ФацеАпп: Све што треба да знате

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 4 Април 2021
Ажурирати Датум: 26 Јуни 2024
Anonim
РАЗВЕ МОЖНО МЕЧТАТЬ О БОЛЬШЕМ. Лучшая Мелодрама про Любовь. Все Серии.
Видео: РАЗВЕ МОЖНО МЕЧТАТЬ О БОЛЬШЕМ. Лучшая Мелодрама про Любовь. Все Серии.

Садржај


Ако недавно нисте избегавали интернет, вероватно сте упознати са апликацијом под називом ФацеАпп. Апликација постоји већ неко време, али преузимања су је експоненцијално порасле захваљујући друштвеним медијима. Тоне људи је користило за измену својих слика како би изгледале старије, млађе или чак мењале полове.

Изненадно вирално интересовање за ФацеАпп почело је раније овог месеца, када су познате личности са великом публиком на друштвеним медијима почеле да користе апликацију за објављивање старих слика о себи. Сада када је ФацеАпп достигао главну популарност, многи људи имају питања о томе да ли је апликација сигурна и шта програмер ради са вашим подацима.

Ево свега што треба да знате о ФацеАпп-у.

Шта је ФацеАпп?

ФацеАпп је развила руска компанија која се зове Вирелесс Лаб. Бесплатна апликација први пут се покренула за иОС у јануару 2017. и одмах је успела, прикупивши више од милион преузимања у прве две недеље. ФацеАпп за Андроид представљен у фебруару 2017. године.


Апликација користи АИ филтере који се могу користити за промену слика како би корисници изгледали старије, млађе или чак мењали пол. Такође се може носити са суптилнијим променама слике, као што је промена фризуре особе, додавање осмеха или наношење шминке или тетоважа на лице.

Иако је апликација бесплатна за употребу, она приказује рекламе са натписима. Такође ставља водени жиг на све слике које мењате ФацеАпп-ом. Ако се желите ријешити воденог жига, уклонити се огласима са натписима или приступити другим функцијама, можете се претплатити на ФацеАпп Про, који кошта 19,99 УСД годишње.

Зашто је ФацеАпп одједном постао изузетно популаран?

Када путујете у 3000. пиц.твиттер.цом/О9Дкпвј6ек

- Јонас Бротхерс (@јонасбротхерс) 16. јула 2019


ФацеАпп је већ преузет на десетине милиона пута од његовог лансирања, али био је изузетно популаран у последњих неколико недеља. Повећање популарности апликације вероватно има много везе са славним личностима које користе ФацеАпп. Поп уметници попут Дракеа и Јонас Бротхерс, спортисти попут ЛеБрона Јамеса, и глумци попут Зацхари Леви, сви су се придружили тренду ФацеАпп-а.


Резултат је велико повећање броја преузимања за ФацеАпп. Истраживачка фирма Сенсор Товер (виа Бусинесс Инсидер) закључује да је средином јуна ФацеАпп додавао око 65.000 нових корисника дневно. То је доста за било коју апликацију. Међутим, од када је употреба ФацеАппа постала вирална, додало је огромних 1,8 милиона корисника дневно. У ствари, апликација је преузета више од 12,7 милиона пута од 10. јула.

Крши ли ФацеАпп моју приватност и податке?

Пошто је ФацеАпп постао толико популаран, многи људи су одлучили да провере његове услове услуге. Службено, у условима се наводи да компанија која стоји иза ФацеАпп-а има право користити било коју фотографију измијењену у апликацији у комерцијалне сврхе. Такође, било који кориснички подаци које прикупи могу се и даље чувати на серверима компаније, чак и ако одлучите да избришете апликацију из телефона. Ако желите да потпуно обришете своје податке, можете ући у апликацију и тражити од компаније да то учини, али то није баш лак процес.

Такође постоји забринутост да компанија која стоји иза апликације смештена је у Русији, а кориснички подаци могу се продати руској влади. Та је могућност узроковала да вођа сенатске мањине Цхуцк Сцхумер (Д-НИ) пошаље писмо ФБИ-у и Федералној комисији за трговину (ФТЦ). Сенатор Сцхумер затражио је од агенција да се позабаве ФацеАпп-ом рекавши да страхује од „како и када компанија пружи приступ подацима грађана САД трећим странама, укључујући и стране владе“.

Демократски национални одбор (ДНЦ) доживео је напад на своју рачунарску мрежу 2015. и 2016. године, а америчка влада верује да су иза тих напада стале руске обавештајне снаге. Због овога, ЦНН извијестио је да је ДНЦ затражио да све своје предизборне кампање 2020. године не користе ФацеАпп.

Са своје стране, рекао је портпарол ФацеАпп-а ТецхЦрунцх да не продаје или не дели податке корисника са трећим лицима и не преноси корисничке податке у Русију. Такође је навела да компанија брише слике са својих сервера у року од 48 сати од када су пренесене, а не преноси слике другачије од оних које сте изабрали за уређивање. Коначно, ФацеАпп користи америчке компаније АВС и Гоогле Цлоуд за складиштење и обраду у облаку.

Да ли би требало да је преузмете?

Требали бисте прочитати услове услуге пре него што преузмете било коју апликацију на свој паметни телефон. Службено, ФацеАпп каже да не продаје податке или податке о фотографијама које апликација прикупља никоме, укључујући руску владу. Међутим, то је сигурно разумљиво да ће Демократска странка САД можда имати разлога да сумња у то у светлу онога што се десило у последњих неколико година. Имајте на уму да је апликација доступна и више од две године пре него што је изненадно порастао на популарности, и нема назнака за било какав безбедносни ризик.

Коначно, одлука је на вама хоћете ли или не преузети ФацеАпп. Иако постоје одређена питања везана за приватност, чини се да ФацеАпп не нуди повећане ризике у поређењу са сличном апликацијом за уређивање фотографија заснованом на АИ. С друге стране, употреба било које врсте апликација која се пријављује на удаљени сервер и приступа и чува ваше податке може довести до тога да те информације преузимају спољне силе попут цибер-криминалаца. Избор је на вама.

Видели смо први талас 5Г телефона који се лансира ове године, али Ксиаоми је разбио наша очекивања цена са Ми Ми 3 3 5Г €. Сада се испоставило да компанија ради на другом телефону 5Г, према кинеском р...

Званичне Ксиаоми Ми 9 вести се настављају када добијамо више детаља од Ксиаоми-а уочи представљања телефона у Кини 20. фебруара.Ксиаоми је путем свог МИУИ форума најавио да ће главни сензор задње каме...

Популаран