Самсунг Галаки С10 могао би само украсти новац овог обожаватеља ОнеПлус - Мишљење

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 17 Март 2021
Ажурирати Датум: 5 Јули 2024
Anonim
Самсунг Галаки С10 могао би само украсти новац овог обожаватеља ОнеПлус - Мишљење - Коментара
Самсунг Галаки С10 могао би само украсти новац овог обожаватеља ОнеПлус - Мишљење - Коментара

Садржај


Само мало приче о томе, последњи Самсунг телефон који сам поседовао био је Самсунг Галаки С4 који сам купио 2013. Пре тога поседовао сам Самсунг Галаки С3 (један од мојих најдражих телефона икада), а пре тога сам имао оригинални Самсунг Галаки С. Није ми странац Самсунг телефон.

Иако сам волео облик фактора његових уређаја и безброј добрих функција које нуде, апсолутно сам одвратио ТоуцхВиз, Самсунгову оригиналну Андроид кожу. Мрзио сам га од самог почетка, али стално сам давао нове шансе са сваким новим уређајем.

Неизбјежно, с готово свим мојим Самсунг телефонима, упао сам ЦианогенМод чим сам могао да избјегнем кориштење ТоуцхВиз-а. Ово је сигурно функционисало, али је представљало и велику бол.

Кад је ОнеПлус дошао и најавио ОнеПлус Оне, то је било као да је на моје молитве одговорено: уређај са скоро свим карактеристикама Галаки С уређаја који је био претходно напуњен ЦианогенМод - и коштао је само 300 долара.


Чим сам добио позивницу за ОнеПлус Оне, купио сам га и никад се нисам осврнуо - званично сам завршио са Самсунгом.

Самсунг је учинио огромне кораке у софтверу са Оне УИ и нуди хардверске функције које ОнеПлус телефони немају.

Данас напредујемо напред, а имамо и потпуно нови Оне УИ, другачију Андроид врсту коже од Самсунга. Иако је за мој укус још увек превише љубазан, светлосне су године испред ТоуцхВиз-а и Самсунг-овог искуства (ТоуцхВиз 2.0).

Ценим како је један УИ чистији, једноставнији и интуитивнији од било чега што је Самсунг учинио у прошлости. Такође ценим како Самсунг гледа на то како данас користимо наше телефоне и мењајући софтвер тако да га прилагодимо - истински приступ „купцу први“.

Поред једног УИ-ја, Самсунг Галаки С10 поседује и ултразвучни сензор отиска прста на екрану, што је савршено за мене. Док расправљам у чланку о основним стварима о свом паметном телефону, мрзим кад морам подићи телефон са стола да бих га откључао користећи задњи сензор. Сензор отиска прста на екрану на мом тренутном дневном управљачком програму - ОнеПлус 6Т - једна је од мојих омиљених функција. Од свега што знам до сада, чини се да је Самсунгов ултразвучни сензор још бољи.


Самсунг Галаки С10 такође садржи тастер хардвера који се може прилагодити, што ОнеПлус не нуди. Дугме отвара Бикби подразумевано, али Самсунг коначно слуша кориснике и пушта их да пресликају. Једно притискање могло би покренути готово било коју апликацију, док би двоструко прешање могло учинити нешто сасвим друго. Баш бих се забављао играјући се око овога.

Пуно ситница чини Галаки С10 прилично примамљивим, као што су прикључак за слушалице, бежично пуњење и троструко подешавање камере са задње стране - а све оне ОнеПлус 6Т немају. Ту је и широк избор конфигурација спецификација, укључујући Плус модел са укупно 12 ГБ РАМ-а и 1 ТБ интерне меморије.

Све у свему, Самсунг Галаки С10 има пуно удараца који ОнеПлус 6Т не може да поднесе.

Зашто бих се могао држати ОнеПлус-а

Један УИ и ултразвучни сензор су феноменални, а остале нове карактеристике у Самсунг Галаки С10 прилично су примамљиве, али неколико ствари ме и даље нервира када сам се пребацио.

Најуочигледнија ствар коју ОнеПлус има у односу на било који Галаки С уређај јесте цена. Добио сам макед-оут верзију ОнеПлус 6Т са 8 ГБ РАМ-а и 256 ГБ простора за складиштење података, а коштала ме 630 долара. Најефтинија варијанта Самсунг Галаки С10е и даље кошта преко 100 долара и износи 749 долара. Ако бих хтео да добијем Галаки С10 модел са еквивалентном РАМ-ом и конфигурацијом складиштења за мој 6Т, морао бих да потрошим најмање 850 долара на С10е.

Наравно, С10е ми не би дао ултразвучни сензор отиска прста (С10е има бочно монтиран сензор), тако да бих морао да потрошим огромних 1150 долара да добијем стандардни Галаки С10 са 512 ГБ простора за складиштење да не бих умањио тренутну меморију ниво.

Када је реч о цени, ОнеПлус може да испоручи уређај веома близу онога што Самсунг нуди буквално упола мање.

Ако бих се одлучио за то, набавио бих мањи уређај, јер је ОнеПлус 6Т већи од Самсунг Галаки С10 и Галаки С10е. Морао бих набавити Самсунг Галаки С10 Плус, што би ме коштало апсолутно падања чељусти 1.250 долара - отприлике дупло више од оног што сам платио за свој ОнеПлус 6Т.

Да цитирам Великог Лебовског: „Тип не остаје.“ Не могу да замислим да толико трошим на паметни телефон. Чак и ако сам продао свој ОнеПлус 6Т да бих платио С10 Плус, и даље бих био на удару за 700 долара, претпостављајући да мој 6Т продаје за 550 долара, што сада видим на Сваппа.

Да будемо фер, породица Галаки С10 карактерише мицроСД проширење, што ОнеПлус не чини. Очито, мицроСД има своја ограничења када је у питању брзина и перформансе, али ако сам само желио исту количину простора као и мој 6Т, могао бих набавити базни модел С10 уређаја и подићи меморијску картицу.

Поред цене, још једна ствар која ме држи су ажурирања софтвера. Да, Самсунг ових дана ради много боље, изводећи Андроид ажурирања, али ОнеПлус ради много боље. ОнеПлусу је требало читавих 45 дана да избаци стабилну верзију Андроид 9 Пие-а на ОнеПлус 6, док је Самсунг-у требало више од шест месеци да уради исто за откључани Самсунг Галаки С9. Чак и ако Самсунг преполови то за надолазеће издање Андроида К, ипак бих вероватно чекао месецима дуже од ОнеПлус корисника.

Док Самсунг не докаже да може да функционише упоредо са ОнеПлусом у том погледу, тешко је видети како правим прекидач.

Важно питање постаје: колико дуго ће власници Галаки С10 морати да чекају Андроид К?

По мом мишљењу, рез на воденој глави ОнеПлус 6Т је много лепши од прореза на пробушеној рупи на линији Галаки С10. Ово није прекидач уговора или било шта друго, али Инфинити-О дизајн заслона ми је некако "мех". Свакако је не мрзим толико колико радим зарез у стилу иПхонеа КСС на ОнеПлус 6 (или божанску „каду“ на Гоогле Пикел 3 КСЛ), али ни ја нисам обожаватељ тога. По мом мишљењу, зарез на води чини да ОнеПлус 6Т изгледа симетричније и самим тим привлачније.

Упркос мојој забринутости око цене, велики потез је да Самсунгов Галаки С10 има ниво полирања који је тешко занемарити. Ако је прошло доста времена од вашег последњег сусрета са Самсунгом, вреди га детаљније погледати Галаки С10. Данашња Галаксија очигледно је другачија звер од оне коју се можда сећате.

Може ли ме ОнеПлус освојити са ОнеПлус 7? Ако не може, можда ћу једноставно морати да пазим на будуће попусте на Галаки С10 Плус.

Поред мањег модела Самсунг Галаки С10е, Самсунг сада продаје два већа Галаки С10 водећа телефона: Галаки С10, са 6,1-инчним дисплејом, и Галаки С10 Плус, са још већим 6,4-инчним екраном....

Добар аргумент би могао да буде да су најмоћнији водећи телефони који су тренутно доступни за куповину: Самсунг Галаки С10, С10 Плус и Хуавеи Мате 20 Про. Сва три телефона имају дисплеје веће од 6 инч...

Занимљиво На Сајту