Водич за Куалцомм Снапдрагон СоЦ: Упоређени Куалцоммови СоЦ-ови (Видео!)

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 10 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Водич за Куалцомм Снапдрагон СоЦ: Упоређени Куалцоммови СоЦ-ови (Видео!) - Технологије
Водич за Куалцомм Снапдрагон СоЦ: Упоређени Куалцоммови СоЦ-ови (Видео!) - Технологије

Садржај


Куалцоммови Снапдрагон СоЦ-ови - или мобилне платформе, како их компанија назива - су најчешћи чипови у Андроид паметном простору. Самсунг користи Снапдрагон за своју Галаки линију у Сједињеним Државама, као и уређаји ЛГ, ХТЦ, Сони, ОнеПлус и скоро сви други. Велике су шансе да ово тренутно читате на уређају који користи Куалцомм процесор.

Снапдрагон чипове нема само у скупоценим водећим паметним телефонима. Постоји читав портфељ производа изграђен за мобилне телефоне по различитим ценама. Перформансе и карактеристике прилично се разликују између ових модела, тако да рашчистимо како упоређују најновији СоЦ-ови компаније.

Врхунски перформанс

Када је у питању највиши део тржишта, Снапдрагон 855 је најновији и најснажнији чипсет смартфона компаније Куалцомм. Пола прилагођени процесор са три кластера, садржи једно снажно 2.84Гхз Цортек-А76 језгро, три мање моћна, али још увек јака 2.42Гхз Цортек-А76 језгра и четири Цортек-А55 језгре са снажним напајањем. Креноцоммов графички хардвер Адрено такође води индустрију и 855-ов Адрено 640 наставља овај тренд.


Серија 800 је водећи ниво Куалцомм-а и све до Снапдрагон 855 користила је биг.ЛИТТЛЕ ЦПУ дизајне - грозд моћних језгара и кластер језгара за уштеду енергије. Компанија је пре неколико година увелике прилагодила своје Крио ЦПУ језгре унутар Снапдрагон 821, али ово је умањило резултат подешавања и оптимизације Арм Цортек језгара које се налазе на полицама у последњих неколико генерација. Уместо тога, власнички силицијумски напори су усмерени на интегрисане графичке процесе компаније, сигналне процесоре, ћелијске модеме и остале битове силицијума. Ови врхунски СоЦ-ови садрже и најновије функције као што су Куалцомм Куицк Цхарге 4 и Куицк Цхарге 4+, Блуетоотх 5 и подршка за ТруеВирелесс слушалице.

Куалцомм-ова серија 800 такође приказује најбоље могућности компаније за машинско учење. Куалцомм користи свој Хекагон дигитални сигнални процесор (ДСП) за покретање неуронских мрежа, као и убрзавање разних других математички тешких алгоритама, попут кодирања свог аптКс Блуетоотх кодека. Најновији чипсет 855 нуди више векторских јединица за задатке машинског учења, као и наменски „Тенсор акцелератор“ за побољшање перформанси у том погледу. Компанија тврди да је због надоградње машинског учења новог чипсета то и до 2к боље него код Хуавеијевог Кирин 980 водећег чипа, али овај захтев зависи од примера употребе.


Упоредни чипови са Снапдрагоном 855 од Куалцоммових конкурената укључују Самсунгов Екинос 9820 и поменути Кирин 980. Такође је вредно напоменути да сва три ова чипа врхунског модела сада користе ЦПУ дизајн са три кластера, који теоретски омогућава ефикасније перформансе. Једноставно речено, задаци који су превелики за велике језгре, али захтевају више перформанси него што их мале језгре сада могу користити на средњим језграма.

Значајни Снапдрагон 855 телефони

  • Самсунг Галаки С10 (САД)
  • Ксиаоми Ми 9
  • ЛГ Г8 ТхинК
  • Сони Кспериа 1

Процесори средњег опсега

Куалцомм-ове мобилне платформе средњег слоја су мало замршеније да бисте се снашли, делом и због великог броја производа који се нагомилао током година, а такође и због увођења Снапдрагон 700 серије, која се не уклапа у уобичајене Менаџер серије 600.

Снапдрагон 712, Снапдрагон 710 и Снапдрагон 670 јако личе један на другог, а заузврат, деле изненађујући број функција са врхунским Снапдрагонима компаније Куалцомм, укључујући идентичне Куицк Цхарге и Блуетоотх могућности. Дизајн ЦПУ 2к Цортек-А75 и 6к Цортек-А55 ДинамИК се јасно разликује од серије 800, нудећи упоредиве перформансе једног нити, али слабије резултате у ретким случајевима када би било потребно више језгара високих перформанси.

Недавни Снапдрагон 675 смањује тренд нудећи два Цортек-А76 језгра уместо језгара 712, 710 и 670 Цортек-А75 ЦПУ. Нова велика језгра нуде значајно повећање перформанси у односу на старе, али још увек имамо шест Цортек-А55 језгара за мање захтевне задатке. Иначе, нуди исте могућности брзог пуњења и Блуетоотх.

Модели 712, 710, 675 и 670 поседују Адрено ГПУ-ове из 600 серија који имају снажне перформансе у играма, али знатно заостају за Снапдрагон 855 (мада 675-ин ГПУ изгледа као најслабији у низу). То је иста ситуација када гледате и конфигурацију модема. Иако ће брзе ЛТЕ брзине и даље пружити пристојну везу када лебдите близу ивице ћелије или у подручјима упитног квалитета.

Нису све ниже у односу на серију 800. Сви Снапдрагон 712, 710, 675 и 670 подржавају брзе шестерокутне ДСП-ове за побољшане могућности машинског учења. Такође имају најновије стандарде Куицк Цхарге 4+ и Блуетоотх 5.0 и изграђени су на високо ефикасном 10-нм ФинФЕТ процесу (или 11 нм у случају 675). Чипови компаније Куалцомм 712, 710, 675 и 670 јасно нуде добар део најбољих функција компаније уз тек нешто нижу цену и перформансе. Они су дефинитивно солидни СоЦ-ови.

У међувремену, Снапдрагон 660 из 2017. године и даље се може наћи у неким телефонима средњег опсега (нпр. Редми Ноте 7), а нуди високе могућности рада са више језгара због свог 4 + 4 ЦПУ дизајна. Али дизајн 2 + 6 је убедљиво бољи за случајеве употребе у стварном свету (где је довољно једно језгро високих перформанси) и радни век батерије. Снапдрагон 660 старије ЦПУ језгре и већи дизајн значи да је време да Куалцомм изда ажурирање, али то је још увек способан процесор.

Остали старији, али популарни чипови из серије Снапдрагон 600 укључују Снапдрагон 630 и 625. Ови чипови користили су претходно популарне окта-језгре Цортек-А53 кластере ЦПУ-а и доњи крај Адрено 509 и 506. ЦПУ-и и ГПУ-ови су тако далеко мање способни најновији чипови серије Снапдрагон 600 и Снапдрагон 660. Са плус стране, 630 се још увек може похвалити истим снажним Кс12 ЛТЕ модемима, хексагонском подршком за ДСП и Блуетоотх 5. 625 то спушта на спорији Кс9 ЛТЕ модем и подршку за Блуетоотх 4.2.

Значајни телефони Снапдрагон 670, 675, 710, 712

  • Нокиа 8.1
  • Виво Кс23
  • Редми Ноте 7 Про
  • Ксиаоми Ми 9 СЕ

Буџет и нижи крај

Прошле године је Куалцомм испоручио велика побољшања за ниже чипове средње и ниске класе уопште. Далеко највеће побољшање је миграција од старења окта-језгрених А53 процесора према великим.ЛИТТЛЕ комбинацијама које нуде врхунске перформансе са једним нитима. Ово је важно за брзо покретање апликација, обављање више задатака и покретање захтевнијих игара.

Као и Снапдрагон 710 и новији модели серије 600, најновији Снапдрагон 636 и 632 средњег нивоа нуде обиље перформанси ЦПУ-а помоћу својих великих модела.ЛИТТЛЕ. Међутим, графички одјел је значајније смањен на овом крају портфеља, са постављеним чиповима Адрено 500 серије доњег краја. Снапдрагон 636 и даље нуди снажне ДСП и брзе могућности модема, истовремено пружајући предности Куицк Цхарге 4.0.

Снапдрагон 632 је у току у одељењу ЦПУ-а, али додатно напредује са јефтинијим и споријим ЛПДДР3 РАМ слотовима, старијим Кс9 ЛТЕ модемом и подршком за Куицк Цхарге 3.0. Ова технологија најмање неколико година заостаје за тренутним водећим чиповима и као резултат тога, Снапдрагон 632 премошћује линију између средњег нивоа и заиста буџетског распона Снапдрагон 400 процесора.

Снапдрагон 450 и 439 су најновији чипови у Куалцоммовој буџетској категорији, који нуде окта-цоре Цортек-А53 дизајн. Обојица нуде ниже нивое перформанси ЦПУ-а, ГПУ-а и модема како би били економичнији. Али они нуде и релативно енергетски ефикасне дизајне, који се производе по 14 нм и 12 нм процесу. Старији, али популарни чип из ове серије је Снапдрагон 425. Садржи четверојезгрени дизајн Цортек-А53, спорији Кс4 ЛТЕ модем, ниже резолуције екрана са само 720п и само једном подршком за камеру. Серија 400 је тако последњи бастион спорог окта-језгре Цортек-А53 ЦПУ-а у Куалцомм дизајну.

За искуство баребонес паметних телефона овај ниво је довољно добар. Не препоручују се корисницима напајања, онима који воле да се играју у покрету или онима после најновијег брзог пуњења или Блуетоотх технологија.

Значајни Снапдрагон 636, 632, 450, 439, 429 телефона

  • Нокиа 7.1
  • Ксиаоми Редми 7
  • Реалме 2
  • Моторола Мото Г6
  • Нокиа 4.2

То је све за наш Куалцомм Снапдрагон СоЦ водич! У коментарима нам јавите своја размишљања о портфељу силицијумског гиганта.

Следећи:Овде су прве 5Г антене Куалцомма: Шта треба да знате

Неки АТ&Т унапред плаћени планови добијају већи попуст за аутоматско плаћање.Планирани препаид планови вишег нивоа добијају или веће попусте или више података.Повећавају се и попусти за комбиновањ...

На ИФА 2019, Анкер је најавио разне батерије, бежичне слушалице и још много тога. Хајде да проверимо шта све има популарни произвођач преносних батерија. ...

Чланци Портала