Појачана стварност вс виртуална стварност: у чему је разлика?

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 1 Април 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
Дэвид Перри о видеоиграх.
Видео: Дэвид Перри о видеоиграх.

Садржај


Са Оцулус Рифт С, Оцулус Куест-ом на Андроид-у, Виве Цосмос-ом и још много тога, ускоро ће виртуелна стварност можда уживати у нечем другом који долази - можда коначно разбити опште тржиште. Упркос насијарсима, ВР сигурно није „мртав“.

Али не само ВР прави валове. Једнако узбудљиво, а можда чак и више, је долазак упоредивих технологија као што су АР и МР. АР је „проширена стварност“, док је МР „мешовита стварност“. Обе ове опције доносе нешто другачије, али слично табели и подједнако су значајне на свој начин. Жонглирање свим тим концептима може постати мало збуњујуће за неупућене, па погледајмо тачно како свака од ових технологија функционише и у чему се разликују. То је АР против ВР, обрачун који ће дефинисати нашу будућност!

АР вс ВР: Повећана стварност или виртуелна стварност?

Повећана реалност вс виртуелна стварност. У основи имамо две сличне технологије, али постоје неке кључне разлике. Најлакша разлика између повећане и виртуелне стварности је та што вас виртуална стварност урања у вас ентјаослонити у виртуелни свет, док проширена стварност напросто прекрива виртуелне елементе у стварни свет. Знате, права стварност (РР?).


Слушалице за виртуелну стварност обично користе један или два екрана који се држе близу вашег лица и гледају кроз сочива. Затим користи разне сензоре како би пратио главу и потенцијално тело корисника током кретања кроз свемир. Користећи ове информације, ствара одговарајуће слике како би створио илузију да корисник навигава у потпуно страном окружењу.

У случају уређаја попут ХТЦ Виве или још повременијих гадгета попут Гоогле-овог Даидреам-а, корисници могу да разгледају ову виртуелну стварност и да у интеракцији с њом у различитом степену (зависно од могућности контроле). Снажније слушалице са ПЦ рачунаром и надолазећи самостални уређаји додатно омогућавају „шест степени покрета“, што значи да заправо можете да устанете и ходате унаоколо, притом имајући на уму да се не упаднете у ствари из стварног света.


С друге стране, проширена стварност обично користи или наочаре или камеру за пролаз како би корисник могао да види стварни свет око себе у стварном времену. Дигитални елементи ће се или пројицирати на стакло, или ће се приказати на екрану изнад увлаке фотоапарата. Овде постоје велике сличности између АР и ВР: обе ће вероватно користити неку врсту слушалица (мада не увек), и обе ће обично користити жироскопе и друге сензоре да прате кретања корисника. Међутим, АР-у ће обично требати нешто мања процесијска снага у поређењу са ВР-ом, с обзиром да не треба да постане комплетна сцена. За приказ диносауруса потребно је мање полигона у односу на читаву јурску сцену.

Оно што му је потребно јесте одређени степен „рачунарског вида“. Ово је поље рачунарске науке које омогућава уређају да разуме свет око себе како би дигитални елементи могли да буду правилно постављени. Управо ова технологија омогућава праћење позиције "изнутра" без потребе за сигналним сигналима да открију положај корисника, а та иста технологија ће омогућити уређајима попут Андроид-ове Оцулус Куест да омогуће потпуну слободу кретања без употребе спољни сензори. У многим АР апликацијама, количина рачунарског вида је знатно мања; пуно уређаја се може добити једноставним разумевањем одређених објеката и референтних тачака у свету.

РАЗР зна: Од патената, извештаја, савета и савета компаније Моторола, сви, али не знамо да ће то бити склопиви уређај.Широко пријављени РАЗР склопиви ће радити у старом школском преклопном слоју уређа...

Имам мали проблем: мењам позадину телефона неколико пута недељно, понекад чак и свакодневно. Не знам зашто, али једноставно сам расположена и желим да позадина мог телефона одражава моје расположење....

Препоручује Се Вама