Пуцњава са камере: Пикел 4 у односу на најбоље камере за паметне телефоне око себе

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 11 Може 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Samsung Galaxy S22 Ultra — ВСЕ ЗДЕСЬ!
Видео: Samsung Galaxy S22 Ultra — ВСЕ ЗДЕСЬ!

Садржај

21. октобра 2019


Гоогле Пикел 4 је напокон изашао и сигурни смо да желите да знате колико је добра његова нова камера. На крају крајева, Пикел 4 има неке велике ципеле које треба напунити. Гоогле Пикел 3 био је познат по импресивним могућностима камере; победила је конкуренција једним објективом и успела да се задржи на нашој листи 10 најбољих фотоапарата за паметне телефоне до изласка Пикел 4.

Поред побољшања хардвера и додатног зумирања, Гоогле Пикел 4 доноси мноштво софтверских побољшања у сто. Да ли ће ове надоградње бити довољне да победе тренутни низ импресивних телефона са камерама? То је оно што смо данас сазнали.

Не пропустите: Пикел 4 КСЛ преглед: Неискоришћени потенцијал

У овом снимању камере, Гоогле Пикел 4 постављамо против његових највећих конкурената: иПхоне 11, иПхоне 11 Про Мак, Хуавеи П30 Про, Самсунг Галаки Ноте 10 и ОнеПлус 7Т. Ове смо телефоне искористили за шетњу Нев Иорком и са њима смо направили идентичне фотографије, у различитим окружењима и ситуацијама снимања.


Откријмо како се Гоогле Пикел 4 поставља против конкуренције!

О овом фото-пуцању

Знамо да је главни конкурент Гоогле Пикел 4 (барем када је у питању опште мишљење потрошача) иПхоне 11. Узимајући то у обзир, ставили смо узорке из Пикел 4 и иПхоне 11 у клизајуће поређење, тако да можете боље да процените разлике међу њима. Фотографије које долазе са иПхоне 11 Про Мак, Хуавеи П30 Про, Самсунг Галаки Ноте 10 и ОнеПлус 7Т биће приказане мање десно испод, ради уштеде простора.

Можда се такође питате зашто смо одлучили да користимо Хуавеи П30 Про за разлику од Хуавеи Мате 30 Про. То је зато што је П30 Про још увек телефон који препоручујемо од две, јер долази са Гоогле апликацијама и Гоогле Плаи продавницом ван оквира. То је уређај који се највише прилагођава корисницима на већини тржишта, а који смо сматрали вреднијим од незнатних побољшања фотоапарата у Хуавеи Мате 30 Про.


Такође, не говоримо превише о широким и телефото снимкама јер постоји превише разлика у хардверу на различитим уређајима. Не можемо заиста да упоређујемо објективе које неки телефони имају а други не. То значи да ће иПхоне 11 и иПхоне 11 Про Мак у овом чланку имати готово идентичне резултате, тако да ако говоримо о једном мислимо и на други (осим ако другачије не одредимо). Из истог разлога се нећемо дотакнути јединствених функција које ови телефони могу имати, попут режима астрофотографије Пикел 4 или режима ултра слабог осветљења Хуавеи П30 Про.

Изабрат ћемо побједника за сваку категорију фотографија, а затим ћемо истакнути телефон с највише побједа на крају.

Слике у овом снимку фотоапарата Пикел 4 промијењене су, али другачије нису уређене. Примере пуне величине можете видети у овој мапи Гоогле диска.

Дневна светлост

Тешко је оценити слике дневног светла, јер чак и повољни паметни телефони могу да направе одличне фотографије када је довољно осветљења за рад. Разлике су у детаљима. Морамо обратити велику пажњу на изложеност, боју, баланс белог, динамички опсег, детаље и текстуру.

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Док Самсунг Галаки Ноте 10 и ОнеПлус 7Т производе најживахније и најпрљавије боје, можете рећи да је то резултат тешке накнадне обраде, која шкоди детаљима. Гоогле, Аппле и Хуавеи слике показују више детаља у зградама, циглама и сенкама.

Чак и повољни паметни телефони могу да направе одличне фотографије када постоји довољно осветљења за рад.

Едгар Цервантес

Слике са иПхонеа биле су топлије, док су Гоогле Пикел 4 и Хуавеи П30 Про показали реалистичнији баланс белог. Гоогле Пикел 4 показао је врхунске перформансе у експозицији и динамичком распону. Погледајте испод моста и приметићете више детаља у аутомобилима. Исто тако, приметићете да истакнути одсеви зграда нису тако оштри. Иако је мало тамнија слика, она је равномерније осветљена.

Победник: Гоогле Пикел 4

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



ОнеПлус 7Т је учинио ужасно у овом сету слике, убијајући сенке и не излажући слику правилно. Изненађујуће, Хуавеи П30 Про је имао потешкоћа у проналажењу равнотеже белине, производећи хладнији нијансу и благо љубичасту нијансу. Као и обично, Самсунг Галаки Ноте 10 довео је до ведријег неба, зеленијег лишћа и свеукупног „сањаријег“ изгледа. Ово може довести до упечатљивих слика, али губитак података можете видети у сенкама, на чему се можемо захвалити већем контрасту и засићености.

Гоогле Пикел 4 и иПхоне 11 су овде урадили бољи посао, али Апплеов најновији паметни телефон је у овом кругу. Док је баланс белог тачнији, а укупни детаљи су нешто бољи на фотографији Пикел 4, иПхоне 11 успева боље да уравнотежи експозицију и динамички опсег, износећи више детаља из сенки на дрвећу.

Победник: иПхоне 11

Боја

Боја је више субјективна ствар, јер ће људи волети врло засићену, живу слику која се појављује. Проблем је у већини случајева због претјеране обраде слике, која такође може покварити фотографију на друге начине. Оно што желимо је уравнотежена слика, у којој се боје искачу, изгледају реалистично, а детаљи нису срушени у заборав.

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Оно што желимо је уравнотежена слика, у којој се боје искачу, изгледају реалистично, а детаљи се дробе у заборав.

Едгар Цервантес

Хуавеи П30 Про је цистерну испоручио; истакнути су нагласци, динамички распон је не импресиван, а равнотежа беле боје се искључује. Слике са иПхонеа 11 су добре, али детаљи нису сјајни, а нијанса је мало на љубичастој страни. У међувремену, Самсунг Галаки Ноте 10 створио је врло живописну и живописну слику, али детаљи испод цвећа нестају због прекомерне обраде, позадина изгледа превише омекшано, а боје изгледају неприродно. И даље изгледа прекрасно, а дубље боје помажу при приказивању живописних предмета попут цвијећа. Слика Самсунг Галаки Ноте 10 вероватно је она коју ће већина изабрати на први поглед.

Без обзира на то, слика Пикел 4 је најуравнотеженија, показује више одвајања између боја, ширу палету боја и нешто боље детаље у сенкама.

Победник: Гоогле Пикел 4

Детаљ

Снимање детаља није лак подвиг за мање сензоре који се налазе у камерама паметних телефона. Уређаји се могу борити за исправно излагање слика без остављања превише буке. У међувремену, смањење буке у накнадној обради захтева омекшавање, што заузврат узима детаље.

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Самсунг Галаки Ноте 10 урадио је најгоре снимање ове слике. Детаљ је превише омекшан, што највише можете приметити у зградама у дну и врху оквира. ОнеПлус 7Т ради бољи посао, али још увек није ни близу најбољих кандидата у овом одељку.

Гоогле Пикел 4 и Хуавеи П30 Про боље су мерили баланс белине, али ако се морамо фокусирати на детаље, права борба је, опет, између Пикела 4 и иПхонеа 11. У овом случају Пикел 4 је победник. Погледајте дневни боравак на тераси на доњем делу оквира. Можете видети много више детаља у биљкама. Такође постоји значајна количина више детаља у зидовима зграде преко пута.

Победник: Гоогле Пикел 4

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Слика ОнеПлус 7Т је недовољно изложена и недостаје јој много детаља по цијелом кадру. Хуавеи је и овог пута урадио лош посао прикупљајући податке у сенкама. Читава слика изгледа тамно, а дрвеће позади делује испрано. Самсунгова фотографија је превише омекшана, али бар је боље изложена.

Гоогле Пикел 4 поново осваја, с више детаља у зградама, јер буквално можете видети прљава подручја у зидовима која нису приметна на другим сликама. Зграде, прозори и текстура су јаснији. Одвајање боја и контраст су такође бољи, што можете приметити и дрвећем у Централ Парку. Дрвеће изгледа нејасно у снимку иПхонеа.

Чини се да Пикел 4 има мали проблем са излагањем слика високог контраста. Због тога слика изгледа мало тамније него што би требало, али ако погледате изблиза, можете је погледати још.

Победник: Гоогле Пикел 4

Динамички опсег

Да бисте боље разумели динамички опсег можете прочитати наш наменски пост. Укратко, динамички распон се односи на способност камере да покупи детаље до крајњих граница излагања у сцени, од најмрачнијих до најлакших подручја. Камере са лошим динамичким дометом лакше ће или разнијети нагласке или црне сенке.

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



И Хуавеи П30 Про и Самсунг Галаки Ноте 10 створили су магловите слике. Изгледа да је контраст искључен, а Самсунгова слика показује врло очигледне знакове омекшавања. То би било надокнађено када бисмо могли видети више детаља у сенкама (јер говоримо о динамичком распону), али то није случај.

На први поглед могло би се рећи да ОнеПлус 7Т има бољи динамички распон јер је успео да извуче више података из сенке, али није се баш то догодило. Потражите горе (или кроз тунел) и видећете да су истакнути нагласци како се пуше. Оно што се овде догодило је да је камера изложена сенкама, али изгубила је све детаље у истакнутим фајловима.

И Гоогле Пикел 4 и иПхоне 11 су овде урадили добар посао показујући доста детаља у сенкама и излажући подручје иза тунела у складу с тим. Изложба фотографија Пикел 4 ипак је уравнотеженија. Такође можете видети јасније детаље у шуми и више информација поред тунела.

Победник: Гоогле Пикел 4

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Ову слику је врло тешко снимити јер је већи део кадра у сенци, док готово трећина слике приказује супер светло небо. Нема ин бетвеена, што га чини савршеним тестним поготком за динамички домет. Одмах ћу вам рећи да су све ово ужасно. Трик је сазнати који је најмање ружан.

Самсунг Галаки Ноте 10 је боља изложена слика гомиле. Волио бих рећи да је побједник, али лако можете рећи да су његова побољшања једноставно резултат претјераног уређивања. Осјенчано подручје изгледа мутно, дрвеће је сувише меко, небо има ефект хало, а детаља на лицима људи готово да и нема. Фотографија ОнеПлус 7Т је јаснија, али је превише тамна и равнотежа белог је знатно искључена.

Опет, Гоогле Пикел 4 овде осваја. Успијева да изложи сјене и свјетлије боље од Хуавеи П30 Про и иПхона, а истовремено држи оштрије детаље на дрвећу и зградама.

Победник: Гоогле Пикел 4

Слабо осветљење

Када залази сунце почињемо да видимо праве разлике између камера. Ови ситни сензори морају се борити да добију највише детаља које могу. Софтвер тада узима слику и треба да донесе неке тешке одлуке. Да ли уклањате сву буку и ризикујете да превише омекшате фотографију? Баланс беле боје је такође нешто што треба имати на уму, а већина телефона не успева да добије истинске нијансе и нијансе током процеса. Тада уређај мора да смисли и чему да се излаже.

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Самсунг Галаки Ноте 10 омекшава слике при дневном светлу, тако да можете бити сигурни да то раде и у мраку. У међувремену, фотографија ОнеПлус 7Т је врло мрачна и нема детаља у сенкама. Овај пут је чак и Хуавеи П30 Про мало омекшао слику.

Најбољи кандидати су иПхоне 11 и Гоогле Пикел 4, и морам рећи да је Аппле-ов мобилни телефон имао овај круг. Фотографија Пикел 4 има љубичасту нијансу. Није бучно, али Гоогле слика приказује мање детаља у тамнијим деловима слике. Овај иПхоне 11 снимак боље подноси равнотежу белог. И док показује више зрна, он такође садржи више података (чак и на ноћном небу).

Победник: иПхоне 11

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Нећу се трудити укључујући Хуавеи и Самсунг као финалисте у овом одељку. Њихове слике су далеко инфериорније. ОнеПлус ради боље, али након детаљнијег прегледа можемо видети да је слика превише омекшана (и даље бучна!).

Права борба је између Пикела 4 и иПхоне 11 овде, и лако је разумети зашто је иПхоне 11 поново победио. Док слика Пикел 4 има бољу равнотежу белог, иПхоне 11 снимак је далеко бољи у погледу детаља. Погледајте дрво у столу и нож да бисте детаљно уочили разлике. Такође погледајте влакна у месу и текстуру пире кромпира. Разлика је значајна.

Победник: иПхоне 11

Ноћни режим

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



ИПхоне може имати боље перформансе при слабом осветљењу у претходном одељку, али Гоогле има уредан трик у рукаву. Ноћни режим Пикел 4 (Нигхт Сигхт) далеко је бољи од оног који се налази на било ком другом паметном телефону. Успело је да добије добро излагање које такође изгледа реалније с обзиром на то да је фотографија снимљена у мрачном ресторану.

ИПхоне можда има боље опште перформансе при слабом осветљењу, али Гоогле има уредан трик у рукаву: Нигхт Сигхт.

Едгар Цервантес

Кожа је мало омекшана, али то је уобичајен резултат ноћних модова, а мекше можете видети на свим огледним сликама које су горе приказане (ОнеПлус је полудио са њом). Поред тога, не постоје чудни светлосни елементи, које можете видети на снимцима Хуавеи и ОнеПлус. Што се тиче слике за иПхоне, погрешан је баланс беле боје и омекшао је слику мало више него што би требало.

Победник: Гоогле Пикел 4

Портретни режим

Никада нисам био љубитељ портретног начина. Иако ствара забаван бокех (мутну позадину) ефекат који је претходно постигнут само специјализованим фотоапаратима и сочивима, ниједан фотоапарат заиста не ради како треба. Већина не успије адекватно зацртати тему, а ако се телефони приближе томе како треба, ефекат често може изгледати неприродно. Произвођачи и даље покушавају да побољшају портретни мод, а то су резултати неких најбољих телефона ван.

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



ИПхоне 11 Про Мак је постигао много боље резултате снимања овог портрета у односу на иПхоне 11, тако да ћемо тај поређивати са другим телефонима. Најбољи кандидати су иПхоне 11 Про Мак, Гоогле Пикел 4 и Хуавеи П30 Про.

Иако је Пикел 4 снимио највише детаља на Давидовом лицу, он има више обрисаних грешака око косе и слика изгледа превише обрађено. ИПхоне 11 Про Мак је превише мекан и топао. Ову рунду ћу морати да дам Хуавеи П30 Про. Његов боке ефекат изгледа природније, а слика није претерано обрађена.

Победник: Хуавеи П30 Про

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Гоогле Пикел 4 поново се поставља на ноге овог круга и много је јачи него раније. Слика Пиксела има праву нијансу и нијансу, победивши све остале телефоне у смислу баланса белине. Такође је успела да равномерније разоткрије обе стране Адамовог лица, док су остали телефони прекомерно изложили страну окренуту сунцу. Поред тога, Гоогле Пикел 4 урадио је добар посао износећи тему. Није било савршено, али је изгледало прилично добро.

Победник: Гоогле Пикел 4

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Хуавеи је промашио целу тачку портретног режима и није ништа замагљивао (потребно је да открије лице како би Портрет режим започео). У међувремену, Самсунг и ОнеПлус изгубили су превише детаља у сенци. Од два иПхона, иПхоне 11 Про Мак је још боље урадио тему. Пикел 4 није добро успео у овом задатку, а и даље изгледа као да се Гоогле мало потукао на обраду. Најизразитије изложена, тачније наглашена и свеукупно боља фотографија мора бити она са иПхонеа 11 Про Мак.

Победник: иПхоне 11 Про Мак

Селфие

Гоогле Пикел 4 иПхоне 11



Селфиери камере са паметним телефонима обично су лоши, па морамо пронаћи ону која боље ради. Међу овим огледним сликама најбоља је слика Гоогле Пикел 4-а. Оштрина је, баланс белог је готово на месту, сви субјекти су у фокусу, а боје су тачне. У међувремену иПхоне селфиеи имају зелену нијансу и изгледају претерано експонирани. Самсунг је повећао контраст, а Онеплус 7Т изгледа превише мутно. Чини се да је Хуавеи потпуно пропустио фокус на Давидово лице.

Победник: Гоогле Пикел 4

Гоогле Пикел 4 постаје најбољи телефон са камерама

Са девет победа од четрнаест, традиција се наставља и Гоогле Пикел 4 постао је нови најбољи телефон камере око себе. Колико ће трајати то није познато, али Гоогле Пикел 3 тешко је победити и задржао је титулу једног од најбољих телефона са камерама до сада (може се тврдити да још увек постоји).

Такође прочитајте: Иза кулиса: Гоогле-ове Пикел камере уопште не покушавају да буду камере

Можемо се захвалити Гооглеовој рачунарској фотографији и софтверу на великом делу његових камера. Резултати су очигледни, пошто је Гоогле снимио ову камеру приликом олује. Међутим, то не значи да је камера Гоогле Пикел 4 савршена. Можете да видите да је тучен више пута, а пре свега при слабом осветљењу (када се не узима у обзир ноћни режим) и перформансу портрета. ИПхонеи су у неким случајевима били бољи, а Хуавеи П30 Про је успео да оствари једну победу у делу за портретни мод.

Наравно, треба узети у обзир и неке друге факторе. Онима који више воле иОС можда неће сметати да жртвују најбољи фотоапарат за прилично добар. Ако желите ширококутни објектив, Гоогле Пикел 4 нема га. А ако су сви ови телефони прескупи, можда бисте хтели да имате нешто попут Гоогле Пикел 3а, који има исту награђивану камеру као и Пикел 3, али покреће тек 399 УСД.

У међувремену, Гоогле Пикел 4 је ту да преузме престо. И то чини врло грациозно.

Гоогле је најавио велико ажурирање Гоогле Фит-а.Обнова уводи Минуте и Срчане бодове да мотивишу кориснике.Гоогле Фит апликација за Андроид такође добија потпуно нов дизајн.Гоогле Фит није видео неке в...

Сабласни месец октобар је иза нас, а нови садржај стигао је на Амазон Приме Видео. Новембар је у продаји за нас неколико узбудљивих нових оригинала, заједно са новим сезонама неких од најбоље водећих ...

Наше Публикације