Куалцомм је прекршио антимонополске законе са патентним накнадама, америчким судијама

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 10 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 6 Јули 2024
Anonim
Куалцомм је прекршио антимонополске законе са патентним накнадама, америчким судијама - Новости
Куалцомм је прекршио антимонополске законе са патентним накнадама, америчким судијама - Новости


  • Куалцомм је прекршио антитрустовске законе својим уговорима о лиценцирању патената, пресудио је амерички судија.
  • Судија је позвао Куалцомм да склопи нове патенте без дотичних услова.
  • Пресуда долази месец дана након што су Аппле и Куалцомм одлучили да окончају све спорове једни против других.

Амерички савезни судија наводно је пресудио да је Куалцомм прекршио антитрустовске законе у пракси лиценцирања патената.

Према Нев Иорк Тимес (паивалл), одлука судије Луци Кох означава победу Савезне комисије за трговину (ФТЦ). Комисија је 2017. године тужила тужбу Куалцомм за наплату „тешких“ накнада за коришћење његових патената.

Кох је пресудио да амерички произвођач чипова мора закључити нове уговоре о лиценцирању патета без прекршајних услова. Штавише, пресудила је да компанију мора надгледати ФТЦ седам година.

Судија је приметио да су „Куалцоммове лиценце за издавање лиценци задушиле конкуренцију“ у сектору ћелијског модема. Компанија је један од најистакнутијих играча у простору, поред Интел, Хуавеи, МедиаТек и Самсунг.


Компанија са чиповима реаговала је на пресуду, приметивши да се "потпуно не слаже" са пресудом. Куалцомм је додао да ће одмах тражити укидање пресуде окружног суда и добијање убрзане жалбе.

"Ми се чврсто не слажемо са закључцима судије, њеном интерпретацијом чињеница и њеном применом закона", рекао је генерални адвокат Куалцомма и извршни потпредседник Дон Розенберг.

ФТЦ је у својој жалби за 2017. уочио неколико разлога за случај против компаније Куалцомм. Неки од разлога у жалби укључују фирму која очигледно одбија лиценцирање стандардних патената конкурентима и такозвану политику „без лиценце-без чипова“.

Потоња политика наводно је видела да фирма задржава чипове за основни опсег осим ако купци не лиценцирају стандардне патенте на њихове услове. Комисија је додала да постоје „повећане тантијеме“ за купце када користе ривалске процесоре.


Вест такође стиже нешто више од месец дана након што су Куалцомм и Аппле пристали да одустану од свих судских спорова и потписали нови уговор о чипсету.

Шта ви мислите о пресуди? Звучите у коментарима!

Разлог због којег паметни телефони постоје је зато што можемо бити продуктивнији. Они су попут ситних супер рачунара које држимо у џепу. Они се повезују на веб, нека раде, а ми их увек имамо на себи....

Процесори паметних телефона ових дана су на одличном месту. Флагсхип паметни телефони нуде више перформанси него што ће вам икада требати за прегледавање интернета, проверу е-поште и неувезивање људи ...

Препоручује Се