Како подесити Пхилипс Хуе да се укључује и искључује при изласку и заласку сунца

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 8 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 5 Јули 2024
Anonim
Како подесити Пхилипс Хуе да се укључује и искључује при изласку и заласку сунца - Како Да
Како подесити Пхилипс Хуе да се укључује и искључује при изласку и заласку сунца - Како Да

Садржај



Много тога можете учинити са Пхилипс Хуе осветљењем. Један од најосновнијих случајева употребе је укључивање и искључивање светла у одређено време. Многи људи пале светла ноћу и искључују се током дневног времена. То вам омогућава да током дана користите природно светло и то смањује ваш рачун за електричну енергију. Наравно, то можете учинити и ручно, али шта је смисао паметних лампица ако све радите ручно? Ниси платио сав тај новац да не би искористио ове карактеристике, зар не? У овом туториалу ћемо погледати укључивање и искључивање лампица Пхилипс Хуе при заласку сунца и изласку.

Предуслови

То се не ради баш тако, јер се времена изласка и заласка сунца суптилно мењају сваки дан. Овом је потребна подршка у облаку како би се осигурало да се ово понашање активира у одговарајуће вријеме. Постоје три главна начина да се постигне ефекат. За прво су вам потребни:


  • Бар један Пхилипс Хуе Хуб и једна сијалица су већ постављени. Можете пронаћи наш водич за подешавање повезан горе.
  • Потребан вам је функционалан налог Пхилипс Хуе. Подешавање вас не присиљава да имате рачун, али можете се пријавити за Пхилипс Хуе рачун путем апликације или на званичном веб месту.
  • Коначно, потребна вам је званична апликација Пхилипс Хуе за ваш Андроид или иОС уређај. Овде можете преузети Андроид верзију или верзију за иОС.

За други метод, требате:

  • Све наведено у првом методу заједно са апликацијом ИФТТТ. Можете је преузети овде на Андроид-у, а овде на иОС-у. Доступна је и веб верзија.

А за трећи метод, требате:

  • Све што вам треба за трећу методу је најмање један Пхилипс Хуе Хуб и једна сијалица већ постављена.
  • Потребан вам је и поуздан извор информација за време заласка и изласка сунца где живите.

Уз све то, требали бисте бити у могућности да започнете.


Први метод - службени начин

Прва метода користи саму апликацију Пхилипс Хуе. Пхилипс за то аутоматски има подешавање у апликацији и то је заправо прилично лако омогућити. Ово можете подесити на вебу или на телефону. Прећи ћемо овде оба.

Кроз апликацију:

  • Отворите званичну апликацију на свом Андроид или иОС уређају. Обавезно се пријавите на свој Пхилипс Хуе налог.
  • Кликните Рутине дугме у доњем реду за навигацију. Одатле тапните на Друге рутине.
  • Затим додирните Креирајте прилагођену рутину дугме иза које следи тастер На залазак Сунца опција.
  • Морате да дате дозволу за локацију апликације Пхилипс Хуе ако то већ нисте учинили.
  • Следећи екран су ваша подешавања. Можете изабрати дане у недељи које желите за ефекат, сцену и
  • Последњи избор вам омогућава да искључите светла у одређено време. За овај туториал ми заправо препоручујемо Не ради ништа опцију јер постављамо излазак сунца у засебну рутину.
  • Притисните горњу тачку у горњем десном углу да бисте довршили рутину заласка сунца.
  • Направите другу прилагођену рутину, али овај пут одаберите На изласку Сунца опција.
  • Слиједите исте кораке као и прије, осим овог пута Ван под Шта би се требало догодити одељак. Ово ће угасити ваша светла уместо да их укључите.
  • Притисни квачицу и готови сте!

Преко веб странице:

  • Упутите се на ову веб локацију на вашу кућну ВиФи везу. Пријавите се на свој Пхилипс Хуе налог ако већ нисте пријављени.
  • Испуните подешавања на исти начин као у горњим упутствима за апликацију.
  • Ипак, постоји једна разлика. У верзији веб локације можете да конфигуришете излазак сунца и залазак сунца у истој рутини. То морате учинити у одвојеним рутинама у апликацији.
  • Погоди Инсталирај дугме када завршите!

Процес је у основи идентичан било са малим разликама. Веб верзија омогућава вам да конфигуришете излазак и залазак сунца у истој рутини, док вас апликација тера да то урадите у две одвојене рутине. Иначе је све исто. Завршна напомена је да морате поставити било које прилагођене сцене пре него што креирате рутине. Неће бити доступне као опције ако их немате.

Метода 2 - ИФТТТ

Ова метода се до сада углавном амортизира. То је лакше и брже обављати у службеној апликацији и не треба вам услуга треће стране. Међутим, ИФТТТ и даље има неке заслуге. То је добар метод за оне који већ користе ИФТТТ и ИФТТТ је одлично средиште за ствари паметног дома уопште. Ево како то урадити преко ИФТТТ-а.

  • Отворите апликацију ИФТТТ или веб локацију ИФТТТ. Пријавите се или се пријавите ако већ нисте. Можете се пријавити и пријавити путем Гооглеа и Фацебоока ако је то потребно.
  • Омогућите овој апликацији да укључи светла на заласку сунца.
  • Када омогућите први апплет, од вас ће се затражити да се пријавите и на свој Пхилипс Хуе налог. Морате омогућити приступ ИФТТТ-у на свој Пхилипс Хуе рачун.
  • Након тога, вратите се ИФТТТ-у да бисте завршили конфигурирање. Ако желите, можете да искључите и лампице за аплице.
  • Да бисте онемогућили ову методу, једноставно идите на Ми Апплетс опцију у апликацији или веб локацији и онемогућите апплет.

Постоје неке предности методе ИФТТТ. Аплете је лако пронаћи, радити добро, а постоји и неколико других опција ако вам се не свиђа она коју смо повезали. Можете да тражите друге у апликацији ИФТТТ. Поред тога, уз ваш Пхилипс Хуе налог повезан је, на хиљаде других аплета са додатним опцијама за прилагођавање које званична апликација можда неће моћи да копира. На крају, ИФТТТ аплет који смо повезали омогућава вам да ручно подесите локацију тако да ниједна апликација не добије сталан приступ вашој локацији. И даље вам је потребан Пхилипс Хуе налог, али иначе је мало приватнији од главне варијанте.

Метода 3 - Ручно постављене рутине

Наравно, то можете урадити и ручно. Ова метода је мало практичнија од осталих, али је брз и прљав начин да се постигне исти ефекат.

  • Отворите апликацију Пхилипс Хуе и помакните се на Рутине менији.
  • Тапните на Остало Рутине опцију и тапните на Креирајте прилагођену рутину дугме на врху. На крају, тапните на У одређено време опција.
  • Подесите време на приближно време заласка сунца. Под ставком Фаде одаберите жељену дужину времена. Такође одаберите собе које желите да буду осветљене и дане у недељи које желите. Такође можете поставити сцену коју желите када почне бледа.
  • И на крају, испод Искључује собе искључене подешавање, одаберите, Не ради ништа. Притисните гумб за потврду на врху да бисте створили ову рутину.
  • Поновите претходне кораке осим са временом изласка сунца уместо заласка сунца.
  • Када добијете део за избор сцене, изаберите поставку Искључено.
  • Притисните тастер да бисте креирали рутину.

Сада имате двије рутине да укључите свјетла око изласка сунца и искључите свјетла око заласка сунца. Постоји неколико предности и недостатака ручне методе. Времена заласка и изласка сунца помало се мењају буквално свакодневно. Међутим, у јуну 2019. време изласка сунца креће се између 6:28 и 06:32, док ће се време заласка сунца кретати између 20:10 и 20:17.

Ручни рад је прилично лак, али је помало напоран и није тако елегантан као и друге опције.

Тако можете ручно подесити да се бледи у отприлике 20:10 и поставите га да се бледи у отприлике 06:28 и радиће углавном исто током целог месеца. То значи да у основи морате да мењате ове рутине сваког месеца, а током дневне штедње да бисте сами променили време. Такође није баш тако елегантно као претходне две методе. Плус страна је у томе што вам није потребно да се пријавите за Пхилипс Хуе рачун да бисте ово учинили и да не морате давати локацију локацији апликацији.

Метод 4 - Гоогле почетна

Нова површина површине почетком 2019. у сарадњи са Гоогле домом. Све што вам треба је комплет лампица Пхилипс Хуе, као и Гоогле кућа. Једном када је све постављено, можете буквално тражити од Гоогле куће да вас лагано пробуди у одговарајуће време. Ово је својеврсно супротно од уобичајених метода изласка и заласка сунца, јер они заправо укључују ваше светло као неку врсту аларма да вас пробуде.

Све што требате су Гоогле почетна кућа и сет Пхилипс Хуе лампица које су већ постављене. Одатле дајте Гоогле Хоме једну од следећих наредби:

  • "Здраво Гоогле, укључите нежно буђење" да бисте своје дневне јутарње аларме упарили са постепеним осветљавањем.
  • „Здраво Гоогле, пробудите моја светла у спаваћој соби у 6:30 ујутро“ да бисте постепено осветлили своја Пхилипс Хуе светла у 06:30. Ово се може подесити до 24 сата унапред.
  • „Хеј Гоогле, успавај светла у дневној соби“ да започнемо постепено пригушавање светла у дневној соби.

То је мало више ручног него чак и ручни метод, јер се неки од њих морају радити свакодневно. Међутим, можете их радити гласом док сте у кревету, тако да није страшан процес.

Пхилипс Хуе светла могу урадити пуно уредних ствари. Аутоматизација мора бити тамо горе међу најбољим стварима које паметно светло може да уради. Коју методу преферирате? Реците нам своје мисли у коментарима и погледајте неке од наших других туторијала!

Август је, и као сат, нови Самсунг Галаки Ноте је овде. Ово је заправо десети Галаки Ноте уређај ако рачунате Галаки Ноте Едге, тако као и компанија Галаки С10 линија, Самсунг жели да направи пробој с...

Висококвалитетна фотографија постала је најважнија карактеристика данашњих водећих телефона. Не само да компаније као што су Самсунг и Аппле морају ићи у корак са конкуренцијом, већ се од њих очекује ...

Препоручујемо Вам