ЛастПасс вс 1Пассворд вс Енпасс: Који је од ових менаџера лозинки најбољи?

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 24 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 3 Јули 2024
Anonim
ЛастПасс вс 1Пассворд вс Енпасс: Који је од ових менаџера лозинки најбољи? - Технологије
ЛастПасс вс 1Пассворд вс Енпасс: Који је од ових менаџера лозинки најбољи? - Технологије

Садржај


Будући да све више и чешће користимо наше паметне телефоне и друге мобилне уређаје за куповину робе или пријављивање на плаћене услуге, такође морамо креирати и употребљавати софистициране лозинке. Иако сигурно видимо повећану употребу метода изван лозинки за те функције, попут сензора отиска прста, чак и шаренице и скенирања лица, истина је да ће једноставна линија слова, бројева и посебних знакова и даље бити главни начин за већину људи који приступају предузећима и услугама путем интернета за неко време које следи.

Пошто смо толико зависни од наших лозинки, такође смо рањиви на то да се те лозинке хакују и користе без нашег пристанка.

Пошто смо толико зависни од наших лозинки, такође смо изузетно рањиви на то да се те лозинке хакују и користе без нашег пристанка. Зато је толико важно имати снажне и јединствене лозинке за све за шта се региструјемо на мрежи.

Међутим, већина нас има тону различитих услуга које користимо путем интернета и постоји велико искушење да се за све њих употреби иста лозинка. Такође постоји тенденција да се користе једноставне лозинке које се могу брзо открити. Ту менаџери лозинки заиста могу бити од велике помоћи.


Употреба менаџера лозинки омогућава корисницима да имају снажне и јединствене лозинке за сваку услугу на коју се региструју на мрежи, без потребе да те податке увек и памте у својој глави. Али који је најбољи менаџер лозинки?

Три такве услуге управљања лозинком појавиле су се у последњих неколико година као лидери у овој малој, али још увек важној индустрији за власнике мобилних уређаја: ЛастПасс, 1Пассворд и Енпасс. Сви они тврде да нуде најбољи начин да осигурају да су многе лозинке које њихови корисници креирају доступне у сваком тренутку и да су сигурне и заштићене. Али који од ова три водећа менаџера лозинки је најбољи за вас?

Карактеристике

ЛастПасс, 1Пассворд и Енпасс алл нуде начин на који корисници могу да сачувају различите лозинке за различите онлине компаније и услуге у једној бази података, што елиминише потребу за памћењем мноштва јединствених конфигурација лозинки у корист само једне: главне лозинке.

Ваша главна лозинка заштићена је АЕС-256 битном енкрипцијом на све три услуге. Шта то значи? Без уласка у сву математичку грађу, значи да чак и ако су сви супер рачунари на свету програмирани да пронађу специфични АЕС-256 битни кључ за шифровање који се користи за чување ваше главне лозинке, они би преузели тренутну старост цео универзум да провери мање од 0,01 процента свих тих кључних могућности. Другим речима, не би требало да постоји случај да се главна лозинка директно хакује из тих сервиса.


АЕС-256 битна енкрипција користи се за чување главне лозинке за све три услуге.

Након што то кажете, то не значи да треба да имате слабу главну лозинку ако одлучите да користите ЛастПасс, 1Пассворд или Енпасс. И даље би требало да имате јаку лозинку коју је лако упамтити, за сваки случај. Док ЛастПасс, 1Пассворд и Енпасс сви користе то подешавање, и даље постоје неке разлике у карактеристикама тих услуга.

ЛастПасс

Бесплатна верзија ЛастПасс-а сада омогућава корисницима да синхронизују своје лозинке на свим својим уређајима, без обзира на платформу. Ако сте претходно користили веб прегледач за чување свих својих лозинки, ЛастПасс нуди да искључите ту функцију у вашем прегледачу и пребаците све сачуване лозинке у ваш нови менаџер. Након тога, ако се желите пријавити за употребу нове услуге која захтева лозинку, ЛастПасс може аутоматски генерисати јаку услугу коју касније можете да измените према вашим потребама или услугама.

ЛастПасс такође нуди начин да корисници одаберу члана породице или пријатеља како би приступили вашим лозинкама у случају да сте неспособни или чак ако изненада нестанете.

ЛастПасс такође нуди начин да корисници одаберу члана породице или пријатеља како би приступили вашим лозинкама у случају да сте неспособни или чак ако изненада нестанете. Можете да унесете имејл особе те особе, заједно са постављеним периодом чекања, а ако тај период истекне, биће му послан један начин да приступи вашем налогу.

Ако из неког разлога вашој приступној особи приступи пре тог периода, ЛастПасс ће послати е-пошту оригиналном кориснику, што ће им омогућити да онемогући приступ. Услуга такође има функцију дељења лозинке која омогућава корисницима да размењују лозинке за одређене услуге са другима, попут супружника или другог члана породице који ће, на пример, требати да приступе заједничком банковном рачуну.

ЛастПасс такође нуди начин за брзо попуњавање веб формулара са вашим личним подацима (име, адреса, телефонски број итд.). Такође има подршку за мултифакторну аутентификацију, само у случају да заборавите своју главну лозинку или ако се бојите да је могао процурити у хакере. Постоји чак и Сецурити Цхалленге функција која омогућава корисницима да виде колико су заиста сигурне све њихове лозинке које су сачували са ЛастПасс-ом.

1Пассворд

Матична компанија за 1Пассворд, АгилеБитс, креирала је солидан кориснички интерфејс за ову услугу, који би требало да олакша приступ већини корисника. Поред главне лозинке, 1Пассворд генерише дугачки кључ од 34 знака ако желите да додате нови уређај на свој налог, што даје додатни залогај сигурности.

1Пассворд може да увезе старе лозинке са различитих локација и услуга сачуваних у прегледачима у ваш матични налог, а такође има и генератор лозинки који ће вам помоћи да створите јаку лозинку када се пријавите за нову веб локацију или ако желите ажурирајте лозинку са старије.

Поред главне лозинке, 1Пассворд генерише дугачки кључ од 34 знака ако желите да додате нови уређај на свој налог.

1Пассворд такође може аутоматски попунити веб обрасце, и чак сигурно може да чува податке о вашој кредитној картици. Једна ствар коју сервис ради не још увек има двофакторну аутентификацију. Изгледа да компанија користи кључ рачуна као замену.

Ако вам је из неког разлога украден паметни телефон, можете ући у свој 1Пассворд манагер и деактивирати тај уређај. То значи да ко год држи тај телефон ће потом да му приступи кључ налога, поред главне лозинке.

Коначно, сервис има оно што назива Ватцхтовер, за које тврди да прати било какве сигурносне проблеме који могу утицати на једну или више услуга које бисте могли користити. Послат ће упозорења ако било која веб локација или услуга можда имају кршења сигурности, што ће вам дати начин да промијените лозинку.

Заобићи

Једна од занимљивијих функција која је доступна уз употребу Енпасс-а омогућава вам чување података о лозинци на посебном сервису у облаку, а не на оном који користи компанија. Подржава Гоогле Дриве, ОнеДриве, Дропбок и многе друге. Не увози аутоматски лозинке смештене у вашим прегледачима, али можете увести старије листе лозинки ако сте у прошлости користили друге услуге менаџера попут ЛастПасс-а.

Енпасс вам омогућава да смештате своје податке о лозинци на засебан облачни сервис.

Једна згодна ствар Енпасс-а је да јој можете приступити без да се сећате своје главне лозинке на паметном телефону, ако има читач отиска прста. Да, свом Енпасс налогу можете приступити само помоћу отиска прста на телефону. Ово ће очигледно бити будућност у погледу сигурности, а сјајно је што Енпасс подржава ову функцију.

Платформе

ЛастПасс, 1Пассворд и Енпасс апликације су доступне за Виндовс, Мац, Андроид и иОС оперативне системе. ЛастПасс и Енпасс такође подржавају Линук рачунаре, а Енпасс чак подржава БлацкБерри, Виндовс 10 УВП и Цхроме ОС. Поред тога, проширења прегледача доступна су за сва три менаџера лозинки за прегледаче Сафари, Цхроме, Фирефок и Опера. ЛастПасс такође додаје подршку за Мицрософтов прегледач Интернет Екплорер за старије верзије оперативног система Виндовс и нови прегледач Мицрософт Едге за Виндовс 10.

Цене

Иако ЛастПасс, 1Пассворд и Енпасс сви нуде бар неки начин да бесплатно провере своје услуге, сви они нуде и премиум приступ по различитим ценама.

Заобићи

Ако строго користите менаџер лозинки на рачунару са оперативним системом Виндовс, Мац или Линук, Енпасс нуди можда најбољу понуду између три менаџера које покривамо у овом чланку. Апликација Енпасс ПЦ за радну површину је потпуно бесплатна за употребу, без ограничења у погледу њених функција. Ако га желите користити на Андроид или иОС паметном телефону или таблету, можете га користити и бесплатно, али можете сместити само до 20 лозинки. Ако желите да уклоните то ограничење, плаћате само 9,99 УСД за сваку платформу и то током целог живота, без других месечних или годишњих накнада.

1Пассворд

Постоји бесплатно пробно раздобље од 30 дана, без потребе за додавањем кредитне картице, ако желите да провјерите 1Пассворд за себе. Након тога, мораћете да плаћате 36 долара годишње за приступ услузи за само једну особу, или 60 долара годишње за њену опцију Фамилиес, што вам омогућава дељење лозинки са највише пет чланова породице (у ову претплату се могу додати додатни чланови по 12 долара годишње).

ЛастПасс

Ако ЛастПасс користите за личну употребу, њему можете приступити бесплатно, који нуди приступ свим вашим уређајима, заједно са дељењем лозинки један на један. Плаћени Премиум лични налог додаје више функција, укључујући подршку за дељење једног до многих, бољу техничку подршку, неограничено дељење датотека, функцију за хитне контакте и још много тога.

Донедавно ЛастПасс Премиум кошта само 12 долара годишње, али сада је та цена порасла и на 24 долара годишње. Компанија тренутно такође тестира још један плаћени ниво, Ласт Пасс Фамилиес, који ће корисницима омогућити складиштење и дељење критичних личних података, као што су лозинке, подаци о банковном рачуну или бројеви пасоша, са највише шест чланова породице. Званично ће се представити касније овог лета. Цене још увек нису откривене, али чланови ЛастПасс Премиум-а моћи ће бесплатно да приступе нивоу породице за шест месеци.

Подршка за Андроид О

Ако сте пратили вести о надолазећем Андроид О оперативном систему (познатијем и као Андроид 8.0), знате да је његов развојни тим на Гоогле-у додао нови АПИ посебно за аутоматско попуњавање онлине образаца. ЛастПасс, 1Пассворд и Енпасс су најавили да планирају да додају подршку за нове Аутофилл АПИ-је у Андроиду. Ово би требало олакшати и брже да корисници брзо попуњавају обрасце за веб и апликације када се желе пријавити за нове. услуге, пријавите се на такмичења и још много тога.

Закључак

Иако ћете добити солидне резултате ако за потребе управљања лозинком одаберете ЛастПасс, 1Пассворд или Енпасс, мислимо да је Енпасс у коначници најбољи избор. Нуди широк спектар подршке за платформу и његова употреба трећих услуга у облаку за чување и синхронизацију података о вашим лозинкама је велики плус (под претпоставком да верујете у облачне услуге).

Коначно, додавање мобилних платформи по цени од 9,99 УСД по платформи без икаквих других месечних или годишњих накнада, чини Енпасс најјефтинијим решењем далеко. Желели бисмо да има пар функција које су имали ЛастПасс и 1Пассворд, посебно могућност увоза претходно сачуваних лозинки директно из веб прегледача, али предности Енпасс-а далеко превазилазе њене проблеме.

Међутим, ваше посебне потребе би вас могле потпунити према неком од осталих на овој листи или некој другој услузи. Ако бисте морали да бирате између ЛастПасс-а, 1Пассворд-а или Енпасс-а, који бисте одабрали и зашто? Јавите нам своја мишљења у коментарима!

Овај квиз садржи 10 изјава које се врте око Самсунгових производа, функција, историје и још много тога. Дио сваке изјаве недостаје, а ваш задатак је да попуните празно. На располагању су четири опције...

Кликан део вам мало више помаже него да уклоните С-Пен из белешке.Започнимо с неколико брзих спецификација о самом С-Пен-у - конкретно оном који је стигао уз Галаки Ноте 9. Неке од ових наочала пренос...

Занимљиве Поруке