Желим да развијем Андроид апликације - Које језике треба да научим?

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Топ 7 трендов и технологий в IT на 2022 год [MJC]
Видео: Топ 7 трендов и технологий в IT на 2022 год [MJC]

Садржај


Дакле, одлучили сте да желите да научите како да развијате Андроид апликације? Велики! Нажалост, намере вас могу носити само тако далеко. Учење кодирања може бити компликовано. Понекад није ни јасно одакле започети. Вероватно ћете имати низ питања за одговор пре него што још започнете?

  • Који програмски језик треба да научиш?
  • Где можете научити о вашем изабраном језику?
  • Једном када сте схватили основе,где да ли чак почнете да куцате шифру?

У овом посту покушаћемо да одговоримо на то прво питање. Одлука с којим програмским језиком да започнете у потпуности ће зависити од тога шта ћете се надати. Након што знате језик, можете пронаћи ИДЕ и алате за подударање.

Прочитајте даље:Најбољи произвођачи Андроид апликација за прављење апликација и њихово прављење са нултим кодом

Гледајте док читате позвану локацију , вероватно је сигурно претпоставити да вас занима како претежно направити Андроид апликације. И у том случају имате неколико опција.


Бирај

Ако желите да развијете Андроид апликације, први корак је одабир језика. Разлике између различитих Андроид програмских језика могу бити мало сложене и нијансиране. Избор са којом треба започети захтијева разумијевање њихових индивидуалних снага и слабости.

Али такође не желим да вас досадим до смрти. Овде ћете пронаћи кратак преглед сваке опције језика, а затим следе детаљније информације. Изаберите ону која вам се чини занимљивом и скочите на њу.

Језици које бисте могли размотрити за учење за развој Андроид-а укључују:

  • Јава - Јава је службени језик развоја Андроид-а и подржава Андроид Студио. Међутим, он има стрму криву учења.
  • Котлин - Котлин је недавно представљен као секундарни „званични“ Јава језик.На много је начина слична Јави, али мало је лакше заобићи главу.
  • Ц / Ц ++ - Андроид Студио такође подржава Ц ++ уз употребу Јава НДК-а. То омогућава домаће апликације за кодирање, које могу бити корисне за ствари попут игара. Ц ++ је ипак компликованији.
  • Ц # - Ц # је мало прилагођена почетницима алтернатива Ц или Ц ++ која замењује више кода. Подржавају га врло згодни алати попут Унити и Ксамарин који су одлични за развој игара и за развој више платформи.
  • ОСНОВНА - Бонус опција је научити БАСИЦ и испробати Б4А ИДЕ са било којег софтвера. Ово је једноставан, али моћан алат, мада дефинитивно много више нише!
  • Цорона / ЛУА - Још једна алатка за више платформи на ЛУА-и. То масовно поједностављује процес стварања апликација и омогућава вам да зовете матичне библиотеке.
  • ПхонеГап (ХТМЛ, ЦСС, ЈаваСцрипт) - Ако већ знате како да направите интерактивне веб странице, онда то знање можете користити помоћу ПхонеГап-а за изградњу основније апликације на више платформи.

Јава

Када дође време за развој Андроид апликација, прва и најпопуларнија опција је Јава. Јава је та званичник језик Андроид развоја, што значи да има највише подршке од Гоогле-а и онај са којим је изграђена већина апликација у Плаи Сторе-у.


Први начин за развој Андроид апликација је напредак и преузимање Андроид Студио-а. Ово је део софтвера који се зове ИДЕ или Интегрисано развојно окружење. Доћи ће у пакету са Андроид СДК-ом (скуп алата који посебно олакшава развој Андроида) и у основи ће вам то пружити све што вам је потребно на једном месту да бисте се поставили и покренули.

Службени водичи и документација од Гоогле-а упућиват ће на овај метод и наћи ћете највећи број библиотека (бесплатан код за побољшање сопствених апликација) и туторијале који се фокусирају на ову методу.

Сами Јава је Сун Мицросистемс објавио 1995. и користи се за широк спектар програмских апликација. Јава код води "виртуална машина", која ради на Андроид уређајима и интерпретира код.

Прочитајте даље: Анатомија апликације: увод у животне циклусе активности

Нажалост, Јава је такође мало компликована и није сјајан „први језик“. Ово је оно што ће пружити највећу препреку многим људима који желе да започну с Андроидовим развојем. Андроид је објектно оријентисан програмски језик са збуњујућим темама попут конструктора, нултим изузецима показивача, провереним изузецима и још много тога. То није страшно читљиво и користићете пуно „бојлера“ кода радећи једноставне ствари. Додајте Јава СДК и ствари ће се још више закомпликовати - први се кодер може борити да зна шта је Јава а шта је Андроид! Развој помоћу ове руте такође захтева основно разумевање концепата попут Градлеа, попут Андроид Манифеста и КСМЛ језика за означавање.

То не значи да је Јава лош језик - далеко од тога. Не само да би било погрешно називати било који језик "лошим", већ је и истина да је већина Јавних непријатности заправо ту за наше добро и подстиче чист код. Многи људи воле Јава из тог разлога, а такође је то и једна од најсвестранијих и најчешће коришћених. Према табели ПИПЛ (популарност језика програмирања), Јава је најтраженији програмски језик међу послодавцима.

Поједностављење живота је Андроид Студио који последњих неколико година напредује из снаге у снагу. Функције попут визуелног дизајнера и сугестије чине процес прилично глатким, док се напредне, моћне функције додају све време како би програмерима омогућио приступ стварима попут складишта у облаку са једноставном имплементацијом. Вриједно је да се попнете, чак и ако вам је брз напредак понекад тешко пратити корак.

Па, каква је пресуда? За оне који желе потпуно развојно искуство Андроид-а, роњење на Јаву је најбоље место за почетак. За оне који су одбачени сложеним кодом, могуће је у великој мери сарађивати с дизајнером и пратити водиче за све сложеније. Ако сте почетник и желите да се играте, или једноставно желите да почнете да учите ради учења и желите да добијете неке корисне пројекте са терена, онда вам препоручујем да започнете са нечим Лакше и вратите се овоме након што мало више приземљите.

Овде погледајте Гари-ов увод у Јава.

Белешка:

Ипак, могуће је користити и Јава са Унити-ом. Разговараћу о Унитију у одељку на Ц #, али само имајте на уму да бисте се могли одлучити за мало компликованији Јава језик када идете овом рутом, а затим је употребите за лакши прелазак на развој помоћу Андроид Студио-а.

Котлин

Котлин је недавно избио на сцену као "други" званични језик за развој Андроида. Неке спекулације сугеришу да ће ово вероватно повећати профил језика и да би он могао постати следећи Свифт.

Као и Јава, тако и Котлин ради на Јава виртуелној машини. Такође је потпуно интероперабилна са Јавом и не узрокује никако успоравање или повећање величине датотека. Разлика је у томе што Котлин захтева мање кода „бојлерске плоче“, што значи да је то поједностављени и лакши за читање систем. Такође уклања грешке попут изузетака са нултом тачком и чак вас извињава да сваки ред завршавате са зарезима. Укратко, сјајно је ако први пут тек учите да развијате Андроид апликације.

Тако је Котлин дефинитивно лакша почетна точка за почетнике, а чињеница да и даље можете да користите Андроид Студио је велики плус. Још увек није баш тако једноставно покупити рецимо Ц # са Јединством, а подршка заједнице је у релативно новом поретку. У ствари, тренутно требате да преузмете бета верзију Андроид студија да бисте добили подршку извана.

Ипак, Котлин би дефинитивно требао бити на вашем радару и могао би понудити лакшу улазну тачку за „правилан“ Андроид развој. Због чега га је Гоогле увео на првом месту.

Сазнајте зашто бисте требали испробати Котлин овде.

Ц / Ц ++

Правично је рећи да већина људи који ово читају не би требало да бирају ову руту за развој Андроид апликација. Андроид Студио нуди подршку за Ц / Ц ++ код помоћу Андроид НДК (Нативе Девелопмент Кит). То значи да ћете писати код који се не покреће на Јава виртуелној машини, већ ради на изворном уређају и пружа вам већу контролу над стварима попут меморије. За интензивне апликације попут 3Д игара, ово вам може омогућити да извучете додатне перформансе са Андроид уређаја. То такође значи да ћете бити у могућности да користите библиотеке написане на Ц или Ц ++.

Међутим, такође има тенденцију много теже подесити, уноси више грешака и мање је флексибилан. А ако сте заиста желели да направите рачунарску игру, вероватно би вам било боље да користите готове игре

Ц #

Ц # је у основи једноставнија, чиста објектно оријентисана верзија Ц и Ц ++ коју је развио Мицрософт. Циљ му је био да донесе снагу Ц ++ и једноставност Висуал Басиц-а, а чита као мало поједностављена верзија Јаве. Као и Јава, и Ц # се сакупља смеће, што значи да не требате бринути због ствари као што су цурење меморије и ослобађање меморије. Међутим, истовремено, Ц # је модернији од Јава-а са чистијом синтаксом - мада то може бити само моја предрасуда. Најбољи језик за развој Андроид апликација често се своди на укус.

Ако желите посебно лагодан увод у развој Андроид апликација, онда препоручујем комбинацију Ц # и Унити. Унити је „покретачки механизам за игре“ (што значи да пружа ствари попут физичких израчунавања и приказивања 3Д графике) и ИДЕ попут Андроид Студио-а. Ово је бесплатан алат који омогућава невероватно једноставно креирање сопствених игара - са само неколико линија кода можете да поставите основну игру платформе за мање од сат времена. Нема претеривања. И такође је савршено моћан јер је алат који користи већина студија игара у Гоогле Плаи продавници. И то је такође више платформи. Поврх свега, развијање на овај начин пружа врло практичан начин за учење објектно оријентисаног кодирања (јер су објекти у овом случају заправо објекти већину времена).

Ограничење? Јединство је корисно за креирање игара, али под-пар за креирање стандардних Андроид апликација, посебно ако желите да се ускладите са Гоогле-овим језиком Материјал дизајна. Ако желите да постанете професионални Андроид програмер, онда ће вам ова нестандардна рута ограничити могућности запослења - осим ако ваш циљ није постати програмер игара, у којем случају је ово савршено релевантна и професионална позадина.

Не желите јединство? Тада бисте могли размотрити Унреал (бољу графику, мање прилагођену мобилном уређају) или поједностављене произвођаче игрица као што је ГамеМакер Студио.

Ц # се такође може користити са Ксамарин преко Висуал Студио. Ово је више сродно традиционалном Андроид развоју, с тим што је предност што је цросс платформа (једна база података за Андроид и иОС). За потпуног почетника, ова рута је поново нејасна улазна тачка за развој Андроида - али за малу компанију која жели да створи апликацију за иОС и Андроид, то има смисла, а ту је и доста подршке и информација које ће вам помоћи. .

ОСНОВНИ

Сећате се како сам рекао да је Ц # био покушај да се снага Ц понуди лакоћом Висуал БАСИЦ-а? То је зато што је БАСИЦ (почетни вишенаменски симбол симболичког упутства) невероватно пријатан за употребу и апсолутно идеалан скок на тачку за учење кодирања.

Нажалост, Андроид Студио званично не подржава и не можете га користити у Унитију или Ксамарину. Добра вест је да постоји мање позната опција за развој Андроид апликација у БАСИЦ-у, под називом Б4А од Анивхере Софтваре. Ово је кратица за 'БАСИЦ 4 Андроид' и као што можете очекивати, омогућава вам да кодирате Андроид апликације помоћу БАСИЦ-а. То сигурно није први избор за већину програмера који желе да развијају Андроид апликације, али увек је лепо имати више опција.

Б4А је дизајниран као РАД или окружење за брзи развој апликација. Постоји пуно других паметних одлука о дизајну којима ћете олакшати живот, а постоји и велика заједница која подржава ако имате било каквих питања.

Ово је сјајан начин да научите да шифрирате и сами можете да направите неке прилично моћне апликације. Није идеалан за прављење виших игара, а опет пати од „неслужбене“ опције - па је теже створити нешто што тачно одговара спецификацијама Материал Десигн-а и теже ћете радити као професионални програмер са само БАСИЦ-ом. . Други велики недостатак је то што је то једина опција на листи која није бесплатна.

Цорона

Цорона нуди још једну знатно једноставнију опцију за развој Андроид апликација, а истовремено вам пружа приличну снагу и контролу. Кодират ћете у ЛУА-у који је већ много једноставнији од Јаве, а поврх свега, Цорона СДК (Софтваре Девелопмент Кит) ће ствари још олакшати. Подржава све матичне библиотеке, омогућава објављивање на више платформи. У великој мери се користи за креирање игара, али може се користити и на разне друге начине. Морате да користите уређивач текста као што је Нотепад ++ да бисте унели свој код, а наведени код можете да покренете на емулатору, а да чак и не морате прво да га компилирате. Када будете спремни да направите АПК и разместите, то ћете моћи да користите помоћу мрежног алата.

За ово су потребне основне вештине кодирања, али нуди леп и нежан увод у свет програмирања. У исто време, међутим, дефинитивно је ограничен до неке мере и удаљен је неколико корака од уласка у територију „градитеља апликација“. Ово је корисније за оне који желе да створе нешто релативно једноставно и нису забринути за развој својих вештина кодирања или за професионалце. Ако желите да користите функције као што су куповина у апликацији, мораћете да платите накнаду. Исто важи и за коришћење матичних Андроид АПИ-ја.

ПхонеГап

Коначно, последња главна „поједностављена“ опција на коју можете да се окренете за развој Андроид апликација је ПхонеГап, осим ако уместо тога не желите да се окренете програму за прављење апликација. ПхонеГап покреће Апацхе Цордова и у основи вам омогућава да креирате апликације користећи исти код који иначе користите за креирање веб локације: ХТМЛ, ЦСС и ЈаваСцрипт. То се затим приказује кроз „ВебВиев“, али је упаковано као апликација. ПхонеГап тада делује попут моста, омогућавајући програмерима приступ неким основним изворним функцијама телефона или таблета - попут акцелерометра или камере.

Ово ипак није заиста "прави" Андроид развој и једини прави програм ће бити ЈаваСцрипт. За многе основне задатке он ће урадити посао, али ако желите да будете у могућности да тврдите истинску „Андроид апликацију за развој“ (то је ствар), тада бисте требали одважити један од осталих избора на овој листи.

Закључак

Дакле, изаберите! Волио бих да постоји начин да се развију Андроид апликације (лако) помоћу Питхона, али у супротном имате широк избор различитих опција за развој Андроид апликација: од Јава и Котлин, до Ц, Ц # и БАСИЦ! Можете чак да користите ХТМЛ и ЦСС да бисте направили нешто једноставно користећи ПхонеГап.

Прави избор овисит ће о вашем сензибилитету и вашим циљевима, али шта год одлучите, схватит ћете да је учење кодирања фантастично корисно искуство и оно које отвара тону врата за вас. А учење за кодирање са Андроидом је савршено место за почетак. Надамо се да сте сада бар мало више о томе како развити Андроид апликације, али ако имате било каквих питања, викните им у коментарима и наш тим - и наши читаоци - ће дати све од себе да на њих одговоримо. Срећно!

Прочитајте даље: Увод у Јава синтаксу за Андроид развој | Конзумирање АПИ-ја: Почетак са Ретрофит на Андроиду

Од здравствене заштите до финансија, велики подаци трансформишу сваку индустрију. Док алгоритми крче бројеве, неко мора да напише код. Регрутовачи су тренутно у потрази за људима са овим вештинама и ...

Руковање великим подацима један је од вештине које се захтевају од 2019. Орацле је једно од најчешћих алата за овај задатак, због чега смо у центру пажње веома значајан пад цене о свеобухватном компле...

Популарни Чланци