Самсунг Галаки С10 вс ОнеПлус 6Т: Цена у односу на вредност

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 17 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Samsung Galaxy S21 FE vs Samsung Galaxy S21+. В чем разница?
Видео: Samsung Galaxy S21 FE vs Samsung Galaxy S21+. В чем разница?

Садржај


Скоро да је Самсунг Галаки С10 један од најпродаванијих телефона 2019. Такође ће бити и најскупљи, али шта ако постоји премиум паметни телефон који бисте могли да купите, он не носи ознаку премијске цене. ? Мноштво произвођача испоручује приступачне водеће паметне телефоне, али ниједан није имао исти култ који следи као ОнеПлус - кинеска марка из ББК групе која обећава „Невер Сеттле“, испоручујући телефоне врхунских карактеристика и запањујући дизајн по релативно скромним ценама.

Андроид шампион се враћа у ринг са огромна четири Галаки С10 телефона, али одлучили смо да ванилла Галаки С10 поставимо на ОнеПлус 6Т да бисмо видели да ли ће најбољи телефон у 2018. години моћи да виси са Самсунг-овим маркантним бродом.

У питању је Самсунг Галаки С10 вс ОнеПлус 6Т! Ко ће победити? Хајде да сазнамо!

Напомена уредника: Да, схватамо да је Галаки С10е вероватно ближа поређење (цена итд.) И вероватно ћемо то поређење направити у не тако далекој будућности. Ипак, С10 се сматра „базним“ моделом, па смо мислили да ће то бити занимљиво упоређивање.


Самсунг Галаки С10 вс ОнеПлус 6Т: Спецификације и карактеристике

Самсунг Галаки С10 је апсолутна електроенергетска кућа, а на папиру је један од најимпресивнијих телефона у погледу сирових спецификација које долазе од јужнокорејског гиганта до данас. ОнеПлус 6Т ипак није застојан. Најновији ОнеПлус можда је пет месеци старији од С10, али се још увек може похвалити импресивном листом спецификација.

Ево детаља о Самсунг Галаки С10 вс ОнеПлус 6Т спецификацијама:

Најочитија разлика између два телефона је процесор. Самсунг Галаки С10 серија један је од првих телефона који је Куалцомм'с Снапдрагон 855 СоЦ довео до масе у САД-у (Европа добија Екинос 9820).

ОнеПлус 6Т, као и многи из 2018. године, ради на Снапдрагону 845. Снапдрагон 845 је и даље моћна мобилна платформа, али његов наследник нуди опипљиву надоградњу, иако не баш масивни скок који смо видели између претходних Снапдрагон водећих СоЦ-ова .


За остале основне спецификације, међутим, ОнеПлус 6Т иде фунта за килограм, а понекад и изван Галаки С10. Основни модел ОнеПлус 6Т долази са 6 ГБ РАМ-а, али то се може надоградити на 8ГБ РАМ-а или чак 10ГБ РАМ-а ако се одлучите за ОнеПлус 6Т МцЛарен Спеед Едитион.

Док можете да достигнете смешних 12 ГБ РАМ-а на С10 Плус, регуларни Галаки С10 штапи са 8 ГБ за све варијанте. Испада да ионако заправо не требате више од 8 ГБ РАМ-а, тако да овде нема никаквих стварних притужби. С10 стандардно има 128 ГБ прошириве меморије која се подудара са ОнеПлус 6Т (без утора за МицроСД картицу).

Галаки С10 поседује батерију од 3,400мАх са подршком за брзо бежично пуњење (15 В). Друге телефоне и додатну опрему - као што су носиви уређаји или Самсунг-ови нови Галаки Будс - можете и пребацити путем бежичне Поверсхаре. ОнеПлус 6Т не нуди други, али има већу ћелију од 3700мАх и брзо напајање од 20 В, а марка зове Варп Цхарге.

То су досадне унутрашње ствари! Хајде да разговарамо о функцијама.

ОнеПлус 6Т био је један од првих телефона који је на тржиште избацио сензор отиска прста на екрану. Ова почетна серија сензора, коју је већином направио Гоодик, хит је и нестала на разним телефонима. Самсунг каже да је решио проблем и додао додатну заштиту од крађе идентитета помоћу ултразвучног сензора отиска прста на екрану на Галаки С10.

Самсунгова варијација је нешто доследнија, али примена ОнеПлус 6Т-а била је на првом месту најгора преступница и од покретања је имала вишеструке исправке софтвера како би још више побољшао своје функције.

Нажалост, било је много нагађања да је унутрашњи простор који је заузео сензор делимично крив за ОнеПлус који је бацао 3,5 мм прикључак за слушалице - одлука која је изазвала малу количину полемике.

Галаки С10 можда се испоручује са правим бежичним ушима за предбиљежбе, али Самсунг је ипак одлучио да задржи прикључак, што је велика предност за љубитеље звука. Корисници ОнеПлуса морају да живе са инфериорним УСБ-Ц звуком, али он барем долази са адаптером и Дирац ХД технологијом.

Иначе, Галаки С10 наслеђује гомилу хардверских функција од својих претходника, које ОнеПлус не покушава да успореди. Они укључују Самсунг ДеКс подршку, праћење рада срца и ИП68 заштиту од прашине и воде, да напоменем само неколико.

С10 такође има велику техничку предност у одељењу за камеру и надограђује се на успех Галаки Ноте 9. У нашем прегледу већег С10 Плус, који зрцали резултате од С10, резултати су помало мекани, али постоје резултати свака шанса ће то бити поправљена у ажурирањима софтвера.

Самсунгов водећи брод има троструки модул камере који се састоји од 12МП телеобјектив (ф / 2.4), ширококутни објектив од 12 пиксела са два пиксела (ф / 1.5 и ф / 2.4) са аутоматским фокусом и ултра широко објектив од 16МП на ф /2.2 са фиксним фокусом и ФОВ од 123 степена.

Поред тога, А10 пуцач је појачан од стране АИ преко неуронске процесне јединице (НПУ) и може да снима видео у 4К са могућношћу снимања у ХДР10 +. У међувремену, селфие камера је снабдевач од 10 пиксела са два пиксела.

ОнеПлус је увелико унапредио фотографско искуство на својим телефонима последњих година, а кулминирао је дуал-камером ОнеПлус 6, са 16МП главним сочивом (ф / 1.7) са ОИС-ом и секундарним 20МП дубинским сензорима, што је исти сет - пронашао је свог насљедника, иако с неколико подешавања након обраде.

Камера је једно од ретких области где почиње да се појављује јаз између два телефона, али немојте се заваравати: ОнеПлус 6Т има савршено солидну камеру. Међутим, ако сте пик-пикер, С10 је јасан победник.

Самсунг Галаки С10 вс ОнеПлус 6Т: Дизајн и приказ

Са Галаки С10, Самсунг је покушао да избегне заостајање у односу на прорез са променом свог дизајна Инфинити Дисплаи који назива Инфинити-О, мада се то већ увелико назива екран са рупом.

Самсунг је у суштини пресекао рупу на дисплеју како би се сместила селфие камера. То је свакако нов начин да се смањи укупна величина оквира - С10 има огроман однос између екрана и тела од 88,3 одсто - али такође је привукао поприличан презир неких потенцијалних купаца.

ОнеПлус 6Т је други ОнеПлус телефон који ће се лансирати са зарезом на екрану, али је друга итерација смањила изрез до дизајна стила „ватердроп“, позајмљеног од ББК стабилног партнера Оппо.

Рупе које још увек остају у потпуности не решавају проблем са селфие камером окренутим телефонима без оквира.

Прекиди екрана било које врсте су дирљива тема за фанове паметних телефона и са задовољством можете тврдити да ниједна опција не поправља проблем селфие камере у односу на телефоне без оквира. Овај се своди на личне склоности и топло вам предлажем да погледате оба телефона у месу пре него што се раздвојите с новцем.

Иначе, Галаки С10 дисплеј је 6,1-инчни, 19: 9 омјера, Куад ХД Плус АМОЛЕД (550ппи), док ОнеПлус 6Т има мало већи 6,41-инчни АМОЛЕД дисплеј са односом слике 19,5: 9 и 1,080 к 2,340 резолуција (402ппи). Обе су направљене од Цорнинг Горилла Гласс 6-а, али Галаки С10 у целини побеђује са ХДР10 и сталном подршком за дисплеј.

Што се тиче укупног дизајна, сваки уређај има стаклена леђа и метални оквир, мада је ОнеПлус 6Т незнатно лепши и далеко тежи од Галаки С10, тежи 185г у односу на С7-ових 157г.

Такође добијате далеко више разноврсности боја са Галаки С10 који долази у белој боји, призми црној, призми зеленој или призми плавој. ОнеПлус 6Т доступан је само у сјајном зрцалном црном или мат црном поноћном или у грмљавиној боји у одабраним регионима.

Сваки телефон такође има своје јединствене дизајнерске задатке. Галаки С10 поседује (милосрдно) бикби дугме, а ОнеПлус 6Т има згодан клизач упозорења.

Софтвер

Самсунг је озбиљно појачао своју софтверску игру са Галаки С10. То је један од ретких Самсунгових водећих бродова који ће покренути најновију главну Андроид исправу ван оквира. Поред Андроид 9.0 Пие, доступан је и најновији Самсунгов покушај да створи врхунски Андроид кожу, названу Оне УИ.

Далеко смо од мрачних старих времена ТоуцхВиз-а. Самсунгов нови сучеље је изграђено на Самсунг Екпериенце-у како би пружио још интуитивнију и мање натечену кожу.

Међутим, још увијек има неких црња - понајвише наставак присутности Самсунговог помоћног Бикби-а, који није баш најомиљенији дигитални асистент. Бикби је добио надоградње попут предиктивних Бикби рутина, а Бикби Хоме "феед" такође се враћа на левом почетном екрану. Гоогле Ассистант је такође заглављен тамо.

У другом углу, ОнеПлусова ОкигенОС кожа један је од главних разлога зашто људи купују ОнеПлус телефоне откако је представљена 2014. године.

Изглед и осећај компаније ОнеПлус 6Т наставља то наслеђе, са заиста корисним додатним функцијама као што су побољшани покрети, закључавање апликација, паралелне апликације и још много тога. То је поред најбољег Андроид Пие-а, као и Гоогле Ассистант-а као јединог пријатељског АИ пратиоца телефона.

ОнеПлус се труди да своје телефоне одржава што је могуће ажуриранијим, док Самсунг има закрпљену историју са испоруком ажурирања на време. ОнеПлус је такође невероватно отворен за надолазеће исправке, често преноси нове софтверске функције са својих најновијих телефона на старије моделе и веома је добродошао у повратним информацијама заједнице на своје форуме, Реддит и друге друштвене платформе.

Цена и коју куповину?

Ако сте стигли овако далеко, вероватно сте приметили слона гаргантуана у соби: нисам разговарао о цени.

Асортиман Галаки С10 максималан је за око 1599 УСД за највећи модел Галаки С10 Плус. Тај максимум ће без сумње порасти још више када добијемо потврду цене за Галаки С10 5Г.

Основни модел обични Галаки С10 кошта 899 долара, што у релативно релативном смислу изгледа много разумније. Све док не видите ознаку цене ОнеПлус 6Т.

Најефтинија варијанта ОнеПлус 6Т кошта 549 ​​долара или ако желите да се подударате са бројем РАМ-а Галаки С10, та се бројка повећава на 579 долара. То је и даље велика уштеда од 320 УСД на Самсунговом новом телефону. Чак и ако узмете у обзир да су бесплатни Галаки Будс доступни купцима предбиљежбе, и даље гледате додатних 200 УСД више од ОнеПлус 6Т.

Питање од милион долара (или у овом случају питање од 320 долара) гласи: да ли Самсунг Галаки С10 зарађује ту већу цену? Да за неке. Не за друге.

Добијате један од најбољих Андроид телефона који новац може да купи, без обзира на буџет.

Све зависи шта желите од телефона. Ако желите невероватно моћан телефон који испоручује, а затим и неки, по свему судећи, са стилским дизајном и протурјечним, а опет прилагодљивим софтвером, ОнеПлус 6Т нуди далеко више налета за ваш долар.

Вредност је, међутим, релативна. За толико милиона који се сваке године укључе у Галаки С серију, Галаки С10 камера са троструким сочивима, квалитет екрана водећи у индустрији и огромна количина иновативних, често најбољих класа хардверских функција још једном ће оправдати додатну премију.

Шта год да одаберете, знајте да добијате један од најбољих Андроид телефона који новац може да купи, без обзира на буџет.

Шта је са Галаки С10е?

Пре него што се затворимо, желим укратко споменути Галаки С10е, Самсунгову најјефтинију варијанту Галаки С10 и потпуно нови додатак породичном стаблу С.

У поређењу са обичним Галаки С10 и С10 Плус, С10е одстрањује телеобјектив у корист двоструке задње камере. Мањи екран од 5,8 инча такође прима мало смањење, крећући се од резолуције 1.440 к 3.040 до 1.080 к 2.280. Ово, уз неколико неопходних промена дизајна, смањује малопродајну цену на 749 УСД.

Ако очајнички желите Самсунг Галаки С10, али вам не може успети скок цена између приступачног флагсхипа попут ОнеПлус 6Т и обичног модела, С10е вреди размислити.

Лично, мислим да смањење цена није довољно значајно да би се изгубила основа у две области (дисплеј и камера) које су Самсунг телефони одлично успели. Речено је да је то далеко најповољнија цена модела Галаки С10 за фунту.

Који бисте телефон изабрали у излогу Самсунг Галаки С10 вс ОнеПлус 6Т?

Технологија бежичног пуњења постоји већ годинама, али тек треба да постигне привлачност. То би се могло променити јер паметни телефони постепено испоручују снажније могућности бежичног пуњења које су ...

Један од наших чешћих захтева читалаца је да им кажемо како да снимају свој екран на Андроид. Функционалност је присутна већ дуже време, али обично захтева мало подешавања и прилагођавања да би се до...

Нови Чланци