10 старијих Андроид функција које су помогле у обликовању ОС-а

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 3 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Computational Thinking - Computer Science for Business Leaders 2016
Видео: Computational Thinking - Computer Science for Business Leaders 2016

Садржај



Прошле недеље је Некус 7 прославио свој седми рођендан. Мој колега Давид Имел одрадио је одличан комад за памћење и укључио гомилу забавних ситница о Андроид Хонеицомб у тај процес.

Андроид је препун малих функција, од којих су неке изненађујуће важне за онолико мало колико о њима причамо. Многи старији помогли су да се обликује Андроид какав данас познајемо.

Ево десет посебно важних старијих Андроид функција.

АРТ и АОТ (Андроид 5.0 Лоллипоп)

Андроид Рунтиме (АРТ) је био огроман посао када је званично представљен у Андроид 5.0 Лоллипоп. Са АРТ-ом је стигла ранија компилација (АОТ), побољшано сакупљање смећа и тона других функција. Били су углавном за програмере апликација и игара, али ове промене помогле су апликацијама да се покрену и раде брже него икад.

АРТ је био једна од највећих промена за рани Андроид.

АРТ је примио тона побољшања од тада до сад. Андроид 7.0 Ноугат је додао подршку за ЈИТ или праводобну компилацију за брже време покретања уређаја. Андроид Орео је побољшао прикупљање смећа и краће време паузе. Андроид 9 Пие додао је подршку за претходну конверзију ДЕКС датотека.


Требало би читав дан да се на листу изнесу сва побољшања испод хаубе које АРТ доноси из године у годину, јер се из године у годину непрестано побољшава, чак и ако о томе више не причамо превише. Чак и надолазећи Андроид К има неколико малих побољшања АРТ-а.

Апликације за пакетно и аутоматско ажурирање (Андроид 2.2 Фроио)

Андроид 2.2 Фроио навршава десет година у 2020. години, а једна од његових најбољих функција и даље остаје. Била је то прва верзија Андроида са изворном подршком за аутоматско ажурирање апликација, као и серијска ажурирања апликација. Нема много техничке бабе с овом. Можете да притиснете дугме на Гоогле Плаи-у да бисте ажурирали све апликације одједном у позадини, и то захваљујући Андроид Фроио-у.

Ова карактеристика је такође добила побољшања током година. Почетком 2019. године Гоогле је почео тестирати истовремено преузимања апликација након што је уклонио функцију прије неколико година. То би теоретски учинило процес ажурирања свих ваших апликација одједном још бржим.


Тешко је замислити ажурирање Андроид апликација ручно и једну по једну.

Сходно томе, Андроид Фроио је такође представио Андроид функције као што су подршка за ХД (720п) дисплеје, Ви-Фи жаришне тачке, ГИФ подршка за прегледач акција и могућност повезивања телефона са Блуетоотхом вашег аутомобила - особина коју многи свакодневно користе.

Скупљање хардверског сензора (Андроид 4.4 КитКат)

Андроид КитКат пружио нам је још једну одличну особину са групним хардверским сензорима. Ово је био један од првих правих покушаја Гооглеа да стави под трајање батерије. Претпоставка је једноставна: Сензори би прикупљали и достављали податке у серијама, а не у реалном времену. То је омогућило уређајима да дуже остану у стању ниже енергије и штеде батерију.

Гоогле је на крају опонашао такво понашање и са софтверске стране. Режим Дозе ограничава употребу апликација у позадини и одлаже синхронизацију апликације у прозор за одржавање. У основи, све апликације спавају, осим малих прозора времена у којима се могу ажурирати, слати обавештења и користити ЦПУ. Скупљање хардверских сензора функционише сасвим на исти начин.

Ова функција има и друге намене, укључујући фитнес (праћење корака), праћење локације и друго надгледање. Андроид 4.4 КитКат је такође додао подршку за праћење корака, а функција за праћење корака делује са групним хардверским сензорима.

Емулација картице домаћина (Андроид 4.4 КитКат)

Емулација картице домаћина (ХЦЕ) је велика ствар и има малу занимљиву причу. Првобитно је Гоогле користио чип Сецуре Елемент (СЕ) на телефонима за чување података о плаћању. СЕ је био јако шифрован и сигуран да избегне крађу података. Међутим, Веризон, АТ&Т и Т-Мобиле блокирали су Гоогле новчаник у корист иницијативе Софтцард (раније ИСИС) тако што је спречио Гоогле новчаник да прочита сигурносни елемент.

Као одговор, Гоогле је покренуо ХЦЕ, који пресреће комуникацијски пренос са платних терминала и шаље га директно у ОС уместо модула заштићеног елемента. ОС креира токен који представља стварну картицу и шаље је назад уместо вашег стварног броја дебитне картице у процесу који се зове токенизација. ХЦЕ такође ради у позадини без икаквог уноса корисника, тако да можете само додирнути и платити чак и ако је екран вашег телефона искључен.

Гоогле је направио ХЦЕ да задржи отворене могућности за потрошаче након што су превозници покушали да ограниче те опције.

ХЦЕ је на крају угасио потребу за хардвером Сецуре Елемент, а превозници су одустали, продајући Софтцард Гоогле-у у 2015. Вреди напоменути јер је токенизација и употреба такта за плаћање на уређају заправо сигурнија од коришћења физичке картице .

ОМС и РРО тема (Андроид 6.0 Марсхмаллов)

Рунтиме Ресоурце Оверлаи (РРО) и Оверлаи Манагемент Сервице (ОМС) су два тематска оквира у АОСП Андроид. Сони је оба оквира ставио у Андроид и он данас постоји на многим уређајима. Званични деби за њу био је Андроид Марсхмаллов. РРО је стигао први и на крају их је заменио ОМС, али обојица углавном раде исто.

Већина апликација има КСМЛ датотеке са стварима као што су боја, изглед и други елементи дизајна. ОМС омогућава преклапање властитих прилагођених КСМЛ датотека умјесто прилагођеног изгледа. Тако можете претворити апликацију са белом позадином и црним текстом у апликацију са црном позадином и зеленим текстом, а да не утичете на то како апликација заправо делује.

ОМС је тако близу колико је Гоогле икада дошао на изворне теме у АОСП Андроид.

То није нешто што можете једноставно користити, али ОЕМ и они који их користе често их користе. Апликације попут Синерги, Субстратум и Плувиус користе ОМС за подешавање роот-а и роот-а, у зависности од верзије Андроида. Самсунг је почео да користи ОМС са Андроид Орео такође за своје теме. Ови тематски мотори поједностављују процес креирања, прилагођавања и преклапања КСМЛ датотека како би их већина људи учинила једноставним за употребу.

Нажалост, будућност ОМС-а тренутно није јасна. Гоогле је намерно искључио подршку за Андроид Пие, што је побудило бес у заједници тема. Ево доброг интервјуа с неколико аутора Субстратума, где они објашњавају како мало више користе ОМС.

Пројецт Буттер (Андроид 4.1 Јелли Беан)

Пројецт Буттер је био једна од најважнијих Андроид функција у ранијим Андроидовим данима. Пројекат укључује бројна побољшања и прилагођавања ради бржег и бржег покретања корисничког сучеља. Ранији Андроид уређаји заиста су се борили са заостајањем улаза и муцањем. Временом је Пројецт Буттер у великој мери поправио све њих.

Пројецт Буттер је донео и друге оптимизације, попут троструког пуферирања, ВСинц и побољшане реакције на додир. Ове функције омогућавају да ОС ради са 60 сличица у секунди и боље је синхронизовао екран са ЦПУ-ом и ГПУ-ом ради лакшег рада. Наравно, све ове ствари су се током година побољшавале новијим верзијама Андроида.

Видјели смо како се марш за масноћу глаткоће наставља са заслоном од 90Хз и 120Хз већ 2015. године. Можете ли замислити како би ти екран изгледали прије Андроид 4.1 Јелли Беан?

Најновије апликације и пребацивање апликација (Андроид 3.0 саће)

Режим недавних апликација био је велика ствар када се лансирао на Андроид 3.0 Хонеицомб. То је била куповина Андроида у више задатака, једна од главних функција коју је тада имао преко иОС-а. Дугме недавних апликација омогућава вам да видите све отворене апликације у једном интерфејсу, прелазите између њих по вољи или их по потреби потпуно затворите. Сама ова функционалност у основи је убила тржиште апликација менаџера задатака, на исти начин на који је прекидач лампице убио тржиште апликација фењера. Андроид и данас користи метод преласка прстом до својих недавних апликација, иако са неким побољшањима и визуелним променама.

За ОС који ради само на таблетима, Хонеицомб је имао пуно идеја за напредно размишљање.

На крају је функција побољшана са гомилом других функција, као што је дугме Цлеар Алл за брзо затварање апликација, приквачивање апликација за одржавање отворених апликација и, најбоље од свега, пребацивање апликација. Пребацивање апликација функционише на исти начин као и Алт-Ф4 на Виндовс ПЦ-у. Можете брзо да прелазите између две најновије апликације које сте користили двоструким притиском на дугме недавних апликација. Андроид Пие додао је покрет прстом да брзо прелазите између било које две апликације.

Гоогле поново обнавља Андроидове гесте контроле помоћу Андроида К-а. То ће вероватно променити како раде и недавне апликације, али прилично смо сигурни да ће нове апликације и даље бити ту. Дефинитивно је то једна од највећих и најважнијих Андроид функција свих времена, а била је једна од ретких која је била толико важна да је прешла на контроле почетног екрана.

Софт тастери (Андроид 3.0 саће)

Многи узимају софт типке здраво за готово. У журби да се контролама покрета покрене на Андроид Пие и Андроид К, вреди се повући уназад и погледати какав су монументални утицај имали софт тастери на дизајн телефона почетком 2010-их. Пре софтверског тастера, ОЕМ-ови уређаја имали су све врсте тастера по читавом уређају. Андроид 3.0 саће са сатом, и касније сендвич са сладоледом, окончали су све то и помогли нам да започнемо у ери чистог телефона са бомбонама без дугмета које данас сви познајемо.

Меки тастери су се развијали током година, углавном у величини, облику и дизајну. Дуго можете притиснути дом за Гоогле Ассистант, променити темирање дугмета са стварима попут Навбар Аппс, а неки ОЕМ произвођачи чак вам омогућавају да додате нове софтверске тастере у доњи ред.

Нажалост, неће проћи пуно времена прије него што софтверски тастери на крају изађу, јер ће навигација гестама преузимати. Ускоро ћемо сви замахнути и плести прсте попут плесача Данце Данце Револутион.

Софт тастери ће увек заузимати посебно место у Андроид-овој историји као јединствена функција која је обликовала начин на који су телефони дизајнирани годинама.

ТРИМ подршка (Андроид 4.3 Јелли Беан)

ТРИМ подршка није оригинална за Андроид или је новија функција, али је била веома важна. Линук га је додао у кернел још 2008. године. Мицрософт је подршку за Виндовс 7 укључио још 2009. године. Аппле га је додао у ОС Кс 2011. године и има јединствен ТРИМ метод за иОС уређаје. Андроид 4.3 Јелли Беан је функцију коначно додао у 2012. години, додуше, мало је закаснио на забаву.

ТРИМ је једноставна, али важна карактеристика и бави се складиштењем флеш-а. Фласх складиштење, за разлику од механичких хард дискова, има проблема са писањем нових података. Може брзо писати у празан простор, али ако је потребно преписивање података, процес траје знатно дуже.

ТРИМ је био мали, али изненађујуће важан додатак Андроид-у.

То је узроковало масовна успоравања с временом и можда допринело превременом застаревању многих старијих Андроид уређаја. ТРИМ је спречио успоравање у основи управљајући флеш меморијом, укључујући његово смеће и бесплатну доделу простора.

Многи су проблеме успоравања Некус 7 2012 приписали недостатку ТРИМ подршке и пријавили повећања перформанси након ажурирања на Андроид 4.3 Јелли Беан. ТРИМ није једна од најгламурознијих Андроид функција, али је свакако једна од најважнијих и ваш телефон је и даље користи.

УСБ режим хоста (Андроид 3.0 саће)

УСБ Хост Моде је моћна функција која не добија љубав коју вероватно заслужује. Првобитно је дебитовао на Андроид 3.0 Хонеицомб и већина људи га је користила за УСБ-ове у покрету (ОТГ) могућности. Али режим ради много више од тога.

УСБ начин рада је оно што нам омогућава да користимо УСБ мишеве и тастатуре на Андроид уређајима, као и МИДИ тастатуре и друге специјализоване технологије. У основи, ако на телефон можете било шта повезати и користити га преко УСБ порта, можете захвалити УСБ Хост Модеу.

Андроид 8 Орео додао је подршку за двофакторске тастере за аутентификацију. Андроид 9 Пие донео је могућност истовременог пуњења уређаја и преноса датотека. Већина верзија Андроида је такође побољшала периферну подршку и приступ. Ако Гоогле икад направи лаптоп са оперативним системом Андроид, УСБ Хост Моде ће бити кључ за постизање исправног рада.

Тешко је у то понекад поверовати, али Андроид је много већи од квалитета камере и зареза. Гомила софтверских функција помогло је покретању платформе напријед, чак и у позадини гдје је нисмо увијек видјели.

Која је ваша омиљена Андроид функција?

Гоогле обрађује више пет милијарди претрага сваког дана, па свако предузеће покушава да се пласира на прво место. Можете научити трикове Гоогле СЕО оптимизације и изградити успешну каријеру помоћу ово...

Ажурирано, 11. јануара 2019. године (15.42 ЕСТ): У изјави послатојАндроид Централ, Адвокат Андија Рубина рекао је да тужба "погрешно карактерише" Рубиново одлазак из Гооглеа....

Наше Публикације