Андроид-овом Блуетоотх кашњењу је потребан велики преглед стварног времена

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 19 Март 2021
Ажурирати Датум: 16 Може 2024
Anonim
LDmicro 14: I2C LCD & DS3231 Real-Time Clock (Microcontroller PLC Ladder Programming with LDmicro)
Видео: LDmicro 14: I2C LCD & DS3231 Real-Time Clock (Microcontroller PLC Ladder Programming with LDmicro)

Садржај


Дуља верзија овог чланка првобитно је објављена на нашем сестринском мјесту СоундГуис.

Андроид и звук не могу да се слажу. Гоогле је провео године успоравајући на решавању проблема с кашњењем у кружном путовању, али неки ОЕМ произвођачи још увек нису добили меморандум. Што је још горе, најпопуларнији свјетски мобилни ОС не рјешава овај надређени проблем бежичних слушалица. Данас усвајање Блуетоотх аудио звука брзо расте, али дуготрајне касности спречавају те слушалице да буду погодне за случајеве употребе у стварном времену. Ово може да укључује обављање видео позива, стриминг филмова и играње игара.

У случају да (некако) нисте приметили, кашњење је оно мало кашњења које ћете чути између притиска паузе и музике која се заправо зауставља. Или између гледања противника и тек тада чујете његове кораке у ПУБГ Мобиле. У најбољем случају, дуго кашњење је незгодно, у најгорем случају уништава искуство. У идеалном случају латенција треба да буде испод 20 мс где људи то не могу да примете. Између 40 и 80 сати, прилично је тешко не приметити, али изнад 150 м, а ви сте на дистракцији.


Због додатног кашњења бежичног пријеноса и аудио паковања, Блуетоотх уређаји су посебно осјетљиви на кашњење, кашњење или кашњење, или како год га желите назвати. Нажалост, Андроидов сложен аудио ланац додаје свој део кашњења, а неки произвођачи мобилних телефона су знатно лошији од других.

Неки паметни телефони имају нижу латенцију од осталих

Да бисмо тестирали латенције на тренутним Андроид уређајима, уграбили смо читав низ слушалица, Блуетоотх пријемник са подршком за све данашње Блуетоотх кодеке и микроконтролер Теенси ЛЦ који се користи са Гоогле-овом апликацијом ВАЛТ за тестирање кашњења. Обавили смо 100 тестова на свим телефонима за сваки Блуетоотх кодек, тако да су наши резултати произвели 2.800 тачака података.

За почетак, постоји много варијација између телефона и кодека. Гоогле-ов Пикел 3 КСЛ нуди најнижу укупну заосталост и такође најмању варијацију између тестова. ОнеПлус 6Т даје сличне резултате, мада показује већу одступање с ААЦ, СБЦ и аптКс ХД. Иако су ови телефони далеко најбољи које сам тестирао, њихова просјечна латенција износи 244 односно 250 мс. Свакако није довољно добар за садржај у стварном времену.


Хуавеи Мате 20 Про приказује наведене проблеме са софтвером за Андроид. Просечна Блуетоотх латенција је вртоглавих 484 мс, што је скоро двоструко више од Гоогле Пикел 3. Такође показује знатну разлику у Блуетоотх латенцији, у просеку 47мс између његовог најбржег и најспоријег кашњења. Самсунг Галаки С10 је свакако бољи, али такође показује и недостатак доследности у Блуетоотх латенцији. Све су прилично грозне за садржај у стварном времену.

> Латенција од 250 мс је веома лоша, и многи телефони такође имају веома велику варијацију кашњења.

Објашњење тих разлика враћа се у Андроид аудио ланац о којем смо раније говорили. Не постоји начин да се наметне употреба ААудио АПИ-ја с нижим кашњењем преко променљивих ОпенСЛ ЕС АПИ-ја. Величине међуспремника АЛСА, аудио и Блуетоотх ХАЛ и АудиоФлингер међусобно се разликују овисно о томе како их ОЕМ имплементира у својој верзији Андроида. Поред тога, агресивно подешавање процесора такође може захтевати и дуже тампоне. Суштина је да Андроид не нуди брзи запис са ниским кашњењем аудио пута, за који је загарантовано да ради на свим телефонима.

Питања са малим кашњењем су да ли ће Блуетоотх надметати жичане слушалице

Жичане слушалице ускоро никуда не иду, али ако су Гоогле и његови партнери уверени да ће се коначно пребацити на бежичну мрежу, они морају озбиљно схватити Блуетоотх звук. Не само у погледу квалитета музике, већ и у прилагођавању корисничком искуству за позиве, филмове и играње. Жичане слушалице нуде нулту кашњење, а извршавање Блуетоотх-а мора затворити јаз да би се сматрао одрживим. Део тога ће морати да произиђе из промена самог Блуетоотх стандарда, али јасно је да и Андроид и ОЕМ произвођачи могу боље.

Суштина је да је Андроид-ово Блуетоотх кашњење звука и даље јако непредвидиво у зависности од произвођача уређаја. Гоогле води на путу према имплементацији најновијег усмјеравања сигнала са малим кашњењем, али остали произвођачи и даље полако прихватају.

Андроид латенције за Андроид знатно варирају од произвођача, а то је главни проблем.

Као и код Блуетоотх квалитета звука, чини се да Хуавеи-ове слушалице испадају још горе у кашњењу. Ваша најбоља опклада је да се држите паметних телефона који нуде Андроид операцију или близу залиха. Ово укључује телефоне компаније ОнеПлус, Гоогле и Нокиа.

Нажалост, не постоји уобичајени кодек који би купци могли бирати да ли су након одговарајућег ниског кашњења (аптКс Лов Латенци је застарео). Куалцомм-ов надолазећи аптКс Адаптиве кодек обећава само 80 мс кашњења и могао би да буде бежично решење за потребе потрошача са малим кашњењем. Али мораћемо да сачекамо да добијемо производе у своје руке пре него што упутимо било какве позиве на пресуде, јер латенција може такође да се разликује овисно о уређају.

Постати руководилац пројекта има значајне користи. Улога је за решавање проблема одговорност и добру плату да се подударају, а да не спомињемо број индустрија у којима можете применити своје вештине....

До тренутка када ће Гоогле изаћи на тржиште да представи Андроид К Девелопер Превиев, вероватно неће бити много изненађења. Захваљујући изостајању Андроид К-овог системског корисничког сучеља9то5Гоогл...

Свеже Публикације