Хеј Гоогле, да ли ме влада шпијунира?

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 15 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Лайк Настя - Это Я - песня для детей (Official Music video)
Видео: Лайк Настя - Это Я - песня для детей (Official Music video)

Садржај


Паметни звучници су неки од најновијих и најтоплијих производа у технологији паметних кућа. Добар паметни звучник као што је Гоогле Хоме може бити све решење за аутоматизацију, комуникацију и забаву. Али, да ли постоји гадна страна света паметних звучника за коју нисмо ни схватили да треба и да ли треба да испитамо приватност Гоогле Гомеа?

Ако нисте чули веб локацију наше сестреСоундГуис има нови подцаст. Прве три епизоде ​​управо су погодиле иТунес и Гоогле Плаи Мусиц, а сви смо заиста узбуђени због тога. Не желим ово претворити у оглас за подцаст, али постоји разлог зашто пишем ову функцију. Видите, друга епизода Подцаст СоундГуис-а носи наслов „Паметни звучници: Нова правна граница“ и то је она нова правна граница о којој данас желим да разговарам. Целу епизоду можете (и требало би да слушате) овде - дуга је само 16 минута - али у наставку ћу дати кратак резиме.

Мало правне историје

Нисам адвокат нити га играм на ТВ-у, тако да моја правна мишљења не значе много. Срећом, не требате да ми кажете због свега овога. СоундГуис имао Јаи Станлеија из АЦЛУ-а у емисији да ми објасни много тога што ћу покрити. Требао бих такође да појасним да се велики део првог дела епизоде ​​врти око америчког Устава. Ако не живите у Сједињеним Државама, то вам неће бити релевантно. Међутим, у емисији још увијек постоје законски концепти којих бисте требали бити свјесни.


Четврти амандман Устава Сједињених Држава штити грађане од онога што назива "неразумним претресом и запленом". Ако сте икада гледали емисију полицајаца, знајте да је полицији потребан налог за претресање домова људи. То је четврти амандман. Такође забрањује ствари попут прислушкивања, паса њушкања дроге, термичких слика и других језивих ствари.

Адам Синицки већ је прошлог љета помало ушао у ову тему. Међутим, СоундГуис, заједно са господином Станлеием, погледао нешто што Адам није дирао.

Доктрина треће стране

Срећом, за америчку владу, много нас је прислушкивало своје домове по повољној цени од 39,95 УСД. Овде почињемо закорачити у легални скуп који су проузроковали паметни говорници. У закону постоји концепт назван „Доктрина трећих страна“ који дозвољава полицији приступ подацима који су настали у вашој кући, али их више нема (попут облака). Дозволићу господину Станлеију да објасни:


То је почело као здрав разум, где, ако разговарате на тротоару, не можете очекивати да ће вам затребати налог за полицију која ће вас саслушати. Али то се проширило и на ваше податке које поседује банка, електрична компанија или телефонска компанија. И тако, путем интернета ствари, паметних звучника и паметних електричних уређаја, пуно врло личних података које се налазе у кући преносе се трећим лицима и њиховим серверима. Дакле, треба га заштитити јер је с друге стране унутар куће, под доктрином треће стране, да информације не добију заштиту према Четвртом амандману.

У полицијским емисијама разговарају о повлачењу банкарских записа, телефонских записа и слично. Ускоро ће почети и повлачење разговора са Гоогле Ассистант-ом.

Али то није све за приватност Гоогле куће. . .

У основи, пошто наши паметни говорници преносе све што кажемо трећој страни, власти тврде да би требале имати приступ тим подацима према доктрини треће стране. Дакле, не само што доктрина трећих страна не штити наше грађанске слободе, већ заправо може олакшати упад владе у наше домове. Станлеи овде не говори хипотетски. То се у ствари и дешава. Није ли то забавно?

Поред тога, да би извршио наредбе које дајемо помоћнику, Гоогле прво мора да преведе те команде у текст. Нису забележени само наши лични разговори - они су у тексту и у потпуности се претражују, у ЦТРЛ-Ф стилу. Службеници за спровођење закона могли би написати питонски скрипт у трајању од 30 секунди да би у секунди тражили по реваншима и подацима у потрази за било каквим референцама од порнића до сендвича са кикирикијевим маслацем (или обоје, без суђења).

Па, шта то све значи?

Дакле, да ли би требало да „уредимо свој Гоогле дом“ СоундГуисЦхрис Цхрис каже? Па, можда и не. Тхе СоундГуис епизода наставља да указује на најгори могући случај где би то могло довести до приватности Гоогле куће, а такође наводи и ГДПР као потенцијални начин да се реши проблем. Без обзира на то, узнемиравамо постојање законских средстава за спровођење закона како бисте сазнали своје најдубље тајне.

Верујте ми, ја сам један од људи који највише брину о приватности Гоогле куће. Мој живот је отворена књига и све то, али ова епизода ми је дала паузу. Оно што радим у приватности свог дома је мој посао. Почео сам се питати треба ли да притиснем старо дугме за искључивање звука на свом Гоогле Хоме-у. Бар док се нисам сетио две ствари.

То су ваши подаци. Углавном.

Пре свега, приватност је мој главни пример овде - ми јесмо после свега. Амазон има сличне смернице у већини случајева, али ради једноставности, разговараћемо о приватности Гооглеа и Гоогле Хоме-а. Гоогле је у својим одељцима за помоћ положио тачно оно што сакупља од вас, цитирано у наставку:

Да ли Гоогле Хоме снима све моје разговоре?
Не. Гоогле Хоме преслушава кратке (неколико секунди) исечке кратке речи. Ти исјечци се бришу ако хитна реч није откривена, и ниједна од тих информација не напушта ваш уређај док се не чује хитна реч. Када Гоогле Хоме открије да сте рекли „ОК Гоогле“ или да сте физички дуго притискали врх вашег Гоогле Хоме уређаја, лампице на врху уређаја светле да би вам саопштиле да се снимање догађа, Гоогле Хоме бележи шта кажете, и шаље тај снимак (укључујући снимку хитне речи у трајању од неколико секунди) Гооглеу да би испунио ваш захтев. Можете снимити те снимке било када у апликацији Моја активност.

Могу ли да погледам шта сам питао Гоогле Хоме? / Шта је чуо Гоогле Хоме?
Можете да одете у Историју помоћника у Моја активност (миацтивити.гоогле.цом) или на везу Моја активност у апликацији за подешавање да бисте видели шта сте тражили и избрисали ако желите.

Ако избришем историју локације / претраживања / разговора, да ли Гоогле и даље чува копију?
Када избришете ставке из Моје активности, оне се трајно бришу са вашег Гоогле налога. Међутим, Гоогле може задржати информације у вези са услугом о вашем налогу, као што су Гоогле производи које сте користили и када, како бисте спречили нежељену пошту и злоупотребу и побољшали наше услуге.

Да ли Гоогле Хоме продаје моје податке са неким / мојим контактима / Гоогле / другим апликацијама / оглашивачима / другим компанијама?
Ми не продајемо ваше личне податке никоме. Постоје неке околности када делимо информације са трећим странама, које су наведене у Гоогле-овој политици приватности. Ако затражите услугу од компаније попут Убера, на Гоогле кући, послаћемо вам податке које сте пружили тој услузи да бисте довршили резервацију или потврдили вожњу. У тим случајевима претходно ћемо вас тражити да нам дате дозволу да делимо те информације са том службом.

Дакле, дугом кратком причом (која се узима по номиналној вредности - одложите капу од лимене фолије) Гоогле стално снима, али брише све што не садржи врућу реч. Можете да видите шта је Гоогле снимио са Гоогле куће, па чак и да га сами избришете. Поред тога, овде можете видети све што Гоогле зна о вама.

Али шта је са спровођењем закона?

Али брате, ми говоримо о влади. Што значи да морамо да продремо у Гоогле-ову политику приватности, која укључује приватност Гоогле куће. Дуго је (подцјењивање). Овде ћу сумирати оно што пише о овој теми. Како и када Гоогле дели ваше податке спада у четири различите категорије:

  • Уз ваш пристанак - Свакако, Гоогле, поделите ово са Убером како би знали где да дођу по мене.
  • Са администраторима домена - Ако ваш посао користи Гоогле апликације, ваш послодавац ионако у власништву има ваш рачун.
  • За спољну обраду - У основи, ако Гоогле није довољно велик и треба да користи трећу особу која ће вам на неки начин помоћи (попут корисничке подршке - иаи оутсоурцинг!) Он дели ваше податке све док та услуга поштује и Политику приватности.
  • Из правних разлога - Ево га!

Овде се политика приватности Гоогле Хоме постаје помало језива:

Гоогле редовно прима захтеве влада и судова широм света за откривање корисничких података. Поштовање приватности и сигурности података које чувате код Гоогле-а подупире наш приступ испуњавању ових законских захтјева. Наш правни тим прегледава сваки захтев, без обзира на врсту, и често се понављамо када је захтев претерано широк или не следи исправан поступак.

То значи да ако званичници добију налог, Гоогле прегледава документацију како би се увјерио да спада под ограничења налога прије него што било шта преда. То звучи добро, али према Гоогле-овом извештају о транспарентности, између 60 и 75 процената захтева за подацима који потичу из 2010. резултирали су „производњом неких података.“ Не знам шта осећате о овоме, али ја погађајући да није олакшање.

Можда се, знаш, гурнемо мало јаче тамо, Гоогле.

Завршавајући све

Неке од ових ствари о приватности Гоогле куће изгледају алармантно и требало би, али не гледамо баш низ бачву дистопијског друштва.Није као да ћемо имплементирати систем друштвених заслуга да бисмо вас обележили за живот без прописног поступка. Али тада, Гоогле тешко напредује много против Тхе Ман-а.

Ево ствари о интернету - то је заувек. Једном када изнесете податке у свет, чак и ако их надгледа и одржава сервис у кога имате поверења - или бар онај који вам пружа довољно практичности, па вас ионако не занима (иако би то можда требало) - вани су заувек. Кршења података, кршења приватности, па чак и драматични помак у владиној или Гооглеовој пословној стратегији могу све променити. То уопште није утешно

Ја као један држим Гоогле и Алека у својој кући. Не планирам ништа гадно, а лично не мислим да моја влада треба да се брине о ономе што радим. Ване су 65-годишње баке које вероватно прете више јавној безбедности од мене. Ако влада заиста жели знати да сам питао када се затвара Алди (ФИИ: 21:00), претпостављам да мало тога могу учинити да то зауставим. Спават ћу боље знајући да се Јаи Станлеи и АЦЛУ боре у моје име, у најмању руку.

Погледајте подцаст

У реду, још један чеп. Ово је заиста занимљива епизода. Описао сам само пар правних аргумената који су Цхрис Тхомас и Јаи Станлеи разговарали, па погледајте епизоду подцаста.

Шта мислите о паметним звучницима и проблемима приватности Гоогле Хоме данас? Да ли сте сада нервозни или сигурни као и увек да су ваши подаци сигурни у Гоогле-ове квачила руке?

Јавите нам у коментарима шта мислите о емисији, ваша размишљања о приватности Гоогле Хоме-а, и док сте на њој, оставите и рецензију!

Твиттер је члан престижног „топ 2“ заједно са Фацебоок-ом као најпопуларнијим друштвеним мрежама на свету. Има стотине милиона свакодневних корисника и многи се на њега ослањају да би добили најновиј...

Ако на вашем новом телефону нема прикључка за слушалице, вероватно сте већ морали да забавите идеју о преласку на Блуетоотх. Зашто се ту зауставити? Зашто не бисте отишли ​​са правом бежичном опцијом ...

Саветујемо Вам Да Видите