Провео сам недељу дана уз КаиОС телефон од 17 долара - ево шта сам научио

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 24 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 19 Може 2024
Anonim
Заманивал и жестоко убивал мальчиков. Дин Корлл по прозвищу Сластена. Неразгаданные тайны
Видео: Заманивал и жестоко убивал мальчиков. Дин Корлл по прозвищу Сластена. Неразгаданные тайны

Садржај


Чак и за КаиОС телефон, МТН Смарт С језгре нису импресивне на папиру. Набавили сте двоједрни УниСоц чипсет од 1,3 Гхз (7731Е) са 3Г повезивањем, 2,4-инчним дисплејем без додира, 256МБ РАМ-а и 512МБ проширивог простора за складиштење података. Јасно је да није у истој лиги као и 4Г-тотинг ЈиоПхоне, са 512МБ РАМ-а и 4ГБ проширивог простора за складиштење података.

Ипак, овде постоји неколико значајних спецификација, као што су батерија од 2.000мАх, двоструки слотови за СИМ и 1.2МП камера са обе стране уређаја. Поред тога, добили смо и Ви-Фи, Ви-Фи хотспот / повезивање, Блуетоотх и ГПС - уопште није лоше за цену.

Почетак рада са КаиОС-ом

Подешавање КаиОС-а је прилично једноставно. Ако желите, изаберите жељени системски језик, језик тастатуре и пријавите се за КаиОС налог (за праћење уређаја). Мало је чудно што се након овог времена не морате пријављивати са својим Гоогле налогом, али надам се да компанија нуди могућност да податке свог уређаја сачувате у облаку ради лакшег подешавања у будућности.


Када говоримо о свом Гоогле налогу, уствари можете да увезете контакте са свог Гоогле налога путем апликације Контакти (контакти> опције> подешавања> увоз контаката> Гмаил). Пријављивање за преузимање контаката такође вас пријављује у Гооглеове унапред инсталиране апликације - али мало више о тим апликацијама.

Након што подесите уређај, дочекат ће вас прилично спартански почетни екран, употпуњен сјајном МТН позадином (као да маркирање на задњој и на самој батерији није довољно). Почетни екран је довољно једноставан за разумевање, левим тастером за праћење који се користи за позивање пречица апликација.

Можда се не пријављујете са својим Гоогле налогом, али КаиОС вам дозвољава да увозите своје контакте.

Навигација системом је одавде такође врло једноставна. Ако притиснете десни тастер, упутите се на камеру, а притиском на горе отвара се мени за подешавања брзих преклопки, а притиском на средњи тастер водићете до фиоке апликације. Општа навигација је такође врло интуитивна, са кључем за завршетак / одбацивање који служи као дугме за повратак и централни тастер који се користи за прихватање било чега што је истакнуто.


Посебно ми се допада мени за подешавања брзих пребацивања (преко тастера за усмеравање нагоре) који у суштини спречава брза пребацивања у нијанси обавештења. Ово вам омогућава лак приступ мобилним подацима, Ви-Фи, Блуетоотх, јачини звука и другим контролама. Цвјетање паметног телефона се проширује и на главни мени поставки, што вам даје обиље могућности у неколико јасних категорија (нпр. Приватност и сигурност, персонализација, мрежа и повезаност). Чак сте добили могућност прегледавања и подешавања дозвола на бази апликације.

КаиОС такође нуди област обавештења (названа „обавештења“ и доступна преко почетног екрана) која служи као средиште за текстуалне поруке, пропуштене позиве, обавештења о апликацијама и још много тога. То је мудар потез, јер је то позната функција за кориснике паметних телефона и основни увод у нотификације стила смартфона за новорођенче.

У чему сам уживао

Чињеница да имате све ове горе наведене карактеристике стила смартфона у ономе што је у основи телефон од 17 УСД, заиста је запањујућа. Али о КаиОС-у се може још пуно тога свидети.

Вероватно највећи разлог да се овај телефон одмакне од ценовне цене је чињеница да он нуди ВхатсАпп, ИоуТубе, Гоогле Ассистант и Гоогле Мапс. ВхатсАпп је посебно велики за платформу и вјероватно значи да тражимо најјефтинији начин да набавимо апликацију за размјену порука на афричком континенту и другим тржиштима у настајању. Имаћемо више о овом посебном укусу ВхатсАппа наредних дана, али дефинитивно је прави посао.

Гооглеов триом апликација такође је прилично импресиван, почев од ИоуТубе-а. То је прилично веб апликација која вам омогућава приступ матичном менију, претплатама, плејлистама и подацима о налогу. Ипак, постоји неколико пропуста, попут могућности преузимања видео записа, подешавања квалитета (разумљиво с обзиром на малени екран) и тамног режима. Али успео сам да у већини случајева уживам у мојим плејлистама музике.

Мапс је друга Гоогле апликација која је овде представљена и иако није нигде толико сложена као Андроид апликација, основна функционалност је присутна. Можете потражити (или гласовно претраживање) одредишта, прегледати унапред дефинисане категорије (нпр. Ресторане, бензинске пумпе итд.) Или једноставно прегледати саму мапу.

Постоје два главна недостатка коришћења Гоогле Мапс на КаиОС-у - време потребно да се закључате на вашој локацији и немогућност преузимања карата на вашу мицроСД картицу. Прва је стварно фрустрирајућа јер је потребно неколико минута а не секунде да поправите свој положај. Ово последње је такође прилично разочаравајуће, посебно у регионима у којима мобилни подаци и даље остају изузетно скупи.

Читати: Водич за Гоогле Ассистант: Искористите максимум свог виртуелног помоћника

Вероватно најимпресивнија апликација тренутно доступна за КаиОС је Гоогле Ассистант, која подржава углавном исте команде језгре Ассистант као и ваш Андроид телефон или Гоогле Хоме звучник. Својим гласом можете постављати општа питања, послати текст, репродуцирати жељени садржај, отворити камеру и још много тога.

Опет, постоји неколико пропуста код Ассистант-а, као што су недостатак главне интеграције треће стране (овде нема интеграције ВхатсАпп) и немогућност пребацивања системских поставки. Апликација је добро урадила препознавање мојих команди, радећи довољно брзо преко 3Г везе телефона као и на Ви-Фи-у. Пуно бих радије користио помоћник на овом телефону него покретање прегледача и унос претраживања - толико је једноставније користити свој глас.

Постоји неколико других лепих опција које нисам очекивао да видим на платформи, као што су Не праћење функционалности, ОТА исправке, могућност брисања меморије из менија за напајање, функционалност УСБ меморије и проналажење могућности мог уређаја. Када се саберу заједно, јасно је да КаиОС има неки велики потенцијал.

МТН обећава батерију између два и пет дана, мада ћете морати да прекинете могућност повезивања и смањите светлост да бисте стигли било где близу те бројке. Обично сам нашао да дневно користим батерију отприлике дневно и пол (ВхатсАпп, музика и ИоуТубе). Не бих хтео да имам много сока за залиху после два или три дана у вашем руксаку за планинарење.

Морам се стално подсећати на цену када се жалим на њене бројне грешке. И да, има неких значајних проблема.

То још увек није паметни телефон

За све његове замке смартфона, постоји неколико пропуста који вас подсећају да ипак не користите баш паметни телефон. Вероватно је највећа незгода мултитаскинг, јер овде једноставно није присутно. У реду, то није сасвим тачно, јер можете слушати музику док користите друге апликације, али то је отприлике. То значи да не бисте направили паузирање ИоуТубе снимка да бисте одговорили на одговор, а затим бирали где сте стали - мораћете да претражите тај исечак испочетка. То такође значи да нема прескакања између прегледача и Фацебоока без да се обе апликације поново учитају у меморију.

Још једна недостајућа карактеристика овде је функционалност копирања / лепљења на нивоу система, јер чини се да је онус на појединим програмерима да је имплементирају у своје апликације. Један пример функционалности копирања / лепљења на платформи је ВхатсАпп, али не можете да копирате ВхатсАпп и на пример га залепите у прегледач или на Твиттер.

Веб прегледач је још једно разочарење, чак и у поређењу са оним који воли Опера Мини, јер му недостаје прегледавање картица, могућност спремања страница за читање ван мреже и блокирање огласа. Барем главни мени поставки омогућава вам да промените претраживач, обришете колачиће и историју прегледавања и прилагодите функцију Не прати. Заправо је могуће користити Инстаграм (укључујући уплоад фотографија и гледање Сторија) и Реддит путем овог прегледача. Само не очекујте да ће репродукција Нетфлика функционирати.

Музички и видео плејери су такође врло основни и далеко су платно од унапред инсталираних плејера на вашем паметном телефону. Апликација за музику, на пример, не дозвољава вам да правите спискове репродукције. Уместо тога, можете да слушате само преко извођача, албума или само измештате све.

КаиОС-у недостаје добар веб прегледач, функција копирања / лепљења и једноставан начин за бочно учитавање апликација.

Још једна мана за КаиОС је фрагментирана ситуација у трговини апликацијама, јер изгледа да произвођачима омогућава да Каи Сторе замене са сопственим излогом. То значи да апликација доступна за индијски ЈиоПхоне можда неће бити доступна на МТН Смарт С или било ком другом телефону КаиОС.

Можда је последње веће разочарање платформе потешкоће при бочно учитавању апликација. То нигде није тако лако као потврђивање оквира у Андроид-у, јер ћете морати да затворите уређај или да флешујете на ГердаОС платформу. Нажалост, чини се да се ниједна од опција не односи посебно на МТН Смарт С.

Једна мања непријатност је што брзо пуњење није доступно на телефону или га платформа не подржава. Не смета ми превише јер сам обично преко ноћи пунио телефон, али могао би бити већи проблем ако вам је то једини телефон или желите да пожурите.

Смањене спецификације, и то показује

Заправо нема другог начина да се то каже, али комбинација КаиОС-а и главног хардвера има неколико значајних проблема са перформансама. Добивам јасан утисак да је то због основних спецификација, а не због самог КаиОС-а.

За почетак, типкање је узнемирујуће искуство захваљујући чистом заостајању. Ово је посебно видљиво када куцате у ВхатсАпп или у претраживачу, јер уносом текстуалног поља и пребрзим куцањем долази до уноса бројева. Буквално морате да сачекате неколико секунди након што унесете текстуално поље да бисте били сигурни да ће се телефон пребацити на слова.

Чак сам и нестао из текстуалног поља у ВхатсАпп-у док сам их састављао. Чини се да се овај проблем не догађа изван апликације за ћаскање, али је још увек неизмерно фрустрирајући када је вероватно највеће продајно место телефона. Текст предикције не помаже ни превише, јер је крајње неинтуитиван - аутоматски је исправан, ово није.

Ипак, постоји нада, јер је Гоогле раније најавио да ће КаиОС-у доносити гласовно куцање. Ако ради пола и као Гоогле Ассистант, то ће бити велико побољшање у односу на тастатуру. Прсти су се укрстили да се ради о свим КаиОС телефонима.

Читати: 10 најбољих апликација за размјену порука и апликација за ћаскање за Андроид

Проблем са закашњењем шири се и на друга подручја, као што су враћање на почетни екран и коришћење веб прегледача и апликације Твиттер. Гоогле-ове апликације су прилично несметане у поређењу, као што се креће кроз фиоку апликације и заправо покреће апликације.

Тада су честа упозорења за складиштење и РАМ меморије, а оба се дешавају од првог дана. Ови проблеми се могу очекивати за телефон са 256МБ РАМ-а и 512МБ (прошириве) меморије. Али упозорења о складиштењу након инсталирања једне апликације, коришћења прегледача и увоза контаката? То је невероватно разочаравајуће. Платформа вам не дозвољава да податке о апликацији пребаците и на мицроСД картицу, што би вероватно направило велику разлику. Додавање увреде озлеђивању је ажурирање система које је прекинуло опцију „подаци о апликацији“ у подешавањима - сваки пут када сам кликнуо опцију и мени подешавања се смрзнуо на месту док се неколико пута не вратим уназад.

Обавештења о РАМ-у готово су неугодна, углавном се јављају када се користи рудиментарни веб претраживач. Нећете дуго прегледавати све док се апликација једноставно не искључи јер модерне веб странице изгледају превише посла за телефон.

Ко је за?

МТН Смарт С је дефинитивно један од најстрашнијих телефона који сам икада користио, паметни телефон или слично. Између застрашујуће спорог начина куцања, нестанка с ВхатсАпп-а и честих упозорења о РАМ / меморији, чак и карактеристика телефона се осећа као брже, пријатније искуство. Првобитно сам чекао да се покрене овај телефон као што сам желео за старијег рођака, али искрено ми је драго што сам добио Нокиа 105.

Затим, Нокиа 105 и телефони са другим функцијама немају Ви-Фи, Гоогле апликације и ВхатсАпп. С мобителом на тржишту који стиже од $ 10 до ~ 14 $ (150 до 200 рандова овде у Јужној Африци), и најјефтинијим паметним телефоном који започиње са око 28 УСД, КаиОС уређај од ~ 17 долара смешта између две категорије.

Раскошнији читаоци могу се питати зашто потрошачи не би додали додатних 10 долара како би добили паметни телефон.Истина је да на тржиштима у настајању постоји мноштво карактеристичних потрошача који једноставно телефонирају и који једноставно не могу да приуште додатних 10 долара. На тржиштима где додатних 10 долара може значити разлику између једења за недељу дана, а не, телефон од 17 долара са ВхатсАпп-ом и осталим паметним функцијама могао би да мења игре. Колико год био компромитован у погледу спецификација, на многим тржиштима заправо нема тога.

Цена, која је ближа карактеристикама телефона, такође значи да они који трагају за гориоником имају на располагању много способније опције. Само се припремите за мноштво упозорења о похрани / РАМ-у и посебно болно искуство куцања.

Горе следеће: Продаја половног телефона - ево неких ствари, а не

ОнеПлус 7Т покренут је прошле недеље који ради на Окиген ОС-у заснованом на Андроиду 10. Сада је ОнеПлус увео ажурирање софтвера Окиген ОС 10.0.3 за телефон. Износећи најаве на форумима компаније, осо...

Прошло је мање од једне недеље од када је ОнеПлус 7Т представљен на неком догађају у Индији, а најновији бренд Шенжен вози се високо од позадинских критика. Док је телефон већ доступан у Индији за куп...

Свеже Поруке