Реалме 3 Про вс Реалме 2 Про: Вредна надоградња?

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 11 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
ТОП 3 НАУШНИКИ ДО 50$ 🔥 Redmi Buds 3 Pro vs realme Buds Air 2 vs ZMI PurePods
Видео: ТОП 3 НАУШНИКИ ДО 50$ 🔥 Redmi Buds 3 Pro vs realme Buds Air 2 vs ZMI PurePods

Садржај


Тешко је веровати да је Реалме стар око годину дана као бренд, с обзиром на огроман број паметних телефона које је компанија лансирала у Индији. Реалме се ослања на упознавање са Ксиаоми-јевом Редми серијом у више него само име и нада се да ће поновити успех у којем је Редми уживао. Од свог представљања Реалме је објавио три „водећа“ уређаја која заслужују своје место међу најбољим паметним телефонима у категорији која не одговара буџету.

Реалме Кс руке: десет од десет?

Међутим, уз овако брз преокрет између итерација, да ли је Реалме 3 Про довољан за надоградњу над својим не превише старим претходником? Откривамо у овом брзом прегледу Реалме 3 Про вс Реалме 2 Про!

Дизајн

Гледајући предњу страну ових телефона, тешко ћете приметити било какве разлике између ова два телефона. Зарез воденог капка красе оба екрана, с витким оквирима и благом брадом која их окружује. Телефони се добијају готово идентичних димензија и практично исте тежине. Обоје деле и поликарбонатну конструкцију која имитира изглед стакла, али не осећа се тако добро као права ствар.


Сличан језик дизајна није реткост између итерација, а још је мање изненађујуће ако узмете у обзир да су предње фасаде већине паметних телефона који га излазе из овог ценовног ранга врло сличне.

Морате да пребаците телефоне да бисте пронашли неке карактеристике између њих. Двоструко подешавање камере и Реалме логотип су у различитим оријентацијама - хоризонтално у случају Реалме 2 Про, а вертикално на његовом наследнику. Реалме је прихватио тренутни тренд градијентног дизајна са Реалме 3 Про, са завојитим линијама које додају естетику. Можда сви то раде и не поричу да изгледа фантастично. Дизајн градијента такође пружа Реалме 3 Про ногу у односу на релативно обичан Реалме 2 Про у погледу дизајна.

Приказ

Реалме 2 Про и 3 Про долазе са 6,3-инчним ИПС ЛЦД екранима резолуције 2.340 к 1.080 (Фулл ХД +). Не изненађује да се у овој области не разликује читав део. Оба екрана погодују хладним температурама у боји, са добрим угловима гледања и видљивошћу осим када се гледа на директном сунцу. Поред тога, постоји неколико кључних надоградњи због којих је Реалме 3 Про бољи избор.


Реалме 3 Про нуди бољу заштиту екрана у облику Цорнинг Горилла Гласс 5 панела у поређењу са Горилла Гласс 3 заштитом Реалме 2 Про. Први такође нуди подршку за Видевине Л1 ДРМ стандард. То у основи омогућава ХД видео стриминг са Нетфлик-а и других сервиса и дефинитивно је велика надоградња од Видевине Л3 спецификације коју подржава Реалме 2 Про.

Перформансе

Реалме 3 Про

  • Снапдрагон 710
  • 4ГБ или 6ГБ РАМ-а
  • 64ГБ или 128ГБ стораге

Реалме 2 Про

  • Снапдрагон 660
  • 4ГБ, 6ГБ или 8ГБ РАМ-а
  • 64 ГБ или 128 ГБ простора за складиштење

Реалме 3 Про садржи хардверску надоградњу коју бисте очекивали између понављања, прелазећи са Снапдрагон 600 серије процесора у 2 Про на Снапдрагон 7оо серијски процесор. Оба уређаја су доступна у верзијама меморије од 4 и 6 ГБ и испоручују се са 64 ГБ или 128 ГБ уграђене меморије. Међутим, Реалме 2 Про има изразито врхунску верзију са 8 ГБ РАМ-а и 128 ГБ простора за похрану, моделом који је Реалме одлучио да се одрекне уз Реалме 3 Про. Обоје долазе са наменским уторима за мицроСД картице који вам омогућавају да појачате складишни простор за додатних 256 ГБ.

Нема великих скокова у перформансама, посебно код свакодневних задатака.Међутим, видели смо неке разлике када је реч о перформансама игара. Показало се да је Адрено 616 ГПУ Реалме 3 Про прилично способан од Адрено 512 модела Реалме 2 Про. Реалме 3 Про је такође један од првих паметних телефона у овом ценовном рангу који званично подржава Фортните.

Не изненађује да Реалме 3 Про лако надмашује Реалме 2 Про у тестовима рејтинга

Када су у питању референтни резултати, видимо пристојан скок са око 133.000 на 155.000 са Реалме 2 Про на 3 Про са Антутуом. Уз графички интензивније 3ДМарк мјерило креће се од 1235 до 1805 (Слинг Схот Ектреме - Опен ГЛ ЕС 3.1) и од 975 до 1721 (Слинг Схот Ектреме - Вулцан). Очигледно је да су бољи резултати за Реалме 3 Про.

Батерија

Реалме 3 Про

  • 4,045мАх

Реалме 2 Про

  • 3.500мАх

Реалме 3 Про наставља да повећава предност над Реалме 2 Про док се крећемо на одељење за батерије. Оптимизације софтвера помажу у обезбеђивању импресивног трајања батерије са оба паметна телефона, али Реалме 3 Про успева да траје скоро два пуна дана без проблема.

Штавише, када вам на Реалме 3 Про понестане енергије, брзо и једноставно се вратите на пуну потрошњу. Уређај нуди ВООЦ 3.0 подршку за брзо пуњење и омогућава вам да потпуно напуните велику батерију за само 80 минута.

Мицро-УСБ прикључак у овом тренутку је само слаб доказ.

Употреба Мицро-УСБ-а Про 3 и Про 2 неће усрећити ниједног корисника, али Реалме је наговестио да је ово ограничење ултра брзог пуњења ВООЦ-а. Иако бисмо дефинитивно вољели УСБ-Ц, сумњамо да ће се већина корисника одлучити за брзо пуњење ако им се изабере телефон са УСБ-Ц-ом.

Камера

Реалме 3 Про

  • Задње: 16МП ф/1.7 примарне, 5МП дубине
  • Предња страна: 25МП

Реалме 2 Про

  • Задње: 16МП ф/1.7 примарне, 2МП дубине
  • Предња страна: 16МП

Иако се карактеристике примарне задње камере могу чинити исте, Реалме 3 Про долази са бољим Сони ИМКС 519 сензором (исти који је пронађен код ОнеПлус 6Т) у поређењу са ИМКС 398 сензором свог претходника. 3 Про пуцач је заједно са сензором дубине 5МП, док 2 Про поседује 2МП јединицу. Оба телефона могу снимати 4К видео, али Реалме 3 Про долази са 960ФПС супер успореним могућностима.

Узорак из Реалме 2 Про камере

Реалме 2 Про може снимити прилично лепе фотографије, посебно у добро осветљеним условима. Међутим, изложеност је често свуда на месту, што резултира превеликим бројем експлозија. Реалме 3 Про доноси много побољшања у том погледу.

Фотографије снимљене Реалме 3 Про нису биле прекомерно изложене, имају више детаља, а боје су и више засићене. Неки ће тврдити да је репродукција боја мање прецизна, али ипак чини лепшу слику на друштвеним мрежама. Ни један телефон не подноси посебно слабо осветљење, са меким сликама и изразитим недостатком детаља по плочи. Између њих двоје, Реалме 3 Про ради бољи посао.

узорак из Реалме 3 Про камере

Реалме 2 Про камера је прилично способна пуцачина, поготово ако се узме у обзир њена цена, а Реалме 3 Про се наставља истим путем. Нису лоши извођачи ни на једном месту маште, али неће вас ни испразнити.

Софтвер

Реалме 3 Про

  • ЦолорОС 6.0
  • Андроид 9 Пие

Реалме 2 Про

  • ЦолорОС 5.2
  • Андроид 8 Орео


Ниједна верзија ЦолорОС-а неће бити свачија шалица чаја, али Реалме је одрадио сјајан посао дорадбе и полирања софтверског искуства са најновијом верзијом. На уређају 3 Про сада имате фиоку апликација, гест навигацијских покрета, чвршћу траку са обавештењима и гомилу других побољшања која чине да се ЦолорОС 5.2 чини прилично застарјелим. Још увек постоји неколико превида и много унапред инсталираних апликација (које се могу уклонити) са којима се може решити, а ту је и мало кривуље учења, али ово није најгори софтвер за паметне телефоне икада.

2 Про ће на крају добити надоградњу на ЦолорОС 6.0, каже Реалме, са извођењем плана за јун.

Спецификације

Вредност за новац

Ксиаоми је био први који је кренуо путем приступачног премиум телефона, али бројни конкуренти попут Реалмеа сада с ентузијазмом трче. Почевши од Реалме 1, који је објављен пре само годину дана, највећа продајна тачка ових паметних телефона је њихова цена. Ово остаје тачно код Реалме 2 Про и Реалме 3 Про.

Реалме 2 Про започиње са врло приступачних 11.990 рупија (~ 172 долара) за верзију меморије од 4ГБ и 64 ГБ, а иде до 15.990 рупија (~ 230 долара) за 8ГБ РАМ и 128ГБ меморијски модел. С друге стране, Реалме 3 Про креће се од 13,999 рупија (~ 200 долара) за меморију од 4 ГБ и 64 ГБ меморије, и иде до 16 999 (~ 245 долара) за 6 ГБ РАМ-а и 128 ГБ простора за складиштење података.

Да ли је Реалме 3 Про достојан наследник? Апсолутно!

Да ли је Реалме3 Про ипак вредан надоградње? Па, то зависи. Ако бирате између Реалме 3 Про и Реалме 2 Про, новији паметни телефон много је бољи пут. Ако већ имате Реалме 2 Про, мислим да је најбоље да се само позабавите паметним телефоном и зачакате на будуће издање. С обзиром на то колико брзо Реалме укида нове телефоне, нећете дуго чекати.

Реалме 3 Про вс Реалме 2 Про: Наша пресуда

У борби између Реалме 3 Про и Реалме 2 Про, ту је јасан победник. Осим генеричког лица и сличних димензија, између њих се и мало преклапа. Реалме 3 Про нуди бољу заштиту екрана, подршку за Видевине Л1, бржи процесор и још бољи ГПУ, фантастичан радни век батерије, побољшано искуство у фотоапарату и више сјајног софтвера. Бирали бисмо Реалме 3 Про.

Ажурирање, 12. новембра: После објављивања ВСЈ Гоогле и Асценсион су заједно објавили најаву о својој сарадњи. Компаније наводе да је њихова сарадња у потпуности у складу са ХИПАА и другим прописима и...

Овај квиз тестираће колико заиста знате о Гооглеу. Садржи 10 изјава које се врте око производа, услуга, историје компаније и још много тога. Дио сваке изјаве недостаје, а ваш задатак је да попуните пр...

Избор Читалаца