Како започети развој Андроид апликација за почетнике

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 19 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
[Razvoj Android Aplikacija za Početnike] Uvod # 1
Видео: [Razvoj Android Aplikacija za Početnike] Uvod # 1

Садржај


Дакле, имате идеју о убојици и спремни сте је претворити у стварност и пренети на тржиште. Нема сумње да вас сврби када почнете да добијате прва преузимања, прегледе и зараду ... Али постоји само један проблем: немате појма одакле да започнете!

Научити кодирање довољно је само по себи тешко, али са Андроидовим развојем може бити и компликованије. Не само да треба да разумете Јава, већ морате да инсталирате сав софтвер специфичан за Андроид и научите све јединствене потешкоће развоја Андроид апликација.

Прочитајте даље: Најбољи бесплатни и плаћени курсеви за развој апликација за Андроид

Уопштено, за креирање Андроид апликације потребан је СДК (Софтваре Девелопмент Кит), ИДЕ (Интегратед Девелопмент Енвиронмент) попут Андроид Студио или Помрачење, Јава Софтваре Девелопмент Кит (ЈДК) и виртуелни уређај на којем ће се тестирати. За све је то потребно подешавање, а то је пре него што сте уопште започели са проучавањем ствари попут Гоогле Плаи услуга, величине екрана, нивоа АПИ-ја ...


То је само тако густа количина информација и довољно је да отпустите јако пуно људи пре него што и почну. Мој циљ је овим чланком да пружим приступачан водич за покушај и учините читаву могућност стварања апликације мало мање застрашујућом ... Објаснићу вам делове које требате знати и прелистати остатак, а до краја требате имати основну апликацију са којом можете почети итерати и експериментирати.

Дођите, прво направите себи шољу чаја, ово може потрајати ...

1. корак: Преузмите Андроид Студио

Да бисте програмирали на већини језика, потребан вам је део софтвера који се зове ИДЕ или „Интегрисано развојно окружење“. Најчешћи ИДЕ за Андроид развој је Андроид Студио, који долази директно од самог Гоогле-а. Можете их добити овде.

ИДЕ вам даје главни кориснички интерфејс где ћете унети свој код (не можете само почети да куцате у бележницу). Такође наглашава ствари које погрешите, нуди предлоге и омогућава вам да лагано покренете и тестирате своје креације. То ствара датотеке које су вам потребне, пружа основне изглед и обично вам штеди много времена и труда.


Оно што је сјајно за Андроид Студио јесте то што је дизајниран посебно за развој Андроида (за разлику од друге најпопуларније опције, Ецлипсе). То значи да ћете, када преузмете софтвер, добити и мноштво осталих бита који су вам потребни, укључујући и Андроид СДК (избор алата који укључују и саму Андроид платформу) и Андроид виртуелни уређај, који је емулатор на којем можете тестирати своје апликације. Када прођете кроз инсталацију, обавезно оставите поља означена да потврдите да желите ове додатне компоненте. Касније бисте их могли ручно додати, али то ће само усложњавати ствари.

Као што је већ поменуто, постоје неке алтернативе Андроид студију. Ецлипсе је старији ИДЕ који се може користити и за развој других ствари (као што су иОС апликације) и то је опћенито мало флексибилније. Такође је много паметније започети са, мада и не толико пријатељским почетницима. Други мој лични фаворит је Басиц4Андроид. Басиц4Андроид је ИДЕ који вам омогућава да кодирате Андроид апликације помоћу БАСИЦ програмског језика. Олакшава ствари и на бројне друге начине и фокусиран је на „брзи развој“.

Постоје и друге опције, као што су Унити3Д и бројни градитељи апликација, од којих свака има одређене снаге и слабости у зависности од тога шта планирате да правите. Ради једноставности, фокусирамо се на Андроид Студио јер је то постао „главни“ начин за изградњу основних апликација и прилично индустријског стандарда. Ако мислите да бисте икада могли да продате своје предузеће, ако желите да пружите највише могуће флексибилности и контроле или ако желите да постанете професионални програмер апликација, требаће вам овај алат.

То ће рећи, ако прочитате све ово и нађете га превише, можда бисте желели да размотрите Басиц4Андроид као једноставнији приступ и ја ћу то покрити у будућем посту.

У реду, само да сачекамо: сада је Андроид Студио преузет и инсталиран. Али, не трчите док не прочитате други корак! За сада добро ... Шта би могло поћи по злу?

2. корак: Подешавање Андроид Студио-а

Сада вам је инсталиран Андроид Студио направили сте први, смели корак ка томе да постанете програмер! Многи људи то до сада само управљају и потом месецима напуштају софтвер инсталиран на свом рачунару, осећајући кривицу сваки пут када га виде у Старт менију. На крају их бришу како би направили простор за следећи ААА наслов на Стеаму и тако окончали читаву тужну аферу ... Немојте завршити као они - време је за још једну афирмативну акцију!

Пре него што започнете, такође треба да инсталирате Јава на свој уређај да бисте користили Андроид Студио. Конкретно, требат ће вам инсталирати Јава Девелопмент Кит (ЈДК). Јава је програмски језик који ћете користити за израду апликација у овом случају и морате инсталирати ЈДК да би Андроид Студио могао да тумачи и компајлише ваш код (компајлирање значи претварање извора у нешто што је разуме се под ЦПУ - шифра машине). Овде ћете наћи Јава Девелопмент Кит. Само преузмите и следите упутства за инсталацију.

Сада можете да кликнете на Андроид Студио да бисте га покренули. Када се отвори, појавиће вам се мени у коме ћете моћи да започнете или конфигуришете неке опције. Одлична ствар је што вам све у овом тренутку одговара, мада бисте можда желели да се упознате са њима СДК Манагер (Конфигуришите> СДК Манагер) где ћете ажурирати Андроид СДК да бисте подржали новије верзије и преузимали ствари попут узорака кода или подршке за Гоогле Гласс. Али сада не брините о томе, али ако Андроид Студио каже да вам нешто недостаје, вероватно ћете требати да бисте то пронашли.

Дакле, постоје три главне ствари које међусобно делују када за креирање апликација користите Андроид Студио.

  • Сам Андроид Студио, који представља ИДЕ, пружа вам леп интерфејс за кодирање.
  • Код који пишете на Јави, а који сте инсталирали пре мало ...
  • И Андроид СДК коме ћете приступати путем свог Јава кода како бисте радили ствари типа Андроид

Ако вам се све то учини сложеним и застрашујућим, онда ... па, не знате да сте рођени. То је некада било начин горе.

Можда то нуди неку утјеху ...

Корак 3: Покретање новог пројекта

Након што инсталирате своје узорке, можете се вратити на прву страницу коју сте видели када сте учитали Андроид Студио. Сада желите да изаберете Покрените нови Андроид Студио Пројецт - коначно се догађа!

Унесите име које желите за своју апликацију и „домену компаније“. Ови елементи ће се заједно користити за креирање имена вашег пакета са следећим форматом:

цом.цомпанинаме.аппнаме

Пакет ће бити састављена датотека или АПК („Датотека датотеке са Андроид-ом“) коју ћете на крају пренети у Гоогле Плаи продавницу. Људи то могу видјети, па ако планирате да направите нешто што ћете на крају издати, покушајте да се држите подаље од „смешних речи“.

Последње поље које сте унели је директориј у који желите да сачувате све датотеке које се односе на вашу апликацију. Волим да чувам у ДропБок-у како бих био сигуран да увек имам резервну копију свог кода. Кликните поново Даље и погодите шта ... Још опција! Хуззах! Не брините, скоро смо тамо ...

Затим треба да одлучите за који уређај желите да развијате и у овом случају ћемо почети са Телефон и таблет опција. Остале опције су ТВ, ношење и стакло. У реду је ако желите да се у будућности развијете за безброј платформи - то је једно од чуда Андроида - али кренимо са нечим мало једноставнијим за почетак, ок?

Други избор који у овој фази морате да донесете је „Минимални СДК“. Ово је најнижа верзија Андроида коју желите да подржите. Зашто овде не унесете најновију верзију Андроида? Па, зато што релативно мало људи уствари имати најновија верзија Андроида инсталирана на њиховом уређају у било ком тренутку. Желите да подржите телефоне који и даље користе старије верзије како би досегли највећу могућу публику - нарочито у иностранство.

Зашто не бисте једноставно отишли ​​са Андроидом 1.1? Па, осим што ово није опција (Фроио је што ниже), то би вам такође спречило да користите било коју од најновијих нових карактеристика из најновијих исправки.

Најбоља опклада у овој фази је ићи са заданом опцијом, зато само оставите ово поље какво јесте. На следећој страници добићете могућност да одаберете начин на који желите да ваша апликација изгледа на почетку. Ово ће бити изглед вашег главног „Модул активностиКоја је у основи главна страница ваше апликације. Замислите ове попут шаблона; да ли желите да наслов ваше апликације буде на врху екрана или желите да ваш кориснички интерфејс попуни цео екран? Желите ли започети с неким елементима који су спремни за вас? Да ли ће ваша апликација примарно користити Гоогле мапе (не идите овде мало, ствари се компликовају са Гоогле Плаи услугама).

Имајте на уму да апликација може имати више активности које се понашају као засебне странице на веб локацији. Можда ћете имати, на пример, активност „подешавања“ и „главну“ активност. Значи активност није таква апликација рецимо, али само једна самостална страница ваше апликације.

Ипак, за своје прво стварање вероватно ћете најбоље направити нешто стварно једноставна која приказује само једну основну активност. Изаберите „Основна активност„Да би ствари биле што једноставније и за све намере и сврхе, то ће сада бити ваша апликација. Кликните поново Даље, добићете последњих неколико опција.

Сада морате одабрати име за своју активност и име изгледа (ако сте изабрали „Основна активност“, имаћете и опцију наслова и „мени_ресурса“). Назив активности је како ћете се позивати на своје активности у коду, тако да је називате нечим логичним (добар савет за кодирање уопште) попут „МаинАцтивити“. Креативно, знам.

Назив изгледа у међувремену описује датотеку која одређује изглед активности. Ово је одвојени део кода који се покреће са главним кодом активности да би се дефинисало где иду елементи попут слика и менија и које фонтове ћете користити. Ово заправо није Јава, већ КСМЛ - или Ектенсибле Маркуп Лангуаге ако желите импресионирати своје пријатеље.

За свакога тко има позадину у веб развоју, ваш КСМЛ ће радити мало као ХТМЛ или ЦСС образац стилова. У међувремену, каже Јава код за активност Шта елементи на екрану се раде када се притисну итд. У реду је овде оставити подразумевано име као „ацтивити_маин“. На крају, одаберите име за мени и за наслов. Изаберите нешто лепо за наслов, јер ће ваши корисници то моћи да виде у неким тренуцима. Кликните на следећи… и сада ћете видети своју апликацију!

Ваша празна, бескорисна апликација ... Све то само за почетак! Видите зашто људи одустају? Али заиста то можемо разбити на следеће основне кораке:

  • Преузмите и инсталирајте Андроид Студио, обавезно укључите Андроид СДК
  • Инсталирајте Јава СДК
  • Покрените нови пројекат и одаберите основне детаље

Дакле, заиста и није тако лоше ... И запамтите: кад све то једном учините, заувек можете то заборавити и усредсредити се на забавне ствари: креирање апликација! Твој је чај вероватно хладан у овом тренутку, тако да је следећи веома важан корак да добијете више.

4. корак: Стварање стварне ствари

Једном када се ваша апликација отвори, требало би да видите стабло директорија на левој страни са свим различитим датотекама и мапама које чине вашу апликацију и слику телефона у центру који приказује „Хелло Ворлд!“. Па, здраво и вама!

(Основна апликација која приказује „Хелло Ворлд“ оно је што већина нових програмера прво прави када науче да програмирају на новом језику. Андроид Студио ипак вара, јер то ради за вас!)

Можда ћете приметити да је отворена картица (дуж врха) „ацтивити_маин.кмл“, што је оно што велики телефон приказује на свом екрану. Можете се сетити да је ацтивити_маин.кмл КСМЛ код који дефинише упутства за изглед ваше главне активности.

Ако сте приликом покретања пројекта одабрали „Основна активност“, видећете другу КСМЛ датотеку која се превише назива „цонтент_маин.кмл“. Већина њих раде исто, али 'ацитвити_маин.кмл' садржи основни изглед који је Андроид Студио креирао за вас када сте одабрали 'Басиц Ацтивити'. Ствари које желите да уредите су у цонтент_маин.кмл, зато их отворите и за сада не брините о томе.

(Ако ово није оно што је отворено за почетак, користите директоријум са леве стране да бисте га отворили одабиром: апликација> рес> цонтент_маин.кмл.)

Распоред

Андроид Студио овде не приказује сам КСМЛ код, већ је приказ о томе како ће изгледати изглед на екрану. Ово је визуелни уређивач помало као Дреамвеавер за веб дизајн и мало олакшава живот нама програмерима.

Такође имате гомилу опција под називом „виџетаС леве стране коју можете да додате у апликацију. Ово су ваше основне ствари у апликацији; па, на пример, ако желите да додате дугме на којем пише „ОК“ својој активности, једноставно је превуците преко екрана и испустите га било где. Само напред и избаците дугме „ОК“ одмах испод „Хелло Ворлд“.

Још нешто што ћете пронаћи је да можете да кликнете на било који од ових елемената да бисте променили текст и „ИД“. ИД је начин на који се односите према сваком елементу (који се назива „поглед“) У вашем Јава коду, а текст је наравно оно што прикажете кориснику.

Избришите видгет „Хелло Ворлд“ (или приказ) и промените текст на тастеру у „Хелло?“. Исто тако, промените 'ид' на дугмету у 'дугме1'.

Сада вас прикривам да напишете мали програм ... Приметите такође да када одаберете приказ, у доњем десном углу добијете опције за промену боје и величине текста итд. Можете се играти са овим променљивим ако желите да промените изглед вашег дугмета. Овде се враћамо за минуту, зато напишите ментално!

Сада отворите своју МаинАцтивити.јава. Картица ће бити уз врх, али у случају да није, пронађите је испод: Апп> Јава.

Ово је код који дефинише понашање ваше апликације. У овој фази додаћете мали одломак кода:

јавно неважеће дугмеОнЦлицк (Прикажи в) {
Дугме дугмета1 = (Дугме) в;
((Дугме) в) .сетТект ("Здраво!");
}

Ово ће ићи одмах испод првог усамљеника затворено заграда '}', непосредно пре ознаке „@Оверриде, Публиц Боолеан“. То би требало изгледати овако:

Шта то све значи? Па у основи, све што следи „воид буттонОнЦлицк“Ће се извршити када неко кликне на дугме. Затим проналазимо дугме са „Дугме дугмета1 = (Дугме) в;", А затим промените текст.

Да, постоје и други начини на којима бисте могли постићи исту ствар, али имам осећај као да је ово лепо и једноставно, а самим тим и лако разумљиво. Проведите неко време читајући је и покушајте да се заобиђете шта ради шта ...

На врху странице је реч „увоз…“. Кликните на то да бисте је проширили и увјерили се да негдје постоји линија: „импорт андроид.видгет.Буттон;“. Требало је да се појави сам када укуцате последњи залогај (Андроид Студио је паметан такав), али можете га и сами да додате ако није.

(Обратите пажњу док уписујемо да се линије завршавају са „;“. Ово је основно Јава форматирање и ако га заборавите, створиће се грешка. Навикните се на то да их потражите!)

Вратите се на цонтент_маин.кмл и кликните на дугме. У десном углу где имате своје параметре за дугме требало би да будете у могућности да пронађете опцију која се зове „онЦлицк“. Кликните на ово, а затим изаберите линију кода 'онЦлицк' коју сте управо написали из падајућег менија. Оно што сте управо урадили, речено је Андроид студију да желите да повежете одсек кода са дугметом који сте направили (јер ћете у будућности имати много дугмића).

Сада је преостало само да покренете апликацију коју сте управо направили. Једноставно идите на „трчање“ дуж врха, а затим на падајућем менију одаберите „покрени апликацију“. Већ би требало да имате инсталиран АВД (Андроид Виртуал Девице), али ако не, можете да одете на: алати> Андроид> АВД Манагер> + Креирајте виртуелни уређај. Не заборавите да морате инсталирати и верзију Андроида на уређај.

Следите кораке за покретање емулатора који покреће вашу апликацију. Будите стрпљиви, то понекад може потрајати старост да се напуним ... Ако је никад учитава се, можете размислити о „паковању“ апликације да бисте створили АПК. Превуците ово на свој Андроид уређај и двапут кликните на њега да бисте га инсталирали и покренули.

Једном када се коначно покрене, можете да кренете са овом забавном апликацијом. Оно што бисте требали пронаћи је да када кликнете на дугме, текст од 'Здраво?' До 'Здраво!'. Бићемо богати ...

(Ако не ради ... нешто је пошло по злу. Није то било, ја радим! Потражите црвени текст у коду и покажите мишем да бисте добили предлоге од Андроид студија.)

Корак 5: Како постати бољи у развоју апликација

Ок, то је била лаж. Вероватно смо не постаће богат. Тренутно је апликација коју смо направили прилично лепа. Можете то пробати и продати, али вероватно нећете добити толико добрих рецензија.

Међутим, разлог због којег сам вам говорио кроз ово основно стварање апликација је тај што вас учи основама програмирања. Имате акцију и реакцију - притиском на дугме заиста нешто. Баците неке променљиве и нешто математике, додајте лепе слике и корисну функцију и то је заиста довољно да направите сасвим основну апликацију.

Па куда идемо одавде? Постоји толико много тога за научити: нисмо то погледали Андроид Манифест ипак, нисмо разговарали о вашем приватни кључ (или колико је забавно кад то изгубите), а још увек нисмо ни проучили Андроид животни циклус апликације (нема везе са тим Краљ лавова). Постоје проблеми са подршком различитих величина екрана и ту је толико пуно тога за научити.

Нажалост, требало би читаво књига да вас научим о целости развоја Андроид апликација. То је добро место за почетак: купите књигу!

Али важније је само играти се и испробавати ствари. Немојте да направите своју апликацију која се мења у свету првог дана. Уместо тога, усредсредите се на то да направите нешто једноставно и директно, а затим надоградите на томе. Покушајте да промените изглед текста и покушајте да додате више дугмади и више правила како би апликација заиста била корисна.

На крају ћете наћи нешто што желите да урадите, а то не можете сами да схватите. Можда желите да се чује звук када нпр. Неко кликне на ваше дугме. Овде почиње право учење. Сада је све што требате да урадите претражити на Гооглеу: „Како репродуковати звук онЦлицк Андроид“

Пронаћи ћете гомилу компликованих одговора, али на крају ће неко, вероватно на Стацк Оверфлов-у, разбити одговор једноставно за вас. Тада оно што радите јесте да копирате тај код и залепите га у апликацију, правећи неколико промена док кренете.

Исто тако, испробајте неке од узорака кода који су доступни кроз Андроид студио. Погледајте како функционишу, покушајте са променом ствари и само експериментишите. Ствари ће поћи по злу и доћи ће до грешке, али за већи део, ако само следите упутства, то је довољно лако решити. Не паничарите! И то је прилично како научите да правите апликације. Много тога се своди на обрнути инжењеринг, копирање и лепљење. Једном када имате главни програм, остатак ћете подићи док идете.

Ако желите апсолутно најлакши начин за почетак, само пронађите неки узорак кода који је близу онога што направите и промените га. Нико вам све то неће моћи објаснити на начин који има смисла и ако се бринете да не схватите све за почетак, никада нећете стићи нигде.

Уместо тога, зароните унутра, запрљајте руке и учите на послу. Оно је компликовано и фрустрирајуће, али на крају и јесте високо награђивање и више него вредно почетног труда.

Данас је Гоогле најавио нови режим слабог осветљења за своју Дуо апликацију за видео ћаскање.Од имена бисте очекивали да режим слабог осветљења затамни УИ елементе током разговора са пријатељем. Умест...

Ажурирање, 26. фебруара 2019. (12:15 ЕТ): Скоро месец дана након што је процурила реч о томе да ће Гоогле Дуо доћи на интернет, функција је сада активна. Једноставно посетите веб локацију Гоогле Дуо и...

Недавни Чланци