Оппо Р17 Про преглед: Више камера, више батерија, већа брзина

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 7 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Оппо Р17 Про преглед: Више камера, више батерија, већа брзина - Коментара
Оппо Р17 Про преглед: Више камера, више батерија, већа брзина - Коментара

Садржај


Оппо је имао веома узбудљиву годину, издавши паметне телефоне попут Оппо Финд Кс и Оппо Ф9, који су нудили иновативне и јединствене функције. Иако смо у издању издања за паметне телефоне 2018. године, не чини се да компанија успорава. Његово последње издање, Оппо Р17 Про, долази са две батерије, три камере, сензором отиска прста на екрану и мноштвом других занимљивих функција.

Колико год телефон звучао узбудљиво и футуристички, како функционише из дана у дан? Сазнајте у нашој рецензији Оппо Р17 Про.

Дизајн

Оппо Р17 Про је један од најлепших и најелегантнијих дизајна на које сам имао прилику да полажем руке током целе године.

Већина дизајна паметних телефона ове године пратила је врло основну формулу метала и стакла. Оппо Р17 Про се не разликује, али чини га узбудљивим. Оппо Р17 Про је један од најлепших и најелегантнијих дизајна на које сам током година лежао. Р17 Про има елегантан дизајн са суженим ивицама, заобљеним угловима, са комбинацијом метала и стакла који одише квалитетним осећајем. Густа је, али не делује превише тешка или превише лагана. Савршена равнотежа тежине и ергономије чине Р7 Про изузетно удобним за држање.


Најзанимљивији део дизајна Р17 Про је његова нова боја градијента магле, која лепо тече од љубичасте до плаве боје. Ово може да вас подсети на сумрак боје Хуавеи П20 Про. За разлику од П20 Про, премаз на задњој стакленој плочи Оппо Р17 Про није рефлектирајући. Уместо тога, има више сатенски изглед и мање личи на стакло. Свиђа ми се што Оппо боље прихвата ову градијентну шему градијента. Сакрива отиске прстију и мрље ефикасније и стапљиво се стапа са металним оквиром. Боја ће се окренути многим главама, а иако је супер фотогенична, морате је лично видети да бисте заиста увидели колико невероватно изгледа.

Крећући се око Оппо Р17 Про пронаћи ћете типичне гумбе и портове на њиховим уобичајеним местима. Тастер за напајање је удобно смештен на десној страни, а тастери за јачину звука на супротној левој страни. У дну се налазе један звучник, микрофон, УСБ Типе-Ц порт и двоструко лежиште за сим картицу. Врх телефона има други микрофон, али у супротном је потпуно празан. Нажалост, нема утикача за слушалице ако вам је стало до таквих ствари.


Такође на овом телефону нећете наћи сензор отиска прста, барем не традиционалне. Као и Виво Кс21 или новији Хуавеи Мате 20 Про, Оппо Р17 Про има сензор отиска прста испод дисплеја. Сензори отиска прста на екрану изгледају као будућност сензора за отиске прстију на нашим паметним телефонима, а Р17 Про је следећи паметни телефон који се први уронио у ову технологију.

Оппо тврди да ће сензор отиска прста Р17 Про на екрану откључати уређај за мање од пола секунде, што је за брзи сензор отиска прста прилично брзо. Телефон испуњава ту тврдњу већину времена, али није доследан. Било је неколико случајева у којима је трајало секунду или две пре него што ми је отисак прста откључао телефон. Понекад се не успе потпуно откључати. То се није догодило да ме натера да престанем са коришћењем сензора отиска прста, али показује да ова технологија још увек има простора за побољшања пре него што достигне поузданост и тачност стандардног сензора отиска прста.

Приказ

Екран је окружен екстремно танким оквирима и има врло ситан зарез што му даје импресиван однос између екрана и тела од 91,5 одсто.

Оппо Р17 Про има велики 6,4 инчни АМОЛЕД екран са односом слике 19,5: 9 и резолуцијом 2,340 к 1,080. Екран изгледа фантастично, са живим бојама, сјајним контрастом и дубоким црним бојама карактеристичним за АМОЛЕД дисплеје. Резолуција 1080п је корак испод КХД-а, али моје очи нису могле да уоче разлику. И даље је доста оштар, а текст и графика су оштри и угодни за читање. Екран је окружен екстремно танким оквирима и ту је врло ситан прорез, који телефону даје импресиван 91,5-постотни омјер заслона и тијела.

Урез на Оппо Р17 Про је исти дизајн воденог капка који се користи на моделима Ф9 и Ф9 Про, сличан ономе на Хуавеи Мате 20. Зарезе је оволико јер садржи само камеру - сензори близине и светлости су скривени испод екрана. Још увек се налазе слушалице у облику малог прореза на спољном окну изнад прореза. Оппона је домишљатост за стварање тако малог прореза импресивна и нешто више произвођача би требало да прикупи. Привлачнији је и поједе много мање екрана.

Перформансе

Унутар Оппо Р17 Про је Снапдрагон 710 процесор, 8 ГБ РАМ-а, 128 ГБ простора за складиштење и еквивалентна батерија од 3,700мАх. Не постоји утор за мицроСД картице, али 128 гигабајта интерне меморије би требало бити више него довољно за већину потрошача. Снапдрагон 710 више ставља Р17 Про у средњу категорију, јер се налази испод моћнијег Снапдрагона 845 компаније Куалцомм, али изнад Снапдрагона серије 600.

Оппо Р17 Про би се могао најбоље описати као паметни телефон средњег опсега, а спецификације и референтни резултати свакако то одражавају. У свакодневној употреби, Р17 Про делује добро. Уређај врло брзо покреће апликације и мултитаск, а осећа се врло глатко током навигације по интерфејсу или листања по веб страници. 8 ГБ РАМ-а створило је одлично мултитаскинг искуство, а телефон се никада није приближио употреби читаве РАМ-а. Укупна количина РАМ-а у просеку је износила око 4,5 ГБ.



Батерије на паметним телефонима обично нису толико занимљиве за разговор, али ово је због чињенице да се налазе две од њих у Р17 Про. Р17 Про поседује две батерије од 1.850мАх што даје укупно 3,700мАх. Сврха ове две батерије је брже пуњење, него ако уређај има само једну батерију. Телефонско пуњење путем СуперВООЦ Фласх Цхарге-а користи се приложеним пуњачем, а према Оппо-у, СуперВООЦ може достићи близу 50В снаге пуњења, пружајући 40% батерије у року од 10 минута.

Оппо Р17 Про нема бежично пуњење, али коме је потребно бежично пуњење када имате брзине пуњења колико и СуперВООЦ.

Тврдио сам ову тврдњу с телефоном потпуно мртвим и сасвим сигурно, телефон је био на 40% након 10 минута. Ово сам направио неколико корака даље и након још 10 минута пуњења, Р17 Про је достигао 74 процента. У 30 минута, телефон је скоро потпуно напуњен на 96%. Ово је заиста било импресивно. Телефон такође остаје хладан на додир док се пуни јер СуперВООЦ задржава топлину у цигли за пуњење уместо да је преноси на телефон. Упркос чаши која се налази на стаклу, Оппо Р17 Про нема бежично пуњење, али коме је потребно бежично пуњење када имате брзине пуњења колико и СуперВООЦ.

Што се тиче трајања телефона са једним пуњењем, врло угодно сам пролазио читав дан. За мене цео дан вредан користи обично читање е-порука, друштвених медија, гледање ИоуТубе-а, играње игара и фотографисање. Понекад сам завршио дан са отприлике 50 посто преосталих дана, а тих дана нисам пунио уређај тек наредног дана. Оппо не олакшава мерење статистике трајања батерије, али процењујем да имам негде између 15 и 20 сати по пуњењу.


Камера

Троструке камере на паметним телефонима почињу да се појављују све више и више, а Оппо Р17 Про један је од ретких паметних телефона објављен ове године са три камере. Примарна камера је 12МП сензор са ОИС и променљивим отвором бленде ф / 1.5 и ф / 2.4 сличним Самсунг Галаки С9 или Галаки Ноте 9. За разлику од Самсунгове имплементације која вам омогућава аутоматску и ручну контролу бленде, Оппо Р17 Про одлучује аутоматски који отвор отворите на основу осветљења, без могућности ручне промене бленде.

Секундарни сензор је 20МП при ф / 2.6 и користи се за стварање позадинске бокех за светлосне ефекте портретног и 3Д портретног начина. Постоји прегршт различитих светлосних ефеката који су желели да ваши портрети изгледају професионалније или разиграније, али сматрао сам да су мало дрхтави.

Трећа камера је вероватно најуникатнија од гомиле. То је ТОФ (време лета) 3Д стерео камера. 3Д камера омогућава вам да снимите 3Д слике у секунди круживши камером око предмета или особе. То ме јако подсетило на 3Д Цреатор са Сони Кспериа уређаја. Нисам сматрао да је 3Д скенирање нарочито корисно, а на уређају за преглед функција је била врло бучна. 3Д функција се често срушила на камеру или замрзнула током процеса скенирања и већина мојих 3Д слика није испала савршено. Ево наде да ће ажурирање софтвера са Оппоа решити већину ових проблема.

Камера окренута према напријед звучи једнако импресивно са невјеројатних 25МП сензора, а селфие фотографије су прилично добре с природним бојама и тоновима коже. Резултати нису толико оштри као што би могли да добијете са телефона као што је Гоогле Пикел 3, али су више него адекватни.


Слично многим другим камерама на тржишту, Оппо Р17 Про долази са АИ камерама. АИ режим лепоте доступан је на предњој камери за скривање мрља и омекшавање детаља на лицима. Обично нисам љубитељ лепоте, пошто су обично агресивни, али на Р17 Про ми није било свеједно. Резултати су били врло суптилни и селфији су и даље изгледали природно са укљученим режимом. Задња камера има препознавање АИ сцене и може препознати 23 различите сцене. Након што камера препозна сцену, оптимизоват ће слику на основу онога што види како би створила бољу фотографију.

Ултра ноћни режим значајно побољшава сенку и истиче детаље и ствара светлију слику.

Квалитет слике са 12МП главне камере је одличан. Слике су оштре и детаљне, а репродукција боја жива без да изгледа неприродно. Оно што ме је највише импресионирало је Ултра ноћни режим за фотографије при слабом осветљењу или ноћно снимање. Ово ће се аутоматски покренути ако камера одлучи да је ситуација превише мрачна или је можете ручно пребацити на њу. Кад снимите фотографију из ноћног режима, визуелни ће вам знак бити на екрану и од вас ће бити потребно да држите телефон мирно неколико секунди док ради његова магија. Ултра ноћни режим значајно побољшава сенку и истиче детаље и ствара светлију слику. Разлике са и без њега су запањујуће. То пренаглашава слике, чинећи их мало неприродним, али укупни резултати су и даље фантастични.



Погледајте комплетну галерију узорака фотоапарата за лакше прегледавање или кликните овде за пуне резолуцијске слике.

Софтвер

Софтвер је ЦолорОС верзије 5.2 на врху Андроид 8.1 Орео. Ако сте користили неки од последњих Оппо уређаја, софтвер ће вам се сматрати врло познатим. ЦолорОС је увек био прејако светао, разигран и сличан иОС-у по мом укусу, али долази са џамом препуним карактеристикама. На вашем главном екрану на левој страни живи паметни асистент који вам даје брз приступ одређеним функцијама и другим видљивим информацијама као што су време, календар и трагач за кораке.


Паметна бочна трака такође вам може брзо приступити функцијама и апликацијама превлачењем са ивице екрана, слично Самсунг-овим УКС функцијама. ЦолорОС подржава многе друге паметне функције, као што су паметна контрола вожње и гестикулације за више задатака са подељеним екраном, снимање снимака екрана и укључивање екрана.

Иако Оппо Р17 Про не долази са Андроидом 9.0 Пие, он и даље подржава навигацију засновану на гестовима уместо традиционалних тастера за навигацију на екрану. Да ли ће се Р17 Про ажурирати на Андроид Пие остаје да се види. Надам се да ће Оппо то учинити пре него касније.

Спецификације

Цене и завршне мисли

Оппо Р17 Про је цена 4.299 Иуана (~ 509 УСД). Не бих очекивао да ће ускоро бити објављено службено америчко издање, или чак уопште. Најбоља алтернатива за становнике Сједињених Држава је ОнеПлус 6Т, који нуди готово идентичан хардвер минус додатну камеру и фантастичну боју градијента магле. Такође можете да пожелите софтверски доживљај ОнеПлус 6Т-а који је више сличан Андроид-у.

Не пропустите: Први утисци за ОнеПлус 6Т: Све о компромисима

Оппо Р17 Про има много сјајних ствари. Свиђа ми се како Оппо гура границе са сваким издањем смартфона. Камера је одлична, сензор отиска прста на екрану је прилично поуздан, а СуперВООЦ Фласх Цхарге опако брз. Телефон је такође прилично атрактиван, нарочито са финим нагибом магле. Ако можете да се бавите једним, то је телефон који вреди размислити.

Према новој гласини изКореа Хералд, вероватно нећемо видети Самсунг Галаки Фолд лансирање у јуну 2019. године.Кореа Хералд као извор тих информација наводи „изворе индустрије“ и „поједине телекомуника...

Након одлагања издања Галаки Фолд-а због проблема са хардвером, Самсунг је најавио да ће поново покренути Галаки Фолд у септембру.Компанија је саопштила да је направила неколико побољшања хардвера Гал...

Препоручује Се