Поређење камере Виво Нек и Гоогле Пикел 2: Ближе него што можда мислите

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 27 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Город БАРСЕЛОНА. Испания или Каталония? Большой выпуск.
Видео: Город БАРСЕЛОНА. Испания или Каталония? Большой выпуск.

Садржај


Када је ријеч о камерама за паметне телефоне, Гоогле Пикел 2 је де фацто мјерило већине нас, иако је изашао 2017. Да ли је и даље најбоља камера за паметне телефоне, није ствар у томе - једноставно је у камери телефона већине нас су најпознатији. Због тога сам снимио гомилу упоредних снимака са Пикел 2, док сам био у Кини на представљању Виво Нек-а ове недеље. Они нису директни конкуренти, нити се подједнако цене, и имају далеко од исте циљне публике. Без обзира на то, два телефона су објавила веома убедљиве резултате.

Да бих одржао ниво игралишта, нећу истакнути напред који уређај је направио фотографију на клизајућим сликама испод. Држат ћу исти телефон на истој страни у сваком упоређивању у наставку и открићу који је то био крај на крају, с неколико размишљања о резултатима. Да видимо да ли сте изабрали исправно.

Ако желите да пиксели прегледају слике у пуној резолуцији, овде их можете уграбити.

Шест од једног, пола туцета од другог…


Оно што ће вам прва серија слика импресионирати је колико су сличне камере на ова два телефона. Постоје неке незнатне разлике у изложености и засићењу, али заиста морате правилно да зумирате да бисте их почели раздвајати. Репродукција боја је обоје невероватно слична, углавном се разликује у балансу беле.


Портретни режим

Портретни мод открива велике разлике у експозицији, засићености и боји, а телефон с леве стране ствара светлију слику са поппиер бојама. Телефон са десне стране добија контрастније детаље на крову зграде, али губи доста детаља испод тенде и на деблу дрвећа са десне стране. Обоје добро управљају са исеком предњег и позадинског слоја и производе бокех ефекат који изгледа далеко од лажног у оба. Запамтите, Пикел 2 користи само једну камеру за постизање овог резултата док Виво Нек има секундарну камеру.

Зум

Прва слика овде поново показује врло сличне резултате са пар приметних разлика. Слика са леве стране избацује детаљ, где кроз дрво можете видети небо. Слика десно даје неприродно јарко зелену биљку која расте из крова. Са друге сцене, слика десно показује више буке и заиста се бори са ивицама ТВ куле где се сусреће са небом, посебно око округлих пресека. Слика на левој страни је све чистија, али боје нису толико засићене као на десној страни.

Динамички опсег

Резултати ове серије слика имали су веће варијације. На првој слици уређај са леве стране показује мање детаља на белом зиду позади, али ако зумирате јасно можете да прочитате знак у сенкама (што не можете учинити са сликом са десне стране). Друга слика показује већи динамички распон на слици десне руке где се ходник сусреће са светлом спољашњошћу. Такође производи више детаља у сенкама изнутра.

Трећи и четврти сет слика мало преокрећу резултате. Без обзира на боје, погледајмо знак и дрвеће на левој страни трећег сета фотографија. Слика на левој страни садржи много више информација у сенкама испод дрвећа, а писање на плавом знаку далеко је читљивије. Четврти пар слика показује слично руковање небом, али слика са десне стране има осебујан љубичаст нијансу и покушава се превише осветлити мрачнијим деловима испод тенде зграде. Слика са леве стране је много природнијег изгледа.

Детаљ и оштрење

На први поглед уздигнути снимак градског пејзажа изгледа лепше са леве стране. Ако право зумирате можете видети доста ефекта прекомерног оштрења. На другој слици видимо микрокосмос онога што је стигло раније: свјетлија експозиција и више детаља испод сјенки на дрвету на слици лијеве руке те тамнија експозиција и мање јарке боје на слици десне руке. У трећем поређењу, постоји врло мало тога што се не би извело на овај или онај начин на основу личних преференција. Коначни пар је опет сличан: фотографија с десне стране је тамнија, са више буке у води и мало тамнијим бојама у целини.

Слабо осветљење

Као и увећани увећани ноћни снимци, и ове снимке шангајског обриса откривају већину истих ствари. Боје су више засићене на слици са десне стране (супротно ономе што се догађа током дана), али оштрина се губи због блатног мутног осветљења (зумирајте на плаву зграду лево од ТВ куле за пример ). Ноћно небо је тамније и на слици десне руке, али такође показује много више буке од оне која је чистија на левој страни.

Предња камера

Овог сам оставио до последњег јер се чинило да је највероватније одати прави идентитет два уређаја. Пикел 2 поседује веома цењену предњу камеру и то са добрим разлогом. Само на основу ове слике било би релативно лако препознати да су слике леве стране током овог упоређивања фотоапарата настале с Пикел 2. Попут главне камере, Виво Нек се поново прекомерно излаже. Да ли сте изабрали шта је тачно?

Последње мисли

Био сам прилично изненађен што је Виво успео да постави такву конкурентну камеру на Нек (Нек је правио слике десне стране). Забрањујући предњу камеру - нажалост један од великих који привлачи пажњу новог Вивовог телефона захваљујући свом уздижућем механизму - Нек камере раде врло добро. Камера Виво Нек можда неће потпуно победити Пикел 2, али долази у приличном затвору у више наврата. Сама та чињеница је отприлике добра реклама као што то сваки паметни телефон тренутно може затражити.

Виво је успео да постави веома конкурентну камеру на Нек.

Прошао сам мали слепи тест међу неколико њих тим и највише су преферирали слике из Нек-а. Исправно су идентификовали присуство прекомерног оштрења у Нек-овој обради слике, али су ипак преферирали бујније боје и светлију експозицију. Мало личи на Самсунгове дисплеје: сви знамо да су засићенији од „нормалних“, али не можемо да им помогнемо ни да им се свидимо. Понекад ОЕМ који лупа у боје и излагање није тако лош - заправо нас може уштедети на путу до апликације за уређивање пре него што их делимо. Онда ће други поново оштрити и изоштрити Нек.

Као што сам рекао за Хуавеи П20 Про, који приступ вам се више своди на то да ли процењујете слику паметног телефона онако како се појављује на вашем паметном телефону или онако како се појављује изблиза на вашем рачунару. Пикел одржава детаље на штету додатне буке, а боје чине ноћу. Нек има тенденцију прекомерног излагања, са врло видљивим оштријима ако зумирате. Нећемо прогласити искреног „победника“, али Виво Нек дефинитивно покреће врло добру борбу против камера са паметним телефонима против које сви други оцењују.

Сад ми реците: који сет слика сте преферирали?

Не би била сезона продаје без неких убојитих аудио понуда, а најновија рана продаја у Црном петак доноси нам много новца о најбољим слушалицама које новац може купити....

Минимални дизајн подсећа на ВХ-1000КСМ3 слушалице, са додирном слушалицом осетљивом на додир за контролу музичке репродукције.Ово су лагане слушалице на уху (254 г), што је посебно важно ако их намера...

Гледати