на путу до истека времена, сада га можете вратити у живот једноставним додиром на скенер отиска прста.

Боља сигурност

Из безбедносних разлога неактивне апликације у Пие-у више не могу да приступе вашој камери, сензорима или микрофону. Ако позадинска апликација поднесе захтев, видећете обавештење које вас обавештава о чињеници. Ако је нешто што не одобравате, можете да ускратите приступ из обавештења. МАЦ адресе су сада и насумичне, што значи да неће бити тако лако пратити уређај преко јавног приступа Ви-Фи.

Боље снимке заслона

Понекад најједноставније промене дају највише утицаја. У Андроид 9 Пие-у сада можете да измените снимак екрана путем нијансе нотификација, што значи да ако све што желите јесте да обрежете, заокружите нешто или означите неки одељак, то можете учинити без потребе за трећом апликацијом за уређивање.

Прилагодљива светлина

Андроид Пие уводи прилагодљиву свјетлину, коју не треба мијешати са старом адаптивном свјетлошћу, јер сада има АИ. Једном када је омогућена, Адаптиве Бригхтнесс ће се аутоматски прилагодити амбијенту ваше ситуације као и увек, али ће такође научити како мењате светлину у тим условима. Дакле, ако увек будете склони мало више да осветлите екран када угасите светла, Пие ће се убрзо научити таквом понашању и то учинити за вас.

АИ заузима средишњу фазу и у батерији и у осветљености, учећи како користите свој уређај и прилагођавајући се вашим жељама.

Адаптивна батерија

АИ такође улази у батеријску арену, постављајући приоритетну снагу батерије за апликације и услуге које највише користите. Апликације и услуге које ретко користите имаће ограничене ресурсе да продуже век батерије вашег телефона. Треба имати на уму да то може резултирати кашњењем обавештења из тих апликација, зато се упозорите.

Акције апликација

Слиједећи овогодишњи импулс за АИ све ствари, Андроид 9 користи АИ да унапријед испрати оно што мисли да вјероватно можете радити у апликацији - зависно од доба дана, гдје се налазите, шта радите и шта сте појели за доручак - и истакните је у фиоци апликације одмах испод предлога за апликације које је куцирао АИ. За мене се превасходно препоручују тим у Слацку или моја супруга из ВхатсАппа, две ствари које у основи радим сваке секунде да сам будна. За сада добро, роботи.

Акције у апликацијама сугерирају оно што Гооглов АИ мисли да желите да урадите - и то није лоше.

Акције у апликацији су у ствари прилично згодне: ако сваки дан након школе зовете своју децу, одмах ћете је упутити у право време; када повежете пар слушалица, пребацит ће се на радње унутар апликације за репродукцију музичких уређаја по избору; уђите у аутомобил и предложиће вам навигацију путем Мапе и тако даље. Акције апликације такође се играју у одабиру паметног текста, тако да ако означите име бенда, видећете опције за слушање музичких апликација као и уобичајене опције као што су копирање и дељење.

Ако вам се не свиђа идеја да АИ научите све о својим навикама, можете да онемогућите Акције у менију подешавања почетног екрана под Предлоги> Акције. Ако одлучите да их употребите, акције се могу превући и пребацити на почетни екран, а такође ће се појавити у Гоогле Ассистант-у.

Слицес Апп

Слицес-ови за апликацију још нису спремни за приме тиме, што значи да ће вероватно дебитовати на Пикел 3. Одломци су у основи исечци корисничких сучеља апликација које програмери могу да предају Гооглеу и појавили су се на местима попут претраживања. Класичан пример је ако утипкате Лифт у претрагу, Пие ће приказати информације и пречице унутар апликације попут поздрављања возача на одређеној дестинацији или показивања колико је удаљен најближи аутомобил.

Претраживање је само прва фаза живота одсека, а на крају ће доћи и интеграција Гоогле Ассистант-а. Попут богатих исјечака на вебу, Гоогле у основи даје приоритет корисничком искуству овдје по цијени времена на локацији или времена у апликацији. На пример, ако биоскопска апликација омогућава одсеченима приступ тренутним пројекцијама, можда уопште неће бити потребно покретање апликације. Иако би неки програмери можда желели да избегну одсеке из тог разлога, нема демантирања да ће ова функција имати све већу улогу у Пие и будућим верзијама ОС-а.

Свако коме је требало времена да научи тродијелни систем Не ометај осјећаће се ограниченим Пиес-овим подешавањем.

Не узнемиравају

Начин рада Не узнемиравајте модификован је у Андроиду 9. Прилично компликован тродијелни систем (потпуна тишина, само аларми и приоритетни режим) сажет је у један режим Не узнемиравај у Пие. То је ипак прилагодљиво, тако да можете додати изузетке, прилагодити руковање нотификацијама, уклонити сметње вида када је екран искључен и тако даље. За главног корисника то ће бити лакше и кохерентније, али онима који су требали времена да упознају стари тродијелни систем, то ће се без сумње чинити рестриктивним.


Обавештења

Обавијести су примиле неке мале измјене у Андроиду 9. На дну картица налази се нова пречица за обавијести у нијанси обавијести, а ако непрестано прелазите прстом одређени тип обавијести, питаће вас да ли желите престати с њиховим приказивањем. Ако сте склони да се мало помичите и заборавите коју нотификацију сте слепо одбацили или патите од нежељених обавештења које желите да блокирате, Пие има леђа. Сада можете видети листу недавних активности обавештења окренута према кориснику на дну подешавања обавештења. Ако је нешто неугодно, можете окренути преклопник тамо да их онемогућите у будућности.

Захваљујући уклетој зарези, на статусној траци видећете само четири иконе обавештења пре него што је листа исечена тачком која означава још невидљивих икона. Колико год да патим од анксиозности због обавештења, ипак сам више волео да могу да видим из којих апликација су моје нотификације, а да не морам да се обавежем на интеракцију са њима померањем нијансе. Смештање непостојеће уреза на почетни екран у пејзажном режиму је такође бесмислено. Андроид би требало да буде довољно паметан да би знао да ли уређај на којем се користи има зарез или да ли се екран ротирао.

Стална обавештења о Андроид систему и системском сучељу сада могу бити онемогућена на одговарајућим каналима обавештења. Пре него што искористите нуклеарну опцију и онемогућите све то, само тренутак размислите зашто вам се приказују на првом месту. Можда ће вас нервирати када зачепе вашу нијансу обавештења, али они су некако важни.

Остале функционалне промене

Долази доњи нав, укључујући обје навигације на дну у вашим омиљеним Гоогле апликацијама или у доњим менијима траке апликација. Повећање резања и већих телефона у целини значило је да су се навигационе траке у апликацијама и менији апликација кретали на југ, ближе палцима. Проћи ће неко време, али пре или касније најважније ставке у апликацијама седеће тик изнад навигационог тастера.

Режим за уштеду батерије више не претвара ваш телефон у ону страшну наранџасту нијансу, једноставно пружа обавештење да је режим омогућен и да је дискретни симбол + унутар иконе батерије на статусној траци. Ако је Уштеда батерије укључена и само делимично напуните телефон, остаће укључен ако је проценат батерије када искључите телефон и даље испод прага Чување батерије који сте поставили у подешавањима батерије. Споредна напомена: Ако заборавите да искључите жаришну тачку, Андроид Пие ће је аутоматски онеспособити након неког времена ако није повезан ниједан уређај.


Изборник за избор текста је побољшан у Пие, узимајући веб претрагу и превођење из препуног менија и на главни мени. Када се у менију појаве радње апликација, и даље ћете морати да се бавите прекривеним менијем, али бар то неће бити сваки пут када желите да знате шта је то Флугелспиегел.

Поставке локације Андроид Пие-а су такође поједностављене, али, попут поједностављења режима „Не узнемиравај“, не нужно на жељене начине. Тачка случаја: у подешавањима локације више нема поставки за режим уштеде батерије. Ваше могућности су сада прилично ограничене, или дозволите све, потпуно онемогућите локацију или искључите Побољшајте тачност локације, што значи да уместо да користите мобилни, Ви-Фи и сензоре користите само ГПС, што ће вашу батерију врло брзо испразнити.Ако се одлучите за било шта од тога, Гоогле ће одобрити периодично прикупљање података о вашој локацији.

Дигитална добробит

Гоогле, попут Аппле-а, сада прави велику помоћ око управљања временом на екрану. Док вас Гоогле жели и треба вам на вашем телефону што је више могуће како бисте задржали уклапање тих рекламних долара, увођење нечега што вам помаже да се одузмете од себе је пријатно. Скептици би могли претпоставити да је донесена одлука да се избегне да изгледа лоше кад Аппле то учини, али хоће. Према свом истраживању, Гоогле тврди да је 70 одсто анкетираних признало да би волело да мање користе своје телефоне.

Дигитал Веллбеинг је сада доступан за Пикел 3 телефоне са Андроид Пие и доступан је и на свим Андроид Оне телефонима са инсталираним Пие ажурирањем.

Основне функције Дигитал Веллбеинг-а су надзорна табла која вам омогућава преглед употребе вашег уређаја: колико сте обавештења примили, колико често сте откључали уређај и колико времена сте провели у различитим апликацијама.

Дигитална контролна плоча добробити показује колико сте обавештења примили, колико често сте откључали уређај и колико времена сте провели у различитим апликацијама.

Након тога, Апп Тимер вам омогућава да поставите временска ограничења за посебно заразне апликације, при чему ће икона апликације бити засивљена чим истекне ваше време. Ако знате да имате нездраву овисност о Инстаграму, Андроид Пие може вам помоћи да контролишете импулсе, под претпоставком да се наравно пријавите. Као и код већине ствари, први корак ка опоравку је признање да вам треба помоћ.

Нови режим назван Винд Довн ће полако ограничити активност вашег уређаја у складу са распоредом који сте поставили. Када се приближите ноћном спавању, укључиће се ноћни режим, ограничавати прекиде путем функције Не узнемиравај и на крају изблиједите екран до нијансе сиве боје како би вас подсетио да је време за сено.

Иако су ови додаци сигурно позитивни, биће занимљиво видети колико људи заправо добровољно ограничава употребу телефона и колико их се временом држи. Апсолутно могу да видим како се многи од дражи искључују када смо усред два ујутро на ИоуТубеу, а екран нам се одједном претвори једнобојно.

Упаковати

Андроид Пие наставља гурнути први пут у Орео-у: Гоогле је преузео Андроид маинстреам. Тамо где је Орео ставио чисту столњак на Андроид основу коју сви знамо и волимо, Пие почиње да уклања неке нереде. На неколико места, Пита чак креће низ клизаву падину уклањајући избор у корист јединственог „једноставног“ решења. Било да предаје узде АИ-у или једноставно прихвати поставке које Гоогле сматра најбољима, Пие сматра најмање „Андроиди“ од свих недавних издања.

За већину главних корисника - следећу милијарду Гоогле очигледно удвара - мање сложен Андроид вероватно ће се сматрати добром ствари. Андроид има репутацију ОС-а особе са техничким потребама, што плаши многе људе који купују паметне телефоне. Прво Орео, а сада пита су дизајнирани да рехабилитују ту репутацију. Пие чини Пикел линију свако мало приступачнијом као и иПхоне, чак и ако је Гооглеов главни фокус ширење софтвера и услуга, а не испоручивање хардвера. Али онима који су дуго волели Андроидово исцрпно прилагођавање и слободу, Андроид 9 могао би се осећати мало шупље, бар у облику у којем га је објавио Гоогле. За оне који се осећају мало разочарано, други произвођачи Андроид-а постаће све важнији фактор у томе да Андроид Пие-у дају довољно зачина да му дају укус какав желе.

Андроид постаје кориснији, интелигентнији, чистији и једноставнији и све се топље у позадини.

Ако се узме у обзир филозофска квалитета, у Андроид 9 Пие-у се дешава много сјајних ствари, а морам рећи да и ја помало кривим што сам уживао у њему колико и ја, док почињем да схватим шта се изгуби на путу. Како Андроид постаје кориснији, интелигентнији, чистији и једноставнији, он ће се све више растопити у позадини и постати нешто што "само функционише".

АИ и машинско учење и даље ће доносити све више и више одлука за нас, али чак и ако су оне потпуно тачне и одговарајуће, биће тешко отресати се осећај да је нешто средишње у Андроид-овој историји пропало. Како Андроид 9 Пие затвара јаз и приближава нам корак ка бешавној, сјајној, интуитивној и потпуно аутоматској будућности, само знајте да ако вас та мисао испуни једнаким деловима узбуђења и чежње за добрим старим данима, нисте сами .

У међувремену, наш тим подцастова сео је за брзи преглед ажурирања. Ево шта они мисле.

Јавите нам када очекујете да добијете Андроид Пие у коментарима и шта мислите о ономе што сте видели до сада.

Данас је Гоогле најавио нови режим слабог осветљења за своју Дуо апликацију за видео ћаскање.Од имена бисте очекивали да режим слабог осветљења затамни УИ елементе током разговора са пријатељем. Умест...

Ажурирање, 26. фебруара 2019. (12:15 ЕТ): Скоро месец дана након што је процурила реч о томе да ће Гоогле Дуо доћи на интернет, функција је сада активна. Једноставно посетите веб локацију Гоогле Дуо и...

Саветујемо Вам Да Прочитате