ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Притисак на телефоне од 1.000 долара

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 4 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 5 Јули 2024
Anonim
ОБЗОР НА СГИБАЕМЫЙ ТЕЛЕФОН ЗА 100 000 РУБЛЕЙ ! Samsung Galaxy Z Flip !
Видео: ОБЗОР НА СГИБАЕМЫЙ ТЕЛЕФОН ЗА 100 000 РУБЛЕЙ ! Samsung Galaxy Z Flip !

Садржај


На папиру, ОнеПлус 6Т и Хонор Виев 20 више нису могли бити другачији. На приказу 20 имате камеру од 48 мегапиксела, ИПС екран и прикључак за слушалице. На ОнеПлус 6Т имате две задње камере, АМОЛЕД дисплеј и нема прикључка за слушалице.

То је само гребање површине контраста између ових телефона.

Потом, постоји једна ствар која повезује Хонор Виев 20 и ОнеПлус 6Т заједно - обојица надмашују своје скромне цене. Обоје коштају мање од 600 долара, али то не бисте знали ни колико нуде. Они су савршена опција за оне који су били разочарани ером паметног телефона од 1.000 долара.

Имајући то у виду, погледајмо ОнеПлус 6Т и Хонор Виев 20 да видимо шта раздваја и затвара две тешке категорије од 600 долара истовремено.

ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Дизајн

Хонор Виев 20 бира гламур због једноставне софистицираности ОнеПлус 6Т-а. Између изрезбареног В-узорка и светлуцавог градијента, Хонор Виев 20 ће вам сигурно привући пажњу. ОнеПлус 6Т је, с друге стране, мало пригушенији. Телефон је доступан у сјајној и мат црној боји, као и елегантно „Тхундер Пурпле“.


Оба телефона имају чашу на леђима и било би неправедно рећи да се један осећа боље него други. Иако је само пет грама тежи од Хонор Виев 20, ОнеПлус 6Т се осећа мало гушће и самим тим и крупније. Ипак, укупна ергономија је одлична на оба уређаја и не можете погријешити ни с једним.

Предња страна телефона је у потпуности другачија прича. Хонор Виев 20 има скоро покривање преко целог екрана захваљујући екрану са пробушеним рупама. У међувремену, ОнеПлус 6Т има зарез на води, дизајн за који се чини да је остарио прилично брзо поред мање упадљиве рупе на екрану.

ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Приказ

Хонор је обавио изванредан посао са ЛТПС ИПС панелом на Виев 20. Гледање мултимедијалних садржаја задовољство је на 6,4-инчном екрану. Екран изгледа живописно и нуди фантастичан однос контраста. Нисмо имали проблема ни са видљивошћу на отвореном.


То не значи да ОнеПлус 6Т има лош екран, далеко од њега. АМОЛЕД екран сличне величине на 6Т бира тачност уместо појачане засићености, мада је то могуће променити у подешавањима. Црнци иду довољно дубоко на оба екрана, иако се чини да је АМОЛЕД панел на ОнеПлус 6Т тек мало тамнији.

Онда је ту зарез. Зарез воде на ОнеПлус 6Т није нарочито увредљив. Заправо, не треба вам превише времена да се навикнете, али сигурно се налази на средини траке са обавештењима. Изрез рупе за пробијање на Виев 20 такође очигледно уклања део из екрана, али локација која се налази изван центра осигурава да се не нађе усред критичних информација. Уз тамнију позадину, готово нестаје у позадини. Скоро.

ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Перформансе

И ОнеПлус 6Т и Хонор Виев 20 имају компоненте врхунског квалитета, али која се излази на врху? У нашим критикама смо оба телефона ставили кроз њихов темпо, а чињеница је да ће или бити довољни за свакодневне перформансе, али и за врхунско играње паметних телефона.

Било који телефон бит ће довољан за свакодневно кориштење и играње.

ОнеПлус 6Т поседује Снапдрагон 845 чипсет упарен са 6 ГБ или 8 ГБ РАМ-а. Са друге стране, Хонор Виев 20 поседује домаћи Кирин 980 чипсет који је једнако моћан. Опције РАМ-а достижу и до 8 ГБ, баш као и на уређају ОнеПлус 6Т. Ако постоји једна област у којој Виев 20 има лагану ногу над ОнеПлус-ом, користи ГПУ Турбо 2.0 који нам је дао некако мало глаткији оквир у подржаним играма.

Хонор Виев 20 има течну траку за хлађење која повезује све главне компоненте које помажу у одвајању топлоте. Међутим, нисмо приметили велику разлику између Виев 20 и ОнеПлус 6Т када играмо хигх енд игре. То ће рећи, нити један телефон се не загријава током рада.

Ако желите да упоредите референтне вредности, открили смо вам.

АнТуТу


3ДМарк


ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Камера

ОнеПлус 6Т има прилично директан приступ ка снимању. Примарна камера од 16 МП упарена са сензорима за дубину од 20МП за портретне снимке може се наћи на задњем делу телефона. У међувремену, Хонор Виев 20 поседује огромну 48МП камеру позади. Ово је упарено са сензором времена лета (ТоФ).

Пре него што се однесете, имајте на уму да Виев 20 има најбоље резултате када су снимци од 48 мегапиксела везани за пикселе до 12 мегапиксела. Помоћу бинкинга пиксела, фотоапарат комбинује четири суседна пиксела у један „суперпиксел“ са вишим нивоом осетљивости. Ово можда неће много разликовати у снимцима дневног светла, али примећујете знатно ниже нивое буке при снимању слабог осветљења.

ОнеПлус 6Т Оутдоор Хонор Виев 20 Оутдоорс

Као што је раније споменуто, у јаком осветљеном окружењу не може се приметити мало. Оба телефона се овде добро слажу и мање-више су упоредна. Занимљиво је видети како су оба телефона изгорела у истакнутим факторима.

ОнеПлус 6Т Цлосе Уп Хонор Виев 20 изблиза

У снимку изблиза, ОнеПлус 6Т је победио за нас. АИ режим на Хонор Виев 20 повећава засићеност превише. То се своди на личне преференције, али ми бисмо радије имали слику природнијег изгледа.

ОнеПлус 6Т Индоор Хонор Виев 20 Индоорс

У затвореном кадру, ОнеПлус 6Т има јаснију слику, али пикањем пиксела открива да Виев 20 има нижи ниво буке. То је још очитије када се свјетлост даље смањи.

На папиру, изгледа да ће 16МП предња камера на ОнеПлус 6Т изгубити 25МП пуцач на Виев 20, али Хонор-ови прегресивни лепотни филтери то повлаче за нас. Чак и када су начини лепоте постављени на нулу, чини се да Хонор Виев 20 и даље помало изглађује кожу. Оба телефона се боре са селфиејима у условима слабог осветљења и приказују значајно високе нивое буке.

ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Софтвер

Иако оба телефона раде Андроид Пие, постоји велика разлика у начину приступа софтверу. Тамо где Окиген ОС на ОнеПлус 6Т лагано корача и иде ка корисничком сучељу који се налази близу залиха, Магиц УИ 2.0 на Хонор Виев 20 представља прилагођену употребу Андроид-а. Овде постоји читав низ опција за подешавање интерфејса по вашој жељи.

Ако волите Пикел телефоне, ОнеПлус 6Т је прилично близу искуству.

Чист интерфејс са правим препознавањем побољшања чини Окиген ОС летење. Ако вам се свиђају Пикел телефони, ОнеПлус 6Т се прилично приближио искуству по много повољнијој цени.

ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Додаци

Да, Хонор Виев 20 има прикључак за слушалице. Има чак и видео излаз преко УСБ-Ц, што вам омогућава да претворите свој телефон у мини-ПЦ врсте какав је заједно са радним сучељем за радну површину. И то је само гребање по површини.

Док смо разговарали у нашој рецензији Хонор Виев 20, телефон подржава двофреквентни ГПС. То омогућава високо прецизно позиционирање употребом комбинације Л1 и Л5 фреквенција. Такође можете очекивати одличну ВиФи конекцију на телефону захваљујући трећој антени која је постављена испод стакла на задњој страни телефона.

Још једна карактеристика где Виев 20 има ногу над ОнеПлус 6Т је ИР бластер. Бластер вам омогућује контролу вашег клима уређаја, телевизије или кућишта кабловске телевизије помоћу телефона. Мало ниша, али дефинитивно је прикладно имати један укрцај.

Ако волите хардверске додатке, Виев 20 дефинитивно победјује над ОнеПлус 6Т.

Напајање свега тога је батерија од 4 000мАх, што је мала, али дефинитивна надоградња преко 3,700мАх батерија на ОнеПлус 6Т. Оба телефона су способна да издрже цео дан коришћења, а потом и неке. На нашим телефонима смо прегледали од 7 до 8 сати екрана на време на оба телефона.

Оба телефона имају своје брзо пуњење. Дасх пуњење на ОнеПлус 6Т и Супер Цхарге на Хонор Виев 20 и телефон ће вам наплатити од 0 до 50 процента пуњења за око 30 минута.

Ако волите хардверске додатке, Виев 20 дефинитивно победјује над ОнеПлус 6Т и пружа вам више новца за долар.

ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Спецификације

ОнеПлус 6Т вс Хонор Виев 20: Цена и доступност

ОнеПлус 6Т креће се од 549 долара (549 евра, 499 фунти или 37.999 рупија) за верзију меморије од 6ГБ и 128 ГБ и достиже чак 629 долара (629 евра, 579 фунти или 45.999 рупија) за верзију меморије од 8 ГБ и 256 ГБ. Хонор Виев 20, почевши од цене од око 540 рупија (569 евра, 499 фунти или 37.999) рупија, а верзија са највише верзије кошта 45.999 рупија (тренутно је доступна само у Индији).

Релативно равномерне цене телефони су врло слични, а опет довољно различити. Хонор Виев 20 недвојбено напредује у одељењу за дизајн, али лакше софтверско искуство на ОнеПлус 6Т победи за нас.

Два телефона су мање или више једнака у одељењу за перформансе, али Хонор Виев 20 побеђује у чистом броју функција које добијете. Са предње стране камере, ОнеПлус 6Т се повлачи напријед ради веће прецизности боја, али Виев 20 има боље перформансе при слабом осветљењу.

Хонор Виев 20 је блистав старт који доноси пуно доброта на сто, док ОнеПлус 6Т иде за једноставном софистицираношћу и доставља основно на чист и познат начин. Шта бисте постигли између Хонор Виев 20 и ОнеПлус 6Т? Сназзиер дизајн или чистије, лакше искуство? Јавите нам у одељку коментара.

Припремите се за скок у акцију, јер је Даггерхоод Цресцент Моон Гамес званично доступан на Андроид уређајима. Први пут је објављен у фебруару на Нинтендо Свитцху, а можете бити сигурни да је мобилна в...

Викенд је слетио, и који је бољи начин за прославу него приуштити себи неку нову техничку опрему? Уосталом, заслужили сте. Даилистеалс има мноштво одличних понуда хардвера и опреме који би вам се трен...

Занимљив