Зашто Гоогле забрањује блокаде огласа, али заправо је у реду са прегледачима који блокирају огласе

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 13 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Зашто Гоогле забрањује блокаде огласа, али заправо је у реду са прегледачима који блокирају огласе - Технологије
Зашто Гоогле забрањује блокаде огласа, али заправо је у реду са прегледачима који блокирају огласе - Технологије

Садржај


Блокери огласа нису ништа ново. Они постоје као проширења веб прегледача већ дужи низ година, а неколико Андроид апликација то раде и кроз ОС. Међутим, постоји једна занимљива мала загонетка. Плаи продавница омогућава веб прегледачима са блоком огласа, али не и блокаторима огласа на нивоу система. У почетку изгледа лицемерно - обе врсте апликација блокирају огласе - али постоји разлика.

Хајде да погледамо.

Разлика је кључна

Започнимо са основном разликом између веб прегледача са блокирањем огласа и блокатора огласа у целини. Веб прегледач са огласним блоком блокира само оглашавање у сопственој апликацији. Правилна апликација за блок огласа блокира оглашавање само у другим апликацијама. То је мала, али изузетно битна разлика.

У Гоогле Плаи продавници строго су забрањене апликације које ометају, оштећују или на неки други начин раде на начин на који раде друге апликације. Овде можете пронаћи одговарајуће правило. Ако прочитате до листе листа на тој вези, прво правило посебно користи блокаде огласа као пример. Ова иста пресуда такође забрањује апликације попут Луцки Патцхер и друге алате за хакирање који вам бесплатно дају бесплатне куповине игара:


Не дозвољавамо апликације које ометају, ометају, оштећују или приступају неовлашћено корисниковом уређају, другим уређајима или рачунарима, серверима, мрежама, апликацијским програмским интерфејсима (АПИ-има) или услугама, укључујући, али не ограничавајући се на друге апликације на уређају, било којој Гоогле услузи или мрежи овлашћеног оператера.

Тоне апликација и игара користе огласе да би оствариле већину свог прихода. У интервјуу за програмери компаније Алто'с Адвентуре теоретизирали су да би просечна особа на Андроиду радије гледала оглас, него да би платила било шта. Ти програмери зарађују 99 одсто свог прихода од огласа и слабих један проценат од куповине путем апликације. Ако би блок огласа, Луцки Патцхер и други слични алати постојали на мобилним уређајима као што је то случај на вебу, тај би однос био знатно другачији и зарада знатно нижа. Чак је и програмер Флаппи Бирд-а зарађивао 50.000 долара дневно искључиво на рекламама.

Чак и ако корисник никада неће притиснути оглас, утисци - када неко само прегледа оглас - ипак стварају добар новац за програмере (прочитајте више о томе како овде функционишу прикази огласа).


Разумљиво је зашто је правило на снази. Када програмери буду плаћени, Гоогле такође добија плату. Блокери огласа и апликације попут Луцки Патцхер нереду су с обимима прихода. Правило против таквог понашања има савршен смисао. Ово правило такође спречава мноштво других лоших понашања попут заобилажења управљања напајањем система, злоупотребе употребе АПИ-ја и апликација које заобилазе безбедносну заштиту. Ово правило утиче и на доста роот апликација, што је прилично несрећно.

Правило које забрањује блокаде огласа исто је правило које забрањује Луцки Патцхер и сличне апликације.

Гоогле контролише огласе на Гоогле Плаи-у

Чини се да Гоогле брине о доживљају оглашавања на Андроиду. Постоји читав одељак у Центру за смернице за програмере посебно за оглашавање. Компанија забрањује следеће врсте огласа и понашања:

  • Заводљиво постављање огласа: Програмери не могу да праве огласе који делују у корисничком сучељу апликације. Ако апликација има дугме које изгледа као да нешто ради унутар саме апликације, али само уместо тога отвара оглас, Плаи Сторе ће је забранити.
  • Монетизација закључаног екрана: Апликације не могу да користе закључани екран за постављање огласа осим ако није апликација са закључаним екраном. Алто'с Адвентуре не може да приказује огласе на закључаном екрану, али нешто попут Хи Лоцкер може.
  • Дисруптивни огласи: Програмери не могу да користе огласе на пуној страници (познати и као међупросторни) без јасног начина да одбаце оглас.
  • Сметање апликацијама, функционалности уређаја и тако даље: Огласи не могу утицати на функционалност уређаја, друге апликације или у основи било шта друго. Огласи морају бити у апликацији која их пружа. Ово је у основи исто правило које спречава блокаторе огласа, али за рекламирање. Блокери огласа не могу да утичу на рад других апликација, нити на рекламе. Бар је то фер.
  • Неприкладни огласи: Оглашавање које не следи строгим етичким кодексом је забрањено. На пример, у дечију игру не можете постављати огласе за веб локације за упознавање.
  • Правила за Андроид Адвертисинг ИД: Постоји и гомила правила приликом коришћења Андроид Адвертисинг ИД-а. Све ове можете прочитати овде.

Ова правила се не ослобађају свих досадних огласа - и даље добијате видео огласе са целим страницама са звуком - али ограничавају најгоре прекршитеље. На Интернету не постоје таква правила за оглашиваче.

Ако видите или знате да нека апликација крши неко од ових правила, испуните овај образац и пријавите их.

Вратимо се веб прегледачима са блоком огласа

Гоогле би могао ставити забрану забране блокирања огласа у свим облицима, али заиста нема разлога за то. Гоогле заправо није против блокирања огласа, већ против апликација на Андроиду које утичу на то како раде друге апликације на Андроиду. Више је сигурносног питања него етичког. Чак и Гоогле Цхроме има блокирање огласа.

Постоји гомила других потенцијалних разлога због којих веб прегледачи остају, а домаћи блокатори огласа морају кренути. Апп Сторе такође омогућава веб прегледаче са блоком огласа, а Аппле-ов Сафари има блокирање огласа и пратилаца за бољу приватност. Наравно, можете да блокирате оглас на претраживачу на нивоу Виндовс, Линук и МацОС. Стога, чак и највећи Гооглеов конкурент дозвољава веб прегледаче са блокаторима огласа. Било би глупо да је Гоогле тако чудан човјек.

Ми заправо не мислимо да је разлог зашто је тако нешто. Сви докази указују на блокаде огласа који утичу на рад других апликација. Изгледа да нема назнака да се Гоогле на овај или онај начин брине о стварној пракси блокирања огласа.

Све док Гоогле спречава да се апликације не мешају једна са другом, блокери огласа ће и даље бити забрањени из Плаи Сторе-а. У реду је бити бесан. Опет, не бранимо или критикујемо понашање. Само смо желели да знамо зашто.

Звучите у коментарима ако желите даље о томе!

У 2014. години покренута је апликација Гоогле Фит за Андроид, која је власницима паметних телефона омогућила да прикупљају и приказују податке са фитнес материјала који га подржавају. Нажалост, неке о...

Гоогле Плаи продавница постала је свеобухватна продавница за све ствари које су Гоогле у питању Андроид апликације. Међутим, 9то5ГооглеЈучерашњи АПК-ов прекид откривао је да би виртуелно излагање можд...

Чланци Портала