Реалме 3 рецензија: добра вредност, подгријан

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 11 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Suspense: Lonely Road / Out of Control / Post Mortem
Видео: Suspense: Lonely Road / Out of Control / Post Mortem

Садржај


Позитивно

Добра вредност за новац
Дизајн је незнатно побољшан
Трајање батерије је одлично
Сјајно откључавање лица

Негативи

И даље користи Мицро-УСБ
Користи датирани чипсет
Веома просечна камера
Нема приметних побољшања у односу на претходне моделе

Боттом ЛинеРеалме 3би Реалме

Реалме 3 и даље нуди добру вредност за новац, али није толико импресиван као неке од претходних понуда компанија. Углавном зато што користи исти хардвер годину дана касније!

У прошлости сам Реалме телефоне описао као Покофони нижег ценовног ранга: основни уређаји о којима нема шта да вичу, све док не узмете у обзир цену. За око 100 долара Реалме је историјски понудио готово све што вам заиста треба од телефона 2019. без озбиљних компромиса.

Претходни производи компаније Реалме нудили су пристојне перформансе, препознавање лица, НПУ-е, одличне омјере између екрана и тијела, двоструке фотоапарате, АИ трикове и још много тога. Ово је поприлично листа веша за телефон од 100 долара.


Могли бисте описати Реалме телефоне као Покофоне нижег ценовног разреда.

Али нису били савршени. Реалме 2 је посебно био јединствен по томе што је заправо означио корак доле од Реалме 1: имао је бољу камеру и батерију, али дошао је на штету споријег чипсета. Реалме 2 Про је то увео и поправио задржавањем нове камере, надоградњом чипсета и додавањем новог сјајног дизајна. Потом је сузбила те предности смањујући батерију.

Изгледа да је Реалме поново ту. Реалме 3 нуди избор надоградњи, корака уназад и неколико чудних избора дизајна. Да ли то чини довољно да вам и даље представља добар прасак за долар у 2019. години? Сазнајмо у овом прегледу Реалме 3

Основе

Хајде да прво пронађемо основе. Реалме 3 поседује Хелио П60 чипсет (мада ће Индија добити П70), или 3ГБ РАМ-а и 32ГБ стораге или 4ГБ и 64ГБ, и могућност додавања до 256ГБ путем СД картице.

Екран је 6,2-инчни ИПС ЛЦД екран с омјером 19: 9, резолуције 1,520 к 720, за заштиту Цорнинг Гласс 3 користи се Цорнинг Гласс 3. Постоје сензор отиска прста, зарез у роси стилу и Мицро-УСБ (излази).


Подешавање камере са задње стране је исто као у Реалме 2: то је 13МП ф / 1.8 и 2МП двоструко сочиво, са другим постојећим, искључиво за бокех ефекте. Предња камера је пуцач од 13МП. Варијанте од 3ГБ и 32ГБ коштају 8.999 рупија (~ 127 УСД), док ће се верзије од 4ГБ и 64ГБ ценити на 10.999 рупија (~ 156 долара), али ове цене се односе само на први милион јединица. Овај пост ћемо ажурирати новим ценама након што Реалме 3 пређе тај праг.

Варијанте од 3ГБ и 32ГБ коштају 8.999 рупија (~ 127 УСД), док ће се варијанта 4ГБ + 64ГБ ценити на 10.999 рупија (~ 156 долара).

Дизајн

Овај телефон није необичан. Да би се држао, Реалме 3 се осећа врло пластично, веома лагано и подсећа на то да је обликован из засебних комада и онда се споји. То је чудан утисак, јер према Реалме-у, Реалме 3 користи јединствени производни процес.

Зарези су овде лепи и мали, мада су ивице донекле сужене, што му даје прилично „широки изглед. То помаже да се постигне омјер између екрана и тијела од 88,3 посто, иако још увијек постоји блага брада према дну.

Градијент боје на задњој страни уређаја је прилично атрактиван. На врху је црна, на дну блиједоплава. Леђа је кривина леђа што јој даје мало више привлачности руку и чини да на први поглед изгледа премијум. Ово је корак више у односу на Реалме 1 и 2, али то је значајно смањење од Реалме 2 Про.

Нажалост, свака добронамјерност коју овај посао добије лаком се изгуби једном када пронађете Мицро-УСБ утор. Да, ипак је овде у 2019. години, упркос осећају који је датиран чак у први Реалме уређај. Искрено, за већину људи то није велики проблем: практично говорећи, то неће значити начин на који користите телефон и можда ћете имати доста Мицро-УСБ додатака са којима и даље можете да се користите.

На Реалме 3 се такође налази и прикључак за слушалице, тако да ће барем ваше жичане слушалице радити нормално.

Дугмад се такође осећају мало јефтино, нарочито тастери за јачину звука. Хаптици су бољи овај пут; вибрације су далеко мање гласне и нескладне, а иако то можда не изгледа као велика ствар, уређај се осећа мање јефтино.

Мицро-УСБ утор је још увек овде у 2019. години, упркос осећају датирања и места на првом Реалме уређају.

Аудио на Реалме 3 је и даље веома лукав, звучи као да је „стигао из телефона.“ Ипак, по овој цени сам чуо још горе и учиниће се за гледање брзих ИоуТубе видео снимака - вероватно нећете желите да се скрасимо на било којем Нетфлику.

Реалме 3: Перформансе

Што се перформанси тиче, телефон се ослања на средњег Хелио П70 од 12 нм у Индији, а на мало јачи П60 широм остатка света. Ово је чудна одлука, јер је Реалме 1 такође продао Хелио П60. Није добро што овде видимо исти чипсет као и две генерације старе Реалме 1. То је такође прилично значајан корак од Снапдрагона 660 који се налази у Реалме 2 Про, па ако желите бољи силикон, било би вам боље издржите за Реалме 3 Про.

Процесор је подржан Мали-Г72 МП3 ГПУ-ом, што је довољно за основно играње, али сигурно није врхунски у било ком степену. Мали ГПУ у најбољим временима заостаје за Адреном, а ово је њихова понуда у средњем распону. Као и код претходних Реалме телефона, Реалме 3 неће покретати игре високих перформанси, као ни телефоне са Куалцомм чипсетом.

Нажалост, глобална верзија Реалме 3 користи исти Хелио П60 чипсет као и оригинални Реалме 1.

Једна ствар коју овај чипсет иде је његов НПУ. П60 је био занимљив када се лансирао, јер је спаковао АИ паметне телефоне у релативно приступачан пакет. Заиста заслужан за Реалме, сви ови уређаји су имали неке од најбржих откључавања лица које сам икада користио - у ствари супериорне скупљим уређајима попут Самсунг-а. Сензор отиска прста такође добро ради свој посао.

Ако свакодневно користите Реалме 3, вероватно нећете наићи на бројне проблеме. Ради релативно глатко, са само повременим штуцањем како бисте знали да га напаја старија технологија. Ако не планирате да га превише гурате, вероватно нећете наићи на проблеме, само се упозорите.

То је нешто што желим да удам кући, а оно што је још увек импресивно код Реалме линије. Остали телефони по овом ценовном нивоу могу се осећати апсолутном ситницом за употребу, при чему се апликације узимају годинама како би се учитале, а други у потпуности не подржавају. То није потпуно случај са Реалме-ом 3. То није радни коњ ни у једном тренутку и постојаће време када ћете морати да сачекате секунду да се тастатура појави, али то није велика главобоља.

Остали телефони по овој цени могу се осећати апсолутном ситницом за коришћење, али то није случај са Реалме 3.

У поређењу са Хонор 7С, која кошта сличан износ, али не би играла ни 2Д игре (и недостајао им је жироскоп!), Или Нокиа Оне која покреће Андроид Го Го, или Нокиа 2 са Снапдрагон 212 процесором и 1ГБ од РАМ-а, Реалме 3 долази до мириса на руже.

Опет, није савршено, а понекад вас остави да висите. Примарни проблем је што је Реалме 3 спорији од Реалме 2 Про, што ћете вероватно моћи добити по сличној цени сада. Оно што погоршава ствари је то што 3 ГБ РАМ-а и Хелио П60 који се налазе у глобалној верзији основног модела Реалме 3 нису бржи од Реалме 1. Укратко, Реалме је поставио пристојно мерило за оно што телефони од око $ 100 морају бити у стању да ураде , али сада не успева да испуни свој стандард.

Реалме је поставио пристојно мјерило за оно што телефони од ~ 100 долара треба да буду у стању да ураде, али сада не испуњавају сопствене стандарде.

Постоји један аспект Реалме 3 перформанси који је импресиван, а то је радни век батерије. Реалме 3 поседује батерију од 4,230мАх, што ће вам у комбинацији са Андроидом 9 и екраном слабе резолуције пружити озбиљну дуговечност - под нормалним коришћењем, врло лако бисте могли да се уђете у други дан са једним пуњењем. То је иста батерија коју смо видели на Реалме 2 и овде је једнако импресивна као и на том телефону.

Софтвер

Андроид Пие има на врху Оппову ЦолорОС верзију 6. Нисам нарочито велики обожаватељ ЦолорОС-а, јер не доноси све толико за сто у смислу додатних функција, али постоји много визуелних прилагођавања. На пример, нијанса обавештења је веома измијењена сивим градијентом и великим иконама у боји.

Навигацијом се подразумевано управљају са два тастера на екрану и превлачењем за више задатака. Сматрам да је то чудна комбинација, али на срећу она се може променити у менију поставки.

Дошло је до једне или две чудне пропусте у моје време са телефоном. Ладица и почетни екран понекад би приказивали празне просторе где би требало да постоји апликација, а једном или двапут сам подигао уређај да установим да се потпуно покренуо. Неке поставке могу такође да нађу ако сте навикли на „обичан“ Андроид, али прилагодите се довољно брзо када почнете редовно да користите Реалме 3.

Камера

Реалме 3 камера је веома просечна ствар. Постиже бодове за то да нису страшни, али нећете желети да учествујете у било каквим такмичењима за фотографије. То углавном пати од недостатка детаља, који се повремено може погоршати лошим подешавањима експозиције. Резултат тога је да предмети у позадини могу изгледати нејасно и испрано.

Постоји мало препознавање АИ сцене, мада се не чини да увек правилно идентификује шта се догађа и исправља.

Реалме 3 нуди неколико функција и модова фотоапарата, укључујући стручни режим, временски одмак, успорен рад, панораму и режим лепоте.

Две карактеристике о којима Реалме изгледа највише жели да разговарају су режим ноћног пејзажа и појачање хрома. На жалост, фотографија са слабом светлошћу није ништа о чему треба писати кући. Фотографије које су повећане хромом такође се не разликују од њихових колега без појачања. Препознавање АИ сцене пати од истог проблема и поприлично је погођено када је у питању тачно препознавање онога што се догађа у кадру.

Ажурирање, 12. марта 2019 (13:42 ГМТ):Након ажурирања успео сам правилно да испробам режим ноћног пејзажа. То је можда импресивније него што сам му заслужан, мада још увек помало подвлачи. Јасноћа је значајно побољшана, али на штету много додатне буке и замагљености; и треба вам неколико секунди да функционише. У суштини, ово је само дуже излагање са свим предностима и недостацима. Помало је импресивно шта се може извући из овог подешавања сочива, али ни приближно није конкурентно Пикел-у или Самсунг-у. Замислите то више као успостављање фотоапарата, а не радите нешто заиста узбудљиво. И имајте на уму да као ажурирање софтвера ништа није спречавало Реалме да ту исту функцију пренесе у Реалме 2.

Овде можете пронаћи узорке камере пуне резолуције.

Оно што је још импресивније јесте предња камера. Још увијек није изванредан пуцач, али његова 13МП резолуција значи да је једнако детаљна као и примарни објектив. То је надоградња од Реалме 2 (која је стигла са 8МП селфие камером), али иста је као и Реалме 2 Про. Они који желе да направе пуно фотографија о себи биће задовољни овим укључивањем и можда ће наћи користи за режим лепоте.

Видео је доступан у 1080п или 720п са обе стране, али није нарочито поуздан због лошег аутоматског фокусирања и аутоматског излагања и недостатка стабилизације. Слов-мо ће потиснути фрамерате до 90 кадрова у секунди при 720п, тако да не очекујте резултате на нивоу иПхоне или Галаки. Ако калибрирате очекивања својих фотоапарата у односу на друге телефоне у ценовном рангу Реалме 3, знат ћете шта можете очекивати.

Затварање коментара

Осјећам се као да сам мало неправедан према Реалмеу 3. Користила сам друге телефоне испод 200 долара и они могу бити врло груби. Реалме 3 није то; у ствари, није ни лоше. Реалме је заиста Поцопхоне овог ценовног разреда. Али истовремено, Реалме 3 је чудан наследник јер не успева да надогради већину онога што је стигло раније.

Глобални чипсет једнак је Реалме 1 и мање импресиван од Реалме 2 Про, подешавање камере је идентично Реалме 2 Про, дизајн је такође корак уназад од тога. Овде заправо нема ништа потпуно ново. Чак и ако на тренутак потпуно одбацимо Про, видећи да се ради о другачијој линији производа, постоји неколико драгоцених разлога за куповину Реалме 3 преко једног од његових претходника.

Реалме 3 је чудан наследник јер не успева да надогради већину онога што је стигло раније, чак и ако је још увек добро.

Нажалост, Реалме 3 такође не решава ниједну жалбу на претходне моделе. Чак и само постављање УСБ-Ц прикључка на Реалме 3 учинило би да се осећа значајно модерније, а налет на екрану од 1080п такође би био добродошао.

Једноставно не видим поанту у Реалме 3, а да бисте ме питали који је најбољи телефон по овој приближној цени, рекао бих да је то био Реалме 2 Про са пристојном маржом. Индијска варијанта Реалме 3 је мало привлачнија захваљујући моделу П70, али још увек не знам да ли је то довољно за покретање још једног новог телефона.

Очигледно, у раду постоји Реалме 3 Про, што би могло објаснити неке чудне одлуке овде. Лично бих препоручио да одложите док не сазнамо више о томе пре него што трошите свој новац на Реалме 3 и ако не можете да сачекате, уместо тога озбиљно погледајте Реалме 2 Про.

Шта мислите о Реалме 3?

Ако желите да се придружите Гоогле Фи-у, желите да учините све што можете да купите уређај „дизајниран за Фи“. Ова мала листа уређаја омогућава вам да у потпуности искористите Гооглеову бежичну услугу...

Ажурирање: 3. јуна 2019 у 15:12 ЕТ: Према Гоогле-у, проблем са позивом Гоогле Фи-ја је решен. То смо потврдили и на нашим уређајима.Оригинални чланак: 3. јуна 2019. у 14:05 ЕТ: Чини се да је раширени ...

Фасцинантни Чланци