Гоогле Плаи Мусиц вс Плек сервер: добро и лоше

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 13 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Гоогле Плаи Мусиц вс Плек сервер: добро и лоше - Технологије
Гоогле Плаи Мусиц вс Плек сервер: добро и лоше - Технологије

Садржај


Срећом, преношење готово 300 ГБ музичких датотека у Плек било је врло кратко. Пошто је Гоогле Плаи Мусиц преузео све у традиционалној структури датотека (Извођач> Албум> Песме), све што сам морао је да преместим огромну музичку датотеку са чврстог диска рачунара на мој Плек сервер. Након тога преузео је Плек-ов одговарајући алгоритам.

Апсолутно сам био задивљен тиме колико је Плек одговарао свему. Чак су и неки од мојих најјаснијих записа имали не само тачан списак нумера и уметничка дела, већ је Плек чак повезао слике уметника и мало биографије. Резултат је лепо организован скуп слика због којих се осећате као да је ваша библиотека:

Ако ми се не свиђа ниједна од ових слика, лако могу да пренесем другу. Могу да пренесем сачувану на свом рачунару или само да унесем везу до слике коју пронађем на мрежи, а остатак обрађује Плек.


Одобрено, Плек није одговарао свему - још увек сам морао да прођем и ручно ускладим са неким извођачима / албумима. Требало ми је само неколико сати да постигнем све како сам желео, а сада треба само мање одржавање ако наиђем на нешто што не изгледа како треба.

Будући да Плек има апликације за скоро сваку платформу - укључујући Андроид, Андроид ТВ, Андроид Ауто, иОС, Року, Виндовс, ПлаиСтатион и још многе друге - могу да слушам своју колекцију прилично било где на било ком уређају. Гоогле Плаи музика, чак и на врхунцу, никада није нудила онолико избора који сада имам како да слушам своју музику.

Андроид апликација на мом ОнеПлус 6Т је начин на који слушам већину своје музике. Андроид апликација нуди већину функционалности главне десктоп апликације, укључујући репродукцију од 320кбпс (или чак репродукцију без губитака, ако желите), паметне плеј листе радио станица и непролазне прелазе између нумера. Такође можете преносити музику директно из апликације Плек на Цхромецаст или паметни звучник.


Наизглед неограничени број начина на који могу приступити својој библиотеци Плек никад ме не престаје задивљавати.

Плек се такође интегрише са музичком услугом Тидал. Иако ово није нешто што ме не занима, они од вас који желе приступ прилагођеној библиотеци и услузи плаћеног стриминга, могу све да добију преко Плека.

Плек такође подржава друге облике звука, попут подцаста и аудио књига. Можете да отпремите сопствене аудиокњиге баш као што би желели да вам пушта музику, а у апликацији Плек постоји посебан подцаст плејер који вас повезује са практично било којим подцаст стреамом који можете замислити.

Неке од карактеристика које сам горе описао доступне су само ако се претплатите на Плек-ове премиум услуге, познате као Плек Пасс. Та услуга кошта 4,99 долара месечно, али постоје и годишње и доживотне претплате. Можда вам неће требати, али сматрам да мени добро успева с обзиром на ниску цену.

Шта ми недостаје у Гоогле Плаи музици

Иако Плек има неке заиста дивне особине, нема све. Дефинитивно постоји неколико функција Гоогле Плаи музике, које ми помало недостају сад кад сам се одселио од платформе.

Један сјајан пропуст Плека је композиторски метаподаци песама. Помоћу Гоогле Плаи музике могао бих да десним тастером миша кликнем на нумеру и покупим гомилу информација за ту песму, укључујући и ко ју је написао. Плек изоставља ове информације. Не само да не извлачи информације о композиторима кроз свој систем подударања, већ чак ни не постоји начин да га сами унесете ручно: једноставно нема где да га ставите.

На тој истој ноти такође не постоји начин да прикажете жанровске ознаке за појединачне песме, нешто у чему сам веома уживао у Гоогле Плаи музици. Користимо звучни запис за Тхе Матрик као пример онога што мислим. На том албуму се налази много различитих извођача који изводе песме из различитих жанрова, укључујући плес (Пропеллерхеадс), хард роцк (Дефтонес), неуе Деутсцхе харте (Раммстеин) и рап-роцк (Раге Агаинст Тхе Мацхине). Могу додати све те жанровске ознаке за сам албум, али не могу сваки жанр да прикажем на појединим нумерама.

Плек је веома моћан, али још увек постоји много функција и функција које Гоогле Плаи музика има.

Зашто би то био проблем? Па, рецимо да сам хтео да створим тренутну листу хард роцка. Ако за листу песама изаберем ознаку "хард роцк", Плек би могао да извуче песме сацеосоундтрацк за Тхе Матрик, који би могао навести Пропеллерхеадс или Тхе Продиги да се појаве на тој листи за репродукцију - иако ти извођачи праве плесне песме. Ово, оцигледно, није идеално. Способност примјене жанровске ознаке на појединачну пјесму је неопходна и чудна ствар коју Плек не подржава.

Због оног што вреди, Плек сматра да нам чини услугу уместо да на сваку нумеру везује „расположења“. На пример, „Роцк Ис Деад“ Марилин Мансон из звучне музике „Матрик“, има расположење „тешки тријумфални“. Дакле, теоретски бих могао да направим тренутну листу песама са тешким тријумфалним расположењем и „Роцк Ис Деад“ би се тамо појавио. Међутим, то никад не бих учинио. Желим „хард роцк“ плејлисту, Плек, да се не бирам кроз етикете расположења.

Такође ми недостаје чињеница да Гоогле Плаи Мусиц ради једно: музику. Иако је феноменално да могу конзумирати све медије које поседујем преко Плек-а, то ми смета када тражим нешто, а резултати које добијем укључују филмове, ТВ, аудио књиге итд., А не само музику.

Као пример, ево претраге за „ванземаљца“:

Цијеним да Плек повлачи резултате који укључују ријечи попут „отуђење“ и „ванземаљци“, али такође очигледно повлачи филмове Алиен анд Алиенс (нису приказани: ТВ епизоде ​​са ријечи „ванземаљац“ у њима). Плек нема начин да претражујем само своје музичке датотеке. Чак и коришћење Андроид апликације довест ће до мешовитих резултата за појмове за претраживање из свих медија.

Једна од ствари које ми највише недостају у вези са Гоогле Плаи музиком је Гоогле. Будући да су се моји музички фајлови налазили на вероватно највећим, најмоћнијим комерцијалним серверима на свету, моји музички токови су увек били брзи и поуздани. Сада, када нисам код куће и морам да преносим музику на даљину, ствари се не крећу тако брзо.

На пример, када први пут подигнем Плек на свом телефону, он ће се повезати на мој сервер, што може потрајати од једне до десет секунди. Једном када се повежем, тражим оно што желим да слушам и притиснем „Репродукуј“. Једном када то учиним, трајање записа би могло потрајати од пет секунди до пет минута, зависно од тога колико је моја веза са подацима где год бих могао бити.

Иако је Плек феноменално, мој кућни сервер се не подудара са снагом Гооглес сервера.

Под условом, могао бих да спустим квалитет стриминга музике и уместо ње слушам 256кбпс или чак 192кбпс, што би убрзало тај процес. Међутим, не желим то радити јер желим да моја музика буде највећа што могу, а навикла сам да ствари брзо добијам по висококвалитетним ценама од Гоогле-а.

Коначно, оно што ми највише недостаје из Гоогле Плаи музике је аутоматско кеширање. Ако репродукујем албум са Гоогле Плаи музиком, тај би албум сачувао на СД картици мог телефона. Следећи пут кад бих хтео да репродуцирам тај албум, подаци би долазили са СД картице, а не из облака. Овај аутоматски поступак олакшао је слушање музике из меморије ако се неочекивано нађем у ситуацији у којој немам приступ подацима.

Плек има функцију коју назива Синц, која вам омогућава да сачувате ствари на удаљеном уређају и репродукујете, прескочите, оцените итд., Синхронизујете се са сервером када вратите везу за пренос података. Међутим, морате ручно одабрати шта желите да синхронизујете - то се не догађа аутоматски док идете. Ово би била моја најтраженија функција коју Плек може понудити.

Доња граница

Ја заиста копам Плекове музичке карактеристике и волим како сада имам потпуну контролу над својом музичком библиотеком. Волим колико је лако приступити мом серверу с било којег уређаја на готово било којој локацији и како вероватно никада више нећу морати да бринем о преласку на други сервис.

Речено је да је једини разлог што сам пребацио све на Плек зато што Гоогле Плаи музика на крају одлази. Иако ми Плек нуди много тога, недостају неке прилично основне функције које нуди Гоогле Плаи музика. Да сам знао да Гоогле на крају неће укинути услугу, само бих се запео за Гоогле Плаи музику.

Другим речима, задовољан сам Плеком јер је то тренутно најбоља опција, али ако бих могао да заувек задржим Гоогле Плаи музику, то би за мене било боље.

Плек је најбољи избор који имам - али заглавио бих се са Гоогле Плаи музиком када бих знао да ће то трајати.

Треба напоменути да постоје и друге опције за самостално гостовање музичке библиотеке. Изабрао сам Плек јер га већ користим за друге видове медија, али ако кренете на ново можете ићи с другим платформама као што су Функвхале или Аирсониц. Већина алтернатива Плек-у ће садржавати одређене ствари које Плек нема (попут платформе отвореног кода), а недостају му неке ствари које имају (попут мноштва различитих апликација за удаљени приступ). Мораћете да купујете около.

Да ли планирате прелазак са Гоогле Плаи музике на Плек? Питајте било која питања у коментарима испод и потрудит ћу се да одговорим!

Губитак паметног телефона једно је од најстрашнијих искустава модерног доба. Овде имате своје контакт податке, своје личне податке, своје личне слике и, можда, чак и финансијске податке. То је блага ...

Прва помоћ је основна вештина коју многи људи знају. То вам може помоћи да спасите живот, помогне некоме коме је потребна и чак вам врати самопоуздање у напетим ситуацијама. Међутим, прво морате да н...

Популарно Данас