Самсунг Галаки М серија у односу на конкуренцију

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 15 Март 2021
Ажурирати Датум: 17 Може 2024
Anonim
SAMSUNG GALAXY A12 VS M12 - В ЧЕМ РАЗНИЦА И ЧТО КУПИТЬ? ПОЛНОЕ СРАВНЕНИЕ!
Видео: SAMSUNG GALAXY A12 VS M12 - В ЧЕМ РАЗНИЦА И ЧТО КУПИТЬ? ПОЛНОЕ СРАВНЕНИЕ!

Садржај


Самсунг Галаки М10.

Спецификације сва три телефона остају верне својој нарави. Добијате 2ГБ или 3ГБ РАМ-а и 16ГБ или 32ГБ уграђене меморије и са Галаки М10 и Реалме Ц1. Поновно пробијање норме је Ксиаоми Редми 6, са 3 ГБ РАМ-а једина опција и меморија од 32 ГБ или 64 ГБ. Ако је складиштење важно, сва три телефона нуде прошириве могућности складиштења путем мицроСД картице.

Добијате двоструко подешавање задње камере са сва три паметна телефона. Упркос паду у ултра приступачном распону, фотоапарати имају прилично добре резултате изван онога што би предложиле њихове цене. Наравно, нећете добити фантастичне фотографије ни са једном од њих, али добар снимак у добро осветљеним условима је сигурно могућност.

13МП примарна камера Галаки М10 ипак има отвор бленде ф / 1.9, па од ње можете очекивати боље перформансе при слабом осветљењу. Секундарна камера је ултра-широког угла разних сочива, што се ретко може видети са телефоном улазног нивоа. Сва три такође поседују предње камере од 5МП које садрже могућности Фаце Унлоцк.


Ксиаоми Редми 6

Када говоримо о Фаце Унлоцк-у, и Самсунг и Реалме плаћају то што је метода за безбедност смартфона, при чему М10 и Ц1 не долазе са сензорима отиска прста. Иако је још увек у могућности Фаце Унлоцк-а, Редми 6 такође има скенер отиска прста. Скенер отиска прста сматра се сигурнијом опцијом ове две, па је разочаравајуће што Самсунг и Реалме то остављају ван.

Сва три телефона раде софтверске пакете базиране на Андроид 8.1 Орео. Многи паметни телефони почетног нивоа покрећу старије верзије Андроида, па то и није посебно изненађујуће. Међутим, разочаравајуће је то што Самсунг прати модел са 2019. издањем. Галаки М10 имао је одличну прилику да се истакне од конкуренције представљајући најновију верзију Андроида на броду, али у најмању руку, није ни тамо.

Одељење за батерију је место где Реалме Ц1 подиже ногу са великом 4.230мАх батеријом, док Галаки М10 и Редми 6 долазе са 3.400мАх и 3.000мАх батеријама. Наравно, трајање батерије зависи од више фактора него само од капацитета, тако да ће бити занимљиво видети како најновији Самсунг паметни телефон кошта тестове трајања батерије.


Реалме Ц1

Сва три паметна телефона имају нешто другачије да понуде, у зависности од тога шта тражите. Чини се да је Галаки М10 најбоља опција за мобилно фотографисање, бар на папиру. Редми 6 верзија нуди 64 ГБ уграђене меморије, па чак и итерација ниже класе даје вам 3 ГБ РАМ-а, више него што је доступно код верзија М10 и Ц1 ниске класе. Редми 6 такође садржи сигурнији скенер отиска прста, али долази са најмањим дисплејом и батеријом серије.

Сва три телефона су такође слична, што отежава избор између њих три. Сва три су сјајне опције у ултра приступачној категорији, а Самсунгов улазак сигурно ће овом сегменту пружити потицај који му је потребан.

Самсунг Галаки М20 и конкуренција

Попут свог рођака на почетном нивоу, Галаки М20 суочен је с надметањем Реалме-а и Ксиаоми-ја, а Асус и Хонор су се придружили и полому.

Као што видите, ствари се знатно приближавају у овом изузетно конкурентном сегменту. Величине и резолуције екрана су практично идентичне, и мада је он сада средишњи у овом ценовном рангу, сваки је ниво различит.

Самсунг Галаки М20

Добијате велику ноту са Редми Ноте 6 Про и Зенфоне Мак Про М2, а ово има смисла код првог, с обзиром на његово двоструко подешавање предње камере, он је дефинитивно обичан избор дизајна за овај последњи. С друге стране, Галаки М20, Реалме 2 Про и Хонор 10 Лите користе минималистички, а вероватно и лепши водостај или "В" зарез.

Што се перформанси тиче, Галаки М20 користи нови оцта-цоре Екинос 7904 процесор, а Хонор 10 Лите такође поседује интерни пакет Кирин 710 за прераду. Добићете нови Снапдрагон 660 са Асус и Реалме уређајима, док Редми Ноте 6 Про задржава Снапдрагон 636 који је пронашао код свог претходника. Потребно је детаљније тестирање, али не би требало да постоји превелика разлика у перформансама у стварном свету са било којим од ових телефона.

Ксиаоми Редми Ноте 6 Про

Колико РАМ-а и простора за похрану имате на основу вашег буџета. Свих пет паметних телефона имају 4ГБ РАМ-а и 64ГБ уграђене варијанте складиштења које коштају слично 12.999 рупија или 13.999 рупија. Галаки М20 има јефтинију верзију, иако има 3 ГБ РАМ-а и 32 ГБ простора за складиштење. С друге стране, Редми Ноте 6 Про, Зенфоне Мак Про М2 и Реалме 2 Про такође имају 6ГБ РАМ верзије. Реалме 2 Про корак напредује са 8 ГБ РАМ-а и 128 ГБ меморијске верзије, што још увек кошта релативно приступачних 17.999 рупија.

У категорији испод 15.000 рупија прилично је тешко разликовати ове паметне телефоне, па погледајмо функције због којих се истичу један од другог, почевши од камера. Добијате двоструке поставке стражње камере преко плоче, при чему секундарна камера у већини случајева служи као сензор дубине. Међутим, Галаки М20 долази са секундарним ултра ширококутним сочивима које вам омогућавају да што више снимите, и први је у овом ценовном рангу.

Асус Зенфоне Мак Про М2

Самсунг телефон губи остатак у одељењу за предњу камеру, барем на папиру, док је Ксиаоми уређај на крају најбољи у својој двојној предњој камери. Све речено и урађено, ови телефони су у стању да направе одличне фотографије, што је прилично импресивно с обзиром на то колико су приступачни.

Са софтверске стране, код већине ових телефона добијате Андроид 8.1 Орео, осим Хонор 10 Лите који има Андроид 9.0 Пие. Иако ће се уређаји Ксиаоми, Реалме и Асус можда опростити од средине до краја 2018. године, чини се да је Самсунг испустио лопту са последњим издањем за 2019. годину. Галаки М20 имао је одличну прилику да се истакне у гомили где је све теже и теже пронаћи раздвајање телефона. Добиће Андроид 9.0 Пие ажурирање касније ове године, али ћемо вероватно говорити о Андроид К-у до тада.

Реалме 2 Про

Када говоримо о старијим функцијама, изненађује и додир што већина ових телефона поседује микро УСБ портове. Овде се Самсунг Галаки М20 диже са својим УСБ-Ц прикључком који са собом доноси и могућности брзог пуњења.

А то доноси батерију. Галаки М20 и Зенфоне Мак Про М2 долазе са великим батеријама од 5.000 мАх и обећавају одличан век трајања батерије. Редми Ноте 6 Про спаја јединицу од 4.000мАх испод хаубе, а Реалме 2 Про и Хонор 10 Лите нису толико заостали са својим 3.500мАх и 3.400мАх батеријама. Подразумева се, трајање батерије зависи од много фактора који превазилазе само капацитет, али ако је то важно за вас, Самсунг и Асус уређаји су спремнији за испоруку на тој предњој страни.

Тхе Хонор 10 Лите

Гледајући само листу са подацима, чини се да је реч о измештању свих пет смартфона у категорији испод 15.000 рупија, са само ситнијим детаљима који могу променити избор за вас.

Редми Ноте 6 Про преузима водећу позицију у одељењу за камеру због двоструког подешавања према напријед, али ни остали нису поклони. Хонор 10 Лите је пут који желите ако желите најновију верзију Андроида, али има и најмању батерију од серије. Галаки М20 и Зенфоне Мак Про М2 су припремљени да нуде најимпресивнији век трајања батерије, а први нуди и брзо пуњење. Међутим, ако желите нешто више од 4 ГБ РАМ-а или 64 ГБ простора за складиштење, мораћете да погледате телефоне Ксиаоми, Асус, Хонор и Реалме.

Сегменти у које су ускочили Галаки М10 и Галаки М20 су у Индији изузетно конкурентни и прошло је доста времена откако је Самсунг имао достојне конкуренте у овом ценовном рангу. Међутим, упркос губитку пуно темеља за Ксиаоми и Хонор и нове приступнике попут Реалме и Асус, са сигурношћу се може рећи да се Самсунг вратио са лупком.

Ако постоји нешто у чему Самсунг и даље ужива, то је препознатљивост бренда. Чак и када њени повољни паметни телефони нису били достижни, одређени потрошачи су и даље више волели да купују Самсунг телефон, јер је то био „сигуран“ избор. Будући да се Самсунг сада активно бави овим сегментом и уводи уређаје који су заиста вредни разматрања, само ће гурнути тржиште на нове и веће висине, што је, ако ништа друго, супер за нас, потрошаче.

Шта ако нисте морали да држите све те каблове? Шта ако бисте могли да користите само један за пуњење свих својих мобилних уређаја? Добре вести: то већ можете. Упознајте Волта Цхаргер 2.0 магнетни кабл...

Шта ако нисте морали да држите све те каблове? Шта ако бисте могли да користите само један за пуњење свих својих мобилних уређаја? Добре вести: то већ можете. Упознајте Волта Цхаргер 2.0 магнетни кабл...

Препоручујемо