Како ће изгледати паметни телефони будућности? Ево 6 лудих предвиђања

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 6 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Предсказания будущего, которые напугают многих! Рэй Курцвейл
Видео: Предсказания будущего, которые напугают многих! Рэй Курцвейл

Садржај


Мој први мобилни телефон су били Ерицссон А1018с. Купио сам га на бензинској пумпи 1999. године када сам имао 11 година. Неке од његових највећих карактеристика биле су промена мелодије звона (било је 12 опција) и ИД позиваоца - знам, импресивно. Такође можете да прилагодите уређај добијањем плоче тастатуре са другом бојом.

Прочитајте даље: Како ће изгледати паметни телефони будућности? Ево 6 (лудих) предвиђања

Технологија је одавно прошла. Данашњи паметни телефони имају велике екране осјетљиве на додир, импресивне фотоапарате и високотехнолошке функције попут 3Д препознавања лица. Док су се телефони углавном користили за упућивање позива током дана, сада их користимо за ствари попут слушања музике, прегледавања интернета, играња игара и гледања мачјих видео записа на ИоуТубеу.

Да сте ми 1999. године рекли за шта би ови уређаји били способни за око 20 година, назвао бих вас лудим - и не бих био сам. Тада, нико није могао да предвиди утицај који ће телефони имати на наше животе. Звучало би као научна фантастика.


Због тога сам размишљао: како ће изгледати паметни телефони будућности? Какве ће карактеристике имати ови уређаји за 20, 30 или чак 50 година који данас изгледају као научна фантастика? Ево шта сам смислио

Контрола ума

У то доба, главни начин коришћења телефона била је физичка тастатура. На крају су замењени екранима осетљивим на додир који данас користимо. Са услугама као што су Гоогле Ассистант и Самсунг Бикби, сада можемо комуницирати с нашим уређајима само користећи наше гласове.

Мислим да је следећи корак у овој еволуцији контрола ума. Технологија би вам омогућила да сваки задатак који можете обавити умом или додиром гласа. Можете отворити апликацију по избору, репродуковати одређени видео на некој футуристичкој верзији ИоуТубе-а, па чак и уређивати слике својим мислима. Такође можете да пошаљете текст, контролишете осветљеност екрана или направите филм из снимљених видео записа - добићете слику.


Коришћење паметних телефона било би много брже са контролом ума. Нећете више морати да тражите апликацију да бисте је отворили или истегли прст све до врха екрана да бисте је додирнули. Можете обављати било који задатак у откуцају срца.

Још смо далеко, далеко од тога да овако нешто постане стварност, али научници остварују напредак у овој области. Као што смо извештавали 2017. године, Фејсбук подељење Буилдинг 8 развија технологију која омогућава људима да куцају својим умом. Циљана брзина типкања износи 100 речи у минути, што је око пет пута брже у поређењу са куцањем на нашим паметним телефонима.

Научници са МИТ-а такође раде на нечему сличном са уређајем званим АлтерЕго, који кориснику омогућава разговор са машинама само њиховим размишљањима. Ево у нади да било која таква технологија у будућности не захтева ношење чудне контрацепције на глави да бисте је користили.

Иако вам се идеја о коришћењу паметног телефона сада чини луда, то може постати ствар деценијама. Држати палчеве!

Пуњење преко ваздуха

Суочимо се с тим: трајање батерије просечног паметног телефона је исто. Чак и ако имате врхунски телефон попут Мате 20 Про са својом огромном батеријом од 4.200мАх, и даље имате само око два дана просечне употребе. Једном када уређају понестане сока, или га требате прикључити на неколико сати или ставити на бежични пуњач ако га ваш телефон подржава.

У будућности би ствари могле бити сасвим другачије. Компанија под називом Енергоус развија технологију за пуњење уређаја преко ваздуха. Поставите телефон у року од три метра од ВаттУп предајника Мид Фиелд и он ће се одмах почети пунити. Обожавам ову идеју, али узмимо је корак даље.

Са пуњењем ваздуха више никада не бисте морали да бринете о томе да ће вам понестати сока.

Замислите будућност у којој су ови предајници много моћнији и могу да пуне уређаје који се налазе у ваздуху на великим даљинама. Могли би бити постављени у више држава, баш као што то данас имају мобители и стално би пунили ваш паметни телефон из далека, водећи рачуна да му никад не остане сока. Ови предајници за пуњење били би тако моћни, да би стално држали батерију вашег паметног телефона на 100%. Никада више не бисте требали бринути о трајању батерије и заувек бисте се решили свих тих неугодних каблова за пуњење.

Технологија не би била ексклузивна ни за паметне телефоне. Стално би пунио све ваше гадгете, од Цхромебоока, Блуетоотх слушалица и паметних сатова. Чак би могао да напуни ваш електрични аутомобил, што ћемо вероватно сви возити у будућности.

Претежни телефони

Следећа велика ствар у технологији приказивања у блиској будућности чини се да су флексибилни прикази. Већ смо видели неколико склопивих телефона, укључујући Роиоле ФлекПаи, Самсунг Галаки Фолд и Хуавеи Мате Кс.

Када размишљам о наредном технолошком напретку у овој области - деценијама уназад - предвиђам растезљиве телефоне. Уместо да раширите телефон за више екрана, као што је ФлекПаи, испружили бисте га да повећате његову величину, налик гуменој траци. Све што бисте требали учинити је да дијагонално извучете телефон из два угла.

Склопиви телефони са флексибилним екранима - ево оних о којима знамо до сада

Овакав дизајн ће вам омогућити да брзо повећате величину уређаја током гледања видео записа и смањите га да стане у ваш џеп. Да би то функционисало, велика већина компоненти морала би бити растезљива, не само дисплеј.

Очигледно, постојало би ограничење у томе колико далеко можете испружити уређај. Ако би та граница била на примјер 50 посто величине телефона, то би значило да можете трансформирати 6-инчни екран у 9-инчни.

Већ се ради на пољу растезљивих дисплеја, али далеко смо од потпуно растезљивих телефона који постају стварност. Самсунг је најавио прототип растезљивог дисплеја у 2017. години који се може угурати до 12 мм без оштећења - приказано је на горњој слици. Тај екран само враћа свој првобитни равни облик - сличан трамполину - тако да то није баш оно што имам у виду за будућност.

Инжењерски истраживачи са Мицхиган Стате Университи-а су такође развили прво интегрисано коло које се протеже и виде будућност за растезљиву електронику.

„Наш рад би ускоро могао да доведе до штампаних дисплеја који се лако могу проширити на веће величине, као и носивих електроника и апликација меке роботике“, рекао је Цхуан Ванг, доцент са Мицхиган Стате Университи у издањима из школе.

Поред стварања телефона већим или мањим, растезљиви дисплеји би додали и нову димензију стварима као што су играње и гледање видео записа. Замислите да играте игру пуцача од првог лица и да се дисплеј искриви док неко пуца на вас - искуство би могло бити много дубље.

Промена боја

Телефони се испоручују у разним бојама и избор најбољег често може бити борба. Црна, сребрна и бела дају класичнију вибрацију, али су и досадне. Црвена, зелена или љубичаста боја се увек више истичу, али могу дати уређајима лепљив, мање професионалан изглед. Са паметним телефонима будућности можда више нећете морати да бирате.

Замислите телефон са потпуно прозирним леђима направљеним од стакла налик материјалу који у потпуности апсорбује светлост. Уређај би имао једно или више ЛЕД лампица, чија би боја могла да промените у подешавањима телефона (или можда својим умом!). Када одаберете наранџасти, цео задњи поклопац потпуно би упио боју светлости и изгледао потпуно исто, готово као да је насликано.

Могли бисте да мењате боју свог паметног телефона онолико често колико желите.

Ова технологија би вам омогућила да прелазите између различитих боја онолико често колико желите. Ова функција такође може имати режим за свакодневно аутоматско мењање боја. Са неколико ЛЕД лампица унутар правилно постављених, такође можете креирати градијентне боје, попут онога што Хуавеи П30 Про има.

Овај нови материјал сличан стаклу (као и екран) такође би био практично нераскидив, тако да не бисте морали да бринете о томе да пукне ако испустите телефон. За разлику од стаклених телефона, данас би био отпоран и на отиске прстију.

ОЛЕД и Е-тинта у једном

ОЛЕД дисплеји су одлични за гледање видео записа и играње игара, али нису најбољи за читање. Е-инк екрани попут оних у Амазоновим е-читачима Киндле много су боља опција. Користим Киндле Папервхите већ годинама и волим чињеницу да се моје очи не оптерећују након читања неколико сати. Омогућује ми и читање вани, под директном сунчевом светлошћу.

Ово је мање или више немогуће са ОЛЕД екранима. Свакако, функције попут ноћног режима филтрирају плаву свјетлост и могу чак претворити екран у једнобојно, али чак и када су омогућени ОЛЕД дисплеји и даље се не приближавају технологији е-мастила у погледу удобности читања.

Паметни телефони будућности за које предвидим да ће комбиновати ОЛЕД и технологију е-мастила у један, вероватно убијајући наменске е-читаче. Једноставним додиром у подешавањима, могли бисте трансформисати ОЛЕД екран у екран са е-мастилом за читање књига, чланака и разних докумената, а да вам све то светло не засјени у лице. Екрански екран такође је много мање гладан, што може значити и дужи век батерије.

Нажалост, нешто такво је у овом тренутку немогуће. Аппле је сличну идеју имао још 2011. године, када је конкурисао за патент у вези са хибридним е-мастилом / ОЛЕД екраном, али још увек нисмо видели да ова технологија стиже на тржиште. Данас су доступни телефони који садрже обе технологије приказа, али их не комбинују у једну.

ИотаПхоне 3 садржи АМОЛЕД дисплеј на предњој страни и е-мастило на задњој страни. Мобвоијев ТицВатцх Про носив такође омогућава корисницима пребацивање између ЛЦД и ОЛЕД дисплеја ради побољшаног трајања батерије, али чак ни то не одговара врсти футуристичке хибридне технологије приказа коју бисмо могли видети у наредним деценијама.

Да ли ће уопште бити паметних телефона у будућности?

Паметни телефони будућности можда уопште нису паметни телефони. Ови уређаји могу попримити потпуно нови фактор форме, што ће нам омогућити да обављамо исте задатке као што данас раде паметни телефони - и још много тога.

Видим будућност у којој ће паметне телефоне у свом тренутном облику заменити оним што личи на обичне наочаре. Да, знам да смо већ видели уређаје попут Гоогле Гласс-а, који су очајно пропали. Али производ који имам на уму превазилази Гооглеов пројекат кућних љубимаца. Некако као Гоогле Гласс на стероидима.

Моја верзија футуристичких наочара омогућила би вам позиве, гледање видеа, слушање музике ...

Моја верзија футуристичких наочала омогућила би вам упућивање и пријем позива. Кад те неко зазвони, видећеш њихово име / слику пред очима. Када одговорите на позив, одмах ћете чути позиваоца без употребе слушалица. Наочаре би користиле технологију провођења костију или нешто још више хигх-тецх. Такође ће моћи да пуштају музику, нуде детаљну навигацију и читају е-пошту и текстове које сте примили. Све ове ствари би се такође могле приказати пред вашим очима помоћу АР технологије.

Наочале би, наравно, имале камеру на броду. Када желите да направите фотографију, пред вашим очима ће се појавити кадар који ће тачно показати шта ће камера снимити. Реците реч „Снап“ у вашој глави и слика ће бити снимљена.

Захваљујући АР технологији, наочаре би пројицирале екран / слику испред вас омогућавајући вам гледање омиљених емисија, играње игара, гледање слика које сте снимили камером и прегледавање веба. То значи да не бисте морали да купујете наменски телевизор, који би вам уштедио новац као и простор у вашем дому.

Уз ове наочаре могли бисте и да видите 3Д холограме људи. Замислите да сједите у вашој дневној соби и гледате Марилин Монрое како вам пева Срећан рођендан, господине председниче. Или Фик-Схун плесом. Или порно. Искуство би било изузетно имерзивно.

Много компанија већ ради на пољу паметних и повезаних наочара. Поред Гоогле-а, Интел је ове године показао и пар паметних наочара, које пројектују низ информација пред вама (упутства, обавештења…). Али нажалост, компанија је већ одустала од технологије. Амазонска компанија названа Нортх ради на сличној идеји са наочарима Фоцалс за које се очекује да ће у продају стићи до краја ове године. Затим се појављују мешовите слушалице попут Мицрософтовог ХолоЛенса, које холограме доносе пред ваше очи - погледајте како то функционише у видеу испод.

Дакле, наочаре које имам у виду комбиновале би могућности паметних телефона са холограмима и другим функцијама које нуде данашње паметне наочаре. То је занимљива идеја, али хајде да полудимо и учинимо је корак даље. Замислите да ове футуристичке наочаре замијени мали рачунар смјештен у вашем мозгу. Бићете у могућности да примате позиве када чујете глас позиваоца у вашој глави, баш као и ваше мисли. Слушали бисте музику на исти начин, чули смер ГПС-а и још много тога.

Поред тога, моћи ћете да сликате, гледате видео записе, играте игре и видите холограме. Али уместо да слике наочале пројекују испред вас, рачунар у вашој глави би их пројицирао кроз ваше очи. У суштини, овај рачунар би могао да ради потпуно исте ствари као и паметне наочаре будућности, али би био мање наметљив. Па, некако. Требало би га сместити у мозак, али барем га не бисте требали стављати и искључивати сваких пет минута. Такође би било немогуће изгубити га или га неко украсти.

Све звучи као научна фантастика. Нешто што бисте очекивали да видите у цртаном филму попут Тхе Јетсонс. Али хеј, можда ће то постати стварност у будућности. Уосталом, у овој области се већ раде.

Елон Муск основао је 2017. годину компанију Неуралинк, која ради на пољу „неуралне чипке“. Идеја је имплантација ситних електрода у људски мозак како би им се омогућила директна комуникација са машинама. Технологија ће вам такође омогућити да учитате и преузмете своје мисли - озбиљно. Имајући то у виду, мислим да је све могуће у будућности. Међутим, тренутни развој технологије и даље је далеко иза моје дивље маште.

Видим будућност у којој је све повезано и наши паметни телефони - или шта год да је замењује - могу без проблема да комуницирају са практично свим уређајима. Све док га имате код себе, улазна врата ће се отворити кад се приближите, моћи ћете откључати аутомобил и упалити мотор, па чак и проћи кроз механичку капију у подземној и аеродрому, ако је карта сачувано у вашем телефону. Било би фантастично - бар док вам телефон не буде украден.

Не пропустите: еСИМ: Предности и недостаци новог начина повезивања

То је то због моје мисли о томе шта бих желео да видим са мобилних уређаја у будућности. Сада је на тебе ред. Размислите о томе које би могућности паметних телефона будућности могле донијети за стол и подијелите их са нама у коментарима испод!

Одржавање контакта са породицом и пријатељима постало је лакше и брже захваљујући нашим Андроид паметним телефонима. Међутим, нису сви људи који нам се могу обратити путем наших мобилних телефона јесу...

Мрзите нежељене позиве? Ко не, зар не! Те ствари су неугодне као пакао и чини се да се проблем из дана у дан погоршава. У овом посту погледамо како блокирати нежељене позиве или их умањити у најмању р...

Совјетски