Галаки С10 Плус вс Пикел 3 КСЛ: Битка за душу Андроида наставља

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 17 Март 2021
Ажурирати Датум: 2 Јули 2024
Anonim
Галаки С10 Плус вс Пикел 3 КСЛ: Битка за душу Андроида наставља - Технологије
Галаки С10 Плус вс Пикел 3 КСЛ: Битка за душу Андроида наставља - Технологије

Садржај


Андроид је можда у власништву Гооглеа, али за милионе широм света бренд је синоним за Самсунг-ове Галаки телефоне.

Гоогле има своју јединствену визију Андроида са серијом Пикел која је тренутно у својој трећој генерацији. Самсунгов водећи Галаки С серија је трајао дуже, славећи десету годишњицу ново најављеног Самсунг Галаки С10.

Технички постоје четири велика телефона из породице Галаки С10 и два у опсегу Пикел 3, тако да ћемо конкретно погледати Галаки С10 Плус и Пикел 3 КСЛ у односу на то да видимо који од два телефона веће величине долази напољу.

Међутим, пуно тачака односи се и на Пикел 3 и Галаки С10. Потпуно нови „приступачни“ С10е такође ће бити несумњив супарник дугоножном Пикел 3 Лите-у када коначно постане званичан. Мораћемо да сачекамо док Гоогле ускочи на 5Г траку са сопственим 5Г телефоном пре него што у једнаџбу додамо ултра-премиум Галаки С10 5Г.

Самсунг Галаки С10 Плус вс Гоогле Пикел 3 КСЛ: Спецификације и карактеристике


Извините, Гоогле. Ускоро ћете научити како да утврдите водећи телефон.

Ако сте прочитали наше спецификације Галаки С10, већ ћете знати да је ово апсолутно чудовиште и Пикел 3 КСЛ нема шансе да се сложи на папиру. Ево потпуног поређења спецификација:

Под хаубом, Галаки С10 Плус садржи најновији Куалцоммов водећи мобилни СоЦ, Снапдрагон 855, подржан од 8 ГБ РАМ-а и 128 ГБ проширивог простора за складиштење и батерија од 4,100мАх. Пикел 3 КСЛ цвили иза себе са Снапдрагон 845 СоЦ, јаких 4 ГБ РАМ-а, 64 ГБ непроширивог простора за складиштење и скромном батеријом од 3,430мАх.

Простор за складиштење података можете да повећате на 128 ГБ на Пикел 3 КСЛ, док Галаки С10 Плус долази у варијантама са 8 ГБ РАМ и 512 ГБ простора или искреном смешном меморијом од 12 ГБ и 1 ТБ. Власници Пикел 3 КСЛ ипак добијају бесплатан приступ до три године оригиналног квалитетног складишта у облаку Гоогле Пхотос.

Иначе, Галаки С10 Плус упакује у хардверску границу хардверских функција које Пикел 3 КСЛ немају одговор, као што је Вирелесс ПоверСхаре за обрнуто бежично пуњење, препознавање лица, сензор брзине откуцаја срца и 3,5 мм прикључак за слушалице. Има чак и хлађење у комори за хлађење које смањује топлоту током играња.


Осим стерео предњих звучника и практичних сензора притиска Ацтиве Едге, нема много тога што Пикел 3 КСЛ има над Самсунг-овим мега-телефоном. Одговара С10 Плус са ИП68 оценом и бежичним пуњењем, мада је ово последње заиста вредно само са пуњачем од стране Маде би Гоогле.

Галаки С10 Плус упакује у сморгасборд карактеристика за које Гооглес флагсхип нема одговор.

Међутим, ствари у одјелу камере постају мало варљивије.

Упркос задржавању само 12,2МП једноструког сочива када је сваки ОЕМ гледао модуле са двоструким или троструким сочивима, Пикел 3 КСЛ наставља наслеђе марке Пикел за изврсност фотоапарата кроз магију рачунарске фотографије. Овде можете видети чари камере Пикел 3 КСЛ за себе у нашој пуцњави овде.

Као и код Галаки Ноте 9, Самсунг се брине за сирове спецификације да би надмашио Пикел 3 КСЛ са својим најновијим флагсхип-ом, испоручујући пуцач са троструким сочивима по први пут на телефону Самсунг Галаки.

Хоризонтални модул сачињен је од 12МП телефото сочива (ф / 2.4), ширококутног сочива са 12 пиксела са 12 пиксела (ф / 1.5 и ф / 2.4) са аутофокусом и ултра широког сочива од 16 МП при ф / 2.2 са фиксни фокус и ФОВ од 123 степена. Пхев.

Самсунг такође доноси АИ паметне телефоне С10 Плус преко јединице за неуронску обраду (НПУ), пратећи кораке последњих Хуавеијевих водећих бродова. Ове карактеристике укључују побољшања за оптимизацију сцене и предлог снимка, који аутоматски помажу у кадрирању кадра на основу сцене.

Видеогласно, Галаки С10 Плус може снимати у 4К и први је паметни телефон са опцијом за снимање у ХДР10 +. Селфие камера на Плус моделу такође додаје додатну камеру са дубином од 8МП за пратњу регуларног 10МП пиксела са двоструким пикселом.

Галаки С10 Плус поседује још једну камеру паметних телефона светске класе. Хоће ли или не дати резултате једнако лако и доследно као и Пикел 3 КСЛ, сасвим је друга ствар.

Сазнат ћемо више када будемо представили С10 Плус кроз кораке за комплетан преглед, али за сада будите сигурни да је С10 Плус камера у основи камера Ноте 9, али још боље - и Самсунгов фаблет технички био је најбољи телефон за фотоапарате у 2018. години.

Самсунг Галаки С10 Плус вс Гоогле Пикел 3 КСЛ: Дизајн

Самсунг већ неко време покушава елиминисати оквире својих водећих телефона помоћу издужених Инфинити дисплеја на којима је дебитовао на Галаки С8. Галаки С10 има оно што Самсунг назива „следећом еволуцијом“ Инфинити Дисплаи-а, названим Инфинити-О.

У говору без жаргона, Галаки С10 Плус долази са 6,4-инчним омјером 19: 9, Куад ХД Плус АМОЛЕД екраном са изрезом рупе за предње камере. Ово даје телефон импресиван укупни однос екрана и тела од 93,1 посто.

Гоогле се пробно придружио борби с дисплејом 18: 9 Пикел 2 КСЛ-а, али је Пикел 3 КСЛ ствари унапредио додавањем додатних екранских некретнина кроз зарез. Нема тога да се заобиђе - зарез „каде“ Пикел 3 КСЛ је огроман и прилично ружан. Пикел 3 КСЛ такође има прилично велику браду која садржи предњи звучник.

Отвор за прорез и рупа су неелегантна решења за ОЕМ произвођаче који се налазе у покушају да дођу до праве обећане земље без оквира без да се опросте од селфие камера. Лично бих радије имао могућност сакривања уреза у симулираном оквиру него уживо са незаобилазном рупом за приказ, али у супротном не може се порећи да је Самсунгов Инфинити-О екран далеко бољи од 6-инчног П-ОЛЕД панела Пикел 3 КСЛ на сваки замислив начин.

Што се тиче генералног дизајна, Галаки С10 Плус има алуминијумски оквир и закривљену задњу плочу Горилла Гласс 6 коју прекида само хоризонтални троструки модул камере. Галаки С10 Плус такође поседује наменски Бикби дугме (за који је Самсунг наговестио да може бити преправљен). За разлику од Пикел 3 КСЛ, нигде на Галаки С10 Плус нећете пронаћи сензор отиска прста, јер он садржи ултразвучни отисак прста на екрану.

С10 је доступан у Присм Вхите, Присм Блацк, Присм Блуе, Фламинго Пинк и Присм Греен, иако та последња опција не стиже у САД Постоје и Церамиц Вхите и Церамиц Блацк варијанте, али оне су ексклузивне за две варијанте са више РАМ и меморија.

Пикел 3 КСЛ одабрао је двобојно позадинско стакло са мат финишом, где ћете такође пронаћи кружни физички сензор отиска прста и једну камеру. Долази само у чисто белој, само црној и не ружичастој боји.

Што се укупне естетике тиче, Пикел 3 КСЛ и Галаки С10 Плус приближно су различити колико можете добити у увек хомогеној земљи водећих телефона. Пикел 3 КСЛ одржава ствари што је могуће једноставнијим и једноставнијим, а С10 Плус жели да ви и сви остали знате колико добро изгледа.

Самсунг Галаки С10 Плус вс Гоогле Пикел 3 КСЛ: Софтвер

До сада је прилично очигледно да Самсунг и Гоогле очигледно имају различито виђење о томе шта Андроид треба да буде или може бити.

Пикел Лаунцхер је Гоогле-ова утопијска визија Андроида - свестраног, једноставног и еколошки прихватљивог ОС екосистема, са све већом усредсређеношћу на аутоматизацију и АИ помоћ. Серија Пикел 3 представља врхунску изложбу овог приступа до сада. Као што је то назвао наш Крис Царлон у својој рецензији, Пикел 3 је „Андроид иПхоне“.

С друге стране, Самсунг има историју залагања пакирања Андроид кожица са што више функција. Та неодољива карактеристика и број апликација засигурно се смањио на свом путу од ТоуцхВиз-а до Самсунг Екпериенце-а и сада до његове најновије итерације, Оне УИ.

Самсунг Галаки С10 серија је прва која је избацила Оне УИ ван оквира, који покреће Андроид 9.0 Пие. Након година покретања Самсунгових телефона на старијим верзијама софтвера, фантастично је видети како С10 покреће најновију верзију Андроида и потпуно нову кожу. Омогућава корисницима да најбоље искористе Андроид, а исто тако користи небројене додатне функције једног корисничког сучеља.

У скорој будућности ћемо детаљније истражити један УИ на Галаки С10 Плус, али наш први утисак је да је то још један корак ка поједностављивању Самсунговог прилагођеног софтвера, а да не одустајемо од своје тешке филозофије. Међутим, ако сте софтверски стручњак, Пикел 3 КСЛ ће увек бити први на реду за водеће Андроид исправке.

Иначе, на софтверском пределу, Самсунг-ов телефон има не једног већ два дигитална помоћника - Гоогле Ассистант и Самсунг Бикби. Бикби је имао прилично грубу вожњу од свог неспретног представљања на Галаки С8 серији, али Самсунг ускоро од тога не одустаје.

Бикби на Галаки С10 Плус ужива у погодностима Бикби рутине, која се аутоматски прилагођава навикама вашег паметног телефона и нуди софтверске предлоге. Увек постоји бојазан да ове врсте помоћних функција могу бити превише агресивне, али Самсунг каже да ћете такође моћи да ручно подесите подешавања. Бикби Хоме - да се не меша са још увек АВОЛ Галаки Хоме паметним звучником - такође доноси повратак као „феед“ садржаја телефона.

Иако се помоћник може позвати и на С10 Плус, Гоогле-ов пратећи програм долази на Пикел 3 КСЛ, а Гоогле Дисцовер је, по мом скромном мишљењу, једини феед информација који заиста вреди користити.

Самсунг Галаки С10 Плус вс Гоогле Пикел 3 КСЛ: Цену и шта треба да купите?

Нисте мислили да ће све те спецификације бити јефтине, зар не?

Базни модел Самсунг Галаки С10 Плус почиње од 999 долара, што је знатно више од првобитних 839 долара од цене директног претходника, Галаки С9 Плус. У међувремену, Гоогле Пикел 3 КСЛ стиже за 100 УСД ниже за 899 УСД за варијанту складиштења од 64 ГБ.

Иако је Пикел 3 КСЛ технички јефтинији, ниједан телефон није јефтин. Пикел 3 КСЛ осећа се прецијењеном него икад с обзиром на његов мали број РАМ-а и процесор последњег гена, посебно имајући у виду да можете да уграбите обични Галаки С10 за потпуно исту цену.

Као што смо видели са недавним лансирањем Ксиаоми Ми 9, а да не спомињемо Хонор Виев 20 и ОнеПлус 6Т, постоје далеко повољније опције са врхунским спецификацијама.

Ако ипак морате зарадити новац, ово су лако два најбоља Андроид телефона која новац може купити. Одабир између њих две је ствар у којој се ОЕМ филозофија купује на више.

Ако нисте Андроид пуист, тешко је у потпуности препоручити Пикел 3 КСЛ преко најновије компаније Самсунг.

Галаки С10 Плус открива Самсунгов „без компромис“ приступ, од целокупне израде, до електрана електране, до бескрајног узорака функција софтвера и хардвера, од којих ћете неке вероватно још увек открити месецима касније.

Гоогле Пикел 3 КСЛ избегава сирову снагу и фокусира се на ноктима основних ствари, пружајући запањујуће паметан пакет фотоапарата, елегантан, али неупадљив изглед и клиничко, стално ажурно софтверско искуство.

Када се све своди на то, ако нисте Андроид пурист, заиста је тешко у потпуности препоручити Пикел 3 КСЛ над најновијим Самсунг-овим засад, бар за сада. Док Гоогле коначно не спусти цену целе Пикел 3 серије, масивна неједнакост у укупним спецификацијама ће многе кориснике (оправдано) усмерити ка ванили Галаки С10 или Галаки С10 Плус.

Па, шта ће бити између Самсунг Галаки С10 Плус и Гоогле Пикел 3 КСЛ? Који телефон мислите да је најбољи од Андроида? Јавите нам у коментарима испод!

Аппле-ови иОС уређаји углавном нису јефтини за већину људи, али у прошлости је било неколико изузетака. Уређаји попут иПад Мини, иПхоне СЕ и иПод Тоуцх многим су корисницима пружили повољније иОС иску...

Учење може бити дуг и напоран процес. Заједно са свакодневним ометањима и одговорностима, све је превише лако изгубити мотивацију.Шта ако вам кажемо да постоје начини за то побољшајте фокус и повећајт...

Наш Избор