Пронађите мој уређај: шта је то и како да га користим?

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 28 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Как проверить генератор. За 3 минуты, БЕЗ ПРИБОРОВ и умений.
Видео: Как проверить генератор. За 3 минуты, БЕЗ ПРИБОРОВ и умений.

Садржај


Сетите се осећаја губитка црева у губитку паметног телефона или украдењу? То никоме не желимо, али тужна је стварност то је што већина нас барем једном прође. Због тога Гоогле има алат Финд Ми Девице доступан Андроид корисницима.

Шта то може учинити? Укратко, Финд Ми Девице ће вам помоћи да даљински управљате својим уређајем. Можете га пронаћи, али сви знамо да покушај опоравка може бити понекад беспомоћан. Ако знате да уређај нећете добити назад, он такође има могућности заштите ваших личних података.

Мала историја

Да би помогао власницима да пронађу украдени или изгубљени паметни телефон, таблет или паметни сат, Гоогле је представио Андроид Девице Манагер још 2013. У мају 2017. компанија га је ажурирала и дала му ново име - од Андроид Девице Манагер-а да пронађе мој уређај .

Промјена имена има смисла, јер стара није кориснику заправо рекла о чему се тачно услуга односи, док је нова много директнији и тачнији опис онога што чини.


Поред новог имена, Финд Ми Девице је такође добио освежени дизајн. Сада, на пример, можете да видите све горе наведене уређаје заредом, док пре него што сте морали да одаберете онај који желите да пратите помоћу падајућег менија.

Како функционише Финд Ми Девице

Упркос новом имену и неколико информација, услуга делује исто као и увек. У основи вам пружа неколико различитих опција за опоравак уређаја или заштиту података.

Пре него што уђемо у детаље како сваки од њих функционише, прво морате знати где можете да пронађете Гоогле-ов корисни алат. У основи имате две могућности: прва је да посетите веб локацију Финд Ми Девице на рачунару, а друга је да преузмете Андроид апликацију из Гоогле Плаи Сторе-а. Оба су доле повезана.

Такође, можете само да Гоогле „нађе мој телефон“ и локација вашег уређаја ће бити приказана у претраживачу.

1. опција: Проверите локацију свог уређаја


Прво што бисте требали да урадите када отворите веб локацију или апликацију Финд Ми Девице је да проверите локацију свог уређаја. Приказује се аутоматски и моћи ћете да га видите на мапи.

Имајте на уму да је локација приближна и видећете је само ако је ГПС на уређају укључен. Такође је нећете видети ако је телефон искључен или обрисан. Умањила сам слике како бих своју локацију одржала приватном, али Финд Ми Девице се приближио, али није сасвим тачан.

Ако вам је украден уређај и видите његову тачну локацију, саветујемо вам да позовете полицију, уместо да сами покушавате да га вратите.

Опција 2: Репродукујте звук

Друга ствар коју можете да урадите је да назовете уређај који тражите само једноставним кликом или тапните на алатку Пронађи мој уређај. Због тога ће звонити пет минута, при пуној јачини, чак и ако је постављено на тихо или вибрира.

Ако можете да видите локацију свог уређаја на мапи, ова функција је изузетно корисна. Локација која је приказана је приближна, што значи да вам не показује тачне координате уређаја. Након што сте у том подручју, можете само назвати уређај притиском на дугме, што ће вам помоћи да га пронађете много брже. Звук ће такође разоткрити крадљивца ако је уређај украден.

Опција 3: Сигурни уређај

Ако желите да сачувате своје податке, одлична опција је даљинско закључавање уређаја. Све што требате учинити је да кликнете или додирнете опцију „Сецуре Девице“ (Сигурни уређај), а затим унесите опоравак и телефонски број, који ће се оба приказати на екрану изгубљеног телефона.

Они су опционални, али додавање барем броја телефона је нешто што треба узети у обзир, јер онај ко нађе уређај може вам се обратити одмах тако што ћете додирнути тастер за позив на екрану. Како можете видети на слици испод.

Наравно, ако је уређај украден, опоравак и телефонски број неће бити од велике користи, али само закључавањем осигуравате да га лопов не може користити. Међутим, ова функција функционише само ако је уређај повезан на Интернет.

Опција 4: Обришите уређај

Ако сматрате да нећете моћи да вратите свој уређај, можете даљински извршити ресету фабрике која ће у основи обрисати сав садржај са вашег уређаја. На тај начин можете бар знати да нико неће добити приступ вашим личним подацима.

Ова функција функционише само ако је уређај на мрежи. Ако је ваш уређај ван мреже, подаци ће бити обрисани следећи пут када се повежу на Интернет.

Имајте на уму да једном када се подаци обришу са уређаја, више нећете моћи да проверите његову локацију на мапи или да користите било коју другу опцију описану у овом посту. Разлог за то је тај што све четири функције раде само ако је уређај пријављен на ваш Гоогле налог. Још једна ствар коју ваља истаћи је да функција Ерасе можда неће избрисати садржај са мицроСД картице.

Последње мисли

Гоогле-ов Финд Ми Девице је дефинитивно сјајан алат и изузетно је једноставан за употребу. То је бар мали корак од Андроид управитеља уређаја који је то наставио. Међутим, ово је једно средство за које се надамо да вам никада неће требати. Али догађају се лоше ствари, па ако изгубите свој уређај или вам се он украде, прво што треба да урадите је да одете на мрежу и покушате да га вратите уз помоћ Финд Ми Девице.

Да ли сте икада морали да користите Финд Ми Девице? Реците нам о својим искуствима у коментарима! Да ли сте опоравили свој уређај? Да ли сте успели да ухватите лопова? Ове приче су увек занимљиве.

Једном је приликом пребацивања контаката са једне мобилне платформе на другу значило ручно куцање бескрајне количине имена, телефонских бројева и других информација. Срећом, данас паметни телефони мог...

Иако стреаминг сервиси попут Спотифи и Тидал преузимају тржиште, многи љубитељи музике радије преузимају и чувају музику на свом чврстом диску. Упркос својим недостацима и чињеници да се Аппле удаљава...

Препоручујемо Вам