Забрана Хуавеија није само лоша за компанију: Лоша је за Андроид уопште

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 19 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Acer NITRO 5 распаковка /RTX 3060 + INTEL CORE I5 10300H/Топ ЦЕНА-КАЧЕСТВО😱😱/Обзор/Тесты в играх  🔥🔥
Видео: Acer NITRO 5 распаковка /RTX 3060 + INTEL CORE I5 10300H/Топ ЦЕНА-КАЧЕСТВО😱😱/Обзор/Тесты в играх 🔥🔥

Садржај


Када је Гоогле објавио ову забрану Хуавеија, било је лако помислити да је Хуавеи - а не Гоогле - у озбиљним проблемима. На крају крајева, Гоогле не зарађује много новца од Кине (барем не директно), јер Гоогле производи у земљи не постоје.

Међутим, Гоогле има много новца уложеног у Кину, укључујући истраживачки центар АИ који је најавио крајем 2017. Пројект Драгонфли - Гоогле-ова наводно одлагана амбиција да Сеарцх врати у Кину - у најмању је мери доказ да компанија има знаменитости постављен на земљу.

Након ове забране Хуавеија, можете се кладити да Гоогле неће бити превише добродошао у Кини, што ће несумњиво њене финансијске планове бацити у немир.

Амбиције Гооглес Кине сада су проблематичне чак и више него раније, а америчке компаније често губе много новца.

Интел, Куалцомм, Броадцом, Мицрософт и друге америчке организације све су финансије везане за Хуавеи на неки начин. Ова Хуавеијева забрана значи да се новчани ток гуши што ће повриједити крајњи резултат за све. Раније данас смо такође сазнали да Арм одвлачи сав посао од Хуавеија, што би могло бити још штетније за одрживост компаније од губитка Гооглеа.


Иако ове компаније које губе приходе не утичу директно на свет Андроид-а, то свакако чини и индиректно. Када се на самим стубовима Андроид-ове индустрије смартфона осећа финансијски притисак, то утиче на све, обично почевши од истраживања и развоја. Уз мање готовине, видећемо мање иновација, мање издања и веће цене за Андроид производе.

Да ли се може појавити нови Андроид изазивач?

Већ знамо да Хуавеи има „план Б“ у раду када је у питању Андроид оперативни систем. Гласине указују на Хуавеи-ов брендирани ОС који Андроид производи оригинално и спреман је за покретање већ ове године.

Да ли ће овај нови оперативни систем бити добар? Вероватно не, барем у почетку. Андроид има десетогодишњи напредак на Хуавеију, а да не спомињемо предности отвореног кода Андроид-а (нешто што Хуавеи и Кина готово сигурно никада не би подржали). Ако вам треба доказ колико је вероватно да ће Хуавеи мобилни ОС бити прилично грозан, погледајте само чињеницу какву је никада раније нисмо видели - Хуавеи већ годинама зависи од Андроида јер, искрено, вероватно је најбољи систем за посао.


Рукавице су сада искључене. Ако ова Хуавеијева забрана остане на снази, компанија неће имати другог избора него да укључи алл-ин на свој ОС. Није да ће Хуавеи једноставно престати да прави паметне телефоне.

Ако Хуавеи не може да користи Андроид, користиће нешто друго. Његов посао са паметним телефонима је превелик да би се могао напустити.

То се неће догодити преко ноћи, али Хуавеи ОС би на крају био претња за доминацију Андроида. Чак и ако је у почетку номинална претња, та претња ће расти због индустријске моћи Хуавеија у комбинацији са подршком саме Кине. То је нешто што не можете да заборавите кроз све ово: Хуавеи и Кина су толико суштински повезани да је свађа са једним неизбежно и борба са другим.

Можете ли замислити како би било када би постојао мобилни оперативни систем спонзориран од стране државе у Кини са око 1,4 милијарде грађана? То је огроман део светске популације који сада више не користи Андроид. Чак и ако је ОС страшан, само је питање времена када ће бити стабилан изазов за Андроид.

Неки би могли рећи да је конкуренција у свету мобилних ОС добродошла, јер ће само потакнути Андроид да буде толико бољи. Не заборавите да је током последњих 20 година било доста пута где је било пуно мобилних оперативних система који су то избацили: различити Виндовс системи, БлацкБерри ОС, Палм ОС, Симбиан, итд. Сви су они више нестали јер је Андроид видео широко усвајање алармантно брзим темпом - баш као што бисмо вероватно видели са овим Хуавеи ОС-ом.

Сада, никако не кажем да ће овај Хуавеи ОС убити Андроид. Само напомињем да овај Хуавеи ОС вероватно није она врста конкуренције која ће Андроид учинити бољим.

Хуавеи је превелик да би успео

Поново се присјетите онога што сам раније рекао о томе како су Хуавеи и Кина толико повезани да су готово међусобно замијењени. То је, наравно, један од главних разлога ове забране на снази.

Хуавеи је већ други по величини произвођач паметних телефона на свету. Такође је већ највећа светска телекомуникациона компанија. Када комбинујете такав родовник са вечно верном подршком кинеске владе, имате дефиницију „превелика да би успела“.

Кина и Сједињене Државе дуго су имале мрачне односе. Ово ће само погоршати стање.

Сигурна је опклада да ће ова забрана Хуавеија бити почетак нечег сличног хладном рату. Кина је САД већ видела као непријатеља - можда и не непријатеља у рату, али свакако као претњу. То само још више гура ту динамику.

Кина ће се борити против зуба и ноктију за одбрану од Хуавеија, то је сигурно. Да ли ће америчка влада учинити исто када је реч о компанијама као што су Гоогле или Куалцомм? Свакако не, барем не на истом нивоу. Ова забрана Хуавеија односи се на америчку владу против Кине - и то поставља америчке компаније у веома застрашујући положај у средини. Ако не мислите да ће то утицати на свет Андроид-а, чека вас гадно изненађење.

Да ли ће то бити вредно?

О Хуавеи-у је врло лако имати опречна мишљења. Мислим да компанија прави неке заиста изузетне паметне телефоне, али такође знам да има историју неких невероватно сенчних пословних пракси. Трудим се да не дајем свој новац компанијама са тако лошим етичким положајем, али неки од њихових производа су прилично примамљиви, признаћу.

Имајући то на уму, делимично сам у реду с овом забраном Хуавеи-а, јер делује помало као да се Сједињене Државе залажу за остатак света и говоре: „Не, више не можеш да побегнеш с тим, Хуавеи.“ У том погледу, заговорник сам забране.

Тешко је преузети страну ове борбе, али није се тешко надати да неће бити превелике колатералне штете.

Са друге стране, Сједињене Државе - као и компаније у њима, укључујући Гоогле - немају ни најчишћу историју. Није тешко уочити неко лицемерје у забрани Хуавеи-а за поступке које САД игнорише када их је починио неко од властитих.

Ако је етичко стајалиште ове забране Хуавеија у најбољем случају двосмислено, тада се поставља питање да ли ће то бити вредно или не. Морат ћемо сачекати и видјети како Хуавеи то рјешава да бисмо сазнали одговор на то питање.

Хоће ли Хуавеи направити неке уступке и преокренути ствари као што смо недавно видели са ЗТЕ? Хоће ли Хуавеи САД-у дати метафоричан прст и кренути својим путем, запаливши трговинске ратове и технолошке ратове у замаху? Хоће ли САД схватити тежину ситуације и учинити своје уступке како би одржао мир? Још не знамо, али ево надамо се да Андроид у међувремену неће бити трајно оштећен.

Ако вас љуби нова каријера у 2019. години, послови за професионалне мрежне сараднике су увек доступни. Ако Цисцо поседује сертификат за лидера у индустрији у умрежавању предузећа, може вам убрзати пут...

Добродошли у наш центар за ажурирање Цласх оф Цланс! Прикупљат ћемо све званичне промјене и ажурирања биланса за Цласх оф Цланс које је објавио фински гигант Суперцелл. Чак и после 6 година, фанови мо...

Популарно На Сајту