Преглед Самсунг Галаки М20: Коначно веродостојна претња Ксиаоми-ју

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 15 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Преглед Самсунг Галаки М20: Коначно веродостојна претња Ксиаоми-ју - Новости
Преглед Самсунг Галаки М20: Коначно веродостојна претња Ксиаоми-ју - Новости

Садржај


Није све лоше и, заиста, волим позиционирање скенера отиска прста јер пада управо тамо где мој кажипрст додирује телефон. Читач отисака прстију је такође тако лагано подигнут да га је лакше пронаћи.

Хонор 10 Лите са својим ЛТПС екраном има мању браду.

Преокрените телефон и видећете где је већи део посла обављен. Галаки М20 користи потпуно нови 'Инфинити-В' екран који, као што до сада претпостављате, има зарез у облику слова В. И пратеће маске су прилично минималне, мада бисмо волели мању браду на дну. Хонор 10 Лите са својим ЛТПС екраном чини ово мало боље.

На десној страни налази се тастер за јачину звука и тастер за укључивање, а на левој страни је лежиште за СИМ картицу. Упркос великим димензијама телефона, удобно сам могао посегнути до тастера. Самсунг је закуцао повратне информације о тастерима и они имају баш праву вредност.

Галаки М20 користи прикључак типа Ц што га дефинитивно ставља испред конкурентских уређаја.


За разлику од Галаки М10, М20 користи УСБ-Ц прикључак дуж доње ивице за пуњење и пренос података. Иако се такмичећи уређаји попут Редми Ноте 6 и Хонор 10 Лите и даље користе старији Мицро-УСБ стандард, сјајно је видети како Самсунг гура новији конектор. Пронаћи ћете и прикључак за слушалице. Још један одступање од Галаки М10 је решетка звучника која је сада постављена уз ивицу телефона. Телефон звучи прилично гласно и јасно, а звук се не пригушује ако се постави на сто. Ипак ћете можда покрити звучник док држите уређај у пејзажном режиму.

Све у свему, Самсунг Галаки М20 је занимљив спој модерног дизајна и неких традиционалнијих Самсунг дизајнерских елемената. Отисци прстију на страну, квалитет употријебљене пластике је врло добар и телефон изгледа довољно робусно да преживи пад или два.

Преглед Самсунг Галаки М20: Екран

  • 6.3-инчни ТФТ екран
  • 2340 к 1080 пиксела
  • Ватердроп нотцх
  • Драгонтраил стакло

Галаки М20 користи велики 6,3-инчни дисплеј са односом слике 19,5: 9. Већи омјер увелике омогућава телефонирање угодним за држање. Резолуција екрана овде је 2.340 к 1.080 пиксела и екран изгледа апсолутно оштро. Иако је зарез капања воде помало повећао омјер екрана и каросерије, мислим да би Самсунг могао учинити нешто више да смањи величину браде, јер то добива на прави начин урањања.



Иако је ТФТ панел, дисплеј је веома жив. Греши се врло мало на страни засићености, али боје богате контрастом изгледају сјајно за мултимедијску потрошњу. Када говоримо о мултимедији, телефон има подршку за Видевине Л1, тако да ћете моћи да стримујете садржај високе резолуције из Приме Видео, Нетфлик и других извора. Плоча приказује веома благи помак у боји под екстремним угловима, али то није нешто чиме би већина корисника требало да се бави. Ниво црне боје на дисплеју је такође врло импресиван.

Прелазећи на укупну светлост екрана, Инфинити В панел је довољно осветљен чак и напољу. Испробао сам телефон под ведрим зимским сунцем и упркос врло рефлектирајућем панелу, садржај и даље остаје лако видљив. Самсунг је на телефону користио стакло Асахи Драгонтраил које би требало да пружи неки изглед заштите од пада. Иако уреза на телефону не можете сакрити помоћу софтверске поставке, он је довољно мали да буде неупадљив.

Прочитајте: Горилла Гласс вс Драгонтраил Гласс вс каљено стакло и шире

Преглед Самсунг Галаки М20: Хардвер

  • Екинос 7904
  • 4ГБ РАМ / 64ГБ РОМ
  • мицроСД слот
  • Дуал сим

Самсунг Галаки М20 покреће чипсет Екинос 7904. Чипсет је изграђен на 14 нанометрском процесу користи комбинацију два Цортек А73 језгра са тактом од 1,8 ГХз, упарених са шест Цортек А53 језгара са тактом од 1,6 ГХз. Та два Цортек А73 језгра чине све разлике у свакодневној употреби. Телефон такође има до 4 ГБ РАМ-а, што би дефинитивно требало да помогне у обављању више задатака.

Овде имамо код нас варијанту телефона од 64 ГБ, а корисницима је око 51 ГБ доступно. Складиште се може додатно проширити. У ствари, телефон нуди двострука утора за нано-СИМ картице, као и посебан утор за мицроСД картицу, тако да не морате губити на могућностима за проширење складиштења док користите обе СИМ картице. Телефон подржава и дуал ВоЛТЕ.

Преглед Самсунг Галаки М20: Перформансе

Самсунг је обавио сјајан посао извукавши максимум из чипа Екинос 7904 на Галаки М20. Перформансе су углавном добре. Поред пада или два залуталог оквира, интерфејс је углавном био изузетно флуидан. За свакодневну употребу перформансе телефона су више него адекватне.


Наша варијанта прегледа са 4 ГБ РАМ-а је добро оптимизована до тачке у којој се никада нисмо осетили ограниченом количином РАМ-а. Телефон није имао агресивно управљање меморијом и лако смо могли прескочити између апликација. Телефон је држао ПУБГ у сећању, док смо се кретали помоћу претраживача и пребацивали се између плејлиста на Спотифију.

Прелазак на играчке могућности. Екинос 7904 поседује Мали Г71 МП2 ГПУ који је прилично компетентан за ову категорију. За разлику од сличних цена Хонор 10 Лите, телефон се прилично добро сналази у играма попут ПУБГ-а. Телефон подразумевано поставља средњу вредност и више или мање садржи солидних 30 сличица у секунди. Било је неколико падова оквира, али свеукупно, играње искуства је врло пристојно.

Галаки М20 се такође изузетно добро сналази са мрежним перформансама. У области са стварно лошом мобилном мрежом, телефон је ипак обављао натпросечни посао у квашењу на мрежу и пад броја позива је био малобројан. Квалитет позива је веома добар.

Преглед Самсунг Галаки М20: Софтвер

  • Андроид 8.1.0
  • Самсунг Екпериенце 9.5

Радећи Самсунг Екпериенце 9.5 на Андроид-у 8.1.0, цео софтверски пакет је веома добро оптимизован за хардвер. Читаво искуство је глатко као што се догађа и осим капијућег или два залуталог оквира, никада није заостајало или успорило на било какав приметни начин.


Постоји читав низ подешавања прилагођавања за кориснике напајања и иако би подразумевани изглед требао бити познат дугорочним Самсунг корисницима, то је цинцх за персонализацију целог интерфејса. Нисам био обожаватељ приче о закључаном стилу часописа које су се подразумевале. Идеја овде је приказивање релевантних чланака и садржаја на закључаном екрану сваки пут када га укључите. Срећом, искључити је лако.

Подразумевани изглед користи секундарну фиоку апликација, али то можете лако пребацити на распоред у стилу иОС-а где су све апликације постављене по мрежи. Такође ми се допала Самсунг-ова примена геста у интерфејсу. Иако телефон подразумевано има низ навигационих тастера на дну, брзо путовање у мени са подешавањима омогућава вам да укључите покрете. Интуитивни и прилагодљиви, заиста помажу да целокупно искуство постане много подмукло.


Прединсталиране апликације на Галаки М20 су прилично ограничене и налазе се изван неколико услужних програма, а вести су се издвојиле само новинске апликације Даилихунт, Оффице Мобиле, ОнеДриве и ЛинкедИн. Већина њих се не може деинсталирати.

Самсунг је посветио пуно пажње једноставнијим детаљима попут анимација за препознавање лица.

Док телефон има стражњи читач отиска прста, он такође подржава откључавање на основу препознавања лица. Ово делује прилично добро при доброј околној светлости, али не одговара читачу отисака прстију за који смо нашли да је изузетно брз. Мањи ситници попут анимације око прореза када телефон покушава препознати ваше лице цоол су видјети и показати пажњу детаљима.

Преглед Самсунг Галаки М20: Камера

  • Примарна камера од 13МП, ф / 1.9
  • 5МП ултраширока камера

Галаки М20, попут Галаки М10, поседује комбинацију 13МП примарног сензора и отвора ф / 1.9 са задње стране, као и 5МП ултрашироку камеру. Секундарна камера има видно поље од 120 степени, што је одлично за снимање већих зграда или велике групе људи у једном кадру.

Камера на Галаки М20 помало је мешана торба. У одговарајућем амбијенталном осветљењу телефон успева да сними добре фотографије уз пристојну количину детаља. Међутим, нешто је са начином на који телефон управља равнотежом белине. Слике могу понекад изгледати помало прекомерно изложене неприродним бојама.

Ширококутна камера одличан је додатак, иако би још једном сензор веће резолуције био идеалан. Ограничени динамички распон примарне камере протеже се и можда је мало видљивији у ултраширокој камери. Телефон се тешко носи са нагласцима.

Галаки М20 слаба светлост Галаки М20 слаба светлост ултра широка

У међувремену, перформансе при слабом осветљењу прилично су разочаравајуће. Слике углавном имају пуно буке, а агресивно смањење шума додатно мрља детаље. Увећавање слике открива дигитални шум у облику мрља. Самсунг је овде дефинитивно прекупао.

Преглед Самсунг Галаки М20: Батерија

  • 5.000мАх батерија
  • Подршка за брзо пуњење

Чисто на страну хардвера, Самсунг је обавио феноменалан посао у оптимизацији Галаки М20 за бољи живот батерије. Ћелија од 5.000мАх траје вечно и у просеку је телефон трајао два дана коришћења за мене. Сада се ваш случај употребе може разликовати, али уз вишеструке апликације за друштвене медије, Реддит, е-пошту и још много тога, још увек бих могао да добијем екран на готово осам сати. Помоћу теста видео петље телефон је успео 20 сати пре гашења.

Самсунг је обавио феноменалан посао на оптимизацији Галаки М20 за бољи живот батерије.

Очекујете да ће вам телефон са батеријом од 5000 мАх заувек требати да се напуни. Међутим, телефон подржава брзо пуњење преко УСБ-Ц прикључка и потребно му је само око 2 сата и 15 минута да се потпуно напуни од нуле користећи уграђени пуњач.

Самсунг Галаки М20 у вестима

  • Самсунг ће ускоро представити Андроид 9 Пие у Галаки М10, М20 и М30
  • Најбољи Самсунг телефони које можете добити: модели врхунског, средњег опсега и улаза

Зашто бисте требали купити Галаки М20?

Мислим да је Самсунг коначно успео да направи телефон који откључава готово све квачице које млади купац паметних телефона тражи. Било да је то апсолутно фантастично трајање батерије, јарки дисплеј или задовољавајуће перформансе, Галаки М20 је и даље прилично пристојна опција за купце паметних телефона.

Од представљања Галаки М20, у категорији улазног нивоа појавило се неколико нових конкурената. Ксиаоми-ове серије Редми Ноте 7 и Реалме 3 наиђу на солидне опције за све који желе купити нови телефон испод 10.000 рупија. Сада је могуће набавити телефоне попут Редми Ноте 7С који могу испоручити одличне могућности снимања у истом ценовном рангу. Реалме 3и је још једна занимљива опција која нуди фантастично трајање батерије и свеж дизајн.

Реалме 5 је још један паметни телефон који испоручује робу и нуди сјајан однос цене и перформанси.

Цјењено на 10.990 рупија (~ 150 УСД) за базну варијанту са 3 ГБ РАМ-а и 12.990 рупија (~ 180 УСД) за верзију меморије од 4 ГБ и 64 ГБ, Галаки М20 више није тачна вредност коју су представљали, али јесте још увек пристојна опција у сегменту испод 15.000 рупија (~ 220 долара).

То је то за наш Самсунг Галаки М20 преглед! Шта мислите о Самсунг-овој М серији телефона? Јавите нам у одељку коментара!

Технологија бежичног пуњења постоји већ годинама, али тек треба да постигне привлачност. То би се могло променити јер паметни телефони постепено испоручују снажније могућности бежичног пуњења које су ...

Један од наших чешћих захтева читалаца је да им кажемо како да снимају свој екран на Андроид. Функционалност је присутна већ дуже време, али обично захтева мало подешавања и прилагођавања да би се до...

Наш Избор