ОнеПлус 6Т вс Самсунг Галаки С9 Плус: Затвори позив

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 4 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 2 Јули 2024
Anonim
ОнеПлус 6Т вс Самсунг Галаки С9 Плус: Затвори позив - Коментара
ОнеПлус 6Т вс Самсунг Галаки С9 Плус: Затвори позив - Коментара

Садржај


Самсунг Галаки С9 и С9 Плус можда су представљени за више од 700 долара још у фебруару, али више не коштају толико. Већину времена можете покупити потпуно нови Галаки С9 за само 520 долара.

Погодите шта још кошта око тога: ОнеПлус 6Т.

Галаки С9, С9 Плус и ОнеПлус 6Т заправо имају упоредиве карактеристике, а сада када су њихове цене сличне, мислили смо да ћемо их спојити једни против других како бисмо видели који уређај вреди вашег новца.


ОнеПлус 6Т вс Самсунг Галаки С9 / Плус: Дизајн

Самсунг Галаки С9 има гладак, готово органски осећај. Суптилне облине и глатке ивице телефона лепо лепе, што их чини обично угодним за држање. Чак и у итерацији величине плус, Галаки С9 је и даље веома управљив.

ОнеПлус 6Т је, с друге стране, велики уређај дизајна који прочишћава стандардну ОнеПлус формулу. Зарез у стилу суза помаже да се држи отисак стопала упркос већем приказу. У међувремену, Галаки С9 и С9 Плус уопште немају зарез.


Не пропустите: Самсунг Галаки С9 рецензија | ОнеПлус 6Т преглед

Приметили сте да ОнеПлус 6Т нема читач отиска прста позади, то је зато што је први ОнеПлус уређај који је испоручен са скенером отиска прста на екрану. У нашем прегледу смо говорили о томе како је то велико побољшање у односу на читатеље прве генерације, али и даље је помало груб по ивицама. Успех је дефинитивно нижи од традиционалних читача отисака прстију. Самсунг, с друге стране, и даље има читач отиска прста позади. Као бонус, поред модула камере пронаћи ћете и сензор брзине откуцаја срца и СпО2 сензор.

ОнеПлус 6Т вс Самсунг Галаки С9 / Плус: Спецификације

Постоји занемарљива разлика у тежини између С9 Плус и 6Т. Прва тежи 189 г, док друга тежи 185 г. Мањи Галаки С9 тежи перо светлости 163 г.

Самсунгови Супер АМОЛЕД панели сматрају се једним од најбољих у том послу, па не чуди што Инфинити Дисплаи на линији Галаки С9 нуди фантастичне углове гледања, дубоке црне и прелепе боје.


ОнеПлус 6Т наставља да користи оптички АМОЛЕД панел који је мало затамњенији од С9. Резолуција екрана је нижа, надолазећи на Фулл ХД + у поређењу са Куад ХД + панелом на Галаки С9 и С9 Плус. Разлика у разлучивости није свакодневна употреба, иако би С9 могао да дигне ногу када телефон користи у ВР слушалицама.

И Галаки С9 и ОнеПлус 6Т користе Снапдрагон 845 чипсете у Сједињеним Државама. На осталим тржиштима, С9 се испоручује са чипсетом Екинос 9810, што одговара перформансама најновијег Куалцомма. Мањи Галаки С9 има 4ГБ РАМ-а на плочи, а већи С9 Плус 6ГБ РАМ-а. ОнеПлус 6Т има 6Г, 8ГБ или чак 10ГБ РАМ-а, зависно од СКУ-а.

Перформансе на оба телефона су брзе колико се добија, али ОкигенОС на ОнеПлус 6Т се осећа мало брже у свакодневној употреби. Лаганији прелази и анимације играју велику улогу у томе.

ОнеПлус 6Т вс Самсунг Галаки С9 / Плус: Камера

Са стражње стране, ОнеПлус 6Т користи објектив од 16МП ф / 1.7, упарен са 20МП сензором за дубинске информације, што омогућава поузданији портретни ефекат. У међувремену, Самсунг је преузео потпуно другачији приступ на два С9 телефона. Примарне камере и на С9 и на С9 Плус су јединице од 12МП са променљивим отворима који се пребацују између ф / 1.5-2.4 у зависности од подешавања. То значи да камера може пустити више светлости на сензор када потамни и повећаће отвор бленде за редовне снимке. Померањем отвора можете подесити и дубину поља.

С9 Плус такође користи секундарну 12МП камеру са 2к телеобјективом. Омогућиће вам да се приближите теми без губитка у квалитету слике.

Повезан: Најбоље за Андроид 2018: Који телефон има најбољу камеру?

И ОнеПлус 6Т и Галаки С9 су способни стрелци. У супротном, С9 непрестано снима детаљније фотографије са нижим нивоом буке и оштријим фокусом. Телефото објектив на С9 Плус убрзава ствари, а ОнеПлус 6Т дигитални зум једноставно не може пратити 2к оптички зум.

Предње камере на С9 и С9 Плус надолазе на 8МП, док је ОнеПлус 6Т опремљен сензором од 16МП. Оно што Самсунг телефонима недостаје у резолуцији, чине се квалитетом слике. Опремљени могућностима аутоматског фокусирања, Галаки С9 и С9 Плус управљају оштрим селфијима. ОнеПлус 6Т, с друге стране, тежи изглађивању црта лица, што резултира губитком детаља.

ОнеПлус 6Т вс Самсунг Галаки С9 / Плус: Батерија и функције

Трајање батерије прилично се драстично разликује између три телефона, али како сада стоји, ОнеПлус 6Т је овде победник са својом ћелијом од 3.700мАх. Галаки С9 се испоручује са батеријом од 3.000мАх, што је и разумљиво с обзиром на мање димензије. С9 Плус поседује батерију од 3.500мАх.

Видели смо како ОнеПлус 6Т постиже до осам сати екранског времена у једном дану. Галаки С9 Плус се не може ни приближити томе.

И Галаки С9 и С9 Плус подржавају Куицк Цхарге 2.0 за брзо пуњење, али Дасх Цхарге на ОнеПлус 6Т је, једноставно речено, лига испред. Док су брза решења попут Супер ВООЦ-а тренутно присутна, Дасх Цхарге остаје једна од наших омиљених функција на ОнеПлус уређајима. Ако набавите МцЛарен Едитион, добијате специјални пуњач који повећава батерију до једног дана вредног пуњења за само 20 минута.

ОнеПлус је такође уложио много напора у оптимизацију трајања батерије, а крајњи резултат је телефон који може удобно трајати дан и по, па чак и два, зависно од тога како користите хардвер. С друге стране, Галаки С9 и С9 Плус управљају читавим даном употребе, али сигурно ћете осећати потребу да их додате ноћу.

Самсунг је добро познат по томе што своје телефоне пакује у шкрге уз сјајне функције које можда не користите често, али могу вам бити корисни. ОнеПлус, с друге стране, има приступ који је сличан залихама, избјегавајући додатне функције за брзо, стабилно и чисто корисничко искуство.

Међутим, не ради се само о софтверским функцијама. С9 и С9 Плус имају додатни хардвер за бежично пуњење, мицроСД проширење и сензоре за скенер ириса, мјерење брзине откуцаја срца и СпО2. Можете чак да користите свој Самсунг телефон као некакав рачунар, помоћу Дек Пад-а да бисте га повезали са великим екраном. То је јасна и апсолутна победа за два Самсунг телефона што се тиче функција.

Још једна ствар: Ако вам треба телефон са прикључком за слушалице, Галаки С9 или С9 Плус су телефони за вас. ОнеПлус је ове године контроверзно скинуо прикључак за слушалице са 6Т, што је заправо многе њене вокалне фанове још више прогласило одлуком.

Без обзира који сте одабрали, добићете врх водећег линијског врха са перформансама које одговарају. Између ове три, Галаки С9 је очигледан избор за све који желе мањи телефон. Ствари постају мало сложеније између С9 Плус и ОнеПлус 6Т.

С9 Плус вам омогућава бољу камеру, бежично пуњење, искуство рада на радној површини засновано на Дек-у и прикључак за слушалице. ОнеПлус 6Т је новији телефон са чистијим софтвером, већом батеријом, сензором отиска прста на екрану и, наравно, знатно нижом ценом у зависности од тржишта на којој се налазите.

За шта бисте се одлучили? Укључите звук у одељку за коментаре и јавите нам се.

Следећи: Гоогле Пикел 3 вс Самсунг Галаки С9: Битка малих (исх) телефона

Данас је Арм најавио додатну опцију за компаније које желе да граде ЦПУ и СоЦ-ове користећи своју интелектуалну својину. Нова опција флексибилног приступа руку пружа се упоредо са постојећим опцијама ...

Као и већина паметних телефона, на Ксиаоми Ми 9. можете снимити снимак екрана ако желите нешто да поделите или једноставно сачувате информације које се налазе на екрану вашег телефона, ево како да нап...

Недавни Чланци