Самсунг Галаки С10 Снапдрагон 855 и Екинос 9820

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 6 Април 2021
Ажурирати Датум: 15 Може 2024
Anonim
УНИЖЕНИЕ. Samsung Galaxy S10+ на Snapdragon 855 против S10+ на Exynos 9820: играем в PUBG и Fortnite
Видео: УНИЖЕНИЕ. Samsung Galaxy S10+ на Snapdragon 855 против S10+ на Exynos 9820: играем в PUBG и Fortnite

Садржај


Већина купаца неће имати избор између Куалцомм Снапдрагон 855 или Самсунг Екинос 9820 верзије нове серије Галаки С10. Без обзира на то, још увек је интригантно сазнати које разлике постоје, уколико постоје, између два чипа који напајају један од овогодишњих најпопуларнијих паметних телефона.

Већ смо спекулирали о перформансама заснованим на ономе што знамо о кључним компонентама СоЦ-а, укључујући најновије Цортек-А76 велико ЦПУ језгро и Мали-Г76 ГПУ из Арм-а. Али са обе верзије Галаки С10 који су сада у лабораторији, успели смо да покренемо избор референтних вредности и тестова за Снапдрагон 855 против Екинос 9820.

Снапдрагон 855 и Екинос 9820

Обавезно погледајте наше дубоке зароне да бисте утврдили разлике у специфичним разликама између Снапдрагон 855 и Екинос 9820. У случају данашњих референтних вредности, треба напоменути само две кључне ствари. Самсунгов чип користи Мали-Г76 МП12 ГПУ, за који смо очекивали да ће изаћи иза најновијег Креноцоммовог Адрено 640.


На страни ЦПУ-а, Самсунг Екинос 9820 СоЦ садржи две прилагођене Самсунг ЦПУ језгре четврте генерације за велике процесе обраде. Комбинују се са два мања Цортек-А75с и четири Цортек-А55 језгре које ефикасно користе енергију. Снапдрагон 855 садржи четири Цортек-А76-а, мада је један од њих додатна кеш меморија и веће брзине такта за додатну пропусност. Прате их четири Цортек-А55 језгра.

Мјерила дају занимљиво читање. Чини се да су се Самсунгови напори на четвртом генерацијском ЦПУ језгру четврте генерације исплатили, барем у примерима. Екинос Галаки С10 има 27,8 процената више у перформансама једног језгра у односу на Снапдрагон 855 подешен Цортек-А76. Иако ћу напоменути да су перформансе на више Геекбенцх трчања биле помало недоследне за Екинос модел, наговештавајући потенцијалне проблеме у заказивању или управљању електричном енергијом. Табеле се претварају у мулти-цоре перформансе, а Снапдрагон 855 је надмашио верзију Екинос за 6,4 процента.

Као што смо и очекивали, Адрено 640 ГПУ Куалцомм-а преузима командно предност над Екинос-овим Мали-Г76 МП12 графичким чипом. 3Д Марк даје Куалцоммовом чипу предност од 18 процената што би могло бити изједначено са опипљивом разликом у стопи кадрова током играња. Власници модела Екинос можда ће се овде осећати измењеним. Међутим, оба модела се закључавају на 60фпс у ГФКСБенцх-овим екранима Т-Рек и Манхаттан тестовима. Разлике ће зависити од врсте игара које играте, док ће Адрено своју предност показати само у захтевнијим насловима.


Екинос 9820 добија једнојезгрене процесоре, али негде другде губи на Снапдрагон 855.

Топлина и одрживи резултати

Није необично да слушалице постану прилично топле током опсежних сесија са референтним вредностима, али на мој додир, Екинос модел загрева се приметније него Снапдрагон верзија. Унутарњи сензори које читају неке апликације често нису поуздани, јер су сензори постављени различито у сваком телефону и СоЦ-у. Међутим, очитавање температуре батерије у Самсунговим телефонима, које би требало да буде прилично доследно, сугерира и до 5оЦ разлике под пуним оптерећењем.

Врели телефони очигледно нису сјајни за трајање батерије, а високе системске температуре такође доводе до бржег искључивања перформанси при покретању интензивних апликација и игара. Да бисмо тестирали, извршили смо тестове „бацк-то-бацк“ ГФКСБенцх-ове захтевне Азтец Руинс и темпирали колико времена треба да се смање перформансе.

Занимљиво је да Мали-Г76 ГПУ Екинос 9820 заправо започиње ову меру на врху. Изузетак од остатка наших података, који следеће резултате чини још алармантнијима, пошто Екинос модел обично почиње спорије од Снапдрагона.

Прошло је отприлике само 9 минута пре него што Екинос 9820 умањи перформансе за око 16 процената. Хуавеијев Кирин 980 са мањом Мали-Г76 МП10 конфигурацијом одржава своје перформансе око 15 минута. Иако су смањења његових перформанси знатно оштрија, одбијају се према доље и до 55 процената од почетне брзине кадра.

Екинос Галаки С10 гаси перформансе пре и теже него Снапдрагон телефон.

У међувремену, Куалцомм Снапдрагон 855 успева да одржи врло конзистентне перформансе у овом референтном стању током око 19 минута. У овом тренутку, Екинос такође види други рез у нивоу перформанси. Њих двоје завршавају на сличним 28 и 26 ФПС.

Процентуално гледано, Снапдрагон 855 гаси највише 31 одсто својих перформанси, са просечним падом од 27 процената. Супротно томе, Екинос 9820 се предаје до 46 процената, са просечним падом од 37 процената. То је значајна разлика у смањењу перформанси између два која ће се Екинос варијанти одрећи више кадрова у дугим сесијама играња од свог Снапдрагон колеге.

Снапдрагон 855 вс Екинос 9820

Рекли смо то раније и поново ћемо рећи. Бенцхмаркови су добар водич за опште перформансе, али сигурно не говоре о целој слици. Гледајући одрживе перформансе открива врло различиту причу до основних референтних бројева, због чега би могли двапут размислити о потенцијалној куповини.

Упркос Самсунговим импресивним подацима о поређењу са ЦПУ-ом, врући Екинос чип значи да су најбоље перформансе телефона доступне само у ограниченом времену. Играчи ће се дефинитивно одлучити за Снапдрагон 855 телефон, ако је доступан. Не само да је учинак Адрено 640 победио у већини мерила, већ Куалцомм-ов СоЦ такође има ноге за пружање врхунских перформанси дуже од конкурентских чипова.

У вестима које неки могу рећи да сугерише почетке Скинета, Самсунг ради на јединицама за неуронску обраду (НПУ) које ће на крају бити еквивалентне процесијској моћи људског мозга....

Ажурирање, 24. октобар 2019 (09:50 ЕТ): ПремаСамМобиле, Самсунг Оне УИ 2.0 бета програм за породицу Галаки С10 сада је доступан у још три државе, што их чини укупно шест. Три нове земље су Индија, Пољ...

Саветујемо