3Д камере испод екрана могу уистину убити рез на екрану

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 26 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
The GTA V Mods Iceberg Explained
Видео: The GTA V Mods Iceberg Explained

Садржај


Већ неко време знамо да су селфие камере испод екрана на путу, а Самсунг је први пут потврдио свој рад у овој области прошле године. Од тада, видели смо како Ксиаоми и Оппо откривају камере испод екрана, што нам омогућава тантабилан поглед на неку цоол технологију.

Јасно је да ће камере испод екрана прве генерације имати неколико проблема у погледу квалитета слике, како Оппо предлаже. Али такође је очигледно да би ова технологија могла да урезе, клизаче и скочне прозоре учини прошлошћу.

Међутим, Оппо је открио да ради на под-екрану камере такође, и то има потенцијал да заиста направи бескомпромисни паметни телефон на целом екрану.

Постепени прелазак на технику слабог приказа

Посљедњих година видјели смо да се мноштво мобилних функција креће испод екрана, почевши од Ксиаоми Ми Мик још 2016. године. Сигурно да би му се данас однос омјера екрана и тијела могао чинити пјешачким, али користили су пиезоелектричну технологију да замијени слушалицу. Такође смо видели и неколико других брендова који нуде сличне замене за слушалице, као што је Виво Нек, док Хуавеи П30 Про користи звучнике „електромагнетне левитације“ испод екрана.


Други тренд везан за паметне телефоне преко целог екрана је било постављање сензора близине испод екрана или његово потпуно спуштање. Изгледа да се Самсунг Галаки С10 серија одлучила за ранији приступ, док је Оппо потпуно испустио сензор на Финд Кс у корист софтверског решења компаније Кееко. Чини се да је софтверски приступ нарочито популаран у овој фази, јер ОнеПлус и Ксиаоми користе софтверско решење компаније Еллиптиц Лабс за софтвер високог квалитета.

Коначно, приметили смо доминантан тренд недовољног приказивања, док се скенери отиска прста такође померају из вида. Виво је прва компанија која је представила комерцијално доступан телефон са сензором отиска прста на екрану (Виво Кс20 Плус УД), али од тада је практично сваки већи произвођач понудио технологију. У ствари, листа главних произвођача без инструмената за отиске прстију вероватно је много краћа од списка оних који пакују технологију.

Зашто је важна 3Д камера испод екрана?


Неизбежно увођење селфие фотоапарата испод екрана у комбинацији са горе поменутим технологијама значи да имамо рецепт за телефон преко целог екрана без уреза, поп-уп камере или клизача. Али Оппо-ова потврда да раде на 3Д камерама испод екрана значи да су сва поља означена за флагсхип телефон преко целог екрана без компромиса.

Предње 3Д и 3Д ТоФ камере две су најсавременије технологије у простору смартфона, а првенствено се користе за аутентификацију лица приликом откључавања телефона. Али технологија углавном захтева масиван рез (Мате 20 Про) или дизајн клизача (Хонор Магиц 2, Оппо Финд Кс).

Потрага за телефонима преко целог екрана видела је барем једног произвођача да ову функцију спушта са својих телефона. Хуавеи се опредијелио за укључивање 3Д откључавања лица на Хуавеи П30 Про који је зарезан водом, умјесто тога користио инфериорну опцију засновану на камери. Хуавеи није једина компанија са откључавањем лица заснованим на камери, као што су то Самсунг, ЛГ, ОнеПлус и Ксиаоми, који све ове карактеристике дочаравају на неким од својих врхунских уређаја.

ЛГ В40 ТхинК један је од многих телефона који користе закључавање лица засновано на камери.

Откључавање лица засновано на камери је далеко мање сигурно у поређењу с правилним 3Д откључавањем лица, али како су показала истраживања, то се може преварити фотографијама и другим једноставним триковима. У ствари, тешко је тврдити да је данашње откључавање лица засновано на камери много боље него Андроид 4.0 и 4.1 решење од пре шест година. У међувремену, 3Д откључавање лица довољно је сигурно да се може користити за плаћање путем мобилних уређаја и друге осетљиве задатке на паметним телефонима.

У сваком случају, 3Д камера испод екрана значи да имате заиста поуздан систем за откључавање лица без дизајна зареза, пробушеног отвора или клизача. Најбоље од свега, Оппо је већ напоменуо да би то требало бити лакше имплементирати него камеру испод екрана. То је зато што 3Д камере углавном не захтевају да се снимају боје, фокусирајући се на обрисе лица корисника.

3Д откључавање лица је несумњиво један од најпогоднијих, а опет сигурних метода провере веродостојности данас, поготово док још увек пролазимо кроз зубе боли сензора отиска прста на екрану. Постављање ових 3Д сензора испод екрана готово ће сигурно у почетку резултирати сличном неисполираном функционалношћу. Срећом, технологија ће се временом побољшавати и потенцијално би могла бити главни део будућности на целом екрану.

Недавно је ВхатсАпп представио могућност закључавања апликације иза отиска прста корисника као додатну меру заштите. Сада уводи још једну функцију оријентисану на приватност која корисницима ВхатсАпп-...

ВхатсАпп је сигурно најпопуларнија апликација за инстант мессагинг на паметним телефонима, која је прешла далеки пут од свог представљања 2009. године. Срећом, програмер у власништву Фацебоока одлучио...

Занимљиве Поруке