Андроид није савршен: 5 побољшања бисмо желели да видимо од Гоогле-а

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 1 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 3 Јули 2024
Anonim
Radiant Heat Not Working on Navien NCB240 Combi Tankless Boiler
Видео: Radiant Heat Not Working on Navien NCB240 Combi Tankless Boiler

Садржај


Андроид се током година знатно развио, уводећи нови редизајн корисничког сучеља и стекавши обиље јединствених функција и оптимизација на том путу. Међутим, колико је рафинирано модерно Андроид искуство, много тога се још може побољшати или променити. Са очекиваним издањем Андроид К-а ове године, мислили смо да би било добро разговарати о неколико ствари које бисмо желели да видимо Гоогле адресу у следећем главном издању ОС-а.

Боље навигације гестом

ОЕМ произвођачи као што су Аппле, Моторола и ОнеПлус имплементирали су своје покрете за навигацију гестом, а Гоогле је одмах уследио и то. Увођење Андроид Пие-а донело је навигацију гестом изворно на Андроид ОС. У почетку је звучало одлично, али ако сте користили Гоогле-ову навигацију гестама знаћете да је прилично грозно.

Прво и најважније, Пиеова навигација гестама у ствари не ослобађа ниједну некретнину на екрану, у потпуности победивши сврси контрола гестама.


На дну је још увек трака за навигацију, тако да то нису чак ни сви покрети. Кућно дугме је у облику таблете уместо круга и још увек постоји дугме за повратак, али се приказује само када сте у апликацији или у суштини нечем другом осим покретачу. Дугме за преглед или недавне апликације једино је дугме које је заиста нестало. Ово је замењено кратким преласком одоздо да бисте покренули недавне апликације, а прелаз прстом десно на навигациону траку постао је нови начин мењања напред и назад између ваше последње две апликације.

Андроид навигација гестама могла би да користи пуно посла - пуно УИ елемената једноставно нема смисла тренутно

Други разлог због којег су навигације геста Андроид Пие-а толико лоше су неки од гестова, а елементи УИ-ја немају смисла. Свиђа ми се што могу прелазити прстом до горе да бих стигао до мојих недавних апликација, али не свиђа ми се што морам да направим дугачак прелаз да пређем равно у фиоку своје апликације или превучете прстом по други пут ако бих само кратко клизнуо. Упркос томе што га стално користим, још увек се нисам навикнуо на њега. Постављање потеза прстом за недавне апликације на десној страни навигационе траке и превлачење са средине да бисте отворили фиоку апликације било би лако решење за то. Ово би умањило потребу за дугим преласком како бисте у потпуности дошли до фиоке апликације.


Моје последње велико питање је постављање дугмета „очисти све“ на екрану недавних апликација. Многе ОЕМ Андроид коже нуде вам јасно дугме које је доступно без обзира где се налазите у својим недавним апликацијама. То није случај са Гоогле-овом имплементацијом. Дугме „Очисти све“ за недавне апликације није статично и што више апликација отворите, то се даље помера са леве стране листе. Једноставно се не осећа интуитивно и може бити незгодан ако имате листу веша за недавне апликације.

Дуго снимање заслона и екрана

Гоогле је током година направио сјајан посао побољшавајући и додајући нове функције за Андроид. Многе функције за које сте некада морали да користите роот, флешујете прилагођене РОМ-ове или користите ОЕМ кожу за сада су изворно уграђене у Андроид. У раним данима Андроида, укоријенио бих свој уређај само да бих промијенио бљескалицу и могућност поновног покретања у менију за напајање. У данашње време више не осећам потребу за тим, али неке ствари им још увек недостају.

Гоогле још увек није имплементирао могућност прављења дугих снимака екрана или стварања снимака екрана у Андроид. ОЕМ произвођачи као што су ОнеПлус, Хуавеи и Самсунг имају једну или обе ове функције. Ако сте на чистом Андроиду, мораћете да прибегнете трећим апликацијама или укореним системима ако их заиста желите. Ово су добре опције, али увек је боље искуство имати уграђене функције директно у ОС.

Прекорачите леве плоче ОЕМ-а са Гоогле феед-ом

ХТЦ-ов Блинкфеед и Самсунгов Бикби Хоме су два позната примера левих кућних плоча које су поставили ОЕМ-ови. Ови панели су намијењени пружању брзих информација на први поглед, али су често набрекли и незгодни. Већина оригиналних произвођача дозвољава вам да онемогућите феед ако вам се не свиђа, али не можете га заменити другим фидом по вашем избору.

Лично уживам у Гоогле-овом властитом фееду. Чисто је, пружа информације које су ми потребне и не осећа се неспретно или натечено попут оних које сам споменуо. Ово је један од главних разлога зашто више волим да користим Пикел уређаје, али било би сјајно када бисте могли да замените Андроид ОЕМ извор са Гоогле-овим.

Побољшане дозволе за апликације

Гоогле је урадио сјајан посао пружањем више контроле над дозволама апликација на Андроиду током година, али ми се и даље надамо још. Према неким раним верзијама које су процуриле, Андроид К могао би нам дати богове моћи над дозволама апликација.

Док службено ажурирање нећемо сигурно знати која побољшања ће се применити, али једна ствар коју бисмо желели да Гоогле промени помоћу дозвола апликације је могућност давања дозвола за апликације привремено или само док се апликација користи. То је сјајно ако желите да апликација само сазна вашу локацију или привремено користи вашу камеру и олакшава корисницима приватност. Апликација звана Боунцер у Гоогле Плаи продавници ради управо ово, али увек је боље уграђивати је у Андроид.

Бољи интерфејс за дељење

Ако сте икада ишта подијелили на Андроиду, знате да је то прилично неуредан систем. Многе ствари о дељењу на Андроиду су потребне за побољшање. Покушаћу да ово будем што краћи и да се дотакнем само неколико тачака.

Један од најочигледнијих проблема који ћете приметити код корисничког сучеља за дељење је да је веома спор, посебно ако имате инсталирано пуно апликација. Ставке за директно дељење такође се не учитавају истовремено са осталим апликацијама, а предложене пречице за директни дељење понекад се чине потпуно насумичне. Опције које добијате за директно дељење разликују се од апликације до апликације. Понекад само поновно учитавање корисничког сучеља за дељење може променити коме или чему можете да делите.


Други главни проблем је неусклађеност корисничког сучеља за дељење између апликација. Не изгледа увек исто, јер програмери могу да учине корисничко сучеље како год желе. Међутим, ни у Гоогле-овим сопственим апликацијама корисничко сучеље за дељење није исто. У ниже наведеним примерима можете видети како ИоуТубе и Плаи Сторе имају вертикални клизни интерфејс који се најчешће користи код Андроид-а, али апликације попут Гоогле Пхотос и Мапс имају хоризонтално померање.


Гоогле такође мора да има стандардни изглед и положај за дугме за дељење. Већином је то познати тространи троугао, али понекад то може бити стрелица, обични текст или комбинација текста и икона дељења. Дугме за дељење може се појавити на врху апликације, у средини, на дну или закопати у мени са три тачке. Неке примере можете видети доле. Имајући стандардни положај и потражити дугме за дељење у свим апликацијама учинило би да доживљај буде интуитивнији, посебно за кориснике који нису толико упућени у Андроид екосистеме.


Ово сигурно није свеобухватна листа свега што би Гоогле требао побољшати са Андроидом. Ово су неке од најбољих ствари које бисмо желели да им се обрате. Надамо се да ће Андроид с Андроидом неке од ових ствари исправити. Ажурирање није превише, тако да ћемо ускоро сазнати шта компанија одлучује да промени. Постоје ли неке друге функције или промене корисничког сучеља које очајнички желите да видите да ли ћете у будућности доћи на Андроид? Јавите нам о њима у коментарима.

Хуавеи вас жели 16. октобра одвести даље од Галакија, захваљујући новом извештају од Прицераја и Онлеакс сада знамо шта можемо очекивати од Мате 10....

Истраживач сигурности иОС-а објавио је раније на Твиттеру да су открили нови бјекство из затвора за иПхоне (виа Тхе Верге). Овај нови подвиг - заснован на боотром рањивости - зове се „Цхецкм8“ и могао...

Публикације