Куалцомм будућност АИ фотографије

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 10 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 3 Јули 2024
Anonim
Samsung Galaxy S22 Ultra - Why is the BEST?
Видео: Samsung Galaxy S22 Ultra - Why is the BEST?

Садржај


Поред рачунарске фотографије, висококвалитетног хардвера камере и процесора сигнала слике, врхунске мобилне фотографије све се више користе алгоритмима машинског учења - познатим и као вештачка интелигенција (АИ). Ова техника фотографије обећава побољшање квалитета у смеру ка квалитету сличном ДСЛР-у, а истовремено нуди креативне нове начине снимања и уређивања слика и видео записа.

Кључ машинског учења је употреба неуронских мрежа. Ово је врста алгоритма која се често успоређује са људским мозгом. Ово поређење је извучено из способности неуронске мреже да се обучава, коришћењем података, за препознавање образаца, омогућавајући јој да прави високо прецизне класификације за сложене типове података као што су аудио и слике.

Када је у питању фотографија, могућност посматрања, учења, генерисања и класификације има широк спектар примена. Ове апликације могу да садрже функције као што су надоградња на рачунарске технике фотографисања ради побољшања алгоритама за накнадну обраду, софтвер у стварном времену са 4К видеом или чак потпуно замењивање боје одеће коју носите.


Како раде неуронске мреже

Неуронске мреже су изузетно сложена тема, тако да ћемо овде покрити само основе. За напредније читање потражите водиче овде и овде.

Неуронске мреже сачињавају чворови, што је означитељ где се врши неко рачунање. Сваки чвор комбинује улаз са тежином која појачава или смањује значај тог одређеног чвора. Неколико чворова често раде паралелно, стварајући слој чворова који обавља већи задатак. На пример, ово може бити препознавање карактеристика унутар слике. Више чворова и слојева може се објединити и пренијети на друге чворове и слојеве, творећи дубљу мрежу са снажнијим могућностима.

Излаз из сваког чвора и слоја се скалира као функција вероватноће. Гледајући мноштво различитих карактеристика и атрибута, неуронска мрежа може оценити улаз као вероватноћу подударања са свим очекиваним потенцијалним излазима. Овако алгоритми за откривање слике одлучују да ли слика више личи на мачку или наранџу, али морате јој рећи шта прво треба да потражите.


Неуронске мреже нису програмиране баш као традиционални рачунарски алгоритми. Уместо тога, они се обучавају на скуповима података, као што су слике, звучне датотеке, итд. Тегови сваког чвора током времена се поступно прилагођавају помоћу повратне петље, на основу тога колико је мрежа успела да усклади улазе са исправним излазима. Ово постепено „учење“ правила захтева значајну снагу припреме, времена и рачунања, али даје феноменално тачне резултате.

Неуронске мреже унутар вашег паметног телефона

Неуронске мреже могу да раде на различитим хардверским компонентама, укључујући ЦПУ и ГПУ делове уобичајене у низу рачунарских уређаја, укључујући ваш паметни телефон. Међутим, неким неуронским мрежама може бити потребна већа процесорска снага него што ове компоненте хардвера могу дати, а наменски хардвер може пружити оптималну потребну обраду.

Унутар мобилне платформе Куалцомм® Снапдрагон ™ 855, на пример, наћи ћете најновији Куалцомм® Хекагон ™ 690 дигитални сигнални процесор (ДСП), који се може похвалити побољшаним векторским процесорским јединицама и новим Тенсор акцелератором специјално за задатке машинског учења. Остале Снапдрагон мобилне платформе такође садрже Хекагон ДСП компоненту, са различитим могућностима. С тим у вези, неуронске мреже нису ограничене на само покретање ДСП-а на Снапдрагону и другим мобилним платформама. Врста процесора који се користи зависи од радног оптерећења.

Побољшања машинског учења Куалцомм Снапдрагон 855 у поређењу са претходном генерацијом

Куалцомм Тецхнологиес отвара своје ДСП и машинско учење могућностима трећих програмера путем свог Куалцомм® Неурал Процессинг СДК-а. То омогућава апликацијама да покрећу неуронске мреже преко било којег хардверског језгра унутар Снапдрагон Мобиле платформе. На пример, Гоогле Пикел паметни телефони користе се за шестерокутни ДСП и сопствени Висуал Цоре како би убрзали импресивне ХДР + фотографије. Куалцомм Тецхнологиес сарађује са добављачима софтвера као што су Арцсофт, Елевоц, Полар, Лоом, Мобиус, Морпхо и други, подржавајући функције у распону од видео бокеха до стварања аватара користећи машинско учење које ради на ДСП-у.

АИ је могао обликовати будућност фотографије

Сада знамо како дјелују неуронске мреже, важно је питање шта би то могло учинити за нас и наше фотографије?

Неуронске мреже се користе да побољшају низ уобичајених алгоритама фотографије. Де-бука би, на пример, могла да се побољша обуком за пружање супериорног чишћења слике прилагођених специфичној камери или врсти снимка. Исто тако, при слабом осветљењу, неуронска мрежа би могла открити светле и тамне делове слике, омогућавајући појачавање светлости и боја у одређеним деловима сцене.

Напреднији случајеви употребе све су чешћи код фотографија са паметних телефона. Зумирање супер резолуције користи неуронске мреже за комбиновање више слика у једном снимку високе резолуције за врхунски дигитални зум. Неуралне мреже се такође могу обучити за прецизно спајање вишеструких експозиција фотографија за побољшани ХДР и ноћне снимке.

АИ фотографија може укључивати зумирање супер резолуције, бокех у реалном времену и побољшани квалитет слике.

Видео би такође могао да има користи од усвајања ове технологије. Детекција објеката у стварном времену дизајнирана је тако да омогућава апликацијама да уводе софтверске бокех ефекте директно у видео током снимања. Сличне технике такође подржавају замјену и уклањање објеката у реалном времену. То укључује замену позадине у видео снимку, промену или уклањање боја, па чак и замену предмета или одеју дигиталних аватара директно у ваш видео.

Моћ неуронског умрежавања и АИ фотографије креће се од побољшања квалитета да би се смањио јаз на ДСЛР-у до моћних алата за креативност који помажу да се створи јединствени садржај без ветра. Било како било, то је моћна технологија која је темељна за будућа побољшања која се крећу ка мобилној фотографији.

Следећи: Гоогле Пикел 3 КСЛ међународни поклон!

Садржај спонзорише Куалцомм Тецхнологиес, ​​Инц.

Куалцомм Снапдрагон, Куалцомм Хекагон, Куалцомм Адрено, Куалцомм Спецтра, Куалцомм АИ Енгине и Куалцомм Крио производи су компаније Куалцомм Тецхнологиес, ​​Инц. и / или њених подружница.




Јапански је тежак језик. Међутим, расте популарност међу не-домаћим говорницима због медија, анимеа и општег интересовања за културу. Релативно новији вал јапанских ученика значи да већина традициона...

Италија је прелепа земља са богатом историјом. Његов језик је један од најпопуларнијих у Европи, а говори се у многим земљама ван Италије. То га чини популарним језиком за туристе и путнике, као и за...

Нови Чланци