Суочимо се са тим, освежавање бренда Андроид дуго је касно

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 26 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
GRANNY CHAPTER 2 LIVE FROM START
Видео: GRANNY CHAPTER 2 LIVE FROM START

Садржај


Бугдроид, осакаћен растом Андроида

Такође је успело и за потрошаче - незахвални зелени робот постао је случајни миљеник гомиле. Гоогле опен отворио је свој дизајн, тако да су људи и компаније широм света - чак и тематски парк у Северној Кореји - слободно користили дизајн робота, чинећи да се осећа свеприсутно (и још јефтиније) у том процесу.

Андроид логотип добио је малу фазу подизања лица у 2014. Робот је остао углавном непромењен, осим нове нијансе зелене боје. Мењач речи "андроид" (други Андроид логотип) је, додуше, преправљен, замењујући нервозне, научно-фантастичне слова за модернији и инклузивнији дизајн.

Исте године Гоогле је почео да захтева од произвођача телефона да на својим уређајима користе екран за напајање „Поверед би Андроид“. Коришћен је само жиг који је говорио о томе како је Гоогле гледао логотип робота.

Материјал дизајн је такође представљен 2014. године, доносећи толико потребну визуелну конзистентност Гооглеовим бројним апликацијама и ширем екосистему Андроид апликација.


Избачена, али инклузивна

Данашње освежавање чини се кулминацијом промјена које су покренуте 2014. издањем минималистичког Материјалног Дизајна. Потпуног робота замењује управо глава, најекспресивнији део оригиналног дизајна.

Један од главних покретача новог дизајна је инклузивност. То је конац који сеже све до 2007. Првобитни Бугдроид требало је да буде инклузиван - није имао пол, националност и, како је објаснила Ирина Блок, „не постоје културне референце на било које друге ликове или културне иконе.“ Али Гоогле је сматрао да би то могао успети више универзалан.

Нова нијанса зелене садржи више плаве. Сиднеи Тхомасхов, Гоогле-ово вођење бренда и креативан производ за Андроид, рекла нам је да ово боље функционише за људе са оштећењима вида који се односе на боју. Такође је лакше упарити друге боје.

Остали мали пипци укључују ситна подешавања положаја очију и антена како би била израженија и уравнотеженија.


Овде имамо велику пажњу детаља, што са оригиналним дизајном тешко да је било.

Нови лого је такође много кохезивнији. Андроид лого се први пут састоји од симбола (глава) и речи од речи (андроид текст). Раније су та два паралелно коришћена, на неки раздвојен начин.

„Узели смо огромну инспирацију из своје врсте најпрепознатљивије имовине, а то је Андроид робот. И почели смо да израђујемо нашу реч реч тањом, мало геометријскијом и модернијом. А ми смо уствари унели неке кривине у саму реч речи које опонашају и одражавају исти радијус као и код целог робота “, рекао је Тхомасхов. Овде је очигледно пуно пажње детаљима, што са оригиналним дизајном тешко да је било.

Гоогле је, по тангенту, рекао да одбацивање имена десерта такође говори о приступачности - имена попут Марсхмаллов, Ноугат или Лоллипоп тешко су глобална или их је лако изговорити по том питању.

Софистицираност долази скупо

Освежавање логотипа је погодна метафора за раст Андроида као технологије и екосистема. Оригинални софтвер био је изузетно базичан, толико да произвођачи телефона у основи имао да креирају сопствену кожу да би надокнадили њене недостатке. То је сада сва древна историја: последње верзије Андроида биле су све у вези са усавршавањем. У 2019. години кључна ажурирања била су фокусирана на, погодили сте, приступачност. Дани брзог раста и радикалних нових карактеристика су завршени.

Нова Андроид палета боја

Питао сам С резиденцијални графички дизајнер Таио Онабуле шта мисли о новом дизајну. Његов коментар прилично га резимира:

„Изузетно читљив и познат фонт, живахна и доступна палета боја, и најкарактеристичнија реализација Андроид маскоте досад - Андроид је сада бренд изграђен за глобалну публику.“

Таио је такође приметио да је Гоогле можда био покренут да освежи Андроид бренд конкуренцијом из свог сопственог екосистема. „Они очигледно покушавају да је достигну на нивоу озбиљности и зрелости на којем раде и њихови други брендови. На исти начин као што је један УИ за Самсунг био прави смисао њиховог приступа дизајну “, рекао је. Доиста, ово освежавање марке долази с обзиром да Гоогле разликује свој укус Андроида, различит од Самсунг-ових или Хуавеијевих потреба.

Попут модерног Андроид ОС-а, нови Андроид лого је довршен, али остаје веран својој заоставштини. Напокон, Бугдроидова глава је још увек унутра. Више се не осећа јефтино, а то је прикладно сада када се и прорачунски Андроид телефони осећају „премиум“.

Неки могу рећи да Андроид губи мало душе и можда су у праву.

Неки могу рећи да Андроид данас губи душу и можда су у праву. Али Андроид је да се развија и барем неки дух старог бранда живи. Ако вам је то утеха, Бугдроид је и даље опен соурце. Нико вас неће спречити да га користите баш као и пре. Сумњам да ће зелени робот дуго остати вољен у заједници, без обзира на то шта се догађа са званичним брендом.

Коначно питање је да ли је ово корак ка потпуном паду маскоте робота или чак целокупне Андроид марке? Гоогле нам није дао апсолутно никакву назнаку да ће се то догодити, али то није незамисливо. Годинама се трају спекулације о евентуалној замјени Андроида, а недавно их је подстакао развој Фуцхзије. Да ли ће нови Гоогле ОС једног дана заменити Андроид? Ко зна, али једно је сигурно: Бугдроид-ово одлазак у пензију је одавно касно.

Шта ви мислите о новом Андроид логотипу?

(Завршено) Волим. Мрзи то.

Данашња епизода "Вечерашњег шоуа са Јиммијем Фаллоном" снимана је само помоћу Самсунг Галаки С10 Плус.Епизода ће се пробити од норме јер ће садржавати само унапријед снимљене сегменте снимље...

Самсунг Галаки С10 Плус можда је Самсунгов уређај са највише функција у годинама (осим модела 5Г), али изгледа да је јачина сигнала телефона доведена у питање....

Будите Сигурни Да Изгледате