Шта је ЛТЕ Адванцед?

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 26 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 1 Може 2024
Anonim
How language shapes the way we think | Lera Boroditsky
Видео: How language shapes the way we think | Lera Boroditsky

Садржај


Ових је дана 4Г ЛТЕ без сумње де фацто стандард за мобилне оператере широм свијета када је ријеч о брзинама мобилне широкопојасне мреже, а 3Г и друге старије технологије углавном се премјештају у удаљенија подручја или црне рупе покривања. Али шта је следеће? Очигледан одговор је 5Г, а он већ живи у неколико земаља. У међувремену, видели смо још једну врсту ћелијске технологије која постаје уобичајена: ЛТЕ-А.

(ЛТЕ-А) је доступан у Европи, Северној Америци и Азији већ неколико година. Па шта је тачно ЛТЕ-А? У овом дјелу детаљније ћемо погледати како технологија функционише и шта она значи за потрошаче.

Не пропустите: Најбољи 5Г телефони које можете купити и сви 5Г телефони ускоро стижу

Како функционише ЛТЕ-А?

Као што име имплицира, ЛТЕ-Адванцед је једноставно еволуирана верзија тренутног ЛТЕ повезивања, користећи разне додатне технике да би оправдао „напредно“ име. Нове функционалности уведене у ЛТЕ-Адванцед-у су Царриер Аггрегатион (ЦА), боље коришћење постојећих техника са више антена (МИМО) и подршка за релејне чворове. Све су то дизајниране да повећају стабилност, пропусност и брзину ЛТЕ мрежа и веза.


Такође смо видели долазак ЛТЕ-Адванцед Про - познатог и као Гигабит ЛТЕ на неким тржиштима - (3ГПП издање 13 и новије верзије). Па, како се то разликује од стандардног ЛТЕ-А? Ова Сиерра Вирелесс инфографика добро ради тако што илуструје како се уклапају заједно.

ЛТЕ-А Про / Гигабит ЛТЕ користи постојећу 256КАМ технологију, напреднију агрегацију носача и друге технике за повећање брзине преко ванилије ЛТЕ-А. Такође је постављен да представља главни део 5Г имплементације, у суштини покривајућа подручја у покривености где 5Г није доступан.

Агрегација носача

Вероватно је кључ иза ЛТЕ-Адванцед-а здруживање носача. У основи је ова технологија дизајнирана за умножавање пропусне ширине ЛТЕ веза омогућавајући истовремено преузимање података са више мрежних опсега. ЛТЕ компонентни носачи или опсези су подељени у делове који носе податке који могу да имају опсег ширине 1,4, 3, 5, 10, 15 или 20 МХз. До пет компонентних носача може бити спојено заједно. Царриер Аггрегација комбинује сигнале са ових различитих носача, омогућавајући пропусни опсег до 100 МХз за једну везу. Ово се односи и на врсте ФДД и ТДД мреже, као и на везе за преузимање и преузимање.


Агрегација носача може радити са сусједним носачима компоненти који се налазе унутар истог опсега радне фреквенције или са непрекидним носачима из различитих опсега у различитим радним фреквенцијама. Слика испод помаже да се објасни ово:

У погледу брзине података ова техника може пружити изузетно високе вршне брзине података, теоретски до 1Гбпс при коришћењу максималне расположиве ширине опсега од пет носача. Иако комерцијална решења подржавају само три преносника са максималном брзином преноса података до 600 Мбпс за ЛТЕ-Адванцед. Међутим, у стварности ће покривеност носача хардвера и мреже бити мања од овог теоријског максимума, на пример, максимална брзина преноса од око 150Мбпс уз омогућена два 20МХз носача.

Такође смо видели како ЛТЕ-Адванцед Про / Гигабит ЛТЕ излази и изводи агрегацију носача са до 32 компонентна носача. Овај следећи корак теоретски нуди брзину до 3Гбпс, иако се врховна брзина података у стварним мрежама током тестирања наводно надмашује на 1Гбпс. Очекујте да се ова бројка још више спусти испод гигабитне ознаке када данас користите ове мреже, због гужве, околине и других фактора.

Још једна велика предност компаније Царриер Аггрегатион је та што омогућава потпуну компатибилност уназад и према напријед између постојећих ЛТЕ мрежа и ЛТЕ-Адванцед компатибилних уређаја. ЛТЕ-Адванцед везе биће обезбеђене преко постојећих ЛТЕ опсега, тако да ће стандардни ЛТЕ корисници и даље употребљавати ЛТЕ као нормалне, док ће напредне везе користити више ЛТЕ оператера.

МИМО

Мулти-Инпут Мултипле Оутпут технологија (МИМО) је друга технологија потребна за рад ЛТЕ-Адванцед-а.МИМО повећава укупну брзину преноса комбинујући токове података са две или више антена и омогућава здруживање носача да ради.

Уместо да пошаљете један податак од једног пошиљаоца до једног примаоца, можете послати исти податак од више пошиљалаца на више пријемника. То је паралелни процес, који значајно повећава количину података коју можете слати и примати сваке секунде (битова по хертзу), под условом да имате модем за пријем који може да сортира све информације у тачан редослед.

Иако се МИМО већ користи у ЛТЕ мрежама, ЛТЕ-Адванцед захтева да чипови истовремено повећавају број улаза и излаза. Ванилла ЛТЕ-Адванцед подржава до осам предајника и пријемника током преузимања и четири по четири при преносу. Повећани МИМО аранжман такође ће побољшати брзину и квалитет везе старијих веза попут ЦДМА, ГСМ и ВЦДМА.

Такође видимо такозвани масивни МИМО који се користи за ЛТЕ-Адванцед Про / Гигабит ЛТЕ, који се састоји од до 16 предајника и пријемника. Ова технологија је такође постављена да чини основу за 5Г.

КАМ

Други важан део ЛТЕ-Адванцед слагалице је квадратурна амплитудна модулација (КАМ). Ова техника у основи доноси више бита информација у сигнал који се шаље са торња у ваш телефон. Виши КАМ доноси више информација у сигналу и на тај начин брже брзине.

Куалцомм је упоредио КАМ са камионима који носе већи терет због ефикаснијег паковања, чиме је смањио број потребних камиона на аутопуту.

Раније смо видели да се 64КАМ користи у ЛТЕ-А, али ЛТЕ-Адванцед мреже попут Веризон-а, Т-Мобиле-а и других такође користе 256КАМ. Ова посебна верзија КАМ-а драматично повећава пропусност и, попут масивног МИМО-а, је још једна основна технологија која се користи у 5Г. У ствари, Куалцомм каже да 256КАМ повећава брзину преузимања за 33 процента у односу на 64КАМ.

Ова технологија се такође користи у Ви-Фи мрежи, при чему Ви-Фи 5 (802.11ац) користи 64КАМ, док нови Ви-Фи 6 стандард користи 1024КАМ. У сваком случају, 64КАМ и 256КАМ се користе у стандардном ЛТЕ-А, док се ЛТЕ-А Про углавном држи 256КАМ.

Ћелијски хардвер

Завршни део технологије уведен са ЛТЕ-Адванцедом је део носача хардвера који се назива релејни чвор. Иако релејни чворови нису саставни део побољшања ваших брзина података, они ће побољшати доступност ЛТЕ веза и понудити вам више веза за избор приликом слања података о пријему.

Једноставно речено, релејни чвор је базна станица са малим напајањем која се користи за повећање покривености мреже на крајевима и изван радијуса везе главне станице. Ови релејни чворови бежично се повезују са главном станицом и требало би да побољшају ваш сигнал када се питате близу ивице ваше ЛТЕ мреже. Наравно да ће приступ побољшаној повезаности зависити у потпуности од тога да ли се превозници труде да улажу у изградњу ових чворова.

Највећа теоријска и корисничка брзина виде велико појачање уз 4Г ЛТЕ Адванцед.

Модем хардвер

Да би правилно функционисали, агрегација носача, КАМ и МИМО захтевају и телекомуникационе и хардверске имплементације уређаја. Открићете да многи СоЦ-ови за паметне телефоне и спољни модеми подржавају ове брже брзине података. Детаљи о хардверу ЛТЕ-Адванцед представљени су са издањима 10 издања 2011. године. Било који уређај ЛТЕ категорије 4 или виши подржава агрегацију носача, КАМ и веће МИМО конфигурације, свака у различитом степену. У међувремену, ЛТЕ уређаји категорије 16 или новији нуде подршку за Гигабит ЛТЕ или ЛТЕ-Адванцед Про уређаје.

Један пример је Куалцоммов Снапдрагон 845 чипсет, који користи интерни Кс20 ЛТЕ модем (Категорија 18/13). Овај модем нуди агрегат пет носача за низводну везу, 4 × 4 МИМО и 256КАМ. Другим речима, има све састојке уређаја потребне за ЛТЕ-Адванцед и ЛТЕ-Адванцед Про повезивање.

Самсунг-ов Екинос 9820 коришћен у Галаки С10 серији нуди сопствени ЛТЕ-Адванцед Про / Гигабит ЛТЕ модем. Ово нуди категорије 20 брзина са до осам опсега носача, 4 × 4 МИМО и 256КАМ. У ствари, Самсунг тврди да брзине силазе до 2Гбпс.

Хуавеи је још један велики играч који подржава ЛТЕ-Адванцед и Про / Гигабит ЛТЕ, почевши од Кирин 970 чипсета у Хуавеи Мате 10 и П20 серији. Кирин 970 нуди подршку категорије 18, док Кирин 980 нуди модем категорије 21.

Хардвер унутар вашег паметног телефона је очигледно само део битке. Ваш оператер мора да подржи ове технологије како бисте постигли најниже кашњење и најбрже брзине преузимања.

Глобална презентација

Прошло је доста времена, али ЛТЕ-А се кретао по свету од свог оснивања. Већина главних мрежа у Африци, Азији, Европи и Америци је усвојила тај стандард. Доврага, ЛТЕ-Адванцед Про такође стиже на неколико тржишта, у облику Гигабит ЛТЕ.

Чини се да су у овом тренутку старе вести, јер 5Г мреже полако крећу по свету, али грађевински блокови ЛТЕ-А и ЛТЕ-Адванцед Про никада нису били важнији. То је зато што ће се технологије које подупиру ЛТЕ-А и ЛТЕ-А Про користити на ивици 5Г мрежа као резервна опција за кориснике.

Повезан

  • Ево како активирати 4Г ЛТЕ на Андроид паметном телефону
  • Шта је ЛТЕ? Све што треба да знате
  • 5Г вс Гигабит ЛТЕ: разлике су објашњене

У лето 2011. године, Самсунг је искористио прилику за нови телефон. Имајући за циљ да употпуни - и поред тога замени - Галаки С серију, Самсунг Галаки Ноте био је претеча ствари које долазе на начине ...

Самсунг Галаки Ноте 9 умерена је надоградња у односу на Ноте 8, како у погледу спецификација, тако и дизајна. Нови Галаки Ноте поседује Супер АМОЛЕД екран од 6,4 инча, што га чини тад већим од 6,3 инч...

Занимљиве Публикације