Инсталирање Андроид студија и покретање првог пројекта

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 17 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Visual Studio - Skidanje, Instalacija, C# - Kreiranje projekta
Видео: Visual Studio - Skidanje, Instalacija, C# - Kreiranje projekta

Садржај


Уверени Андроидов развој је за вас? Потребно вам је комплетно развојно окружење како бисте могли ускочити и започети. Пређимо на основне кораке неопходне за припрему рачунара за развој Андроида, попут инсталирања Андроид студија и комплета за развој софтвера за Андроид (СДК). На крају ћете гледати у празан екран, спремни за почетак кодирања и тестирања апликација!

Прочитајте даље: Јава туториал за почетнике | Андроид Студио за почетнике

Преузимање датотека

Било је времена када је преузимање најновијег Јава Девелопмент Кит-а (ЈДК) био неопходан предуслов за развој Андроид-а. Данас, отворени ЈДК долази избачен у Андроид Студио, смањујући број потребних корака. Упркос томе, неки људи и даље радије користе најновији ЈДК свјежи од извора. У том случају овде можете пронаћи датотеке које тражите: желите „Јава СЕ Девелопмент Кит“. Обавезно изаберите праву верзију и праву инсталациону датотеку за ваш оперативни систем и ваш процесор (највероватније к64).


Ако сте новост у Андроид развоју, мало је вероватно да ћете морати да се бринете због тога. Само се држите подразумеваног и пређите на следећи корак!

Следећи корак је преузимање самог Андроид студија. Овде можете добити Андроид Студио. Опет: набавите најновију верзију и запамтите да ће ово такође укључивати Андроид СДК и разне друге алате који су вам потребни да бисте започели.

Инсталирање Андроид Студио-а

Није стварно важно у ком редоследу инсталирате те елементе, али има смисла да прво идете даље према Јави - ништа друго неће радити без ње. Ако Јава на свом рачунару инсталирамо Андроид Студио такође ће уклонити додатни корак који бисмо иначе морали да прођемо. Да бисте започели, двапут кликните извршну датотеку ЈДК и кликните на „Даље“ да бисте прошли кроз кораке. Забележите где је ЈДК инсталиран, јер би то у будућности могло бити корисно.


Инсталирање Андроид Студио-а је једнако једноставно. Још једном покрените инсталацијску датотеку, а затим кликните на „Даље“ да бисте прошли кроз фазе. Обавезно означите потврдни оквир да бисте инсталирали Андроид СДК као и Студио. Такође је добра идеја да напишете где се све инсталира у случају да вам касније буде потребно. Подразумевано би ваша апликација могла да уђеАппДата Лоцал, која је скривена мапа и касније може изазвати конфузију. Ако то промените у нешто лакше за проналажење, имајте на уму да ваш директориј не сме да садржи никакве просторе у њему.

Процес инсталације Андроид Студио можда делује мало као дуготрајан и симпатичан процес. Не брините, више никада нећете морати да то радите (бар док не промените рачуне). Андроид Студио долази одскок и даље од раних дана - цео процес је много сада приступачнији.

Добродошли у Андроид Студио: Покретање вашег првог пројекта

Са тим сте ушли! Глава боли инсталирањем Андроид Студио је готова. Учитајте га и све би требало да ради одмах ван кутије. Некада сте морали да кажете Андроид студију где се налазе ЈДК и Андроид СДК - сада то ради аутоматски.

Хајде сада да размотримо како да поставите свој први пројекат тако да вам преостаје само писање!

Именовање апликације

Да бисте именовали свој нови пројекат, само кликните горњи мени и изаберитеДатотека> Ново> Нови пројекат. Тада ће се од вас тражити да пронађете име за своју апликацију и да додате и домену компаније. Оба имена се састоје од „назива пакета“ (имена ваше апликације као што ће је видети уређаји). Ако имате предузеће, користите име домена на коме се налази ваша веб локација (што ће вам помоћи да идентификујете апликацију као своју). Ако не, не брините - овде можете ставити било шта.

Ако желите да назовете вашу апликацију "Ултимате Цалцулатор", а ваш домен предузећа је "Аппс Форевер.цом", можда ћете завршити са називом пакета попут "цом.аппсфоревер.ултиматецалцулатор." Једино име које корисник икад видећемо „Ултимате Цалцулатор“.

Циљање праве верзије Андроид-а

Затим ћете бити упитани за који уређај развијате. Минимални СДК је најнижа верзија Андроида коју желите да подржите.

О томе ћемо више говорити у будућим постовима. За сада знајте да што је минимални СДК мањи, више ће корисника моћи да испроба и купи ваше апликације. Ако ће се ваша апликација, на пример, ослањати на модерније функције Андроид Орео-а, можда ће бити потребно да циљате само новије верзије Андроида.

Док инсталирате Андроид Студио, вероватно сте инсталирали најновију и најновију верзију Андроид СДК-а. Андроид СДК-ови су компатибилни уназад, тако да можете да подржите било коју верзију Андроида која је нижа, али ћете је морати ажурирати ако желите да подржите нешто новије у будућности.

За сада оставите ово онако како јесте, мада бисте требали запамтити да означите „телефон и таблет“. Ако желите да циљате сатове или телевизор, означите одговарајућа поља испод.

Одабир врсте активности

На следећем екрану можете да додате активност. Апликације су направљене од активности - генерално гледано, то су екрани на које се крећете између апликације. Вероватно је да ћете покренути своју апликацију с неком врстом екрана или корисничког сучеља да бисте је приказали кориснику, тако да ћете у овој фази можда моћи да додате и активност. Активности можете додати и касније.

Међутим, овде постоји неколико опција које укључују „Основна активност“, „Доња навигациона активност“, „Празна активност“ и још много тога.

Основне активности су ваше задане апликације. Ово су апликације са већином опћих препоручених елемената корисничког сучеља, попут дугмета с плутајућом акцијом (ФАБ). ФАБ је округло дугме које живи у доњем десном углу многих апликација у Плаи Сторе-у (укључујући готово сваку Гооглеову апликацију). Ако желите да убудуће пратите Гоогле-ов језик дизајна (Дизајн материјала), наставите и изаберите Основна активност. Ово уноси још кода за нас са којим се морамо бавити, па вам за сада препоручујем да се држите „Празне активности“.

Именовање ваше активности

Кликните поново „Даље“ и слетићете на екран где можете именовати своју активност и пратећу датотеку изгледа, која ће управљати изгледом ваше апликације и положајима елемената. Датотеке активности написане су у Јави и имају екстензију „.јава“, док датотеке изгледа користе КСМЛ и имају „.кмл“ екстензију. Ако направите велики пројекат за апликације, на крају можете завршити са много различитих активности, све са различитим именима. Ово може постати збуњујуће, па је важно да их логично именујете. Ако се ниједна активност у вашој апликацији не сматра главним екраном, можда бисте желели да то промените и да јој додате нешто друго. За већину људи ово ће бити баш у реду!

Датотека вашег изгледа отићи ће у мапу са ресурсима, заједно са сликама и звучним ефектима које касније креирате. Све у овој мапи је потребно користити само малим словима. Зато је подразумевано име за ваш кмл Ацтивити_маин.кмл, док је подразумевано име за вашу Јава датотеку МаинАцтивити.јава. МаинАцтивити.јава се креће око недостатка простора користећи нешто што се назива "случај камиле" где свака нова реч почиње с великим словом. Пошто не можемо да користимо велика слова у датотекама ресурса, они морају да користе подвлаке за одвајање појединачних речи. А мислили сте да је инсталација Андроид студија тешка!

За сада можете оставити та имена као подразумевана - Само притисните "Даље". Сада би требало да гледате своју прву апликацију - честитке!

Гоогле је већ населио овај пројекат с неким кодом за вас, тако да би он већ требао функционисати као потпуна "Хелло Ворлд" апликација! Ако бисте га могли покренути (за шта нажалост треба мало више подешавања!), На екрану би се приказао „Хелло Ворлд!“. За сада, ако двоструко кликнете на Ацтивити_маин.кмл датотеку, а затим одаберите приказ „Дизајн“, моћи ћете да видите како би то изгледало.

Читав низ различитих датотека доприноси управо том једином „Хелло Ворлд!“, Као и гомилу дугмади и алата који вероватно већ почињу да вам стварају ноћне море.

Не брините, све је сасвим једноставно када знате шта радите.У будућем посту демистификоваћемо Андроид Студио тако да сте спремни да почнете да га савијате по својој вољи и правите сопствене апликације. Сада када сте инсталирали Андроид Студио и знате како да направите свој први пројекат апликација, први пресудни корак у стварању Андроид програмера је завршен!

Као што смо и сумњали, на Гоогле И / О издан је нови преглед за Андроид програмере - не само за Пикел телефоне, већ и за 23 друга смартфона са 12 ОЕМ произвођача. Гоогле је спустио Андроид К Бета 3 не...

Редми К20 серија лансирана је још у јуну, али и даље се пробија на разна тржишта широм света. То није зауставило Редми извршну власт да потврди да је Редми К30 у изради....

Популарно На Порталу