Гмаил не ради? Ево како да решите најчешће проблеме са Гмаил-ом

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 7 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
📶 4G LTE USB модем с WiFi с AliExpress / Обзор + Настройки
Видео: 📶 4G LTE USB модем с WiFi с AliExpress / Обзор + Настройки

Садржај


Гмаил не ради? Проверите Гоогле статусну контролну таблу

Да ли Гмаил не ради за вас? Пре свега, кликните ову везу, затим обележите, а затим је тетовирајте на леви бицеп, за сваки случај. Ово је веза до Гоогле-ове надзорне плоче о статусу апликације. Ако постоји прекид, сумња у квар или веродостојни извештај о прекиду било које Гоогле услуге - тако да у било које време Гмаил не ради - ова веб локација ће вас обавестити. На страници ћете видети листу свих апликација у Гоогле Суите-у и списак датума који воде до тренутног датума. Наранџасте тачкице указују на то да има проблема или да постоје. Можете се вратити око два месеца ако треба. У супротном, ако имате проблема са било којом Гоогле апликацијом, ово би вам требало бити прво заустављање - након овог чланка, тј.

Нуклеарна опција


То је мало језика у образу, али често када имате проблема са Гоогле налогом, уклањање налога са мобилног уређаја и поновно постављање поново ће решити многе проблеме. Лепота Гоогле налога је што се све чува на Гоогле-овим серверима - пошта, документи, филмови и видео снимци итд. Сви они ће се вратити када поново поставите налог. То је врста нуклеарне врсте, али то је и најлакши начин да се све обрише и све врати. То је нуклеарно, али једноставно.

Да бисте то учинили, идите у ваше подешавање -> Рачуни -> Гоогле -> (тапните на налог који желите да уклоните) -> тапните елипсу у горњем десном углу -> Уклони рачун. Имајте на уму да се поступак може мало разликовати у зависности од вашег уређаја и верзије Андроид-а.

Заборавили сте лозинку

Један од најчешћих разлога зашто неко изгуби приступ свом Гмаил налогу је тај што је заборавио лозинку. Не могу сви да користе пропусницу „МаргаретТхатцхерис100% секси“, тако да смо је добили. Срећом, Гоогле има низ алата који можете користити да бисте опоравили ту лозинку. Право упозорење - није много забаве. Да ли сте икада приметили да сваки пут када заборавите лозинку на неком другом сервису, као што је Нетфлик, скоро увек постоји могућност опоравка тако да вам је послата е-поштом? Па, то неће успети ако покушавате да се пријавите на налог е-поште.


Прво, кључно је да поставите алтернативне начине контакта причвршћене на Гоогле налог. Пријавите се на свој Гмаил налог, кликните на слику свог профила у горњем десном углу, а затим изаберите „Управљање Гоогле налогом.“ Тапните на картицу „Безбедност“ и пронађите опцију „Начини да можемо да проверимо да сте“. Затим провјерите да ли су испуњене двије могућности - Е-пошта за опоравак и Телефон за опоравак. Ово су методе опоравка које можете користити да бисте добили приступ вашем налогу.

Проблеми са верификацијом у два корака

Верификација у два корака је један од најбољих метода које можете користити да бисте заштитили свој налог. Укратко, верификација у два корака додаје други слој вашој безбедности захтевајући друго потврду покушаја пријаве. На пример, ако се пријавите на Гмаил налог, добићете текст са кодом који морате да унесете да бисте наставили. Али ствари не иду увијек глатко. Понекад се код не стигне. Шта онда?

Прво морате бити сигурни да сте у подручју са добрим сигналом. Гоогле шаље шифре за аутентификацију у 2 корака путем СМС-а, тако да ако се налазите на подручју јаког Ви-Фи-ја, али није добар сигнал ћелије - гледам вас у центру Чикага - то би могао бити део проблема.

Ако је то случај, можете да користите апликацију Гоогле Аутентичар. Једноставно преузмите апликацију на свој телефон. Након инсталирања, од вас ће се питати како да потврдите рачун. Најлакши је са КР кодом.На рачунару идите на страницу за провјеру аутентичности у два корака и помакните се према доље до Аутхентицатор Апп. Кликните на то и следите кораке за скенирање КР кода. Једном када буде скениран, добићете код у апликацији. Унесите тај код у поље „Верифи“ на рачунару и он ће повезати телефон са вашим налогом. Од тада ћете за пријављивање користити апликацију Аутентификатор, а не СМС кодове.

Ако то неће успети, можете да одлучите и да примите позив на резервни телефон. Наравно, то и даље неће успети ако се налазите у подручју са лошим сигналом. Међутим, можете изабрати да то буде фиксна мрежа. Лоша страна тог избора је да морате бити на месту где је фиксна линија, али то је опција.

Коначно, ако све друго не успе, можете да користите и резервне кодове. Резервне шифре углавном се користе у случајевима када изгубите телефон или не можете примити аутентификационе кодове на било који други начин.

Ове је потребно генерирати унапријед. Резервне шифре су скупови кодова помоћу којих се можете пријавити на свој рачун уместо верификације у два корака. Резервни кодови долазе у сетовима од 10. То су једнократне шифре - оне постају неактивне чим их употребите. Ако генеришете шифру, сви неискориштени кодови из ваше последње серије су деактивирани. Упозорење о спојлеру: генерисао сам нови сет кода након снимања овог снимка заслона.

Да бисте генерисали скуп кодова, посетите страницу за верификацију у два корака и померите се доле до подручја резервних кодова. Кликните на „Дохвати нове кодове.“ Ово ће генерисати текстуалну датотеку за преузимање коју ћете назвати „Резервне шифре -.ткт.

Ако желите да користите резервну шифру за пријаву, идите на Гмаил страницу за пријаву и унесите своје корисничко име / лозинку. Када се од вас тражи аутентификација у два корака, кликните на „Више опција“, а затим на „Унесите један од резервних кодова са 8 цифара.“ Унесите свој код и добро је да кренете!

Проблеми са синхронизацијом

Гмаил не може да се синхронизује из више различитих разлога, а неуспех у синхронизацији може се показати на више начина. Можда немате све своје адресе, можда не успевате да пошаљете е-пошту, можда ћете добити грешку „рачун није синхронизован“ или је сама апликација можда само спора. У сваком од ових случајева можете испробати неколико корака да бисте побољшали и покренули ствари.

  1. Ажурирајте апликацију Гмаил. Понекад старија, застарела верзија апликације може имати проблема са добијањем поште од Гоогле-а. Осигуравајући да имате најновију и највећу верзију Гмаил апликације решиће доста проблема са синхронизацијом.
  2. Поново покрените уређај. Да ли сте покушали да га искључите и поново укључите? Да, то је клише, али делује изненађујуће више пута.
  3. Проверите повезаност. Да, то је глупо питање, али морамо да поставимо. Можете да избегнете пуно непотребних грешака ако се уверите да имате добар сигнал, нисте у режиму авиона итд.
  4. Проверите подешавања Гмаил-а. Да ли би требало да се уверите да је синхронизација укључена? Али не. Догађају се случајни додири, а ако се Гмаил синхронизација искључи, ништа се не синхронизује. Отворите Гмаил апликацију и додирните дугме менија у горњем левом углу -> Подешавања. Тапните на свој налог и проверите да ли сте потврдили „Синхронизуј Гмаил“.
  5. Избришите податке апликације Гмаил. Отворите апликацију Подешавања уређаја -> Апликације и обавештења -> Информације о апликацији -> Гмаил -> Складиште -> Обришите податке -> У реду. Након што завршите с тим, поново покрените уређај и погледајте да ли је то трик. Већину времена ће то успети.

Недостаје с

Ако у вашем Гмаил-у недостају адресе е-поште за које знате да су тамо, вероватно је да сте их случајно избрисали или архивирали. Ово можете да проверите довољно лако кликом на мапу Отпад у Гмаил-у. Најчешће можете пронаћи мапу за смеће тако што ћете кликнути на „Још“ у пољу са мапама, а затим на „Смеће“. Ако је адреса е-поште тамо, може се архивирати. У области где сте кликнули на „Још“ потражите „Сва пошта“. То ће вам показати сву пошту, било да је архивирана или не.

Такође можете потражити пошту уписивањем у поље за претрагу. У мапи „Сва пошта“ потражите архивирану е-пошту, али имајте на уму да неће претраживати мапу Отпад. Већину времена ће ваша е-пошта бити у смећу или архивирана - ни сама себи нисам страна. Ако е-пошту нађете на било ком месту, кликните је да бисте је отворили, а затим кликните икону мапе на врху, а затим одаберите „Премести у Инбок“. То ће вратити е-пошту у примљену пошту и моћи ћете је видети нормално.

Бонус! Гмаил се неће учитати (само прегледач)

Ако се пријавите у Гмаил помоћу веб прегледача, а веб страница се неће учитати за вас, требате неколико ствари које треба да покушате да поново покренете и покренете. Прво, желите да будете сигурни да користите подржани веб прегледач. Списак подржаних веб прегледача можете пронаћи на Гоогле-овој веб локацији за помоћ. Бојим се да ће рећи да ће већина модерних веб прегледача радити, али бојим се да корисници Опере неће имати среће.

Проширења или апликације прегледача често могу такође да ометају Гмаил. Брз начин да се то провери је испробавање Гмаил-а у приватном или анонимном режиму веб прегледача. Ако Гмаил тамо ради, покушајте да искључите додатке прегледача један по један док не пронађете кривца.

Понекад Гмаил и привремене датотеке могу такође покварити Гмаил. Исти тест - коришћењем анонимног начина - је брз начин да се тестира и такво понашање. Ако Гмаил ради у анонимном режиму, али онемогућавање проширења није помогло, уклањање кеша и колачића требало би да уради трик.

На крају, можда бисте требали покушати да онемогућите било који Гоогле лабораториј који имате. Најлакши начин за то је посјетити ову веб страницу. То ће аутоматски онемогућити све лабораторије које имате тако да можете тестирати Гмаил клијент без њих. Ако то успије, покушајте поново да искључите све лабораторије и поново их омогућите једну по једну. Ако Гмаил поново не успе, ви ћете бити кривац.

Још нешто?

Гмаил је један од оних сервиса који обично само функционише, и диван је. Грозан је осећај када падне. Надамо се да су вам неки од ових савета помогли да се вратите на прави пут. Ако нешто наиђете на то, не можете да схватите, јавите нам. Наравно, ако постоји нешто што нисмо покрили, што бисте волели да видите, упишите нас у коментаре. Ако имате било какве друге савете, слободно нам пошаљите белешку у коментарима, а ми ћемо бити сигурни да ћемо ажурирати чланак у будућности.

Други садржај повезан са Гмаил-ом:

  • Објашњен је нови Гмаил изглед за Андроид и ПЦ
  • Нови Гмаил је овде, ажурирање се тренутно развија
  • Гмаил-ов нови Смарт Цомпосе је једноставан за употребу: Ево како то учинити

Скенери отисака прстију чине лакши него икад безбедност вашег паметног телефона, смањујући потребу за уносом ПИН кода сваки пут. Без обзира да ли закључавате или откључавате уређај или се пријављујете...

Раније ове године, Гоогле је објавио да Гоогле Ассистант долази на КаиОС уређаје. Данас је Алцател објавио да један од његових најновијих флифона КаиОС подржава Гоогле Ассистант и долази у Сједињене Д...

Препоручује Се