ОнеПлус 6Т вс иПхоне КСР: Поређење спецификација

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 4 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 2 Јули 2024
Anonim
ОнеПлус 6Т вс иПхоне КСР: Поређење спецификација - Коментара
ОнеПлус 6Т вс иПхоне КСР: Поређење спецификација - Коментара

Садржај


Најављен након вишемесечних гласина и изјава, ОнеПлус 6Т је најновији ОнеПлусов паметни телефон који следи компанијску линију „Т“ инкременталних надоградњи. Можда има много сличности са ОнеПлус 6, али ОнеПлус 6Т укључује обиље нових функција, промена дизајна и надоградње које би му могле учинити вредну куповине.

Онда би поново могли видети шта Аппле спрема у иПхоне КСР-у. Није толико снажан као иПхоне КСС и КСС Мак, али иПхоне КСР је приступачнији и задржава већину онога што скупље иПхоне-ове чини сјајним.

Дакле, ево нас - два паметна телефона који нападају тренд ултра скупих паметних телефона који су у последње време постали све распрострањенији. Лако је погледати ову поређење и свести је на Андроид у односу на иОС, али ОнеПлус 6Т и иПхоне КСР показују да ствари нису тако једноставне.

ОнеПлус 6Т вс иПхоне КСР: Сличности

Нотцх: ОнеПлус 6Т има зарез налик на кишницу који је знатно мањи од уреза на осталим паметним телефонима. Утис иПхоне КСР-а је релативно шири, мада користи додатни простор са Фаце ИД-ом. Барем можете ући у подешавања ОнеПлус 6Т-а и „искључити“ зарез ако вам то толико смета.


Слушалице: ОнеПлус је био део заштитне мреже која је задржавала утичницу за слушалице у својим водећим паметним телефонима. То више није случај са ОнеПлус 6Т, који нема прикључак за слушалице. ИПхоне КСР такође ради без прикључка за слушалице, али барем ОнеПлус 6Т убацује у адаптер за слушалице.

Стакло: ОнеПлус 6Т и иПхоне КСР имају стаклене предње и стражње стране. Аппле је рекао да је предња плоча иПхонеа КСР „најдржљивије стакло икад у паметном телефону“, док ОнеПлус 6Т користи Горилла Гласс 6. Више сте него добродошли да тестирате било какве тврдње о трајности, али имајте на уму да је стакло стакло.

Тастери: Смешно, ОнеПлус 6Т и иПхоне КСР имају сличне распореде тастера: тастер за напајање на десној страни и тастери за јачину звука на левој страни. Оба телефона имају и клизаче за упозорење; Клизач за упозорење ОнеПлус 6Т има три фазе, док иПхоне КСР има две фазе.

Складиште: ОнеПлус 6Т и иПхоне КСР имају могућности за похрану од 128 ГБ и 256 ГБ, мада постоји основни иПхоне КСР модел са 64 ГБ простора за складиштење. Све конфигурације складиштења се не могу проширивати, па потражите негде друго ако желите да користите ваше мицроСД картице.


ОнеПлус 6Т и иПхоне КСР имају више сличности него што можда мислите. Потом је један Андроид телефон, а други иОС. Вероватно постоје разлике, а дечаци постоје разлике.

ОнеПлус 6Т вс иПхоне КСР: разлике

Приказ: Пронаћи ћете 6,4-инчни АМОЛЕД дисплеј резолуције 2,340 к 1,080 и пропорције 19,5: 9 на ОнеПлус 6Т. ИПхоне КСР има мањи 6,1-инчни ЛЦД екран са резолуцијом 1,792 к 828 и 19,5: 9. Резолуција иПхоне КСР заслона је сигурно ниска за 2018. годину, али не дозволите да вас ови бројеви преваре: ово је један од најбољих ЛЦД дисплеја около. Уз то, не може да одговара дубоким црним бојама и широком распону боја АМОЛЕД дисплеја ОнеПлус 6Т.

Аудио: Оба телефона су испустила прикључак за слушалице, али ваше искуство потрошње медија без слушалица драстично ће се разликовати. ОнеПлус 6Т и даље поседује један звучник са доњим пуцањем, док иПхоне КСР има звучник са дном и слушалицом која је двострука као други.

ИП оцена: Чудно је да ОнеПлус 6Т нема званичну ИП оцену када то раде многи други паметни телефони, укључујући иПхоне КСР. Аппле-ов паметни телефон поседује оцену ИП67 за отпорност на воду и прашину. То не значи да ОнеПлус 6Т не може преживети пљусак или два, али не бисмо га користили у близини базена или на киши да смо на вашем месту.

Боје: ОнеПлус 6Т долази у две опције боја: Миррор Блацк и Миднигхт Блацк. За поређење, иПхоне КСР је кренуо кроз дугу и има импресивних шест боја: црну, белу, црвену, жуту, плаву и кораљни. С обзиром на то да је ОнеПлус познат по томе што је избацио додатне боје након покретања телефона, не чуди што је предивна верзија Тхундер Пурпле објављена убрзо.

Пуњење: Оба телефона су способна за брзо пуњење, али ОнеПлус 6Т укључује брзи пуњач у кутији. Да бисте искористили могућности иПхоне КСР брзог пуњења, морате да купите засебни кабл од стреле до УСБ Типе-Ц и зидну циглу УСБ Типе-Ц. Затим, ОнеПлус 6Т има стаклену позадину и не подржава бежично пуњење. У међувремену, иПхоне КСР подржава бежично пуњење до 7.5В.

Сигурност: ОнеПлус 6Т има сензор отиска прста на екрану. То је први ОнеПлус паметни телефон који има сензор отиска прста на екрану. ИПхоне КСР нема сензор отиска прста. Уместо тога, ослања се на Фаце ИД за биометријску аутентификацију и плаћања. ОнеПлус 6Т такође карактерише препознавање лица, али није ни приближно безбедан.

Процесор: Зуб може бити мало дугачак, али Куалцомм Снапдрагон 845 ОнеПлус 6Т и даље је водећи процесор који је ове године дом пронашао у многим водећим паметним телефонима. За поређење, иПхоне КСР користи Аппле-ов А12 Биониц процесор. А12 Биониц је први 7нм процесор у производу широке потрошње, а налази се у иПхоне КСС и КСС Мак.

РАМ: На ОнеПлус 6Т добијате 6ГБ или 8ГБ РАМ-а, у зависности од тога колико простора за складиштење желите. ИПхоне КСР долази са 3 ГБ РАМ-а, иако иОС-у изгледа да не треба толико РАМ-а као Андроид. Упркос томе, додатна РАМ меморија на ОнеПлус 6Т требала би омогућити отварање више апликација истовремено и побољшати више задатака.

Софтвер: ОнеПлус 6Т са срећом покреће Андроид 9 Пие из кутије. ОнеПлус је обећао две године ажурирања платформе и три године безбедносне закрпе за ОнеПлус 6Т. У међувремену, иПхоне КСР избацује иОС 12 ван кутије. Довољно је рећи да сваки оперативни систем има своје снаге, слабости, вентилаторе и ометаче. Само ви знате који вам је дражи.

Камере: Иако иПхоне КСР носи исти главни 12МП сензор из иПхонеа КСС, ОнеПлус 6Т има две задње камере. Оба телефона имају једноструке предње камере и портретне режиме, али само иПхоне КСР има селфие портретни режим. Међутим, ОнеПлус 6Т има режим Нигхтсцапе за ноћне фотографије.

Цена: Ово је сигурно тамо где живи највећа неједнакост. ОнеПлус 6Т почиње од 549 долара са 6 ГБ РАМ-а и 128 ГБ простора за складиштење. Мораћете да искашљате 579 УСД и 629 УСД за конфигурације 8ГБ / 128ГБ и 8ГБ / 256ГБ, респективно. Чак је и најскупљи ОнеПлус 6Т јефтинији од најјефтинијег иПхонеа КСР. ИПхоне КСР креће од 750 УСД са 64 ГБ простора за складиштење. Цена налетје на 800 или 900 долара ако желите 128ГБ или 256ГБ складиштења, респективно.

Овде је упоредни лист за упоређивање спецификација за ОнеПлус 6Т и иПхоне КСР. Погледајте и јавите нам у коментарима да ли планирате да идете са ОнеПлус 6Т, иПхоне КСР или ниједним другим!

Обавезно погледајте нашу сродну покривеност за ОнеПлус 6Т у наставку да бисте сазнали више:

  • ОнеПлус 6Т хандс-он: Све о компромисима
  • ОнеПлус 6Т објавио: Све што требате знати
  • ОнеПлус 6Т: Где купити, када и колико
  • Спецификације ОнеПлус 6Т: Све што желите да буде ОнеПлус 6 било је (али прикључак за слушалице)
  • ОнеПлус 6Т вс ОнеПлус 6: Много разлика (и много сличности)

Изгледа да сви краду од свих у простору смартфона. Аппле је очигледно следећи у реду да уради цриббинг, пошто наводно доноси опцију преласка прстом преко иОС-а....

Виво Нек можда има две упечатљиве карактеристике - онај уздигнути предњи механизам камере и екран на целом екрану - али остатак Виво Некових карактеристика једнако је импресиван као што бисте могли да...

Гледати