Гоогле календар не ради? Ево како да то поправите

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 8 Април 2021
Ажурирати Датум: 15 Може 2024
Anonim
Нурминский - Валим на гелике
Видео: Нурминский - Валим на гелике

Садржај


Ажурирање 18. јуна 2019 (13:45 ЕТ): Чини се да је данашњи недостатак Гоогле календара решен. Ако и даље имате проблема, погледајте решења у наставку.

Ажурирање Гоогле календара: Очекујемо да ћемо решити проблем услуге који ће утицати на већину корисника Гоогле календара данас у 10:40 по ПТ. Имајте на уму да је овај временски оквир процена и да се може променити. Извините што вас ометамо и хвала што нас држите.

- Г Суите (@гсуите) 18. јуна 2019

Будући да велика већина света користи Гмаил, не би требало бити изненађење да је Гоогле календар једна од најпопуларнијих услуга календара. Али то значи да када услуга падне, то утиче на милионе корисника.

Ако Гоогле календар не ради за вас, ево неких решења која бисте требали испробати. Сјетите се само да ако је проблем на Гоогле-у, све што можете учинити је причекати да се исправи исправка.

Гоогле календар не ради - исправке за Андроид уређаје


Поправите број 1: Поново покрените уређај

Многи проблеми у вези са паметним телефонима отклоњени су поновним покретањем уређаја. Ово између осталог затвара апликације које се покрећу у позадини, а то би могло да изазове проблеме које имате.

То је лако и брзо исправљање које траје само минуту. Ако утврдите да Календар не ради, притисните и држите дугме за напајање на уређају и додирните опцију за поновно покретање која се појављује на екрану. Након што се паметни телефон поново укључи, отворите апликацију Календар и проверите да ли је проблем решен.

Корак по корак упутства:

Корак 1: Притисните и држите дугме за напајање на уређају.
Корак 2: Куцните на могућност поновног покретања која се појављује на екрану.
3. корак: Покушајте да отворите апликацију Календар након што се уређај поново укључи.

Поправка број 2: Проверите везу са Интернетом


Разлог зашто бисте могли да приступите Гоогле календару може бити због проблема у вези. Ако видите да Календар не функционише, прво што треба да урадите је да проверите да ли сте повезани на Интернет отварањем менија поставки - ВиФи или мобилне мреже.

Ако нисте, управо сте пронашли проблем. Али ако сте повезани, покушајте да на Гооглеу потражите нешто да бисте видели да ли имате приступ интернету. У неким случајевима ћете можда бити повезани са Ви-Фи мрежом, али још увек нема приступа интернету из различитих разлога.

Ако можете да посетите веб локације другачије од Календара, веза није крива.

Опширније: Шта да радим ако се ваш телефон неће повезати на Ви-Фи

Корак по корак упутства:

1. корак: Отворите мени са подешавањима свог уређаја.
2. корак: Повежите се на Ви-Фи или мрежу вашег оператера - ако већ нисте.
Корак 3: Отворите апликацију Гоогле календар и погледајте да ли ради.

Поправка број 3: Ажурирајте оперативни систем

Постоји шанса, иако је мала, да ако Гоогле календар не функционише, то би могло да проузрокује датирана верзија Андроида. Отворите мени са подешавањима на свом уређају, изаберите „Ажурирања система“ и преузмите исправку ако је доступна. Имајте на уму да се у зависности од вашег уређаја „Ажурирања система“ могу налазити под опцијом „О телефону“ у менију подешавања.

Након што преузмете исправку, додирните дугме Инсталирај и пустите уређај да се поново покрене. Затим отворите календар и проверите да ли се проблем и даље наставља.

Корак по корак упутства:

Корак 1: Отворите мени са подешавањима свог уређаја.
Корак 2: Пронађите и тапните на „Ажурирања система“ - можда се налази у мапи „О телефону“.
3. корак: Преузмите и инсталирајте исправку ако је доступна.

Поправка број 4: Обришите кеш и податке апликације

Следећа исправка на овој листи је брисање предмеморије и података календара. Први брише привремене податке, док се други ослобађа свих података о апликацијама, укључујући различита подешавања.

Отворите мени са подешавањима на свом уређају, додирните „Апликације“ и изаберите Гоогле календар. Сљедећи корак је одабир „Стораге“ (Меморија) која ће отворити двије могућности: Обришите податке и Цлеар цацхе. Прво обришите кеш меморију и проверите да ли Календар сада функционише како треба. Ако то не уради, вратите се и очистите податке да бисте видели да ли то решава проблем.

Читати: Шта је кеш меморија - објашњава Гари

Корак по корак упутства:

Корак 1: Отворите мени са подешавањима свог уређаја.
Корак 2: Додирните „Апликације“ и изаберите Гоогле календар.
3. корак: Одаберите опцију „Стораге“ и додирните „Цлеар дата / Цлеар цацхе“.

Поправи број 5: Проверите подешавања датума и времена

Иако звучи чудно, поставке датума и времена могу бити разлог за проблеме у вези са календаром. Гоогле-ови сервери могу имати проблема са синхронизацијом са њима ако их не поставите правилно.

Да бисте то решили, уђите у подешавања свог уређаја, тапните на „Датум и време“ и уверите се да је опција „Аутоматски датум и време“ укључена. Ако ово не реши проблем, пређите на следеће решење на овој листи.

Корак по корак упутства:

Корак 1: Отворите мени са подешавањима свог уређаја.
Корак 2: Додирните „Датум и време“.
3. корак: Укључите опцију „Аутоматски датум и време“.

Поправи број 6: Ажурирајте апликацију Календар

Последња ствар коју бисте могли да покушате ако видите да Гоогле календар не ради је ажурирање апликације на вашем уређају. Да бисте проверили да ли је доступно ажурирање, отворите апликацију Гоогле Плаи продавница, изаберите опцију „Моје апликације и игре“ из менија и проверите да ли је Календар на листи „Ажурирања“.

Ако јесте, додирните дугме „Ажурирај“ и сачекајте минуту или тако да довршите поступак. Након тога, покрените апликацију Календар да бисте проверили да ли је све као сада.

Корак по корак упутства:

Корак 1: Отворите апликацију Гоогле Плаи продавница.
Корак 2: Додирните „Моје апликације и игре“.
3. корак: Додирните дугме „Ажурирај“ поред апликације Гоогле календар ако је доступно ажурирање.

Гоогле календар не ради - исправке за ПЦ (Цхроме прегледач)

Поправка број 1: Ажурирајте Цхроме

Ако не можете да проверите календар у Цхроме-у, покушајте да ажурирате прегледач.То је лак задатак који треба обавити, јер све што морате учинити је да кликнете на икону (три вертикалне тачке) у горњем десном углу, изаберете „Помоћ“ и изаберите „О Гоогле Цхроме-у“. Отвориће се посвећена страница и ако постоји доступно је ажурирање, кликните Инсталирај и следите упутства.

Корак по корак упутства:

Корак 1: Кликните на икону (три вертикалне тачке) у горњем десном углу прегледача.
Корак 2: Изаберите „Помоћ“ и изаберите „О Гоогле Цхроме-у“.
3. корак: Кликните на „Инсталирај“ и следите упутства ако је доступно ажурирање.

Поправка број 2: Проверите везу са Интернетом

Баш као и код Андроид верзије која је горе описана, ваша интернетска веза можда је корен проблема. Покушајте са Гоогле претрагом или посетите случајни веб сајт да бисте видели да ли се учитава. Ако то не ураде, погледајте подешавања везе да бисте били сигурни да се све проверава. Такође можете ресетовати рутер или позвати свог даватеља интернетских услуга ако то не помаже. Међутим, ако је веза успостављена, потрага за исправком се наставља.

Корак по корак упутства:

Корак 1: Посетите насумичну веб локацију да бисте проверили да ли сте повезани на Интернет.
Корак 2: Повежите се на Интернет ако већ нисте.
3. корак: Ресетујте рутер ако имате проблема.

Поправка број 3: Проверите проширења

Доступна су нека корисна проширења за Цхроме, али нека од њих могу учинити више штете него користи. Да бисте сазнали да ли је неко од њих крив за проблеме повезане са календаром, покушајте да проверите услугу у режиму анонимности.

Проширења не раде у режиму анонимности. Дакле, ако можете приступити календару, схватите који сте инсталирали отприлике у исто време када се проблем покренуо и обришите га. То можете учинити тако што ћете кликнути икону (три вертикалне тачке) у горњем десном углу, одабрати „Више алата“ и кликнути „Проширења“. Ово ће отворити страницу на којој можете онемогућити или деинсталирати све додатке које користите .

Корак по корак упутства:

Корак 1: Кликните на икону (три вертикалне тачке) у горњем десном углу прегледача.
Корак 2: Кликните на „Више алата“, а затим на „Проширења“.
3. корак: Онемогућите / избришите проширења да бисте видели да ли решава проблем.

Поправка број 4: Избришите кеш и колачиће

Ако можете да посетите Календар у режиму анонимности, али не можете да нађе да ради у уобичајеној верзији Цхромеа, упркос деактивирању свих екстензија, брисање кеша и колачића је пут.

Кликните на икону (три вертикалне тачке) у горњем десном углу прегледача, одаберите „Више алата“, а затим изаберите „Избриши податке прегледавања“. Из падајућег менија изаберите опцију „почетак времена“ и обришите податке кликом на посебно дугме.

Корак по корак упутства:

Корак 1: Кликните на икону (три вертикалне тачке) у горњем десном углу прегледача.
Корак 2: Кликните „Више алата“, а затим „Обришите податке прегледавања“.
3. корак: Изаберите опцију „почетак времена“ и кликните „Обриши податке прегледавања“.

Надамо се да ће ова решења решити проблеме у вези са календаром на Андроид уређају или ПЦ-у. Могло би да буде на располагању више њих, али оне које су обухваћене у овом посту су најчешће.

Ко је радио за вас?

Повезан:

  • Како се користи Гоогле календар - све што треба да знате
  • Како делити Гоогле календар - детаљни водич
  • Како да пребаците или синхронизујете календар са иПхоне-а на Андроид

Данашње камере за паметне телефоне велики су корак изнад напора од пре само две године, јер сада имамо у понуди троструке камере, перископ зоом и ноћне режиме....

Сигурност мреже је златни рудник у каријери за људе који возе, а сертификати су одличан начин да изградите самопоуздање и наставите са наставком.Овај пакет од осам курсева дотиче се практично свих нај...

Препоручује Нас