Како радити као програмер софтвера

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 19 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
3. Rad sa slajdovima u PowerPoint-u
Видео: 3. Rad sa slajdovima u PowerPoint-u

Садржај


Никад није било бољег времена да постанете програмер софтвера. Потражња за софтверским програмерима непрестано расте, као и разноликост послова које имају задатак да одраде. Онда је плата.

Према УСНевс.цомпросечни програмер софтвера зарадио је 101,790 долара у 2017. години. Према Горроо.ио-у, просечни програмер Ц # зарађује 102.000 долара годишње.

Укратко, програмирање је тренутно једна од најпопуларнијих вештина у свету. Ако желите да радите на мрежи или да се припремите за следећи корак у каријери, мало је паметнијих потеза од кода учења.

Просечни програмер Ц # зарађује 102к УСД годишње.

Али одакле почети? Ако сте неко ко се у прошлости није дописивао са кодом, можда ћете се наћи у потпуном губитку у вези са тим како започети. У овом посту ћемо истражити све што требате да знате: шта софтверски програмер ради, које квалификације су вам потребне и како да нађете посао.


Шта ради програмер софтвера?

Програмер софтвера је неко ко развија софтвер. То значи да ће писати код, користити алате и често носити пројекат од његовог почетка до његовог завршетка. Алтернативно, они могу бити ангажовани да идентификују грешке у постојећем коду или да га надограде / додају нове функције.

Било како било, ваш ће се рад углавном састојати од решавања проблема коришћењем различитих програмских језика, АПИ-ја и алата. Можете радити директно на пројектима за клијенте, преко агенције или као део веће организације.

Типови програмера софтвера

Разлог зашто је „програмер софтвера“ тако широк појам је тај што постоји толико различитих врста софтвера због којих бисте могли тражити да радите и толико различитих алата који бисте могли да искористите да бисте то остварили.


Програмер софтвер такође може радити као веб програмер или „фулл стацк девелопер“ како би направио веб локацију или додао интерактивне функције. Они могу развити мобилне апликације или радити на интерним индустријским алатима.

Још једна разлика коју треба узети у обзир: софтвер програмер вс софтвер инжењер, у чему је разлика?

Иако се оба ова термина могу користити наизменично, разлика се своди на врсту посла који се довршава и на приступ који се користи. Софтверски инжењери проматрају код са инжењерског становишта: они разматрају животни циклус, гледају на грешке и грешке и обично раде на великим пројектима међу већим тимовима.

С друге стране, програмери софтвера вероватније ће бити главни креативни директор на пројекту. Они развијају софтвер од почетка до краја за клијента или организацију, обично у циљу испуњавања одређене улоге.

Дакле, ако радите за Фацебоок као део његовог инжењерског тима, онда сте софтверски инжењер. Ако правите апликације за клијенте, ви сте програмер софтвера. Али можете бити позвани обоје у било којој ситуацији.

Које су вештине и квалификације потребни програмеру софтвера?

Да бисте били програмер софтвера, морате да научите да програмирате.

Следеће питање је: „који је најбољи програмски језик за научити“ или „које програмске језике послодавци желе?“

Иако је сигурно тачно да неки програмски језици више траже клијенте и послодавце (Питхон, Јава, ЈаваСцрипт, ПХП, Свифт, Ц #, Ц ++, Руби), истина је да то у потпуности зависи од врсте посла који желите радити. . Ево неколико примера.

Фулл стацк девелопер

Питхон, ЈаваСцрипт, ПХП и Руби су сви језици који се користе за веб развој. Ако радите на мрежном порталу или ажурирате веб апликације попут Твиттера, неке од њих ће вероватно бити корисне. У овој улози би такође могло бити корисно разумевање база података (СКЛ) и познавање вашег сервера.

„Фулл стацк девелопер“ је веб програмер који је постигао свој коначни облик: неко ко може да управља свим аспектима веб дизајна и одржавања, од предњег краја (ХТМЛ, ЦСС, ЈаваСцрипт), па до задњег краја (ПХП, Питхон, Руби), за одржавање сервера. Ова врста професионалаца је у великој потражњи.

Ево одличног курса из Удеми-а ако желите да сазнате више: Фулл Стацк Веб Девелопер Боотцамп.

Мобиле девелопер

Ако вас ипак занима развој Андроид апликација, тада ћете морати да научите Јава или Котлин (у идеалном случају обоје). Морате се упознати са Андроид Студио-ом, Андроид СДК-ом (Софтваре Девелопмент Кит) и свим новим концептима које Гоогле стално уводи (попут инстант апликација или облачића).

Опширније: Како пронаћи посао као Андроид програмер

Ако желите да зарадите иОС апликације за живот, требало би да научите Свифт и Циљ Ц и да се упознате са Ксцоде. Ако желите да направите Виндовс апликације или одете на више платформи, требаће вам Ц # и разумевање Висуал Студио-а.

Програмер игара

Да бисте постали програмер игара, онда би дефинитивно требало да научите Ц # и у идеалном случају Ц ++. Требало би да упознате моторе великих игара (Унити и Унреал), а можда бисте желели да додате мало ЦАД-а свом скупу вештина.

Ултимативни водич за јединство за развој игара преко Удеми-а је добро место за почетак.

Ово је само гребање по површини. Остали програмери софтвера радиће на софтверу са електроником, руковањем великим подацима и још много тога.

Затим су ту посебни алати које ће компаније користити да би управљале својим током рада и сарађивале на већим пројектима. Када сам посетио Фацебоок у Лондону пре неколико месеци, упознао сам се са многим различитим алатима које компанија користи да би пратила пројекте. Они укључују Пхабрицатор, Мерцуриал, Сапиенз и још много тога.

Свакако, алати попут Гитхуб-а (користи се за контролу верзија) вероватно ће бити корисни софтверским инжењерима и програмерима који раде у разним индустријама. Апликације за управљање пројектима попут Асане или Басецамп такође су врло корисне за рад на даљину. Ако покажете да имате искуства у овим областима, додатно ће заокружити ваш ЦВ и учинити вас још запосљивијим.

Да сумирам: оно што требате знати зависи од врсте програмера софтвера који желите постати.

Цертификати за најбоље програмере софтвера

Када једном одаберете врсту посла који желите да радите и врсту кода који желите да напишете, ваш следећи задатак је да одредите врсту обуке која ће вам требати. Да ли вам је потребна диплома за развој софтвера?

Кратак одговор је не. Дужи одговор је не, али свакако помаже.

Иако је могуће да се запослите без дипломе, степен рачунарске науке ће ипак бити услов за велики број организација и послодаваца. Такође ће вам пружити одлично основно разумевање и конкурентску предност у односу на пријављене кандидате који немају степен.

Опширније: Будућа заштита ваше каријере и плате као аналитичара информационе сигурности

Исто тако, диплома ће вам дати предност над осталим кандидатима током процеса пријаве.

Али степени су скупи и већина одраслих неће имати могућност да их уклопи у своје ужурбане стилове живота. У том случају, најбоља ствар је похађати курсеве на мрежи и стећи сертификат који може показати основно разумевање.

Постоје многи признати у индустрији сертификати који ће вам дати одређену снагу приликом пријављивања за позиције.

На пример, можете да добијете Унити сертификат директно од компаније, што се може показати корисним програмерима игара. Ако желите да постанете Андроид програмер, можете да поднесете захтев за придружени Андроид програмер који је званични програм који води Гоогле. Или се можда одлучите постати Андроид цертифицирани програмер апликација, што је прилично добро препознато.

Цертификати попут ове пружају душевни мир клијентима и компанијама које планирају да вас ангажују. Они демонстрирају да заиста имате знање за које тврдите да поседујете, што ће значити да вас може довести до брзине уз минималну додатну обуку.

Једноставно Гооглеу врсту посла који вас занима и пронађите најпознатије сертификате у тој области. Ако нисте сигурни, одаберите један од великих језика као што је Ц # или Јава, или потражите информатику или комплетан курс за хрпу који ће покрити много терена.

Да ли су вам потребни цертификати за развој софтвера?

Најефтинија опција би била да постанете програмер софтвера без цертификата или квалификација. Али да ли је могуће наћи посао као самоуки програмер?

Могу вам гарантовати да јесте, јер управо сам то и учинио. Научио сам БАСИЦ програмирање на ЗКССпецтруму и одатле сам напредовао са знањем КБАСИЦ, Б4А, затим Јава, Ц #, Питхон и још много тога.

Начин на који сам то могао учинити је дајући свој ЦВ да говори уместо мене. Развио сам успешну Андроид апликацију која је имала преко 100.000 плаћених преузимања, радио са неким прилично великим именима са леђа, а потом сам написао техничку књигу о развоју игара за Апресс Медиа (Спрингер).

Та достигнућа пружају клијентима потпуно исту врсту гаранције као и сертификат и омогућавају ми да наплаћам много више него што бих иначе могао.

Топло препоручујем развијање апликација и веб локација у слободно време како би послужили као примери вашег рада, јефтин посао пријатељима да бисте направили портфељ, укључили се у пројекте отвореног кода на ГитХуб-у или присуствовали хацкатхонима.

Већина слободних веб локација као што је УпВорк такође пружају кратке тестове које можете да завршите како би показали своје основно разумевање.

Чак и без таквог искуства, ако пристанете да примите уплату по пријему, не наплаћујете превише и не пружате примере свог рада, требали бисте одмах моћи да слепите неке послове.

Што се тиче проналажења посла с великим послодавцима, неки професионалци сугерирају да цертифицирање уопће не може бити од помоћи.

То је зато што, једном када знате један програмски језик, релативно је једноставно разумети остале. Иако би се синтакса, алати и нека правила могла разликовати; први језик који научите је још увек најтежи. Постоји еквивалент за "ако" у готово сваком језику који ћете научити.

једном када знате један програмски језик, релативно је једноставно разумети остале.

Када радите у организацији увек ће бити потребна обука. Врло мало послодаваца очекује да ћете све знати одмах, и - искрено - постоји огромна количина промашаја која се догађа у каријери било ког софтверског инжењера. Очекујте да се потпуно осетите из ваше дубине и засуните „импостер синдромом“ када почнете. Али не брините, тако се сви осећају!

Како научити себе коду

Научити се коду је изазован процес, а напредни концепти попут објектно оријентисаног програмирања могу бити јаки орах. Срећом, на интернету постоји огромна количина бесплатног материјала; већ смо истакли неколико сјајних курсева из Удеми-а, а постоји још много тога. Имамо курс за Андроид програмере који, на пример, води Гари Симс.

Ево још одличних алата за учење кодова тренутно:

  • Одличан курс који ће Питхон подучити за науку о подацима.
  • Ц # кодирање снопа
  • Девет-део про пакет за обуку веб програмера

А на веб локацијама као што је СкиллСхаре постоји много сјајних курсева.

Такође видети: Како започети развој Андроид апликација за комплетне почетнике у 5 корака

Радите на њима логично и вежбајте са сопственим пројектима. У почетку је тешко, али ако се фокусирате на аспекте у којима уживате, стићи ћете тамо.

Проналажење плаћеног посла као програмер софтвера

Последњи део слагалице је проналажење плаћеног посла као извођача радова, запосленог радника са пуним радним временом или од хонорара.

Проналажење слободног посла углавном је ствар коришћења веб локација са списком послова, фрееланцинг сајтова као што су ПеоплеПерХоур или УпВорк.

Постоје и фрееланце странице које су посебно усмјерене на програмере и инжењере софтвера. Они укључују Рент-а-код, па чак и Стацк Оверфлов.

Постоје и други начини да се зарађује стручност и као програмер софтвера. Могли бисте постати писац (као што сам на крају и учинио) и писати уџбенике за блогове или књиге за техничке издаваче. Можете да предајете путем онлине курсева; зашто не креирате сопствени курс за вештине?

Ако постоји један проблем са свим склопивим телефонима, то је да они користе пластичне екране. То је зато што се традиционални стаклени екрани и заштитни слојеви (нпр. Горилла Гласс) не могу савити, ш...

Предстојећи склопиви Самсунг Галаки телефон очигледно ће имати две, 3.100мАх батерије, према спекулацијама компаније ГалакиЦлуб (виа ГСМАрена). Иако паметни телефони обично садрже само једну батерију,...

Свеже Публикације