Како се користи Самсунг МултиСтар да бисте испробали прави мултитаскинг

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 7 Април 2021
Ажурирати Датум: 24 Јуни 2024
Anonim
HTC U Ultra 48 Hour Impressions
Видео: HTC U Ultra 48 Hour Impressions

Садржај


Свирамо улице беса и истовремено гледамо ХИСХЕ!

Када Андроид К слети, надамо се да ћемо коначно видети истинско вишесатно постављање више прозора на Андроиду да постане стварност. То значи да је отворено више од једне апликације у којој су обе истовремено „активне“ - баш као и више задатака у Виндовс-у.

Тренутно можете прегледати две апликације одједном, али само једна ће бити „активна“. Једна апликација ће имати фокус, док ће друга бити у „паузираном“ стању, ограничавајући оно што можете са њом.

Могао сам да репродукујем Стреетс оф Раге у подељеном режиму екрана уз истовремено репродукцију ИоуТубе-а

Међутим, ако имате Самсунг уређај, већ можете пробати шта је „истинско“ више задатака, са више апликација отворених и истовремено живе.

Како то испробати

Да бисте овом моћном вишесатном управљању на више прозора на Андроиду савили нешто за себе, мораћете да преузмете апликацију под називом Гоод Лоцк из Галаки Сторе-а која је унапред инсталирана на вашем Самсунг телефону. (У Галаки Сторе-у се налази велики број занимљивих апликација - вреди погледати око себе.) Отворите их, потражите Гоод Лоцк и изаберите инсталацију.


Када то учините, отворите апликацију и видећете опцију за додавање још апликација. Све ово можете користити за прилагођавање корисничког сучеља. ЛоцкСтар ће вам омогућити да промените стил закључаног екрана. Рутине вам омогућавају да аутоматски обављате бројне задатке. Међутим, оно што нас занима је МултиСтар - који омогућава снажније мултитаскинг.

Изаберите ову опцију из менија и бићете преусмерени на списак продавница да бисте је преузели. Кад се вратите у Гоод Лоцк и одаберете га, дочекат ће вас неколико опција за промену начина понашања више задатака. Можете променити боју подељеног екрана (јер зашто не) или приморати све апликације да подржавају вишеструки прозор (доступан и преко опција за развојне програмере) или скочни приказ. Најзанимљивија је ипак опција „Користите Мулти прозор без паузирања.“


Једном када одаберете ову опцију, две апликације које деле екран ће се покренути у реалном времену! Обоје ће се понашати као да имају фокус. Будући да скочни приказ можете да употребите и за смањивање апликација у мање прозоре, сада вас ништа не спречава да користите Блуетоотх миш и тастатуру и да управљате својим Самсунг уређајем баш као и рачунаром.

У овом тренутку сте само ограничени оним што су апликације дизајниране да размере ово мало. На пример, успео сам да репродукујем Стреетс оф Раге у режиму дељеног екрана истовремено са ИоуТубеом који свира истовремено (да, то је рекет), али не и Сониц тхе Хедгехог.

То такође чини продуктивност знатно лакшом, јер постаје једноставније пребацивање са Цхроме-а на Ворд током истраживања есеја.

Прилично кул!

Ограничења вишесатног задавања више прозора на Андроиду

Па зашто се мултитаскинг с више прозора на Андроиду обично не понаша овако?

Када праве апликације за Андроид, програмери морају да размотре нешто што се назива „животни циклус“.

Када се апликација прво покрене, она покреће код са ознаком „онЦреате“. Овде ће се апликација иницијализовати, учитати све и оријентисати.

Када корисник отвори другу апликацију или се врати на почетни екран, та апликација се шаље у позадину. Није уклоњен из меморије, али ни један се не покреће, паузиран је. У овом тренутку активира се сегмент кода назван „онСтоп“. То често укључује ствари попут спремања изгледа, а можда и подешавања тајмера тако да апликација зна колико дуго немате. Једина друга опција је покретање гомиле кода означеног „онПаусе“, који обрађује ситуације у којима је кориснички интерфејс само делимично ометан (на пример када се отвори дијалошки оквир).

Када се апликација врати у први план, ако је још увек у меморији, покренуће низ догађаја са ознаком "онРесуме". Овај код омогућава да се апликација настави одакле је и започела проналажењем свих података сачуваних пре паузе.

Ако две апликације деле екран одједном, програмери и даље морају да зову "онПаусе", "онСтоп" и "онРесуме;" не постоји засебна ознака за руковање тим јединственим сценаријем. Исто тако, само ће се апликација у фокусу понашати у "настављеном" стању.

МултиСтар нам омогућава начин да тренутно узоркујемо будућност Андроида

Охрабрују се програмери да не паузирају видеозаписе или да зауставе ажурирање феедова у свом „онПаусе“ коду, али не слушају их сви. Не могу знати да ли је апликација стварно паузирана или је у режиму подељеног прозора, тако да понекад немају избора. Због тога се неке апликације не понашају како би требале када су у прозору. Наравно, постоје и нека ограничења овог система: неке ствари које једноставно не можете учинити док је апликација „паузирана“.

Најлакши пример би била компјутерска игра: нормално присиљавање тога да уђе у режим раздвојеног екрана (за шта су потребни хијинкови у Девелопер Оптионс-има) знаћиће да се игра зауставља кад год се нешто друго усредоточи.

Гоогле жели да обузда ово ограничење у следећој верзији Андроида увођењем „вишеструког наставка“, са подстицајем да подржи низ надолазећих склопивих уређаја. Вероватно, МултиСтар делује на сличан начин, што значи да можемо то испробати и раније. Тако можете играти Стреетс оф Раге док гледате ИоуТубе!

И за програмере и за кориснике МултиСтар нам омогућава да сада у Андроиду узоримо будућност вишесатног мулти-прозора. Морам га предати Самсунг-у за пружање свих функција које евентуално можемо пожелети!

Блиц вести: Ако користите слабе лозинке за заштиту налога на мрежи, попут „123456“ или „лозинка“, постоји велика шанса да вас могу хакирати.Али постоји проблем Сигурне лозинке је тешко запамтити - а т...

Не тако давно, роботика је била само ствар сјајних филмова, али 2019. је много више стварност. Сада можете научите како да правите и програмирате роботе и уштедите преко 180 долара у том процесу....

Занимљиво Данас