Зашто бисте (и зашто не бисте требали) куповати половни паметни телефон

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 11 Може 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Сравнение Redmi Note 8 и Meizu Note 9
Видео: Сравнение Redmi Note 8 и Meizu Note 9

Садржај


Да купите половни паметни телефон или не купујете половни паметни телефон? За штедљиве људе међу нама, питање делује прилично неразумљиво: рабљени телефони су јефтинији, па је и повољнија цена.

Међутим, то можда није увек случај. Током последњих неколико година, буџет и средње категорије паметних телефона су експлодирали, с потпуно новим моделима који се понекад понашају једнако - или чак и бољи - од осталих уређаја који коштају двоструко више. Постоје још новије компаније које су се специјализовале само за телефоне који пружају врхунско искуство за што мање новца.

Одобрено, понекад вам је потребно нешто конкретно - нешто што можете добити само од једне одређене марке или стила уређаја. У том случају, ако бисте купили рабљени паметни телефон, можда бисте направили најбољи потез.

Да се ​​детаљније позабавимо овом темом. Прво, започнимо с разлозима за куповину половног телефона.

Зашто бисте требали купити половни телефон


Генерално, једини стварни разлог за куповину половног телефона је ако вам апсолутно треба одређена функција, стил дизајна или бренд. Најбољи начин да одлучите да ли ћете купити или не купити је размишљање о вашем паметном телефону.

На пример, једна од најважнијих карактеристика смартфона за многе потрошаче је камера. Ако сте грешка и користите свој паметни телефон да бисте снимили тона фотографија, требат ће вам нешто што ће вам дати најбољи могући излаз. Међутим, ако имате и буџет, можда нећете моћи да приуштите Хуавеи П30 Про у класи или Гоогле Пикел 3 КСЛ.

То би био савршен разлог за куповину половног телефона. Ако бисте могли да пронађете ове уређаје по повољној цени на еБаи-у, Сваппа-у или некој другој половној веб локацији, то би имало смисла. Можете чак и генерацију уназад да уштедите више - на пример, Гоогле Пикел 2 КСЛ, има скоро једнако добру камеру као и 3 КСЛ и има много истих функција.

С друге стране, најновије и највеће карактеристике можда нису оно што тражите, а у том случају ћете можда желети да направите корак уназад. На пример, скоро сваки водећи уређај из 2018. године има уграђен скенер отиска прста позади или скенер отиска прста који је приказан. Ако заиста желите уређај са физичким скенером на предњој страни, куповина старијег кориштеног флагсхипа могла би бити најбоља опклада. У овом случају, нешто попут Хуавеи П20 Про био би одличан избор, а који је сада пуно јефтинији него што је био случај када је лансиран и још увек добија софтверску подршку од Хуавеи-а.


Постоји много сјајних разлога за куповину половног телефона, али они су увек јефтинији и није баш најбољи.

Можда имате мале руке и зато вам је потребан телефон са мањим дизајнерским фактором, или можда волите да је Галаки Ноте линија укључена у стилу и желите да Самсунг Галаки Ноте 9 буде по нижој цени. Ово су такође добри разлози за куповину одређеног уређаја који се користи.

Треба напоменути да половни телефони долазе са ограничењима. Неки од њих немају никакву гаранцију, неки ће добити штапиће или друге козметичке мрље, у некима ће недостајати прибор итд. Међутим, ако очајнички требате одређену особину и најбољи (или једини) начин да то набавите по пристојној цени је да бисте купили рабљене, то је апсолутно оно што бисте требали учинити.

Ако се одлучите за куповину половних, прочитајте наш чланак овде о обавезама, а не о куповини половног паметног телефона. Али не идите тамо још сасвим! Прво би требало да прочитате следећи одељак.

Зашто не бисте требали куповати половни паметни телефон

Индустрија паметних телефона прилично се променила у последњих неколико година. Раније, ако сте желели најновије, цоол функције, нисте имали другог избора него да купите најновији и највећи паметни телефон. Није било начина да се то заобиђе.

Међутим, иновације у индустрији као целини су се доста успориле. У данашње време можете насумично одабрати било који Андроид вођа и вјероватно је да би имао исте основне карактеристике као и било који други. Да, увек ће постојати једна или две ствари водеће компаније Компаније А које компанија Б нема, али вероватно неће бити прекршај за генералне потрошаче.

Имајући то у виду, карактеристике врхунских Андроид уређаја и карактеристике средњег опсега брзо постају врло сличне. Као такав, можете купити потпуно нови паметни телефон са свим основним карактеристикама које су вам потребне за сличну цену као и куповина половног флагсхипа.

Ако можете добити све што желите од потпуно новог телефона по истој цени као и рабљени, зашто бисте купили половни?

Узмимо за пример Ксиаоми Поцопхоне Ф1. Уређај поседује огромну батерију (4.000мАх), Куалцомм Снапдрагон 845 процесор (још увек одличан процесор) и 6 ГБ или 8 ГБ РАМ-а. Овисно о томе гдје живите, овај телефон можете добити за између 300 и 400 долара, потпуно нови.

Ако немате много одређених посредника у вези са паметним телефонима, боља одлука је потпуно нови средњи ренџер.

ОнеПлус 6 и ОнеПлус 6Т имају сличне карактеристике као и Поцопхоне Ф1, али више премиум материјала за израду и боља доступност по земљама. Почетна цена за ОнеПлус 6 је 530 долара, потпуно нова.

Тржиште средњег ранга такође расте. На пример, 201 Хонор Виев 20 добија звјездане критике - укључујући одавде - и има скоро екран на читавом екрану, прикључак за слушалице, ИР бластер и сјајне спецификације и квалитет израде. Иако је тренутно доступан само у Кини, очекујемо да ће њена глобална цена почети испод 500 УСД.

Још једна ствар коју ће ови новији паметни телефони имати над својим старијим половним колегама су ажурирања софтвера. Сваки уређај наведен као пример у овом одељку добиће безбедносне исправке за Андроид најмање још годину дана, вероватно две. Такође ће вероватно добити ажурирање за Андроид К, што ће вам не понудити сваки старији половни телефон.

Имајући то на уму, немојте заборавити да још увек постоји доста нових јединица старијих генерација водећих бродова. Брзи увид у еБаи показује мноштво потпуно нових јединица Гоогле Пикел 2, Самсунг Галаки Ноте 8, ЛГ Г7 ТхинК, Хуавеи Мате 10 Про, итд. Иако су ови уређаји некоришћени и још увек су у кутији, они „ се продају за много мање од својих новијих колега. Да, можда неће добити ажурирања много дуже, али то су још увек одрживе могућности.

Шта треба да радите?

Ако сте на тржишту за нови телефон, размислите о томе без чега апсолутно не можете живети. Ако је један од тих прекидача посла карактеристика коју можете добити само од одређене марке или одређеног модела уређаја, тада ће куповина половног бити најбољи начин за уштеду новца.

Ако немате превише прекидача или прекидаче уговора које имате често су релативно уобичајени (попут потребе за прикључком за слушалице или одличном камером), само купите потпуно нови ренџер. Добићете гаранцију, вероватније ћете добити ажурирања софтвера и нећете морати да се бринете о козметичким мрљама, недостајућим додацима итд.

Било како било, погледајте наш водич овдје о куповини половног паметног телефона или потражите наш други водич овдје на најбољим уређајима средњег домета тренутно.

Данас је Министарство правде Сједињених Држава коначно донело одлуку у вези са предложеним спајањем Т-Мобиле-Спринт. У изјави, одељење је одобрило спајање, дајући зелено светло двема компанијама да се...

Ажурирање: 20. маја 2019. у 14:42 ЕТ: Изгледа да ревидирани план Т-Мобиле-а за спајање са Спринтом можда није довољан. Нови извештај из Блоомберг тврди да америчко Министарство правосуђа можда и даље ...

Наше Публикације