Сони ВХ-1000КСМ3 вс. Босе КЦ 35 ИИ, шта треба да купите?

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 20 Март 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Сони ВХ-1000КСМ3 вс. Босе КЦ 35 ИИ, шта треба да купите? - Коментара
Сони ВХ-1000КСМ3 вс. Босе КЦ 35 ИИ, шта треба да купите? - Коментара

Садржај


Ако купујете око слушалица за активно уклањање буке (АНЦ), вероватно ћете наићи на две марке: Сони и Босе. Свака марка је кућно име и налази се на врху најбољих најбољих слушалица за уклањање буке. Иако су обје објективно снажне компаније, постоје корисне разлике које су важне за корисника мобилних уређаја. Данас ћемо разбити те разлике и видети како се Сони ВХ-1000КСМ3 слаже са слушалицама Босе КЦ 35 ИИ.

Хардвер

Слушалице Босе КЦ 35 ИИ омогућавају корисницима да поново пронађу дугме „ацтион“ на левој ушној шољи да би уместо тога контролисали нивое АНЦ.

Без обзира да ли путујете неколико блокова или широм земље, обе слушалице су погодне за путовања. Шалице за уши сваке слушалице се окрећу и пресавијају за складиштење у одговарајућим торбама. Ако сте једносмерни багер који тражи најслађе слушалице, размислите о КуиетЦомфорт 35 ИИ. Они су лакши и многи их подржавају своје удобне особине. То је рекао, СоундГуис Извршни уредник Цхрис Тхомас преферира Сони ВХ-1000КСМ3, па ту и преференције варирају.


Босе КЦ 35 ИИ користи архаични мицроУСБ улаз за пуњење, док Сони користи савремени УСБ-Ц улаз за пуњење. Ако имате Андроид телефон и не желите да уклоните више врста каблова у торбу, УСБ-Ц улаз на Сони лименкама може бити привлачнији.

Уз то, обје слушалице имају интуитивне управљачке контроле. Босе КЦ 35 ИИ користи физичке тастере и клизач, док Сони ВХ-1000КСМ3 користи чашицу десног уха као капацитивни додирни панел. Помоћу гестикулације можете прескочити записе, прилагодити јачину звука, приступити свом гласовном помоћнику или допустити позадински шум тако да можете брзо разговарати без скидања слушалица.

Сони користи више хардвера заштићеног од будућности од старијег Босе КЦ 35 ИИ.

И слушалице за уклањање буке Сони и Босе пружају више од 24 сата репродукције са једним пуњењем. Обоје подржавају потпуну интеграцију Гоогле Ассистант-а и Амазон Алека. На негодовање корисника иПхонеа, не подржавају Сири интеграцију. Ако то желите, набавите нове АирПодс или Беатс Повербеатс Про. Уз то, обојица омогућавају Сири приступ преко вишенаменског тастера (Босе) или држања додирне табле (Сони).


Не постоји одлучујући победник за ову категорију јер се своди на личне преференције.

Победник: нерешено.

Отказивање буке

Можда не блокира пуно буке, али Босе КЦ35 ИИ добро ради у ниском крају (најважније фреквенције.

Пре само неколико година, Босе је имао проблема са тржиштем АНЦ-а, али Сони је успео да постане достојан противник.

Слушалице Куиет Цомфорт ефикасно смањују шум по фреквенцијском спектру. Ова представа један је од многих разлога који их воле и чести летачи и возачи подземне жељезнице. Међутим, Сони надмашује Босе у овом одељењу јер се његов ВХ-1000КСМ3 бори против много више буке.

Сони ВХ-1000КСМ3 чини да се свет растопи око вас.

Док КЦ 35 ИИ отказује више звука испод маркера од 100 Хз, Сонијеве слушалице раде знатно бољи посао у борби против буке изнад 100 Хз. То значи да Сони разговоре и шуштаве папире прешућује више него Босе.

По правилу, ако је ублажавање буке која се јавља при слабом звуку или аутомобилских мотора главни приоритет, Босе излази из Сонија.

Победник: Сони ВХ-1000КСМ3.

Квалитет звука

Сони ВХ-1000КСМ3 садржи материјал на додир и УСБ-Ц улаз за пуњење.

Ако сте посетили СоундГуис, знате да је звук објективна и субјективна наука. Наравно, фреквенцијски излаз нечега је могуће измерити, али личне склоности су једнако важне. Неки можда више воле бас-звук, док се други заклињу у "раван" одговор. Шта год да вам се више допада, оно што вам одговара.

Босе КЦ35 ИИ има веома неутралан фреквенцијски одзив, што је одлично за мајсторе.

Ако желите да процените квалитет звука на којима слушалице имају најтачнији фреквенцијски одзив, Босе ће победити овде. Његове слушалице не преувеличавају ниједну палету нота, што олакшава ЕК звук без налета на хармоничну дисторзију. Имајте на уму, ипак, они подржавају само СБЦ и ААЦ, што може резултирати компресијом артефаката уз гласнију музику. Штавише, Андроид се не игра добро са ААЦ-ом, јер је кодек који гласи на напајању, а који Андроид тек треба да универзално управља. То значи да ће ААЦ перформансе варирати у зависности од паметног телефона који користите. То је ипак добра опција за иПхоне кориснике.

Одзив фреквенција Сони слушалица звучиће познатији просечном потрошачу.

Алтернативно, Сони ВХ-1000КСМ3 појачава бас ноте, а ипак овај префињени нагласак није претјеран. Будући да мноштво популарних слушалица наглашава ниске ноте, Сони даје лименкама познатији звук прилагођен потрошачима. Звучни потпис можете е-поштом послати преко Сонијеве апликације, али тиме пада проток до СБЦ-а, чинећи висококвалитетну кодек подршку нулту. Ако се не бавите звуком, добијате додатну корист од аптКс, аптКс ХД и ЛДАЦ Блуетоотх кодека, што значи да ће моћи да подржи квалитетније преношење музике. То је велика предност у односу на Босеов КЦ35 ИИ.

Уз то, пар бежичних слушалица је добар само колико и квалитет његове везе. Тешко је разумети ово ако нисте имали директно искуство са производом или нисте узели времена да прочитате свеобухватне критике. Када су у питању спецификације, Босеова Блуетоотх кодек подршка је ограничена на СБЦ и ААЦ. Са друге стране, Сони подржава пет кодека: СБЦ, ААЦ, аптКс, аптКс ХД и ЛДАЦ. Корисници Андроид-а који цене квалитета звука требало би да се држе Сонија.

Победник: Сони ВХ-1000Кс М3.

Квалитет микрофона

Можете упарити Сони ВХ-1000КСМ3 на телефону са НФЦ упаривањем; ову функцију такође подржава КЦ 35 ИИ.

Ово је најјаснија категорија. Сони ВХ-1000КСМ3 има бољи микрофон од Босе КЦ 35 ИИ. Ево неколико упута за боље разумијевање графикона: што је линија ближа 0, то је боље. Такође, графикони су ограничени на говорни опсег, с обзиром да је мало вероватно да ћете микрофоне користити за било шта осим телефонских позива и повремене гласовне белешке.

Сувише је лоше да слушалице прекомерно користе динамичку компресију да би примиле тихе звукове, јер је у супротном микрофон на Соне ВХ-1000КСМ3 звездаст.

Гласови добијају минималне измене са Сони АНЦ слушалицама. Вокали се јасно преносе и микрофон нема проблема са регистровањем гласова за команде хандс-фрее. Ово је одличан микрофон за квалитет гласа. Једина страна је то што ствара спољну буку, што може да вас омета ако говорите из гужве.

Босе КЦ35 ИИ обрађује говорни опсег врло добро, али ако имате дубок глас, могли бисте наћи неке проблеме са квалитетом вашег позива.

Босе-ове перформансе остављају много тога што желимо да пожелимо. КуиетЦомфорт 35 ИИ бори се са звуковима испод 200 Хз, где се налазе многи говорни региони многих људи или барем основне фреквенције њиховог гласа. Гласови са тихим звуком преносе се било где од пола до једне четвртине гласно током позива, јер оне ниже ноте нису наглашене на истом нивоу као звукови изнад 200Хз.

Победник: Сони ВХ-1000Кс М3.

Да ли треба да купите Сони ВХ-1000КСМ3 или Босе КЦ35 ИИ?

Овде нема погрешног избора. Као и у свему, сваки пар слушалица има своје предности и недостатке. Иако су оба првобитно продата по цени од 349 долара, лако их је било у било којем тренутку пронаћи у продаји. Од објављивања овог чланка, Сонијеве слушалице доступне су за 50 долара, док је Босе КуиетЦомфорт 35 ИИ доступан за пуних 349 долара. За оне који разматрају Босе, ова означена цена са ценама можда ће бити довољна да вас усмери у Сони.

Објективно, Сони ВХ-1000КСМ3 је јасан победник: подржава квалитетније Блуетоотх кодеке, има бољи квалитет микрофона и модернији хардвер. Међутим, ако тражите тактилне контроле и неутрални фреквенцијски одзив, Босе ће имати више смисла за вас. Ако сте стрпљиви, можда бисте могли да сачекате слушалице Босе Ноисе Цанцелинг, које служе за решавање неких проблема са КЦ35 ИИ. Ако сада желите да докажете своју инвестицију, и то ће Будите значајна финансијска инвестиција, набавите Сони ВХ-1000КСМ3.

Гифови су брзо постали један од најпопуларнијих начина на који се људи могу изразити. То је зато што вам је за гледање потребно мање времена него видеа, али је и изражајније од фотографије. Можете их...

Дан оца се ближи; стиже за 2019. у недељу, 16. јуна. Чини се да технолози и тате иду руку под руку (иако не увек!), тако да је технолошки поклон готово увек сигурна опклада за тату. Ево само 10 најбољ...

Чланци Портала