Седам година након Некуса 7, шта се десило са Андроид таблетима?

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 11 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Architecture Kata - узнай каково это быть архитектором [#ityoutubersru]
Видео: Architecture Kata - узнай каково это быть архитектором [#ityoutubersru]

Садржај


Таблете су тако чудне. Јесу ли то само велики телефони? Да ли су замене за лаптоп? Нешто потпуно друго? Мислим да произвођачи чак и не знају одговор на ово питање.

Данас се обележава седмогодишњица компаније Некус 7. Овај уређај је Гоогле приметио у послу са таблетима. То је помогло да се простире низ уређаја током наредних неколико година, попут Некус 10, Пикел Ц и Пикел Слате. Нажалост, од тада се интересовање за Андроид таблете смањило на све време низак. У ствари, толико низак, Гоогле је одлучио да потпуно затвори одељење таблета, премештећи запослене на рад на Цхромебоок-у и другим пројектима.

Да ли неко од мојих пратилаца користи Андроид таблет? Зашто? Шта је добро а шта страшно?

- Давид ИмеИ (@ДурвидИмел) 8. јула 2019. године

То се догодило из више разлога, али након прикупљања мишљења од огромне количине корисника Андроид таблета, дошао сам до неколико примарних фактора.

Гоогле је само на кратко видео таблете као средство за стварну продуктивност


У фебруару 2011. године Гоогле је објавио Андроид 3.0 Хонеицомб, ОС изграђен посебно за таблете. Ажурирање је обухватало ствари попут додатака за промену величине, подршке за УСБ уређаје и више прилагодљивих почетних екрана - све добре ствари за продуктивност! Након тога су испоручени бројни таблети с циљем стицања тржишног удела преко иПада. Гоогле је брзо схватио да људи не купују иПад ради продуктивности - купују их за забаву. Већи екрани су били много бољи за гледање ИоуТубе-а и читање вести и згоднији су од мотања око вашег тада гломазног лаптопа. Ако сте желели бити продуктивни, користили сте „прави рачунар“.

Када је Гоогле пре седам година објавио Некус 7, своје напоре усредсредио је на управо то: забаву. Услуге попут Гоогле Плаи филмова и Гоогле Плаи књига покренуте су само неколико месеци пре тога, а Гоогле је продао Некус 7 као више прилагођеног е-прегледача. Одједном су корисници имали читав свет забаве на дохват руке на већем екрану. То је покренуло доста почетних продаја Некуса 7.


Телефони су постали велики .. и још су већи

Овде је проблем нешто што изгледа није изгледао као Гоогле. Како су телефони постали много већи, а процесори много бржи, потреба за наменским личним рачунарима почела је опадати. Самсунг Галаки Ноте створио је трку за величином која се и данас одржава, а упутства по сату (ИПЦ) побољшања у чипсетима паметних телефона развијала су се чак брже од традиционалних рачунарских колега. Телефони су привукли сву пажњу, а таблети су се сматрали само средством за забаву и забаву.

Андроид таблети су увек били грађани друге класе

Некус 7 лансиран са Андроид 4.1 Јелли Беан, ОС-ом који је требао радити и на мобилним телефонима и на таблетима. Иако је одржавао неке карактеристике продуктивности које су дебитоване у Хонеицомбу, било је јасно да се Гоогле враћа приоритетима на паметне телефоне. Забава је била назив игре у мобилном уређају, и ако су људи могли да виде садржај на својим телефонима док су у покрету, и прешли на веће, угодније искуство гледања код куће, зашто не би и они? Људи су и даље имали своје радне површине и лаптопове за „прави посао“, па је продуктивност оставила по страни.

Током наредних неколико година, потребе људи су се брзо пребациле са „више начина конзумирања забаве“ на „више начина да буду продуктивни“. Игре попут Ангри Бирдс и даље се преузимају, али су апликације за продуктивност попут Слацк и Тодоист полетеле на глобалном нивоу. . Људи су схватили да им мобилни уређаји могу омогућити рад не само у канцеларији, већ и током путовања. За основне основне задатке попут организације, планирања и комуникације паметни телефони су радили сјајно, али остали су мање ефикасни за интензивније задатке попут писања и уређивања видео записа. Људи су желели још некретнина на екрану и уређај који би могао да иде у корак.

Очигледно место за тражење више екрана је лаптоп, али свет је био више опседнут преносношћу него икад раније. „Танка и лагана“ преузела је скоро сваки сегмент технологије. Следећи логични корак били су таблети.

Иако су Андроид таблети били јефтини и недовољно погођени, програмери иОС-а су на иПад почели гледати као на озбиљну радну снагу.Програмери су брзо искористили предност, а корисници су гладни уопште бацили своје лаптопове.

Произвођачи Андроид таблета традиционално користе чипове нижег ранга како би задржали трошкове ниским јер, искрено, потрошња видео записа и писаних садржаја није баш интензивна, али Аппле је увек одржавао иПад као водећи уређај. Чак и када је његова основна примена била забава, иПад је имао исти водећи процесор као и његов иПхоне колегица. Како је иПхоне растао брже и моћније, тако је то учинио и иПад, а програмери су брзо надокнадили.

Није било подстицаја за програмере Андроид апликација

Гоогле је то оставио програмерима да оптимизирају њихове апликације и за телефоне и за таблете, али Андроид телефони су достигли величину таблета и таблети нису служили никаквој стварној вредности у прошлој потрошњи садржаја. Оптимизација ваше апликације за још један уређај изгледала је бескорисно. Допуштање Андроиду да природно скалира вашу апликацију била је најједноставнија опција, али апликације су често остављале несразмерну количину белог простора и ружних интерфејса.

Само је неколико компанија - посебно Самсунг и Хуавеи - уложило одређени напор да Андроид таблети постану прави конкуренти иПаду. Самсунг је користио водеће процесоре и уградио оловку, тастатуру и услуге попут Дека који су учинили да ваш таблет више личи на радну површину. Међутим, прошли Хонеицомб за Андроид 3.0 никада није био заиста оптимизован да подржава интерфејсе таблета. То је очигледно у нашем прегледу Самсунг Галаки Таб С4. Иако похваљујем Самсунг-ове напоре у покушају да направи Андроид корисни интерфејс таблета, лоша оптимизација апликација од стране програмера чини готово сваку Андроид таблету тешку продају.

Гоогле то зна, због чега је престао да развија таблете других произвођача са Андроидом. Пикел Слате покреће Цхроме ОС, што је постало нови приоритет за не-мобилне уређаје за Гоогле. Ако је све веб апликација и можете да покренете и Андроид апликације као опцију, проблем са апликацијама би требао теоретски да се реши. Нажалост, Цхроме ОС никада није стварно изграђен за додирни интерфејс.

Чини се да је Пикел Слате изгледао као последњи напор за Гоогле. Након што је углавном лебдио, Гоогле је за сада одлучио да се потпуно извуче из простора за таблете.

Шта је иПад урадио како треба?

Аппле је у јуну представио иПадОС, ажурирање готово искључиво усмерено на продуктивност. Људи све више желе да се што више ради на „мобилним“ уређајима. Тамо где телефони још увек не могу да га смање због ствари попут лошег начина куцања и малог екрана, иПад испуњава празнину. Преносиви је од лаптопа, али више оријентисан ка продуктивности од паметног телефона, а Аппле се у то уклапа.

Саћа је била испред свог времена.

Аппле тек сада додаје функције које су представљене пре осам година у Андроид Хонеицомб, али свет је сада другачији. Приступ спољним УСБ медијима, приквачени видгет-ови за радну површину и подељени екран су све карактеристике продуктивности. Људи се радо повежу са њима 2019. иПад више није виђен као уређај само за садржај - многи их користе као своје примарне рачунаре. Успешни фотографи Тед Форбес и Бриан Матиасх свакодневно користе своје иПад-ове за врхунско уређивање видео и фотографија, пре свега захваљујући подршци програмерима апликација.

Други разлог за успех иПада је стална подршка и унапређење од самог Апплеа. АПИ-ји за програмере попут метала чине да се апликације знатно боље испоручују на Аппле хардверу. Програмери могу брзо искористити ту моћ за своје апликације за продуктивност. Иако је Гоогле одрадио сјајан посао на ширењу језичких опција, тешко је занијекати Апплеову способност да свој хардвер учини уносним за програмере.

За потрошаче, велики разлог да наставе да купују иПад је конзистентност. ИПад се одувек понашао попут иПада, још од првог модела. Ако га купите, знате у шта се упуштате. Тржиште Андроид таблета је у најбољем случају тотално срање.

Гоогле Пикел је један од јединих Гоогле производа који је имао конзистентну, итеративну шему дизајна. Да је Гоогле исто учинио са таблетима, можда бисмо видели неко побољшање које би коначно могло да убеди људе да се пребаце.

Шта је следеће?

За сада су Андроид таблети прве стране добри као и мртви. Самсунг и Хуавеи ће и даље покушавати да покупе губитак, али ако Гоогле не уложи у израду софтвера за сопствени хардвер, тешко је видети Андроид таблете који ће имати значајан утицај на шире тржиште.

Ипак жалим за Некусом 7. За мене се тај први покушај Гооглеа учинио чаробним, можда зато што је тржиште још увек било свеже и могућности таблета тек треба да буду истражене. На крају дана, Андроид таблети никада нису имали фокусирану визију. За сада Цхромебоок-ови изгледају као будућност за компанију. Гоогле можда дуго нећемо видети таблете од Гооглеа, али надам се да ћемо једног дана угледати светлост и поново постати прави иПад конкурент. Тржишту је потребно.

Лозинке вас штите, али понекад их је лако заборавити, посебно када се ослањате на софтвер за управљање лозинкама. Због тога смо направили овај водич који ће вам омогућити да покажете скривене лозинке....

Ажурирање бр. 3: 20. маја 2019. године у 18:00 х ЕТ: Америчко одељење за трговину створило је привремену 90-дневну лиценцу која враћа Хуавеијевој способности да пружа ажурирања софтвера постојећим Хуа...

Добијање Популарности