2019 сховдовн схов: Хуавеи П30 Про вс Самсунг Галаки С10 вс Гоогле Пикел 3

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 21 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
СРАВНЕНИЕ Galaxy S10+ vs Huawei P30 Pro: Что выбрать?
Видео: СРАВНЕНИЕ Galaxy S10+ vs Huawei P30 Pro: Что выбрать?

Садржај

5. маја 2019


5. маја 2019

2019 сховдовн схов: Хуавеи П30 Про вс Самсунг Галаки С10 вс Гоогле Пикел 3


Ова прва слика даје добар преглед како ови фотоапарати обрађују сцену с низом детаља и боја. Са 10МП, 12МП и 12МП, односно минималном буком у овој сцени, све три камере нуде врло сличан ниво детаља. Ниједан од њих не представља било какве веће проблеме у вези са накнадном обрадом, као што је прекомерно обрађивање или излагање.


Највећа разлика овде је засићеност боја и баланс беле боје. Хуавеи П30 Про поприми мало топлију нијансу с природнијим, пригушеним бојама током овог облачног дана. Пикел 3 има неутралнији баланс белог, али појачава боје тако да облаци поприме плаву нијансу. Леп изглед, али не и потпуно истинит сцени. Самсунг Галаки С10 нуди сличан баланс белог и мало појачање у боји која је најближа ономе како сцена заиста изгледа.



Улоге се преокрену у овом другом прегибу. Овде Хуавеи П30 Про има бољу тачност баланса и боја. Иако се помера прекомпозиционирањем прозора. Галаки С10 покушава да боје мало превише искочи, бришући суптилне нагласке и детаље из поштанског сандучића и претерано ружичајући зидање. У међувремену, Пикел 3 је тамнији од својих ривала, што смањује сенку.


Овај кућни цветни пример додатно наглашава овај тренд. П30 Про је посебно изложенији, надокнађује таму са леве стране издувавањем светла са десне стране. Резултат је нешто превише осветљена тема. Пикел 3 је поларна супротност, превише затамњује цвеће у покушају да врхунце држи под контролом. Галаки С10 добија победу у погледу изложености и живости боје. Цвеће је савршено изложено и ауто-ХДР ефекат телефона (који се не искључује без обзира на преклоп) савршено балансира тамну и светлу позадину. Можете чак видети и плаветнило неба.


Вратимо се тренутак на боје. Опет је П30 Про суптилно топлији од остала два. Допада ми се изглед, али није сасвим тачан. Пикел 3 повећава боје, нарочито жуту, а тамне тамне мало предалеко. Појави се, али није баш тачно. Галаки С10 поново делује у уравнотеженијој боји.

Као што се и очекивало, све ове три камере дају одличне слике при добром осветљењу.

Ово последње опште поређење показује ширококутне сочива на Хуавеи П30 Про и Самсунг Галаки С10. Пикел 3 нема ову могућност снимања. С10 има шири објектив како би се више уклапао у сцену, а опет му је боја већа од П30. Међутим, П30 појачава нагласке да би се постигао текстурнији изглед на трави и дрвећу. Обоје су прилично добри, али трпе због недостатка детаља и замагљености по ивицама сочива.

Хуавеи П30 Про ширококутни ширококутни Самсунг Галаки С10

Генерално посматрано, Хуавеи П30 Про ствара топлију равнотежу беле боје и подмукле боје. Телефон такође преферира нешто светлију изложеност од својих конкурената. Пикел 3 је скоро супротно, често ствара тамније слике са много већом засићеношћу боја. Самсунг Галаки С10 је негде између, мада повремено појачава боје чак и више него Пикел 3.

Сва тројица су очигледно врло способни стрелци, али постоје кључне разлике између њихових главних сензора и алгоритама за обраду слике.

Висок динамички домет

Фотографије високог динамичког распона (ХДР) корисно су средство за балансирање изложености у тешким окружењима снимања. Они често укључују сцене са светлим извором светлости иза субјекта или сцене слабог осветљења са једним извором светлости. Добар ХДР побољшава прекомерну и осветљеност у поређењу са обичним фотографијама.

Овај снимак испод не може изгледати тешко јер су сви резултати изненађујуће добри. Али без укљученог ХДР-а, кактус предњег дела изгледа потпуно црно или се прозор отпуха.


Хуавеи П30 Про пружа добар свестрани ХДР изглед. Прекомерна експозиција у позадини је сведена на минимум, а први је осветљен довољно да осигура да се сви мали детаљи виде. Галаки С10 је у том погледу још бољи, додатно смањујући прекомерну експозицију у облацима уз одржавање равнотеже предњег плана.

Пикел 3 је мало другачији. Позадина је више експонирана од конкуренције, а предњи план је мало тамнији. Међутим, телефон је одрадио бољи посао од друга два на побољшању детаља и осветљења између кактусних бодљи и тела. Боја биљног лонца је такође израженија. Можда је најбољи начин да се то опише јесте да је ХДР Пикел 3-а више фокусиран на субјект, док су остала два фокусирана на кадар. Нажалост, Пикел-у 3 је потребно дуже време за снимање ХДР снимака у односу на његове ривале.

Перформансе при слабом осветљењу

Перформансе слабог осветљења и ХДР често иду руку под руку, као што је случај при снимању при слабом осветљењу помоћу Гоогле Пикел 3. Телефону је потребно неколико секунди да сакупи вишеструку експозицију и да их споји за светлију, мање бучну слику. Иако као што видите на доњем примеру, резултат је и даље прилично бучан, мало таман, а засићеност боја бира се зарез далеко предалеко.


Самсунг Галаки С10 даје сличан пролазан резултат, али постоје јасна питања. Слика је и даље прилично бучна, телефон се бори да се фокусира у мраку, а боје су мало испране. Очити победник у овом примеру је Хуавеи П30 Про. Побољшане могућности слабог осветљења његовог новог СуперСпецтрум сензора дају резултате са мало буке и нуде добро избалансиране боје и динамички опсег. Фокус је такође фокусиран, вероватно захваљујући сензору времена лета.

У следећем следећем примеру искључујемо светла и прелазимо на различите опције ноћног режима телефона. Јасно речено, ноћни режим Самсунг Галаки С10 није у истој лиги као и технологија коју нуде Хуавеи и Гоогле. Превише је бучно и фокусирање је захтевало превише покушаја. Самсунгова примена је у бољим условима осветљења, али не може да поднесе ултра тамна окружења као и конкуренти.

Могућности слабог осветљења Галаки С10 су далеко мање од осталих водећих бродова.


Гоогле Пикел 3 обавља феноменалан посао поредећи, убивши пуно детаља и боје. Ако постоји једна мана, резултат је и даље превише мрачан и бучан у сенци. Штавише, баланс белог је мало превише цоол.

Не постоји велика разлика између укључивања и искључивања ноћног режима са П30 Про, управо је то добар сензор у изузетно слабом светлу. Иако га користите, ухваћује мало више светлости и смањује црвени тон на равнотежу боја. Ноћни режим Хуавеија снима још више светлости од Гоогле-овог, што резултира врло ниском буком. Међутим, снимање детаља није савршено, а слика је мало превише жута. Ово можете да поправите у накнадној обради за одличан резултат, али срамота је што Хуавеи не може ово исправно да избаци из оквира.

Зумирање

Са 5к телескопским сочивом намењеним зумирању, спецификације снажно сугерирају да ће Хуавеи П30 Про изаћи на врх у било којем тесту зумирања. Међутим, Самсунг Галаки С10 нуди 2к телеобјектив и Гоогле поседује и своју Супер Рес Зоом технологију. Дакле, откријмо какав је ниво прихватљивог квалитета зума могуће постићи на свакој слушалици.

Наш први пример је слика текста у књизи снимљена у тако осветљеним условима. У 2к, технологија хибридног зума Хуавеи П30 Про чини текст довољно добро, али даје помало мекан резултат. Супротно томе, алгоритам зумирања Пикел 3 повећава филтер за оштрење, који уноси артефакте у ивицу књиге. Текст је читљив, али слика није баш лепа. Самсунг Галаки С10 пружа највећу јасноћу и оштрину у 2к. Има мало буке у мрачнијим пределима, али победник пада рукама.



Пикел 3 почиње да се погоршава при 3к зумирању. Баланс беле се добро пребацио у црвене боје у горњем примеру, а алгоритми деноисе и оштрења стварају блатни обојени изглед. Све у свему, снимање детаља је врло слабо чак и при сјајном светлу. Галаки С10 и П30 Про су изузетно супериорни и тешко их је раздвојити. П30 Про мало напредује по детаљима текстуре, што се може видети у шуми око прозора и гранама на крову. То је због тога што телефон извлачи податке са своје 5к камере за зумирање и шива оне заједно са хибридним зумом главног сензора.


Хуавеи П30 Про напредује у 5к, где улази перископ камера. Детаљи, баланс белине и експозиција су изванредни. Галаки С10 држи ОК у 5Кс, мада јасно видимо замућење и недостатак детаља у овом великом распону. Не мислим ни да морам да спомињем могућности Гоогле Пикел 3 у 5к. Они једноставно не постоје.

Укратко, Галаки С10 је најбољи када зумирате на само 2к. Изнад 2к, Хуавеи П30 Про је јасан победник и он се знатно повећава како повећавате фактор зумирања. Морам напоменути и да 40-инчна главна камера П30 Про даје боље резултате од 10МП зума у ​​2к. Често се исплати снимати у овом режиму ако желите да обрежете.

Галаки С10 нуди пристојан зум, али Хуавеисова 5к перископска камера узима круну.

Бокех замућење (портретни режим)

Бокех замагљивање или портретни начин рада постао је главна ставка искуства са фотографијом на паметном телефону. Ова три телефона нуде јединствене начине израчунавања потребне мапе дубине и информација о ивицама за додавање у софтверски бокех. Хуавеи П30 Про нуди наменски сензор за време лета (ТОФ) који физички мери удаљеност помоћу инфрацрвеног светла. У међувремену, Гоогле се ослања на комбинацију откривања више слика, објекта / лица и оштрине ради прикупљања података са уобичајених фотографија.


Са чврстим предметима, све три камере раде прилично пристојан посао у откривању ивица. Квалитет замућења је добар и на свим телефонима. Иако је Гоогле можда претерано јак и драматичан, са врло оштрим пресеком између предњег и позадинског дела. То ствара оштре ивице и неколико грешака дуж ивице дрвеног стола и на задњој страни лобање.

П30 Про и Галаки С10 раде бољи посао када се постепено мешају ван и ван фокуса, јер можемо видети мале количине бокех како се крећу по предњим ивицама. Њихови резултати су свакако реалнији. Међутим, чини се да обојица наилазе на грешку на врху лобање.


Грешке у откривању ивица су израженије у овом другом кадру због прозирног стакла. Ова врста издања постоји и са косом на портретима. Имајте на уму да Хуавеи П30 Про замагли предњи део горње леве стране сијалице. Исто тако, Пикел 3 се мучи близу врха сијалице и такође можемо видети оштре ивице дуж бочних страна. Галаки С10 је одличан око сијалице, али изгледа да је збунио позадински оквир слике са предњим планом. Нажалост, све три камере имају јасне проблеме у откривању, иако често морате да пикнете пикселом да бисте их пронашли.

Упркос доброј Гооглеовој детекцији, не можете се вратити и променити фокусну тачку нити прилагодити количину замућења након што притиснете окидач. И Хуавеи и Самсунг то омогућавају, а такође нуде низ додатних ефеката. Хуавеијев бокех је најлепше за гледање, јер његова снага реално расте све даље у позадини. ТоФ сензор П30 Про такође открива ивице много доследније и на већој удаљености од снимања од Пикел 3 и Галаки С10.

Пресуда

Јасно је да су сва три ова водећа паметна телефона веома способни стрелци. Немам неких главних потешкоћа у вези са квалитетом слике које пружа ниједан од ових паметних телефона, мада сваки још увијек има свој посебан низ предности и недостатака.

Гоогле Пикел 3 има за циљ доследност и једноставност. Брзо усмјерите и снимајте и загарантовали сте пристојну, ако не и увек одличну слику, готово сваки пут, у готово сваком окружењу за снимање. Са подешавањима и преклопницима сочива се минимално не брине, а ако вам треба мали зум, бокех или за снимање при слабом осветљењу, Пикел 3 може то да поднесе. Компензација је недостатак флексибилности у односу на ривале са више камера.

Самсунг Галаки С10 је способнији у погледу зума и ширококутних снимака од Пикел 3-а, али и даље очигледно нуди доживљај фотоапарата који је оптимизован за телефон. Телефон такође има вероватно најбољу ХДР имплементацију од било ког телефона који сам до сада користио. Засићење боје понекад може бити претјерано, али то није лоше ако је одредиште слике друштвени медији. Компликован телефон је што су могућности С10 при слабом осветљењу знатно иза криве.

Изаберите Пикел 3 за доследност, П30 Про за флексибилност или С10 за нешто између.

То нас оставља Хуавеи П30 Про - далеко најфлексибилнијим пуцачем од трију. Нуди врхунски зум, слабо осветљење, ширококутни, бокех, па чак и опцију снимања у високој резолуцији коју овде нисмо дотакли. Још боље, претерано оштрење и тешка накнадна обрада прошлогодишњег П20 Про-а је ствар прошлости. Једина мана је то што се њен баланс белог редовно помера превише топло и може да се креће прекомерно у добро осветљеним сценама. Али то није проблем ако планирате да уредите већину својих слика.

Укратко, изаберите Гоогле Пикел 3 ако тражите сталну, једноставну камеру смартфона. Галаки С10 је одличан ако желите мало више флексибилности без преоптерећења опција. Коначно, Хуавеи П30 Про је једноставно фантастичан ако сте авантуристички фотограф који ће сређивати савршен снимак и извршити необичан обрезивање или подешавање у посту.

Јава је и даље можда први програмски језик који вам падне на памет кад размишљате о Андроиду, али нисте имати да се користи Јава за развој Андроид-а. У ствари, Котлин је сада Гоогле-овпожељнослужбени ...

У веб развоју се бавите различитим оперативним системима, резолуцијама екрана и прегледачима, тако да је осигуравање да ће апликација или веб локација радити на платформама од суштинског значаја. Ламб...

Саветујемо