Мишљење: Клизни телефони могу изгледати цоол, али су дизајнерска слијепа улица

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 19 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Suspense: Blind Spot
Видео: Suspense: Blind Spot

Садржај


14. јануара 2019. на интернету је доспела прва наводна слика прототипа ОнеПлус 7. Можете видети слику овде, али цурење увелике подразумева да би ОнеПлус 7 могао да садржи нови дизајнерски елемент у ОнеПлус портфолиу: клизно леђа.

Било је неких клизачких телефона објављених 2018. године, од којих су најпознатији Оппо Финд Кс и Ксиаоми Ми Мик 3. Ти уређаји су добро примљени и од стране штампе и од генералних Андроид корисника, вероватно делимично јер он решава проблем бренда чувањем предњи сензори скривени док их не затребате.

Међутим, није да су клизачи телефони нова ствар.Популарна линија Сидекицк телефона с почетка 2000-их имала је клизни екран, а Нокиа 8110 - популарисана као Нео-ов телефон у Тхе Матрику - такође је имала кул клизни ефекат. Новији клизачи само узимају испробани дизајнерски елемент и ажурирају га за модерни паметни телефон.

Иако се клизни телефони у почетку могу чинити цоол, нешто ми говори да дизајнерски упозорења далеко превазилазе предности.


Сложеније = скупље

Већина модерних паметних телефона је комад стакла и метала. Врло је мало - ако уопште има - покретних делова о којима се може говорити, што их чини релативно једноставним за производњу у масовним количинама. Будући да су скоро сви паметни телефони дизајнирани и састављени на исти начин, то чини ствари још ефикаснијима јер производне линије не морају превише мењати ствари како би се прилагодили различитим ОЕМ произвођачима.

С клизним телефонима, међутим, уводи се нови степен сложености. Производне линије сада морају да направе клизни механизам који ће неминовно резултирати тежим производним процесом. То ће заузврат довести до повећања цена уређаја.

Ксиаоми Ми Мик 3 у Великој Британији почиње са 499 фунти (~ 634 УСД). Иако ово није невјероватно скупо за паметни телефон, ова цијена га чини једним од најскупљих Ксиаоми телефона на тржишту. Оппо Финд Кс продаје се за 999 евра (~ 1,137 долара), што је дефинитивно стрмо без обзира на то како гледате. Можемо само замислити да би клизачки телефон са ОнеПлус-а такође био прилично скуп, а да не кажемо о клизачком телефону компанија попут Самсунг или Сони.


Поправци ће бити још више ноћна мора

Не само да ћете вероватно платити више за клизајући телефон, већ ћете имати и теже времена да га поправите. И Ксиаоми и Оппо, по њиховој заслузи, тврде да су њихови клизачи добри за хиљаде и хиљаде слајдова пре него што се неминовно разбију. Без обзира на тврдње компаније, једноставно је здрав разум знати да ће повећана сложеност резултирати повећаном опасношћу од лома.

Ових је дана релативно лако (иако није довољно једноставно) поправити Андроид телефон наручивањем неких делова и алата на мрежи, гледањем неких ИоуТубе видео снимака и примањем посла. Можете чак и да однесете свој телефон у разне поправне продавнице и поправите ствари по фер цени уз минимално чекање. Међутим, сигурно је кладити да ће фиксирање клизачког телефона бити теже него иначе, што ће повећати трошкове поправка по цијелој плочи, а да ништа не додате новом слоју потешкоћа за сам поправак.

Ако сте врста особе која се јако брине о својим телефонима, овај се можда неће толико односити на вас. Али за све остале то је потребно имати на уму.

Поздрави се са ИП оценама

Сигурно је кладити се да ниједан телефон са клизачима неће добити зажељени ИП68 сертификат против воде и прашине. Помицање уназад то чини прилично немогућим.

Одобрени, паметни телефони са решеткама звучника, прикључци за слушалице и УСБ Типе-Ц портови стекли су оцену ИП68. Можда ће индустрија паметних телефона смислити начин да то сертификује с клизним леђима. Али мислим да је много вероватније да ће се свести на непотврђен клизачки телефон или на сертификован телефон са шкриљевцем, без других избора. Замислите сву прашину и џепне рупице које би могле ући у тај клизач!

Повећана дебљина, смањена батерија

Обично озбиљно говоримо о дебљини било ког паметног телефона. Ако је телефон чак неколико милиметара дебљи од другог, то може навести људе да се питају да ли је уређај вредан куповине.

Већина купаца би признала да би радо купила дебљи паметни телефон ако би то значило добијање веће батерије. Нажалост, то вјероватно неће бити случај са клизним телефонима, јер ће они вјероватно бити знатно дебљи од шкриљаца паметних телефона, без додатног простора за батерију.

На пример, Ксиаоми Ми Мик 3 је дебљине 8,5 мм са батеријом од 3,200мАх, а Оппо Финд Кс је огромних 9,6 мм дебљине са батеријом од 3 730мАх. У међувремену, ОнеПлус 6Т је дебљине 8,2 мм са батеријом од 3,700мАх, а Самсунг Галаки Ноте 9 дебљине 8,8 мм са батеријом од 4 000 мАх.

Другим речима, клизачи су доста дебели, али та дебљина не повећава капацитет батерије.

Као и зарез, ово је само технологија транзиције

Једна од главних замерки дизајна зареза је чињеница да уништава симетрију екрана. Помицање уназад покушава да реши тај проблем, али то заузврат ствара све врсте нових проблема. Не знам за вас, али радо ћу трпети кроз ситан зарез на нечему попут ОнеПлус 6Т или рупе за избијање рупе коју очекујемо да видимо на Самсунг Галаки С10 ако то значи већу батерију, повољну цену, и директне поправке. Сигуран сам да има пуно људи који би волели и ону ИП68 оцену.

На крају, ипак, све ће то бити неспорно. Зарези, клизни леђа, прикази са пробијањем рупа - све су то комади транзицијске технике. Потрошачи желе уређаје на свим екранима, а ми ћемо их на крају добити. ОЕМ произвођачи ће смислити како да ставе све предње сензоре које желимо испод самог стакла, елиминишући потребу за зарезима или клизачима или било шта друго. Само је питање времена.

У прошлој години прешли смо од прореза који заузима преко 50 одсто екрана хоризонтално до ситне тачке у врху екрана. Прешли смо од решетки звучника који доминирају горњим оквиром до ситних клизача који живе између стакла и ултра танког шасије. Сензори отиска прста су већ испод стакла, а постоји технологија да би селфие камера могла живети и испод стакла.

Нећете морати чекати пуно дуже да бисте набавили први прави, потпуно приказани паметни телефон. Ако вам у међувремену нешто буде очајнички потребно, можда ће вам се дохватити клизач телефона. Ако не, прескочио бих овај хир - неће трајати.

Нокиа 9 ПуреВиев представља водеће издање ХМД-а за 2019. годину, али био је прилично разочаравајући уређај. Између прошлогодишњег водећег силицијума и поларизирајуће пента-камере, могло је бити много ...

Ажурирање, 24. априла 2019. 18:18 ЕТ:ХМД Глобал саопштио је да истражује проблем Нокиа 9 сензора отиска прста који је изашао на видјело раније ове недеље (х / т Андроид Полице). Проблем значи да Нокиа...

Данас Је Посегнуо