Извештај: Пошиљке паметних телефона први пут виде годину пада

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 20 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
The Great Gildersleeve: Gildy’s New Car / Leroy Has the Flu / Gildy Needs a Hobby
Видео: The Great Gildersleeve: Gildy’s New Car / Leroy Has the Flu / Gildy Needs a Hobby

Садржај


  • Достава паметних телефона се смањила у 2018. години, према Цоунтерпоинт Ресарцх-у.
  • Ово је први пут да су испоруке паметних телефона пале током читаве године.
  • Хуавеи и Ксиаоми су били једини брендови у првих пет који су приметили знатан раст.

Бројне испоруке паметних телефона опадају већ неколико квартала, према подацима различитих индустријских трагача. Сада је Цоунтерпоинт Ресеарцх потврдио да су испоруке у 2018. години смањене четири одсто.

Ово је први пут да су пошиљке пале током читаве године, рекао је Тарун Патхак, сарадник директора компаније за праћење. То је уједно и пета по реду четвртина пада испорука смартфона, приметио је Цоунтерпоинт.

Патхак је приписао успоравање због дужих циклуса замене, попут САД-а, Кине и Европе. Аналитичар је додао да су веће цене и недостатак револуционарних иновација разлози зашто су људи дуже држали своје уређаје.

Ко су били велики победници и губитници?

Самсунг је предводио 2018. годину, испоручивши 291,8 милиона паметних телефона прошле године. Међутим, према Цоунтерпоинт-у, ово представља пад од осам процената у години на годишњој разини. Аппле је испоручио 206,3 милиона телефона у 2018. години, што представља пад од четири процента. Истраживачка фирма је Аппле-ов и Самсунг-ов пад приписала конкуренцији „приступачних премијум и врхунских“ паметних телефона попут Хуавеи-а и ОнеПлус-а.


Када је у питању Хуавеи, он је испоручио 205,3 милиона паметних телефона прошле године, што представља међугодишњи скок од 34 процента. Четвртопласирани Ксиаоми био је други велики произвођач у 2018. години, повећавши се за 26 посто на испоруку 121 милиона паметних телефона. Оппо је заокружио првих пет, остајући готово непромењен у односу на претходну годину. Погледајте доњу табелу за комплетан излаз.

Било је још неколико запажених резултата у првих десет, јер су ЛГ и Леново видели да су испоруке опале за 26, односно 23 процента. ХМД Глобал и Тецно су, са друге стране, остварили међугодишњи раст од 126 посто, односно 32 посто. Прва је тек у другој години пословања, тако да почиње од ниске базе. Али има још дуг пут док Нокиа телефони не прете Ленову и ЛГ-у.

Глобални годишњи пад долази и успоравањем успоравања у Кини, која је и даље чинила готово трећину испорука смартфона прошле године. Тај пад је приморао кинеске брендове да потраже негде другде ради раста, наводи Цоунтерпоинт. Али тржишта у настајању нису била у стању да надокнаде ефекте успоравања тржишта у Кини, примећено је. Ипак, компанија за праћење рекла је да Хуавеи, Оппо, Виво и Ксиаоми имају неколико прилика за раст ове године, захваљујући проширењу на нове регионе.


Гледајући испоруке смартфона К4 2018, бројке Цоунтерпоинт-а показују неколико занимљивих трендова у односу на читаву годину. Значајни губитници у овом кварталу били су Аппле и Ксиаоми, а сваки је имао пад од 15 процената. Аппле-ов пад нарочито одражава његову потврду пада продаје иПхонеа. Али Ксиаомијев пад дјелује збуњујуће. У сваком случају, Хуавеи (46 одсто), Виво (13 одсто) и Алцател (47 одсто) су победили у овој четвртини. Цели графикон можете погледати у наставку.

Упркос пропасти и мраку, чини се да произвођачи мобилних уређаја полажу наде у раст на 5Г могућност повезивања и склопиве телефоне. Очекујемо да ћемо ове уређаје видети на МВЦ 2019 у Барселони следећег месеца. Али с првим таласом 5Г и склопивих телефона који су нагнули да буду прилично скупи, можемо ли стићи још једну камениту годину?

Недавно је ВхатсАпп представио могућност закључавања апликације иза отиска прста корисника као додатну меру заштите. Сада уводи још једну функцију оријентисану на приватност која корисницима ВхатсАпп-...

ВхатсАпп је сигурно најпопуларнија апликација за инстант мессагинг на паметним телефонима, која је прешла далеки пут од свог представљања 2009. године. Срећом, програмер у власништву Фацебоока одлучио...

Занимљиве Поруке