Објашњење заустављања и брисање предмеморије

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 6 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Internet Technologies - Computer Science for Business Leaders 2016
Видео: Internet Technologies - Computer Science for Business Leaders 2016

Садржај


Ако имате проблем са апликацијом на Андроид паметном телефону, можда сте прочитали да би требало да урадите „Форце Стоп“, а затим „Цлеар Цацхе“ да бисте је решили. А у ствари, то би могло бити баш оно што треба да учините. Али зашто то помаже? Шта ради „Форце стоп“ и шта је предмеморија? Дозволи да објасним.

Присилно зауставити

У срцу Андроида је Линук кернел, он је компонента одговорна за управљање меморијом и процесима, као и читав низ других ресурса. Кад год покренете апликацију, заправо покрећете Линук процес.

Процес је логички спремник програма (апликације). Покреће га кернел и користи се као начин за дељење системских ресурса (укључујући меморију и ЦПУ време) између свих покретачких апликација. Сваки процес има ИД, познат као ПИД (процесни ИД); приоритет, колико је важан; свој властити адресни простор, плус сродне странице физичке меморије; и неке информације о стању: трчање (или трчање), спавање, заустављање и зомби.

Задатак кернела је да закаже време ЦПУ-а и додељује меморију процесу тако да се он може покренути. Начин на који то ради је да кернел даје одсјечке времена ЦПУ-а сваком од покренутих процеса. Ако неки процес успава (јер чека нешто попут података са мреже), тада нема времена за ЦПУ. Ово жонглирање процеса се одвија на милисекунди, врло брзо, и баш као и кадрови из цртића, добијате изглед глаткоће и више програма који се покрећу одједном.


Коначно, када апликација изађе, кернел ће очистити све ресурсе које апликација користи (попут отворених датотека, додељене меморије итд.) И на крају ће избрисати поступак који је створен за ту апликацију.

Свака апликација може бити у једном од неколико различитих стања: покретање, паузирање или заустављање. Они се разликују од стања процеса, као што је дефинисано у Линуку, и представљају „животни циклус активности“ како је дефинисано Андроидом. Гоогле то овако поставља, „док корисник прелази кроз, излази и враћа се на вашу апликацију, активности примере у преласку ваше апликације кроз различита стања током њиховог животног циклуса“.

Занимљивост код Андроида је та што он никада не убија апликацију директно. Уместо тога, он убија процес у коме се активност одвија, уништавајући не само активност, већ и све остало што се одвија у процесу. То би могло учинити када треба да ослободи РАМ-у или да корисник може убити процес користећи Форце Стоп у Апплицатион Манагер-у.


Када све функционише без проблема, апликација ће прећи из једног стања активности у друго и на крају ће Андроид бити прекинут (након преласка у заустављено стање) или ће се само задржати у позадини док га корисник не доведе до предњег плана опет. Међутим, ако ствари пођу по злу, апликација се може лоше понашати. Могло би престати да реагује на одређене догађаје, могло би се заглавити у некој врсти петље или ће једноставно почети радити непредвидиве ствари.

У таквим случајевима апликацију ће можда требати искључити и поново покренути. За то је присиљен Стоп Стоп, у основи уништава Линук поступак за апликацију и чисти неред!

Разлог зашто се употреба присилног заустављања препоручује приликом покушаја поправљања апликације која се лоше понаша, то је 1) она убија тренутну покретачку инстанцу те апликације и 2) то значи да апликација више неће приступити ниједној својој датотеци кеша, што доводи до тога нас на корак 2: Цлеар Цацхе

Цлеар Цацхе

Након што је апликација убијена, сљедећи корак је брисање података у директорију кеша. Када апликацији треба привремена датотека, унапред обрађена датотека или када жели да задржи локалну копију датотеке која је преузета са Интернета, биће смештена у директоријум кеширања апликације. Свака апликација има своју директоријум у коју може да постави радне датотеке.

Идеја је следећа. Ако апликација преузима датотеке или податке са Интернета, то би било губљење пропусне моћи плус губљење времена за преузимање истих датотека сваки пут када се апликација покрене. Уместо тога, све датотеке које је потребно за преузимање са Интернета могу се једном преузети и затим сместити у кеш меморију. С времена на време апликација може проверити да ли су те привремене копије још увек валидне и освежити кеш меморију ако је потребно.

Други пример би био ако апликацији треба обрадити датотеку, можда извршити неко декодирање или дешифрирање неких података. Уместо да извршава ово декодирање или дешифровање сваки пут када се апликација покрене, што би користило пуно ЦПУ циклуса, апликација то може учинити једном, а затим резултат сачува у кеш меморији. Поново, апликација би могла да провери ваљаност обрађене датотеке и освежи кеш меморију ако је потребно.

Разлог због којег су то привремене датотеке је тај што се апликација не треба ослањати на присутност ових датотека јер их Андроид може обрисати када уређају недостаје простор за складиштење. У тим случајевима апликација једноставно поново преузима податке или их поново обрађује и ствара нове у кеши.

Апликације такође могу трајније чувати датотеке коришћењем директорија података апликација. Ово је различито од директорија кеширања и дизајнирано је за постојане датотеке у власништву апликације. Будући да је Андроид у могућности да обрише датотеке из директорија кеширања без обавјештавања апликације, корисници могу сигурно избрисати и те датотеке помоћу гумба „Цлеар Цацхе“!

Ово може помоћи да се исправе апликације које се лоше понашају јер се брише базен привремених датотека и форсира апликацију да их поново креира и на тај начин даје апликацији нови почетак. Ово често може да поправи проблем јер је дошло до грешке у обради привремене или кеширане датотеке.

Бочна предност чишћења предмеморије је та што се ослобађа простор за складиштење. Дакле, ако вам недостаје интерна меморија, тада вам може помоћи у чишћењу спремљених података за све апликације.

Упаковати

Након неколико експеримената током Андроид П бета верзије, Гоогле-ова најновија верзија Андроида задржава исте тастере и функционалности за Форце Стоп и Цлеар Цацхе као и претходне верзије. И даље ћете наћи оба у менију за подешавање апликација.

Међутим, Андроид 9.0 Пие уводи нешто ново - аутоматско затварање неодговарајућих апликација. То значи да, надамо се, нећете морати да форсирате затворене апликације које више не престају да реагују, систем би требао све да рукује аутоматски. Као такав, корисници неће видети дијалошки оквир „апликација не реагује“ (АНР) да их упозори на неодговарајућу апликацију ако покрећу Пие. Међутим, ако из неког разлога апликација престане да реагује, корисници Пие-а ипак би требали испробати дугме Пристани и обриши кеш меморију да би убили апликацију, а затим је поново покренули.


Ако су вам потребна упутства о томе како очистити предмеморију апликација, постоји низ одличних упутстава о томе како очистити податке апликација и кеширати у Андроид 6.0 Марсхмаллов и како повратити простор за складиштење чишћењем кеширања на Андроид уређају. Употреба силе за заустављање је врло слична, само следите упутства из повезаних водича, али додирните „Форце Стоп“ а не на „Цлеар Цацхе“.

Каква су ваша искуства са Форце Стоп и Цлеар Цацхе? Постоје ли неке апликације за које сматрате да користе пуно простора за складиштење за кеширане датотеке? Јавите ми у коментарима испод.

Још у августу, Самсунг нас је изненадио Самсунг Галаки Хоме. Нико није баш очекивао овај паметни звучник, јер смо сви отишли ​​у Њујорк да видимо Самсунг Галаки Ноте 9. Ипак, изгледало је да је то зан...

Да ли ћемо икада видети Самсунг Галаки Хоме? Компанија је најавила свој Бикби паметни звучник у августу 2018. године, заједно са Самсунг Галаки Ноте 9, али ево нас девет месеци касније без толико конк...

Највише Читање